Skip to content

Kanał 0

11011121315

Komentarz

  • Ech, dzieciństwo :-) I wlokące się pociągi piętrusy Wejherowo-Lębork-Łeba ciągnięte przez lokomotywkę SM-42...

  • I drewniane ławeczki w pociągu. Lubiłam to :-)

  • loslos
    edytowano 26 May

    Kolejna nauka: jak kto wygląda jak świeżo ekshumowany nieboszczyk, to nie musi to od razu znaczyć, że jest mądry i szlachetny. Niektórzy kiedyś nabrali się na Marka Jurka, teraz czas na Andrzeja Nowaka, który okazał się być łagodnie mówiąc mało rozumny https://wpolityce.pl/polityka/693007-prof-nowak-o-tym-dlaczego-poparl-jezyk-slaski

  • Na K 0 mijaliśmy występ Hartmana

  • Powiem wam, że jakoś ta sprawa języka śląskiego wogle mnie nie wzmaga

  • A to źle, bo bardzo perfidne działanie przeciw polskiej racji stanu. A spadającym bombami człowiek powinien się wzmagać, nawet jeśli chwilowo spadają one na głowy innym.

  • Ja oczywiście nie jestem godny by prof. Nowaku wiązać rzemyk u sandała, ale wydaje mi się że jeśli biega o logikę to jednak mógłbym stanąć z nim w szranki, gdyż takiego potworka logicznego bym nie stworzył:

    Jeżeli jest grupa ludzi licząca kilkadziesiąt tysięcy osób, ktora uważa, że ich gwara jest językiem i chcą żeby ten język czy gwara był traktowany jako język, żeby mógł się rozwijać i być zachowany, jeżeli ten pomysł nie jest wymysłem sztucznym, powstałym w ostatnich latach ale wiąże się jednak z tradycją kilku wieków szczególnej ścieżki dziejowej regionu, który jednak przez sześć wieków nie należał do Korony Królestwa Polskiego a do Korony świętego Wacława…. Krótko mówiąc: jest historycznie głębokie tło dla rodzenia się takiej szczególnej mowy, gwary czy języka, która według tej grupy jest językiem. Nikt nie ma prawa im odmówić, żeby używali tego języka i bronili tego języka (…)

    Czyli jeśli jest grupa, która uważa że wanna jest samochodem i chce tę wannę zarejestrować w urzędzie komunikacji to trzeba jej to umożliwić.

  • loslos
    edytowano 25 May

    Non plus ultra :smiley:

  • @los powiedział(a):
    Kolejna nauka: jak kto wygląda jak świeżo ekshumowany nieboszczyk, to nie musi to od razu znaczyć, że jest mądry i szlachetny. Niektórzy kiedyś nabrali się na Marka Jurka, teraz czas na Andrzeja Nowaka, który okazał się być łagodnie mówiąc mało rozumny https://wpolityce.pl/polityka/693007-prof-nowak-o-tym-dlaczego-poparl-jezyk-slaski

    marzyciel. Ludzie identyfikujący się z polskością w większości zostali spędzeni w granice Bugu i Odry, równocześnie ludzie nieidentyfikujący się z polskością zostali na różne sposoby zmotywowani do wyjazdu. Polska dziś jest czymś innym niż IRP, zdarzyło się bez naszej woli, ale jest i czas to zaakceptować.

    Dzisiaj usłyszałam kolejną problematyczną tezę profesora. Tradycyjnie w Polsce nie uznawano w wykładzie historii samokoronacji cara Mikołaja I na króla Polski za koronację króla Polski. Czasami mówiono o koronacji na króla Królestwa Polskiego będącego częścią rozerwanej Polski. Koneczny pisał o pochodzeniu władzy - królowie Polski przyjmowali koronę z zewnątrz (wszelka władza od Boga pochodzi, stąd rola biskupów w koronacji), byli koronowani, a nie koronowali się z własnej woli. W sumie takich samokoronujących się w Polsce mieliśmy całkiem sporo, tylko zamykaliśmy ich w domach wariatów. A pan profesor w Polski Radiu nazwał tę koronację ostatnią koronacją króla Polski przyjmując moskiewski punkt widzenia.

  • To w takim razie car był również Cesarzem Bizantyjskim bo się za takiego uważał.

  • Zaczynam się obawiać że Profesor nie dokończy swojego Opus Magnum. Szkoda.

  • Spoko, dokończy. A co to ma do rzeczy, że czasem głupoty wygaduje?

  • Denerwuje mnie że się rozprasza :-)

  • Ojtam ojtam. My też forumujemy.

  • Skoro Profesor tu siedząc takie rzeczy wygaduje, strach myśleć czym Szczerskiego w tych Oenzetach zarażą...

  • edytowano 27 May

    @MarianoX powiedział(a):
    To w takim razie car był również Cesarzem Bizantyjskim bo się za takiego uważał.

    Mógł być również i cysorzem Kaligula, bo za trzeci Rzym uważał swoją Moscovie. Albo i jego qniem nawet i senaturem.
    Ps. a jeden taki z chłopstwa pegeerowskiego uważał się za spadkobiercę cysorza Walens

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Na K 0 mijaliśmy występ Hartmana

    Nawet się Mazurek, redaktor, od tego odcinał.
    Jedno co cieszy, że frontalny atak GazWybu na Kanał0 się załamał.

  • Profesor ostatnio uznaje za najmędrszego z mędrnych - Jacka Dukaja.

  • Mógłby kolega zapodać jakieś detale?

  • @los powiedział(a):
    Mógłby kolega zapodać jakieś detale?

    na spotkaniach publicznych i prywatnych tak głosi (rok 2024)
    jak się natknę na zapis - załączę

  • loslos
    edytowano 31 May

    Jaka piękna ilustracja losowej tezy! Na ekranie prof. Nowak wygląda jak personifikacja mądrości. A jak jeszcze zacznie mówić tym swoim monotonnym głosem, to narody nurmalnie klękają. Ale jak dowiedzieć się czegoś więcej... :(

  • Hm, Wieszcz Wojciech gdy po raz pierwszy spotkał mnie w tzw realu, stwierdził że bardzo mu przypominam dwóch jego znajomych: Filipa Memchesa i Andrzeja Nowaka ;-)

  • Jadę sobie w dniu wolnym komunikacją (pod)miejską M. St. Warszawy i widzę na ekranie "Myśl na dziś" "Człowiek dlatego jest człowiekiem że ciekawość wygrywa że strachem."

    Zgadnijcie autora apoftegmatu :-)

  • Trzaskoski?

  • edytowano 31 May

    To w takim razie car był townież Cesarzem Bizantyjskim, > @trep powiedział(a):

    Image z w/w fotografii to były czasy gdy Stephen Toughguy jako anarcha i konserwatysta integralny fechtował z rapierem w prawicy i lewakiem w lewicy.

    Później przyszła, wraz z widmem wzrostu atencji i monetaryzacji, inna identyfikacja wizualna i profil światopoglądowy.

    Jak mawiał klasyk - zmiany, zmiany, zmiany...

  • edytowano 31 May

    @celnik Ciepło.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.