Skip to content

WYBORY 2023

1151618202165

Komentarz

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Koham media totalne, 1 mln uczestników marszu! Silne piguły od Nojmana były grane

    Tymczasem niemieckie media od początku powtarzają dane policji - 100 tysięcy.

  • @Przemko powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Koham media totalne, 1 mln uczestników marszu! Silne piguły od Nojmana były grane

    Tymczasem niemieckie media od początku powtarzają dane policji - 100 tysięcy.

    Centrala straciła łączność, hahahahaha.

  • @MarianoX powiedział(a):
    Tusk twierdzi że uczestnikami manifestacji są też duchowo jednoczący się widzowie przed telewizorami i monitorami, tak że tak

    Ale on tak serio? ktoś to rozpropagował?

  • edytowano October 2023

    Mówili o tym wczoraj, tj. w niedzielę w TV Republika podczas Saloniku Politycznego red. Ziemkiewicza powołując się na wypowiedź o uczestnikach telewizyjno-internetowych.

    Być może chodziło o poniższe:

    "Widzę ocean ludzkich głów, morze biało-czerwonych flag. Są nas tysiące, tysiące ludzi z Polską w sercach, dziesiątki tysięcy, miliony przed telewizorami Polek i Polaków, którzy nie dali się złamać, nie dali się zastraszyć, nie dali się zniechęcić"

    Donald Tusk

  • 10 lat temu byłem na demonstracji związkowców (ze wszystkich central) przeciw polityce Tuska. Była rozciągnięta na parę kilometrów a podano oficjalne dane około150 tys.

  • Już nie wiadomo, co jest rzeczywistością a co urojeniem. Trzeba by pióra Perutza a przynajmniej Marqueza by opisać ten realizm magiczny.

  • Jedynie kto wygrał na tym marszu, to Trzecia Droga, bo poszła swoją szosą.

  • edytowano October 2023

    Łączność duchowa zakłócała transfery danych telefonii komórkowej a ładunek emocjonalny generował holograficzne błyski po zmroku.
    Tak było.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Jedynie kto wygrał na tym marszu, to Trzecia Droga, bo poszła swoją szosą.

    To nie jest Trzecia Droga tylko Trzecia Rzesza

    https://x.com/GenKiszczak/status/1708014377801068903?s=20

  • edytowano October 2023

    MarianoX zacytował:

    Tusk powiedział:
    Widzę ocean ludzkich głów, morze biało-czerwonych flag. Są nas tysiące, tysiące ludzi z Polską w sercach, dziesiątki tysięcy, miliony przed telewizorami Polek i Polaków...

  • I wesoło bęc go w czoło.

  • edytowano October 2023

    Ocalałe gdzieniegdzie vlepki ciemnogrodu tercerystycznego stają się wyborczymi hasłami światłej niuniuprawicy

  • edytowano October 2023

    @pantelej napisał:
    graf: 'aktywa obrotowe PO 2002-2022'

    A słupki z aktywami trwałymi?

  • edytowano October 2023

    Jeszcze raz o owsiakowym bilbordzie.

    → posłanka PiS składa doniesienie w trybie wyborczym o możliwym ukrytym nielegalnym wspomaganiu kampanii wyborczej

    Ja akurat na 100 % jestem pewien, że to integralna część kampanii finansowana (nielegalnie) przez którąś ze spółek owsiaka. I myślę, że na sto możliwości obrony przekonsultowana z prawnikami. Posłanka nic nie wskóra, prócz oczywiście wytłumaczenia, że tak jest jak mówi.
    Sprytne.
    Menda.

  • @pantelej powiedział(a):

    Nu, tak i znaczy, że rację mieli co, co twierdzili, że Placforma nie ma biznes planu na drugą kadencję.

    Pomyślcie, jak bardzo nie mają planu na trzecią kadencję!

    Są jak Moskale — jeszcze dwa tygodnie i upadną.

  • @romeck powiedział(a):
    Jeszcze raz o owsiakowym bilbordzie.

    → posłanka PiS składa doniesienie w trybie wyborczym o możliwym ukrytym nielegalnym wspomaganiu kampanii wyborczej

    Ja akurat na 100 % jestem pewien, że to integralna część kampanii finansowana (nielegalnie) przez którąś ze spółek owsiaka. I myślę, że na sto możliwości obrony przekonsultowana z prawnikami. Posłanka nic nie wskóra, prócz oczywiście wytłumaczenia, że tak jest jak mówi.
    Sprytne.
    Menda.

    Gdyby nic nie zrobiła byłoby manichejsko-werekundziowe wzdychanie nad przegrywaniem Świata. Jak coś robi to też przekichane, bo po co to.
    Łączą mi się rozważanie z wątku "Krypteja" o byciu nie u siebie z tymi z "Końca Świata Chrześcijaństwa" Chantal Delsol, gdzie pisze ona babsko intelektualnie o tym jak bez sensu jest stawac za tym co stare i określone przeciw temu co nowe i nieokreślone i nie ma co "Umierać ale powoli", bo tego już próbowali poganie wobec chrześcijaństwa w IV wieku i bez sensu panie dzieju stawać wbrew wiatrowi dziejów.

  • No tak no tak, ale Pan Jezus poruszał, że niebo i ziemia przeminą, a Jego słowa nie przeminą.

  • Zafascynowało mnie, że Kało prowadzi kampanię wyborczą w tym niepodrabialnym sznycie moralnego wzburzenia postudeckich środowisk wymieszanego z agresją żula spod budki z piwem. Brak pozytywnego programu, dehumanizacja przeciwników itp. to jest zasadniczo kontrskuteczne.
    Druga sprawa, to traktowanie Konfederacji przez Kało, tu jest bardzo łagodnie... Czyżby Nitras był prorokiem?

  • edytowano October 2023

    Konfunia zagrywała wyciągniętą z onucy kartą antyukraińską, aż tu nagle Żełeński zaczął (nomen omen) kozaczyć przeciwko Rzeczpospolitej.

    W odpowiedzi na to rząd pisowski zaczął asertywnie reagować prezentując twardszą postawę wobec koalicjanta. Czyżby m.in. ten fakt spowodował dający się wyraźnie zauważyć spadek procentów u mentzenowców-bosakowców?

  • edytowano October 2023

    @MarianoX ,

    zapewne tak, ale to raczej powrót rozczarowanych PiSem wcześniej niż ktoś nowy.

    Nb. sondaż co do np. embarga na zboże było 58 : 19 (reszta bez zdania) popierający embargo, czyli ok. 3 : 1. Jeśli ktoś ma z tym problem, to pewnie PO i Lewica (tzn. ich elektoraty są podzielone), dlatego łatwo zauważyć, że w całej sprawie siedzą cicho jak mysz pod miotłą.

  • Gambit Kaczora z marszem się powiódł?
    https://www.salon24.pl/newsroom/1328864,marsz-miliona-serc-nie-chwycil-polakow-za-serca-wyniki-najnowszego-sondazu

    1. Ale wiecie że Konfę z PO różni stosunek do UE?
    2. Red Ziemkiewicz przewiduje falę urealnienia sondaży.
  • @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Gambit Kaczora z marszem się powiódł?
    https://www.salon24.pl/newsroom/1328864,marsz-miliona-serc-nie-chwycil-polakow-za-serca-wyniki-najnowszego-sondazu

    1. Ale wiecie że Konfę z PO różni stosunek do UE?
    2. Red Ziemkiewicz przewiduje falę urealnienia sondaży.

    No to co, czwórki z przodu nie widzę?

    32 proc. Polaków zagłosowałoby w wyborach do Sejmu na PiS (wobec 31,6 proc. z sondażu z drugiej połowy września), 28,2 proc. (wobec 27 proc. kilkanaście dni temu) na KO

  • Prędko się uwinęli z tym sondażem - marsz był przedwczoraj.

  • Teraz nas czeka wysyp sondaży pomarszowych czyli pompowanie Tuska bliskie upragnionej mijanki, też pompowanie 3d i lewicy. Urealnianie chyba dopiero za tydzień...

  • Jednocześnie totalni są w euforii po marszu, "zwyciężymy", więc za dwa tygodnie będzie grzanie, że "sfałszowali wybory".

  • Totalnie są ciągle nakręceni i natarczywi, PiSowcy bardzo spokojni i wycofani. Myślę, że niechętnie zdradzają swoje preferencje i PiS jest przez to sporo niedoszacowany.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.