Skip to content

Alkohol twój wróg!

17891113

Komentarz

  • @Pani_Łyżeczka powiedział(a):
    Zaraz mi procesor się przepali proteinowy budyń to galareta z mleka bo inaczej to musi być dialektyczna transformacja skrobi ziemniaczanej w jakieś proteiny... skrobiowe?! :|
    Wymiękam...

    Galaretę z mlekka otrzymywałem za młodu podobnie jak wodę ze sokiem, tyle że zamiast wody dawałem mlekko. Jak dany sok był dość kwaśny, to jakotako ścinał mlekko i było spokko.

  • Hehe, oranżada w proszku przeważnie nigdy nie doczekała się wody.
    Na sucho żeśmy ją wtranżalali. Fajnie w język szczypała.

    👣

    🐾
    🐾

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @Pani_Łyżeczka powiedział(a):
    Zaraz mi procesor się przepali proteinowy budyń to galareta z mleka bo inaczej to musi być dialektyczna transformacja skrobi ziemniaczanej w jakieś proteiny... skrobiowe?! :|
    Wymiękam...

    Galaretę z mlekka otrzymywałem za młodu podobnie jak wodę ze sokiem, tyle że zamiast wody dawałem mlekko. Jak dany sok był dość kwaśny, to jakotako ścinał mlekko i było spokko.

    Mleko, żelatyna albo agar.

  • Dzieje się!

  • WTF is ŁG?

  • Ja zasię z dziedzicem tytułu i fortuny obejrzałem "Śmierć Stalina" (2017). W zasadzie polecam.

    Przewija się w danym utworze postać syna tego pana, Aleksego. Jako że film był "luźno oparty na faktach", przebadaliśmy tego pana w Łajce. Ovaj, na stare lata za pijactwo zakazali mu nazwiska "Stalino" i kazali podpisywać się "Dżugaszwili". Nadto "zszedł na alkoholizmus" w podeszłem wieku 41 lat.

    Strzeżcie się więc dziadki gorzały, nawet tej za stówę! Choć, nałcza doktór Peterson, że droższe gatunki są smaczniejsze.

  • Kto pamięta pastę do zębów "Biały ząbek" o smaku pamarańczy?
    Dobra była, w ogóle nie myślimy nią zębów.

    I jeszcze było mleko w tubce. Też dobre.
    W proszku był Vibowit i visolwit.

  • @Przemko powiedział(a):
    Dzieje się!

    Znowuż chcą podwyższyć ceny na ankohol?
    My już swoje wypiliśmy, ale dzieci żal.

    👣

    🐾
    🐾

  • @marniok powiedział(a):
    Kto pamięta pastę do zębów "Biały ząbek" o smaku pamarańczy?
    Dobra była, w ogóle nie myślimy nią zębów.

    I jeszcze było mleko w tubce. Też dobre.
    W proszku był Vibowit i visolwit.

    Jakiś czas temu jeszcze mleko w tubce widziałem, można też kupić w puszkach.

  • edytowano 20 July

    Ja tam jestem pod wrażeniem spójności kompozycji, baryłkowatość puszki przechodzi w maskowaną wyszczuplającą czernią obłość bebzona by finalnie sublimować w doskonałość okręgu w który wpisany jest portret Leśmiana...masterpis!

  • Esteta

  • Co więcej takiej koszulki nigdzie nie widać z neciku, chyba zrobił sobie sam.

  • I tak sobie żyjemy w tej Polsce.

  • image
    .
    .
    .

    Wystawił wszystko na słońce w ten piękny lipcowy dzień, hehe.
    A ja się zapytowywuję: "Ciepłe będziesz pił, pacanie?"

    👣

    🐾
    🐾

    • Kto podał ciepłą wódkę?!
    • Przecież pan prezes lubi ciepłą!
    • Od dzisiaj nie lubię!!!
  • no co ?
    ma serwoać Jaegermajstra?

  • No więc okazało się, że monopol spirytusowy stał się przyczyną upadku Rzplitej.

    https://youtube.com/shorts/3Bwgpdqp0PM?si=Xk3O9WqptRBfetL3

  • Każdy wie, zazwyczaj z praktyki, że ankohol szkodzi zdrowotności. Natomiast nie każdy miał okazją pożywać go z kartoników na napój pomarańczowy!

  • Ale tanizna!

    👣

    🐾
    🐾

  • A wiela flacha kosztuje?

    👣

    🐾
    🐾

  • szkło 2,50

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Każdy wie, zazwyczaj z praktyki, że ankohol szkodzi zdrowotności. Natomiast nie każdy miał okazją pożywać go z kartoników na napój pomarańczowy!

    Na Ukrainie sprzedawali wódkę w kubeczkach jak jogurt.

  • Na Ukrainie ? W ubiegłym roku wiosną chodziliśmy po Pradze i sobie co jakiś czas 50 kupowaliśmy na straganach. Przezroczysty, mały kubeczek, przykryty sreberkiem. Ciach i dalej. A że byliśmy po 4 godzinnej wizycie w oficjalnej knajpie Pilsnera to nas pod koniec dnia zmiażdżyły te serie 50.

    Swoją drogą, Praga jest okrutna ...

  • @Przemko powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Każdy wie, zazwyczaj z praktyki, że ankohol szkodzi zdrowotności. Natomiast nie każdy miał okazją pożywać go z kartoników na napój pomarańczowy!

    Na Ukrainie sprzedawali wódkę w kubeczkach jak jogurt.

    Gorzałę tak. Ale wińsko? Dla mnie nowość.

  • Widziałem take już z ćwierć weku temu. Standartowa procedura.

  • @JORGE powiedział(a):

    Swoją drogą, Praga jest okrutna ...

    Co to znaczy?

  • @Przemko powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):

    Swoją drogą, Praga jest okrutna ...

    Co to znaczy?

    Miasto kurwy i szatana. Ale piękna, zwodzi.

  • @JORGE powiedział(a):
    Na Ukrainie ? W ubiegłym roku wiosną chodziliśmy po Pradze i sobie co jakiś czas 50 kupowaliśmy na straganach. Przezroczysty, mały kubeczek, przykryty sreberkiem. Ciach i dalej. A że byliśmy po 4 godzinnej wizycie w oficjalnej knajpie Pilsnera to nas pod koniec dnia zmiażdżyły te serie 50.

    Swoją drogą, Praga jest okrutna ...

    1) Oficjalna knajpa pilsnera? Pilsner to gatunek, a nie marka piwa i to gatunek niezastrzeżony, więc coś takiego jak oficjalna knajpa pilsnera nie ma w Pradze. Może być oficjalna knajpa Pilsner Urquell - bo to marka piwa, nawiasem mówiąc, jedna z bardziej pogardzanych w Czechach (coś na podobę Lecha w Polsce).
    2) Stragany z alkoholem w Pradze? Szczególnie na starym mieście?! Owszem gospody tudzież jakieś puby, ale chlast ze straganu?
    3) Praga jest jaka jest, ale ma piękne miejsca: Wyszehrad, Loreta czy klasztor Benedyktynów na Brzeniowie (tam faktycznie braciszkowie warzą znakomite piwo).
    Ps. Każde miasto jest okrutne, jak się je zwiedza po nadmiernej dawce alkoholu.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.