Skip to content

Wojna

1163164166168169296

Komentarz

  • A tutaj przykład znanego Montażu ruskiej orkiestry:
    W czwartek brukselski portal informacyjny Politico napisał, że przez cały lipiec sześć największych krajów Europy nie zaoferowało Ukrainie żadnych nowych dwustronnych inicjatyw wsparcia wojskowego. Powołał się na dane - obejmujące Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Hiszpanię, Włochy i Polskę - opublikowane przez Instytut Gospodarki Światowej (IfW) w Kilonii. Według IfW europejskie zobowiązania dotyczące pomocy wojskowej dla Ukrainy wykazują tendencję spadkową od końca kwietnia.
    (..)
    Zdaniem Politico, dane opublikowane przez IfW „ilustrują zjawisko, o którym wielokrotnie wspominali ukraińscy wojskowi i politycy: że główne mocarstwa europejskie nie nadążają za pomocą wojskową pochodzącą z USA i że po pierwszej szarży (…) Wielka Brytania i Polska mogą tracić impet”.

    W ostatnim czasie coraz częściej powtarzają to specjaliści wojskowi i niektórzy posłowie do Parlamentu Europejskiego

    — podkreśliło Politico.
    Źródło omówienia.
    Czyli powołujemy się na kompletnie fejkowe dane (nadawca ruskiej propagandy), bez jakiejkolwiek weryfikacji (pudło rezonansowe ruskiej propagandy), na które może się już bezpiecznie pozostała część orkiestry powoływać.
    Klasyka, ale jak widać znowu uruchomiona.
  • Mark Dekan właśnie zdjęty z odcinka polskiego i będzie teraz nadzorował odcinek Politico. Parteigenosse chyba został doceniony. Albo na odwrót.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    A tutaj przykład znanego Montażu ruskiej orkiestr.
    A to już nawet nie są montaże. To wciskanie lipy w sposób najbardziej oczywisty i prymitywny. Tego teraz jest pełno wszędzie, na wszystkich skurwiałych portalach. Masowy ostrzał, skoro tak robią - pewnie skuteczny.

  • Smok_Eustachy napisal(a):
    Oglądam wynurzenia Lisickiego n/t wojny. Nie przetrzymię tego. Żegnajcie.
    A co tam poruszył? Że Kutachon słusznie poczuł się sprowokowany przez eurogejów?
  • Poniekąd. I że Órban wielkim mężem stanu jest w odróżnieniu od Kaczora, z którym rozgrywka to nie żadna polityka, to wychowanie dzieci biorąc rzecz en masse.
  • Linka? Najlepiej widło.
  • Lisicki gada od rzeczy
  • los napisal(a):
    Linka? Najlepiej widło.
    Ściśle rzecz biorąc, cytowałem nie samego Lisickiego tylko jego adwokata czyli Warząchwię, o czym lojalnie uprzedzam aby nie wklejać tu linki bez ostrzeżenia ;-)
  • Mnie trochę zajęło, zanim zrozumiałem, że przez lata w Polsce pedagogiki wstydu nie uprawiało tylko środowisko GW i jej przystawek.
  • Mogę przeredagować?

    Przez lata w Polsce nie tylko środowisko GW i jej przystawek uprawiało pedagogikę wstydu.
  • Brzost napisal(a):

    Ściśle rzecz biorąc, cytowałem nie samego Lisickiego tylko jego adwokata czyli Warząchwię, o czym lojalnie uprzedzam aby nie wklejać tu linki bez ostrzeżenia ;-)
    Jednak jest różnica między Lisickim a tym idiotą. Może się już zaciera, może czegoś nie zauważyłem, ale jednak.

  • Łysina?
  • Motes napisal(a):
    Mnie trochę zajęło, zanim zrozumiałem, że przez lata w Polsce pedagogiki wstydu nie uprawiało tylko środowisko GW i jej przystawek.
    Bardzo celna uwaga to się nadaje do wątku mędrców forumka.
  • edytowano August 2022
    los napisal(a):
    Mogę przeredagować?

    Przez lata w Polsce nie tylko środowisko GW i jej przystawek uprawiało pedagogikę wstydu.
    Wydawałoby się, że w języku polskim najbezpieczniejszym i najtrafniejszym rozwiązaniem jest to z podmiotem z przodu i orzeczeniem w dalszej kolejności, ale czasami o tym zapominam.

    Lepiej.
  • edytowano August 2022
    Smok_Eustachy napisal(a):
    https://banbye.com/watch/v_shZ3liWcDzJK
    proszę
    Odpięło cię ? Rola, Warzecha, Sumliński ? Jeszcze Ziemkiewicz, Zychowicz i cały cyrk zebrany. Powiedz mi, po co to oglądasz ?
  • Przed laty na ff kol. Dante założył wątek pt. Intelektualiści, którzy nie lubią Polski.

    Wpis początkowy traktował właśnie o środowiskach konserwatywnych. Odebrałam to wtedy jako ciekawostkę, zabawę intelektualną, a teraz widzę, że autor dostrzegł coś ważnego.
  • JORGE napisal(a):
    Brzost napisal(a):

    Ściśle rzecz biorąc, cytowałem nie samego Lisickiego tylko jego adwokata czyli Warząchwię, o czym lojalnie uprzedzam aby nie wklejać tu linki bez ostrzeżenia ;-)
    Jednak jest różnica między Lisickim a tym idiotą. Może się już zaciera, może czegoś nie zauważyłem, ale jednak.

    Zaciera.
  • Pigwa napisal(a):
    Przed laty na ff kol. Dante założył wątek pt. Intelektualiści, którzy nie lubią Polski.

    Wpis początkowy traktował właśnie o środowiskach konserwatywnych. Odebrałam to wtedy jako ciekawostkę, zabawę intelektualną, a teraz widzę, że autor dostrzegł coś ważnego.
    Oni by powiedzieli, że Polskę jak najbardziej lubią, ba, kochają, i to właśnie ich odróżnia od różnych gazwybów, atakujących polskość jako taką, tyle że dla tych konserwatystów-realistów jest to tylko Polska postulowana, baśniowa albo zachowana w „Kronikach sławnego Królestwa Polskiego”, bo ta realna, czy to pod postacią państwa bardziej współczesnego, czy bardziej decyzyjnych osób w epoce rozbiorów, nie zrobiła nigdy nic właściwego. Ale jak coś się robi, to zwykle nie wychodzi idealnie, jak w teoriach „realistów”. Dlatego w ich pogadankach zawsze pobrzmiewa niewypowiedziane przekonanie, że Polacy to idioci, i zawsze wypowiedziane – że polskie państwo jest impotentne. Do wykpienia. Tylko Wielopolski cacy.
  • Niskie podatki, koniecznie niskie podatki.
  • edytowano August 2022
    JORGE napisal(a):
    Smok_Eustachy napisal(a):
    https://banbye.com/watch/v_shZ3liWcDzJK
    proszę
    Odpięło cię ? Rola, Warzecha, Sumliński ? Jeszcze Ziemkiewicz, Zychowicz i cały cyrk zebrany. Powiedz mi, po co to oglądasz ?
    Aby mieć materiał do wpisów na blogu:
    https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1245813,kompromis

    Ziemkiewicz akurat stoi na stanowisku tożsamym z moim że ruskich trzeba puknąć
  • apropos w.w. sanhedrynu i peanów tam wznoszonych ku chwale real politics Orbana polecam zerknąć na nowy dosadny wpis Chehelmuta temu poświecony:
    stanczyk1.blogspot.com/2022/08/wegry-orbana-to-jedna-wielka-niemiecka.html
  • Warzecha, Sumliński, Rola, Lisicki i Zaorska! Co dalej z Polską? MEGA DEBATA
    WSOBNA
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    Aby mieć materiał do wpisów na blogu:
    https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1245813,kompromis

    Ziemkiewicz akurat stoi na stanowisku tożsamym z moim że ruskich trzeba puknąć
    O Ziemkiewicz łaskawca. Niesamowite ...

    A co do reszty, nie pompuj ich. Nie marnuj czasu swojego i czytelników. Nic nie wnoszą, nic sensownego do powiedzenia nie mają. Jeżeli ich się oleje, nawet nie będą szkodzić, bo znikną.

  • JORGE napisal(a):
    Smok_Eustachy napisal(a):
    Aby mieć materiał do wpisów na blogu:
    https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1245813,kompromis

    Ziemkiewicz akurat stoi na stanowisku tożsamym z moim że ruskich trzeba puknąć
    O Ziemkiewicz łaskawca. Niesamowite ...

    A co do reszty, nie pompuj ich. Nie marnuj czasu swojego i czytelników. Nic nie wnoszą, nic sensownego do powiedzenia nie mają. Jeżeli ich się oleje, nawet nie będą szkodzić, bo znikną.

    Tzn przyznajesz w ten sposób że mają rację bo ni ma kontrstanowiska.
  • Smok_Eustachy napisal(a):

    Tzn przyznajesz w ten sposób że mają rację bo ni ma kontrstanowiska.
    W dupie mam ich stanowisko. Są pomijalni. Wydobywasz ich.

  • Dokładnie. Nie ma przeciwwagi dla pchły, nie ma kontrstanowiska dla szurii. Oni istnieją tylko dla siebie.
  • JORGE napisal(a):
    Smok_Eustachy napisal(a):
    Aby mieć materiał do wpisów na blogu:
    https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1245813,kompromis

    Ziemkiewicz akurat stoi na stanowisku tożsamym z moim że ruskich trzeba puknąć
    O Ziemkiewicz łaskawca. Niesamowite ...

    A co do reszty, nie pompuj ich. Nie marnuj czasu swojego i czytelników. Nic nie wnoszą, nic sensownego do powiedzenia nie mają. Jeżeli ich się oleje, nawet nie będą szkodzić, bo znikną.

    Tajes! SMSPF!
  • JORGE napisal(a):
    Smok_Eustachy napisal(a):

    Tzn przyznajesz w ten sposób że mają rację bo ni ma kontrstanowiska.
    W dupie mam ich stanowisko. Są pomijalni. Wydobywasz ich.

    Tak działała Wyborcza i dlatego szczezła.
    Lisicki i Warzecha nie są pomijalni.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.