Skip to content

Olimpiada

12345679»

Komentarz

  • Podsumowanie jest takie, że chyba od 70 lat nie mieliśmy tak tragicznych wyników.

  • Jakby Donald Tusk został premierem Sahary...

  • Gniew ludu kierowany jest na związki sportowe, jest okazja zaorać te skorumpowane bagna.

  • Przecież idzie już w mediach kampania wywalenia starych działaczy w której prym wiodą m.in. Justyna Kowalczyk.
    Skądinąd słuszne postulaty o wymianie zaś(nie)iedziałych działaczy poszły w nurt równouprawnienia i wyrównania płac w sporcie męskim i kobiecym.
    https://przegladsportowy.onet.pl/sporty-zimowe/ministerstwo-ramie-w-ramie-z-justyna-kowalczyk-wazne-zmiany/b3z76ss

  • @marniok powiedział(a):
    Przecież idzie już w mediach kampania wywalenia starych działaczy w której prym wiodą m.in. Justyna Kowalczyk.
    Skądinąd słuszne postulaty o wymianie zaś(nie)iedziałych działaczy poszły w nurt równouprawnienia i wyrównania płac w sporcie męskim i kobiecym.
    https://przegladsportowy.onet.pl/sporty-zimowe/ministerstwo-ramie-w-ramie-z-justyna-kowalczyk-wazne-zmiany/b3z76ss

    "Justysia" idealnie nadaje się na tęczowy taran. Za 4 lata nie będzie już nawet tego, co nasi zdobyli teraz.

  • edytowano 11 August

    Z całej Olimpiady oglądałam tylko Tomasa Ceccona, pływaka, bo baby oszalały na jego punkcie i chciałam zobaczyć jak wygląda.
    Z pewnością to nie kobieta :-DDD

  • A ja z całej olimpiady obejrzałam tylko finałową walkę Julii Szeremety. Nienawidzę boksu, a w szczególności boksu kobiecego, ale ta dziewczyna wzbudza jakąś niesamowitą sympatię. Współczuję jej, że musiała stoczyć tę walkę. Olimpiada w Paryżu sięgnęła dna.

  • edytowano 12 August

    No dobra, nie chciałem mącić ale tera mogię się już uskutecznić.
    Ja tam zawsze w pierwszem rzędzie kibicuję Polsce, potem Kanadzie, potem Filipinom, potem USA, potem...
    A zawsze przeciw kacapom, helmutom, kitajcom i innem wujom.
    Caszami to zależy od aktualnej sytuancji gejopolitycznej.
    Pańcia rei.
    Na tej tutaj spartakiadzie ze względu na otwarcie byłem totalnem wrrr!... ogiem francy.
    Chociaż dzisiej minettes dobrze w kosza grały i trochę szkoda, że przegrały. Przyznam, żę nawet poussins français kibicowałę.

    Podsumowanie:
    Polska słabo... ale zobaczcie Słowację - to jest tragedia!
    Wyjątkowo dobrze Uzbeki. Czy to czasami ruska swołocz pod przykrywką nie startowała?
    Ukraina, mimo wojny - wiola! WTF?

    Filipiny - najlepszy wynik w olimpiadzie ever.
    Kanada - najlepszy wynik w olimpiadzie - ever.

    👣

    🐾
    🐾

  • Wbrew zasadom forumka - nie oglądałam i się nie wypowiem.
    :)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • @los powiedział(a):
    A ściślej - obie są całkowicie ślepe na dwoje oczu, każda po jednym.

    Pozostając w temacie: Niewidoma Polka wygrała kobiecy Tour de France!

  • @trep powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    A ściślej - obie są całkowicie ślepe na dwoje oczu, każda po jednym.

    Pozostając w temacie: Niewidoma Polka wygrała kobiecy Tour de France!

    Nie wiadomo.

  • Hehe, dałem się nabrać. Ale fajnie jest!

    Nie podobie mnie się nazwa obecnego teamu Kasi ale na szczęście ten drugi człon jest prawie niewidoczny, cheba że ukryty gdzieś z tyłu, na spodenkach, hehe.

    👣

    🐾
    🐾

  • "Z cyklu: cudze chwalicie.

    Na wiele lat przed Turkiem Yusufem Dikecem w taki sam, nonszalancki sposób strzelał Polak, Józef Zapędzki. Też z ręką w kieszeni, też bez żadnych optycznych wspomagaczy.

    Pierwszy złoty medal zdobył jako 39-latek w Meksyku. Drugi - cztery lata później w Monachium.

    Mógł mieć trzeci, ale - uwaga! - działacze sportowi kupili mu zły proch do nabojów. I to mimo że wiele razy ostrzegał, że kupują taki, z którym nic się nie da zwojować. Kupili taki trochę dlatego, że był tańszy, a trochę dlatego, że Pan Józef miał na każdy temat swoje zdanie i pewnie go nie lubili.

    I kolejna ciekawostka, jakże aktualna AD 2024. Dla Pana Józefa, dwukrotnego mistrza olimpijskiego i mistrza świata, gdy już skończył karierę, nie było miejsca w polskim sztabie szkoleniowym. Przez kilka miesięcy pracował więc we Wrocławiu jako... taksówkarz. W końcu wyjechał - a jakże - do Niemiec, gdzie wiele lat pracował jako trener. Przed śmiercią miał w sobie dużo żalu, że Ojczyzna o nim zapomniała.
    Kolejny wielki talent, którego załatwili tzw działacze."

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Zapędzki

  • No, ale do niemiec?

  • W 1949 wstąpił do Oficerskiej Szkoły Piechoty we Wrocławiu. Ukończył ją w 1951 i uzyskał stopień podporucznika piechoty
    Prawdziwy Patriota

  • No co ztego , że na tratwie?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.