Skip to content

Wojna

1162163165167168296

Komentarz

  • Tradycyjnie poza Kościołem.
  • Opis zbiórki, którą wspierali Rosjanie, mówił, że środki zostaną przekazane rosyjskim żołnierzom walczącym na linii frontu. Wynikało z niego, że zostaną one przeznaczone na zakup środków medycznych i broni potrzebnej do "aktywnego oczyszczenia ziemi z banderowskiego dziedzictwa" — cytuje portal kiev.vgorode.ua.

    Przeczytaj też: "Ojczyzna to nie d*** prezydenta". Muzyk skazany za krytykę

    Ukraińcy przechytrzyli Rosjan. Wystarczyły fałszywe dane i e-portfel

    Z doniesień ukraińskich mediów wynika, że Rosjanie wspierający zbiórkę dali się nabrać, bo w rzeczywistości stali za nią ukraińscy specjaliści służb specjalnych. Ponieważ rosyjskie banki nie obsługują płatności w Ukrainie, w zbiórce podano rzekome dane nieistniejącej rosyjskiej karty Tinkoff, a do odbioru pieniędzy wykorzystano e-portfel.

    Serwis Ukraine Now podaje, że Rosjanie wspierający wojnę w Ukrainie przekazali w ramach zbiórki kwotę, która wystarczyła na zakup drona Mavic DJI Mini 2. Trafił on już do jednej z ukraińskich jednostek specjalnych. Żołnierze podzielili się jego zdjęciami.
  • To miłe, ale szkoda że się ujawnili, bo mogliby to ciągnąć dalej.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    To miłe, ale szkoda że się ujawnili, bo mogliby to ciągnąć dalej.
    Na osłodę po stronie zysków UA zapisuje zachwianie zaufaniem, a bardziej wymiernie - kwoty których kacap nie wpłaci na podobne zbiórki.
  • edytowano August 2022
    Ten dron kosztuje 3000 złotych, niesłychana hojność Rosjan. No ale w sumie przekonywano ich że armia druga na świecie to czego może jej brakować? A Girgin mówił, że brakuje wszystkiego, nawet siatek maskujących, to co dopiero drony (drony zresztą przysyłane są przez prywatnych sponsorów).
  • Nowy wzór rumuńskich pieczątek granicznych.
    To wbijają w paszporty cofniętym z granicy obywatelom Federacji Rosyjskiej.
    Pieczątka w jęz. ukraińskim.

    image
  • Jeżeli to nie fejk to...

    image

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano August 2022
    Ktoś życzliwy przetłumaczy?
    Tak, wiem, powinienem... ale nie mam czasu, póki co. A przy obrazkach deepl.com nie pomaga.
  • edytowano August 2022
    No tam jest cytat ze słynnej odezwy do ruskiego wojennego okrętu ;)
  • Aha:) Faktycznie - to nawet ja przeczytam:)
    Nawiasem mówiąc, dzięki temu forum, polubiłem Rumunów (nie dziś, wcześniej).
    Nie żebym wcześniej był niechętny, byli dla mnie z grubsza obojętni.
  • Przemko napisal(a):
    Nowy wzór rumuńskich pieczątek granicznych.
    To wbijają w paszporty cofniętym z granicy obywatelom Federacji Rosyjskiej.
    Pieczątka w jęz. ukraińskim.

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Jakoś ciężko uwierzyć by świat instytucji publicznych przesiąkł aż tak bardzo klimatem memologicznym.
  • loslos
    edytowano August 2022
    Bracia Wołosi, Mołdawianie i Siedmiogrodzianie są w ciągu pasjonarnym. Sugeruję się podłączyć jak młodszy, głupszy i słabszy brat (tak!).
  • Jest jakieś potwierdzenie tego mema? Bo to jednak wygląda jak wkręt z trollkonta.
  • los napisal(a):
    Bracia Wołosi, Mołdawianie i Siedmiogrodzianie są w ciągu pasjonarnym. Sugeruję się podłączyć jak młodszy, głupszy i słabszy brat (tak!).
    Ahh gdyby tak powtórzyć manewr z Jagiełłą...
  • trza znależć Węgierkę mówiącą po niemiecku
  • christoph napisal(a):
    trza znależć Węgierkę mówiącą po niemiecku
    Siedmiogrodziankę.
  • Tomek napisal(a):
    Jest jakieś potwierdzenie tego mema? Bo to jednak wygląda jak wkręt z trollkonta.
    To jest w sumie drugorzędne, jeżeli to ruska wkrętka - to dobrze, jeżeli rumuńska - jeszcze lepiej. To jest polityka historyczna.
  • Przemko napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    Jest jakieś potwierdzenie tego mema? Bo to jednak wygląda jak wkręt z trollkonta.
    To jest w sumie drugorzędne, jeżeli to ruska wkrętka - to dobrze, jeżeli rumuńska - jeszcze lepiej. To jest polityka historyczna.
    Aż sprawdziłem.
    Konto wygląda absolutnie na prawdziwe, założone jeszcze długo przed wojną. Można się cofnąć parę lat i śledzić losy Igora na Ukrainie.
    Pieczątka w paszporcie nie wygląda na fejk a Igor na ściemniacza.

    https://www.facebook.com/izabotin

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano August 2022
    No dopszsz.

    Ja po wjechaniu kolejką linową na Matterhorn wstemplowałem sobie w paszporcie (publicznie dostępną pieczątką) gustowną górkę.

    Dowolną pieczęć każdy zrobić może. I stemplować wedle uznania.
  • christoph napisal(a):
    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.





    Pan mówi że to inercja. Średnio -4% rocznie to znaczy -10% teraz.

  • Zima napisal(a):
    No dopszsz.

    Ja po wjechaniu kolejką linową na Matterhorn wstemplowałem sobie w paszporcie (publicznie dostępną pieczątką) gustowną górkę.

    Dowolną pieczęć każdy zrobić może. I stemplować wedle uznania.
    gdzie tą kolejką?
  • leobulero napisal(a):
    Zima napisal(a):
    No dopszsz.

    Ja po wjechaniu kolejką linową na Matterhorn wstemplowałem sobie w paszporcie (publicznie dostępną pieczątką) gustowną górkę.

    Dowolną pieczęć każdy zrobić może. I stemplować wedle uznania.
    gdzie tą kolejką?
    Do schroniska i na lodowiec
  • "Do rąk ukraińskich żołnierzy trafiła bardzo nietypowa broń. Tajwan (Republika Chińska), choć sam zagrożony przez totalitarne Chiny, zdecydował się wesprzeć Ukrainę bojowymi dronami. To UAV Revolver 860 z magazynem na pociski moździerzowe. Co wiemy o tej nietypowej broni?

    Revolver 860 opracowany przez firmę DronesVision to prawdopodobnie jeden z ciekawszych dronów, z jakich korzystają Ukraińcy. Spory quadkopter to w praktyce latający moździerz - dron został wyposażony w rewolwerowy zasobnik, w którym można umieścić 8 moździerzowych pocisków kalibru 60 mm."

    https://tech.wp.pl/bezzalogowce-revolver-860-dla-ukrainy-tajwan-przekazal-800-bojowych-dronow,6802646048143936a
  • "Siły Zbrojne Ukrainy zyskały dostęp do satelitarnego obrazowania terenu w częstotliwościach mikrofalowych świadczony przez fińską kompanię ICEYE (światowy lider w tym zakresie, 21 satelitów). Technologia SAR (radiolokacyjne skanowanie apertury) pozwala uniknąć niedokładności obrazu w nocy, czy z powodu zachmurzenia i zapewnia precyzyjną geolokację."

    https://kresy24.pl/przewaga-ukraincow-nad-rosja-wlasnie-gwaltownie-wzrosla-a-wszystko-dzieki
  • Ukraińcy podają, że od wywiadów NATO otrzymali informację, że bombardowanie lotniska Saki na Krymie zniszczyło lub wyłączyło z użytku ponad połowę samolotów floty czarnomorskiej.
  • Oh, No!
    Anyway…
  • Długo wytrzymał.

    "Z inicjatywy strony francuskiej Władimir Putin przeprowadził rozmowę telefoniczną z Emmanuelem Macronem – przekazał Kreml. Pałac Elizejski podał, że prezydent Putin zgodził się na misję MAEA w zaporoskiej elektrowni."
  • Oglądam wynurzenia Lisickiego n/t wojny. Nie przetrzymię tego. Żegnajcie.
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    Oglądam wynurzenia Lisickiego n/t wojny. Nie przetrzymię tego. Żegnajcie.
    Lisicki zapomniał, o czem w Kazaniach Sejmowych Piotr Skarga prawił.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.