Skip to content

Olimpiada

2456789

Komentarz

  • edytowano 27 July

    I żeby było śmieszniej:

    Co ciekawe sam John Lennon nie krył intencji swojej kompozycji.

    To właściwie manifest komunistyczny, chociaż nie jestem komunistą i nie należę do żadnego ruchu. „Imagine” jest tym samym co piosenki „Working Class Hero”, „Mother” czy „God” z pierwszej płyty, która była dla ludzi zbyt realistyczna, więc jej nie kupowali. Zakazano jej w radiu. „Imagine” zawiera dokładnie ten sam przekaz, tylko pokryty lukrem. I niemal wszędzie jest przebojem: ta antyreligijna, antynacjonalistyczna, nonkonformistyczna i antykapitalistyczna piosenka… Lukier sprawia, że jest akceptowalna. Zrozumiałem jak muszę postępować – komentował piosenkę John Lennon.

  • Było wielekroć mówione: każdy, nawet komuniści, jest lepszy od Tuska i jego kamaryli.

  • To nie jest takie bardzo pewne:

    Mój słodki Panie
    Ach, mój Panie
    Ach, mój Panie

    Naprawdę chcę Ciebie zobaczyć
    Naprawdę chcę z Tobą być
    Naprawdę chce Ciebie zobaczyć, Panie
    Lecz to trwa tak długo, mój Panie

    Mój słodki Panie
    Ach, mój Panie
    Ach, mój Panie
    Naprawdę chcę Ciebie poznać
    Naprawdę chcę pójść z Tobą
    Naprawdę chcę Tobie pokazać Panie,
    Że to nie potrwa długo, mój Panie (Alleluja)

    Mój słodki Panie (Alleluja)
    Ach, mój Panie (Alleluja)
    Mój słodki Panie (Alleluja)

    Naprawdę chcę Ciebie zobaczyć
    Naprawdę chcę Ciebie zobaczyć
    Naprawdę chcę Ciebie zobaczyć Panie
    Naprawdę chcę Ciebie zobaczyć Panie
    Ale to trwa tak długo, mój Panie (Alleluja)

    Mój słodki Panie (Alleluja)
    Ach, mój Panie (Alleluja)
    Mój słodki Panie (Alleluja)

    Naprawdę chcę Ciebie poznać (Alleluja)
    Naprawdę chcę pójść z Tobą (Alleluja)
    Naprawdę chcę Tobie pokazać (ach)
    Że to nie potrwa długo, mój Panie (Alleluja)

    Hmm (Alleluja)
    Mój Słodki Panie (Alleluja)
    Mój Panie (Alleluja)

    Ach, mój Panie (Hare Krishna)
    Mój Panie (Hare Krishna)
    Mój Słodki Panie (Krishna, Krishna)
    Och (Hare, Hare)

    Naprawdę chcę Ciebie zobaczyć (Hare Rama)
    Naprawdę chcę z Tobą być (Hare Rama)
    Naprawdę chce Ciebie zobaczyć, Panie (Ach)
    Ale to trwa tak długo, mój Panie (Alleluja)

    Mój Panie (Alleluja)
    Mój Panie (Hare Kriszna)
    Mój słodki Panie (Hare Kriszna)
    Mój Panie (Kriszna Kriszna)
    Mój Panie (Hare Hare)
    Mój Słodki Panie (Gurur Brahma)
    Mój Słodki Panie (Gurur Wisznu)
    Mój Panie (Gurur Dewo)
    Mój Panie (Maheśwara)
    Mój Słodki Panie (Gurur Sachszaat)
    Mój Słodki Panie (Parabrahma)
    Mój, mój, mój Panie (Tasmaji Śri)
    Mój, mój, mój, mój Panie (Guruwe Nama)
    Mój słodki Panie (Hare Rama)

    (Hare Kriszna)
    Mój słodki Panie (Hare Kriszna)
    Mój słodki Panie (Kriszna Kriszna)
    Mój Panie (Hare Hare)

  • No tak, sorry, dlatego znikłam swój wpis. Najpierw Alleluja, potem hare hare. Podobno Kriszna byl pogromcą demonów, ale w modlitwie do Pana George nie wymienia imienia Jezusa. Lata 60, 70 ( i jeszcze potem) był owczy pęd na egzotyczne Indie. Nawet sam Verlinde temu uległ.

  • Jeden z zakonników wkleił zdjęcie z dragami przy ostatniej wieczerzy i taki komentarz
    Fałszywe religijne "ja" łatwo i głośno się gorszy: "Świątynia Pańska, świątynia Pańska, świątynia Pańska!" (por. Jr 7, 1-11l, bo widzi świat dualistycznie. To tak naprawdę rodzaj ukrytej pod maską kultu i moralizowania niewiary, że Chrystus już naprawdę odkupił świat. "W niemal wszystkich religiach moralizowanie odgrywa rolę substytutu i imitacji mistycyzmu. (...) W dojrzałej religii chodzi o Przemienienie." (R. Rohr). Prawdziwe religijne "ja" stara się więc patrzyć na świat nie powierzchownie (od naiwnego aplauzu do malostkowego zgorszenia), ale konteplacyjnie, jako Chrystusowy, już usprawiedliwiony i przemieniony przez zmartwychwstanie. "Bóg-w-nas już wie, kocha i służy Bogu obecnemu we wszystkim, co nas otacza" (R. Rorh, Nieśmiertelny diament. W poszukiwaniu prawdziwego ja, tłum. M. Chojnacki, Kraków 2017.)

  • @christoph powiedział(a):
    Jeden z zakonników wkleił zdjęcie z dragami przy ostatniej wieczerzy i taki komentarz
    Fałszywe religijne "ja" łatwo i głośno się gorszy: "Świątynia Pańska, świątynia Pańska, świątynia Pańska!" (por. Jr 7, 1-11l, bo widzi świat dualistycznie. To tak naprawdę rodzaj ukrytej pod maską kultu i moralizowania niewiary, że Chrystus już naprawdę odkupił świat. "W niemal wszystkich religiach moralizowanie odgrywa rolę substytutu i imitacji mistycyzmu. (...) W dojrzałej religii chodzi o Przemienienie." (R. Rohr). Prawdziwe religijne "ja" stara się więc patrzyć na świat nie powierzchownie (od naiwnego aplauzu do malostkowego zgorszenia), ale konteplacyjnie, jako Chrystusowy, już usprawiedliwiony i przemieniony przez zmartwychwstanie. "Bóg-w-nas już wie, kocha i służy Bogu obecnemu we wszystkim, co nas otacza" (R. Rorh, Nieśmiertelny diament. W poszukiwaniu prawdziwego ja, tłum. M. Chojnacki, Kraków 2017.)

    WUT

  • edytowano 27 July

    Tak sobie czytam o tem wszystkim, toszkę z doskoku i widzę wielki, wielki syf, niemiej jednak czy poza ignorowaniem i nieco pyszałkowatym byciem ponad to, to czy można temu jakoś przeciwdziałać? Może lepiej zamilczeć i nie dokładać paliwa medialnego.

    To jest obleśnie, brzydkie, spotworniałe tłuściochy parodiujące Jezusa, tłuścioch op(...)na niebiesko parodiujący Bahusa to się nie klei, to odstręcza, na to się źle patrzy to jest ...nieestetyczne zaniedbywać nauki o pięknie.

  • Aż się mi skojarzyło z punkową formacją Nauka o gównie.

  • Czy my tutej dolewamy paliwa medialnego?

  • Paliwo medialne już się samo dolewa. Najbardziej mnie wpienia to, że szkopy to komentują. Piszą o skandalicznych słowach Babiarza, że kpił z tego utworu, a przecież to jest nieoficjalny hymn olimpiad.

  • Czyli szkopy rozpowszechniają rigcz.

  • @Pani_Łyżeczka powiedział(a):
    Tak sobie czytam o tem wszystkim, toszkę z doskoku i widzę wielki, wielki syf, niemiej jednak czy poza ignorowaniem i nieco pyszałkowatym byciem ponad to, to czy można temu jakoś przeciwdziałać? Może lepiej zamilczeć i nie dokładać paliwa medialnego.

    To jest obleśnie, brzydkie, spotworniałe tłuściochy parodiujące Jezusa, tłuścioch op(...)na niebiesko parodiujący Bahusa to się nie klei, to odstręcza, na to się źle patrzy to jest ...nieestetyczne zaniedbywać nauki o pięknie.

    Jak przeciwdziałać skoro oni wypowiedzieli nam wojnę? Tak jak napisał na tt "nasz" pisowski pedał: chcą wojny, to ją będą mieć; na początek nie przyjmujmy do wiadomości ich "zaimków", nazywajmy ich tak jak nam rozum nakazuje, bo są tylko dwie płcie.

  • Znakomita pułapka, wszyscy w nią wpadają. Są jednak od nas mądrzejsi. Gender to nie płeć tylko rodzaj gramatyczny.

  • Kanał 0 o Babiarzu:

  • edytowano 28 July

    @Mania powiedział(a):

    Jak przeciwdziałać skoro oni wypowiedzieli nam wojnę? Tak jak napisał na tt "nasz" pisowski pedał: chcą wojny, to ją będą mieć; na początek nie przyjmujmy do wiadomości ich "zaimków", nazywajmy ich tak jak nam rozum nakazuje, bo są tylko dwie płcie.

    No pięknie pięknie, pan w ramach retorsji i protestu nie będzie używał kretyńskich zaimków narzuconych przez drugą stronę. A jakby byli mili i nas nie obrażali to byśmy ten kretynizm jednak uznali, tak ?

    Jaka wojna ? Z kim ? Z tymi srakami ludzkimi ? Wojnę to się toczy ze sobą w pierwszym rzędzie. Kim jestem, co chcę, dokąd idę, a kiedy się już wie, po prostu się takim się staje. Najpierw przydałoby się zdiagnozować ile tego szaleństwa dzisiejszego świata jest w nas samych. I wyciąć wszystko, każdą nawet najmniejszą komórkę chorej tkanki. I nie uczestniczyć.

    Rozpuściliśmy ten świat. Tak my też. Daliśmy słabym iść w pierwszym rzędzie, uznaliśmy że trzeba równać do miernot, no to beznadzieja rozlała się szerokim strumieniem. Po części sami staliśmy się słabi, gnuśni i odpierdoliło nam też, tylko trochę mniej. Tak, wojna być musi, ale nie z nimi. Wygraj ze swoją czaszką, to najtrudniejsze.

  • Czyli pinionc gorszy wyparł lepszy, bedzie, kryzys.

  • @JORGE powiedział(a):

    @Mania powiedział(a):

    Jak przeciwdziałać skoro oni wypowiedzieli nam wojnę? Tak jak napisał na tt "nasz" pisowski pedał: chcą wojny, to ją będą mieć; na początek nie przyjmujmy do wiadomości ich "zaimków", nazywajmy ich tak jak nam rozum nakazuje, bo są tylko dwie płcie.

    No pięknie pięknie, pan w ramach retorsji i protestu nie będzie używał kretyńskich zaimków narzuconych przez drugą stronę. A jakby byli mili i nas nie obrażali to byśmy ten kretynizm jednak uznali, tak ?

    Jaka wojna ? Z kim ? Z tymi srakami ludzkimi ? Wojnę to się toczy ze sobą w pierwszym rzędzie. Kim jestem, co chcę, dokąd idę, a kiedy się już wie, po prostu się takim się staje. Najpierw przydałoby się zdiagnozować ile tego szaleństwa dzisiejszego świata jest w nas samych. I wyciąć wszystko, każdą nawet najmniejszą komórkę chorej tkanki. I nie uczestniczyć.

    Rozpuściliśmy ten świat. Tak my też. Daliśmy słabym iść w pierwszym rzędzie, uznaliśmy że trzeba równać do miernot, no to beznadzieja rozlała się szerokim strumieniem. Po części sami staliśmy się słabi, gnuśni i odpierdoliło nam też, tylko trochę mniej. Tak, wojna być musi, ale nie z nimi. Wygraj ze swoją czaszką, to najtrudniejsze.

    Wiesz @JORGE ale nazizm też nie jest rozwiązaniem.

  • Sorki, ale idiotyczne postawienie sprawy.

  • @JORGE powiedział(a):
    Sorki, ale idiotyczne postawienie sprawy.

    Idziesz w kierunku skrajnego darwinizmu, to zawsze musi się kończyċ “życiem niegodnym życia” etc.

  • @7my powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Sorki, ale idiotyczne postawienie sprawy.

    Idziesz w kierunku skrajnego darwinizmu, to zawsze musi się kończyċ “życiem niegodnym życia” etc.

    Kompletnie nie idę w stronę darwinizmu. Obecny świat oszalał, jest nieludzki. Odróżnij pomoc bliźniemu od patologii, która wpędziła dzisiejsze społeczeństwa w stan beznadziei Pisałem o tym wielokrotnie. Bolszewicy, czy to po lewej, czy prawej stronie, tak dbają o słabych, że robią horror wszystkim.

  • Psiamać, swoją drogą, nazizm, darwinizm, to odwaliłem bolszewizmem ... znowu dałem się wpuścić w taką dyskusję. A pocałuj się w dupę z takimi etykietami.

  • @JORGE powiedział(a):
    Psiamać, swoją drogą, nazizm, darwinizm, to odwaliłem bolszewizmem ... znowu dałem się wpuścić w taką dyskusję. A pocałuj się w dupę z takimi etykietami.

    W historii już wszystko było, dlatego trudno uciec od etykiet.

    Jorge Ty ciągle używasz pogardy do słabości a przecież wszyscy ludzie są niedoskonali, i całe nasze życie polega na walce z tym.

    Popatrz na Muska, jest miliarderem, “całym hrabią”, wysyła ludzi w kosmos, a pozwolił (tak pozwolił) aby ukradli i zniszczyli mu dziecko.

    A co do tych ludzi na tym “widowisku”, to przecież nikt im nie pomaga, tylko używa jako „nawozu historii” do swoich celów

  • Ale Polacy są karykaturalnie słabi, aż człowiek ma wrażenie, że żyją jedynie dzięki postępowi medycyny i 80 latom pokoju.

  • @7my powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Psiamać, swoją drogą, nazizm, darwinizm, to odwaliłem bolszewizmem ... znowu dałem się wpuścić w taką dyskusję. A pocałuj się w dupę z takimi etykietami.

    W historii już wszystko było, dlatego trudno uciec od etykiet.

    Jorge Ty ciągle używasz pogardy do słabości a przecież wszyscy ludzie są niedoskonali, i całe nasze życie polega na walce z tym.

    Popatrz na Muska, jest miliarderem, “całym hrabią”, wysyła ludzi w kosmos, a pozwolił (tak pozwolił) aby ukradli i zniszczyli mu dziecko.

    A co do tych ludzi na tym “widowisku”, to przecież nikt im nie pomaga, tylko używa jako „nawozu historii” do swoich celów

    Pogarda ? Coś takiego ...

  • @los powiedział(a):
    Ale Polacy są karykaturalnie słabi, aż człowiek ma wrażenie, że żyją jedynie dzięki postępowi medycyny i 80 latom pokoju.

    Europa nie lepsza w tym względzie.

  • Europa jest kompletnie popierdolona ale jest wystarczająco dużo ludzi zdolnych do przeprowadzania swoich zamysłów, nawet jeśli nam się one nie spodobają. Nie ma żadnego porównania z Polską.

  • @JORGE powiedział(a):

    @7my powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Psiamać, swoją drogą, nazizm, darwinizm, to odwaliłem bolszewizmem ... znowu dałem się wpuścić w taką dyskusję. A pocałuj się w dupę z takimi etykietami.

    W historii już wszystko było, dlatego trudno uciec od etykiet.

    Jorge Ty ciągle używasz pogardy do słabości a przecież wszyscy ludzie są niedoskonali, i całe nasze życie polega na walce z tym.

    Popatrz na Muska, jest miliarderem, “całym hrabią”, wysyła ludzi w kosmos, a pozwolił (tak pozwolił) aby ukradli i zniszczyli mu dziecko.

    A co do tych ludzi na tym “widowisku”, to przecież nikt im nie pomaga, tylko używa jako „nawozu historii” do swoich celów

    Pogarda ? Coś takiego ...

    Tak to odebrałem, jeżeli się mylę to moja wina.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.