Skip to content

WYBORY 2023

1181921232465

Komentarz

  • Tak, zawsze odmawiam sondażowniom. Zawsze.

  • @Pani_Łyżeczka powiedział(a):
    Tak, zawsze odmawiam sondażowniom. Zawsze.

    Sejm.

  • edytowano October 2023

    @los powiedział(a):
    ... Znasz kogoś, komu w ciągu ostatnich 20 lat zdarzyło się słuchać przemówień parlamentarnych? Jeśli kto czego słucha, to wpadek...

  • @Rzchanym powiedział(a):
    Miesiąc temu, jak zamykano listy, zapomniałem napisać, co odwalono na listach PiS-u w moim okręgu. Skreślono z listy posłankę z rolniczej "Solidarności" za całokształt (dbanie o rolników, konserwatyzm) ze szczególnym uwzględnieniem głosowania przeciw "piątce dla zwierząt". Drugi poseł, który był przeciw "piątce", wprawdzie jest na listach, ale dopiero na 11. miejscu, a od 2001 r. był zawsze w pierwszej trójce, czasem nawet na jedynce. Z listy wywalono też innego posła, który zawsze głosował, jak kazano, ale nie był z żadnej frakcji. Nie przejęto się dużą ilością głosów, a może wręcz właśnie one były powodem. Co ciekawe, zdążył już zamówić i porozwieszać w całym regionie swoje banery. Ciekawa sprawa jest z górą listy. Jedynka i dwójka to spadochroniarze. O ile jedynka jest zrozumiała, bo szerzej znany w całej Polsce polityk, o tyle dwójka to kompletny "nonejm". Musiałem goglować, żeby dowiedzieć, kto to w ogóle jest. Za to na plus to, że pojawiła się osoba z SuwPolu. Oddam na nią głos.

    No właśnie we Wrocku mam podobny problem. Na pierwszym miejscu gwarancja porażek PiSu w każdych możliwych wyborach, w jakich weźmie udział: Mierosława Stachowiak-Różecka, przewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, która dumnie ukończyła w okolicach czterdziestki jakieś gównostudia w jakiejś Średniowyższej Szkole Gotowania na Gazie. Na dalszych miejscach takie kwiatki, jak Przemo Czarniecki, syn Richarda Henrego z pierwszego tło... małżeństwa, zapewne nieważnego. Przemo słynny jest z imprez zwieńczonych ganianiem współlibantów z nożem.
    Nic, tylko wsiąść w ciopong, wysiąść w Brzegu i zagłosować na uczciwego, zadeklarowanego zdrajcę Kukiza. Kulwa.

  • @qiz powiedział(a):

    @Rzchanym powiedział(a):
    Miesiąc temu, jak zamykano listy, zapomniałem napisać, co odwalono na listach PiS-u w moim okręgu. Skreślono z listy posłankę z rolniczej "Solidarności" za całokształt (dbanie o rolników, konserwatyzm) ze szczególnym uwzględnieniem głosowania przeciw "piątce dla zwierząt". Drugi poseł, który był przeciw "piątce", wprawdzie jest na listach, ale dopiero na 11. miejscu, a od 2001 r. był zawsze w pierwszej trójce, czasem nawet na jedynce. Z listy wywalono też innego posła, który zawsze głosował, jak kazano, ale nie był z żadnej frakcji. Nie przejęto się dużą ilością głosów, a może wręcz właśnie one były powodem. Co ciekawe, zdążył już zamówić i porozwieszać w całym regionie swoje banery. Ciekawa sprawa jest z górą listy. Jedynka i dwójka to spadochroniarze. O ile jedynka jest zrozumiała, bo szerzej znany w całej Polsce polityk, o tyle dwójka to kompletny "nonejm". Musiałem goglować, żeby dowiedzieć, kto to w ogóle jest. Za to na plus to, że pojawiła się osoba z SuwPolu. Oddam na nią głos.

    No właśnie we Wrocku mam podobny problem. Na pierwszym miejscu gwarancja porażek PiSu w każdych możliwych wyborach, w jakich weźmie udział: Mierosława Stachowiak-Różecka, przewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, która dumnie ukończyła w okolicach czterdziestki jakieś gównostudia w jakiejś Średniowyższej Szkole Gotowania na Gazie. Na dalszych miejscach takie kwiatki, jak Przemo Czarniecki, syn Richarda Henrego z pierwszego tło... małżeństwa, zapewne nieważnego. Przemo słynny jest z imprez zwieńczonych ganianiem współlibantów z nożem.
    Nic, tylko wsiąść w ciopong, wysiąść w Brzegu i zagłosować na uczciwego, zadeklarowanego zdrajcę Kukiza. Kulwa.

    oooo !
    wypraszam i pszwpraszam!

    to super blog!

    http://kuchnianagazie.blogspot.com/

  • Kiedy dziś modliłem się pod figurą, taka myśl przyszła mi do głowy: Otóż ostatnie osiem lat to było takie permanentne powstanie chłopskie, nie do zniesienia dla kogokolwiek z tradycyjnej elity władzy.

    Nasza pluszowa Wandea.

  • edytowano October 2023

    Nie Ignac, to bardziej 3 pokolenie AK, z tym co zostało z przedwojennej polskiej inteligencji, a może i całego przedwojennego świata. Chłopstwo, w kontekście którego używasz, przytomnie poparło te 8 lat, ale ich nie stworzyło.

    Nigdy, przenigdy nie dajmy sobie wcisnąć, że oni, ten cały postkomunistyczny establiszment to jakakolwiek elita i sfery wyższe.

  • loslos
    edytowano October 2023

    Elita naturalna aka schamapanowie. To naturalny mechanizm u zwierząt stadnych - jest wiele wilków ale przewodzi tylko jeden: najsilniejszy i najbardziej brutalny. Ludzie też podlegają temu mechanizmowi, choć stać ich na więcej. U ludzi jest możliwy sukces Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Nowaka i Wiesława Biniendy. Ale do tego potrzebna jest cywilizacja.

  • Patrzcie na to z perspektywy Federacji Europejskiej, USE.

  • Nie możemy, bo Polska jest wyjątkowo wyjątkowa, więc kieruje się innymi regułami. Wszędzie indziej istnieje uformowana przez wieki klasa wyższa.

  • edytowano October 2023

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Kiedy dziś modliłem się pod figurą, taka myśl przyszła mi do głowy: Otóż ostatnie osiem lat to było takie permanentne powstanie chłopskie, nie do zniesienia dla kogokolwiek z tradycyjnej elity władzy.

    Nasza pluszowa Wandea.

    A było poczytać Ziemkiewicza. Książkę o tym napisał.

    @los powiedział(a):
    Elita naturalna aka schamapanowie. To naturalny mechanizm u zwierząt stadnych - jest wiele wilków ale przewodzi tylko jeden: najsilniejszy i najbardziej brutalny.

    Ale ma też swoje obowiązki, z których się musi wywiązywać.

  • @los powiedział(a):
    Nie możemy, bo Polska jest wyjątkowo wyjątkowa, więc kieruje się innymi regułami. Wszędzie indziej istnieje uformowana przez wieki klasa wyższa.

    Polska nie jest ani Wschodem ani Zachodem. Polska jest centrum cywilizacji.

    R. Reagan

  • Nie interesuję się Konfederacją, więc bez ekscytacji przeczytałem na FB:

    @ nowe średniowiecze
    Jest drama w Konfederacji. Na Marszu Monarchistów z okazji 7 X mieli być Korwin i Braun.
    Korwin jednak był zdążył tego dnia chlapnąć coś o lekkiej p**ofilii, więc Braun powiedział, że on nie przyjdzie jak Korwin będzie.
    Uzasadnienie Brauna: "bo Korwin powie coś radykalnego". Kurtyna.

    ;)

  • edytowano October 2023

    @trep powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Nie możemy, bo Polska jest wyjątkowo wyjątkowa, więc kieruje się innymi regułami. Wszędzie indziej istnieje uformowana przez wieki klasa wyższa.

    Prezydent USA Ronald Reagan:
    Polska nie jest ani Wschodem ani Zachodem. Polska jest centrum cywilizacji.

    •••

    Car Rosji Mikołaj I Romanow:
    Znam tylko dwa typy Polaków: tych, którzy się zbuntowali przeciwko mnie, i tych którzy pozostali mi wierni – jednych nienawidzę, drugimi gardzę.
    (Po powstaniu listopadowym.)

  • Palade opublikował na twiterku różne symulacje, z których wynika, że nawet z Hołownia-Kamyszem pod progiem PiS nie będzie miał większości. W związku z tym mam pytanie, co Szanowni myślą o ewentualnej koalicji PiS-PSL? Hołownia z PiSem nie pójdzie, ale PSL to wiadomo, że pójdzie z każdym, w imię odpowiedzialności za państwo. Podebrałoby się Jeszcze paru narodowców do koniecznej większości i wsio.

  • Cukierki mają zdolność kolacyjną.

  • cukierki czy ciasteczka?
    jak ciasteczka jest również minister od Broni kosmicznej , obecnie noszący czeki

  • @JORGE powiedział(a):
    Nie Ignac, to bardziej 3 pokolenie AK, z tym co zostało z przedwojennej polskiej inteligencji, a może i całego przedwojennego świata. Chłopstwo, w kontekście którego używasz, przytomnie poparło te 8 lat, ale ich nie stworzyło.

    Nigdy, przenigdy nie dajmy sobie wcisnąć, że oni, ten cały postkomunistyczny establiszment to jakakolwiek elita i sfery wyższe.

    przedwojenna inteligencja w dużej części weszła w układ. A niektórzy (Róża Thun, Kidawa Błońska, Sienkiewicz, KOmorowski) aż stanęli na czele postępaków.

  • @celnik.mateusz powiedział(a):
    Palade opublikował na twiterku różne symulacje, z których wynika, że nawet z Hołownia-Kamyszem pod progiem PiS nie będzie miał większości. W związku z tym mam pytanie, co Szanowni myślą o ewentualnej koalicji PiS-PSL? Hołownia z PiSem nie pójdzie, ale PSL to wiadomo, że pójdzie z każdym, w imię odpowiedzialności za państwo. Podebrałoby się Jeszcze paru narodowców do koniecznej większości i wsio.

    osobiście myślę, że nie trzeba wchodzić z koalicję z całymi partiami

  • Pałade ma doła bo Konfederacji spada i siecze w PiS na Twitterze

  • @dyzio powiedział(a):
    Pałade ma doła bo Konfederacji spada i siecze w PiS na Twitterze

    Palade robi różne śmieszne rzeczy. Kiedy rok temu totalnie wtopił z prognozą do senatu USA to dzień później cichcem pousuwał.

  • Nienaukowe podejście. Nieodkrycie źródeł Nilu ma wartość prawie tak dużą jak odkrycie źródeł Nilu.

  • @dyzio powiedział(a):
    Pałade ma doła bo Konfederacji spada i siecze w PiS na Twitterze

    A jeszcze się nie pozbierał po Kukizie. ;)

  • Ależ to jest pajac, że głowa mała.

  • Dzisiaj debata, a w TVN rozpacz, że nie mają akredytacji. Miłe to.

  • edytowano October 2023

    Palade nie został ekspertem PiSu i się mści

  • Marna ta debata. Ale jest znęcanie się nad PO dlatego ma sens.

  • Tusk slabu wpadł w debacie. W pierwszej minucie miał niezłe wejście ale potem przy kolejnych jakby zupełnie nieprzygotowany.
    Myślałem, że lepiej sobie poradzi. Momentalnie żałośnie imho.
    Morawiecki dostatecznie dobrze, widać niczym się nie przejmował i swoje klepał. Reszta coś tam sobie powiedziała, też źle nie wypadła.

  • To z Lidlem śmieszne było, może zapadnie w pamięć.

  • edytowano October 2023

    Czy sensem debaty nie było to, że towarzysze z PO uznali iż pojawiając się w TVPiS wyborcy partii rządzącej pierwszy raz dowiedzą się jak rzeczywistość wygląda naprawdę ? (szerzej, nie tyko chodzi o debatę, ogólnie o powrót PO do reżimowej tv).

    Wszystko było. Tylko, że poprzednim razem chodziło o duszę przekabaconych przez TVN, Wyborczą itp. W realu przegrywa się wtedy kiedy się od niego odepnie. Im bardziej widzisz to co jest, tym sensowniejsze podejmujesz decyzje. Ile musze jeszcze banałów zrozumieć, żeby ogarnąć co się wokół mnie dzieje ?

    A swoją drogą, pojawiła mi się na jutubie debata live. Po minucie wyłączyłem. Od '89 roku oglądałem wszystko, dziś już nic. Doskonale wiem co mam zrobić.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.