Skip to content

Olimpiada

1234689

Komentarz

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    Czarne prognozy ? Kobiecy sport nie ma żadnego sensu. Czy z chłopami babami, czy z samymi babami babami.

    Ma taki sam jak męski. A czy to trve prawdziwe życie czy żadnego sensu? Ani jedno, ani drugie, gdzieś pośrodku.

    Nie ma żadnego sensu. Jeżeli twoje algorytmy mówią ci coś innego, zmień algorytmy.

  • A jaki sens ma wg ciebie męski sport?

  • Athlete na język polski tłumaczy się jako sportowiec.

  • W rzucie żelazkiem też nie poszło. Pryskają te "szanse metalowe" jak bańki mydlane. Polska na 47 miejscu w tabeli.

  • Zrozumiałe. Nasi atleci nie mogą otrząsnąć się z szoczku jakiem było to nieszczęsne otwarcie.

  • Jakby Donald Tusk został premierem Sahary...

  • Dawno nie było tak słabo na Igrzyskach jeśli chodzi o tabele medalową.
    W Tokio było dość solidne 17 miejsce w tabeli medalowej a teraz zaledwie 48 miejsce a przed nami takie kraje jak Gwatemala, Saint Lucia , Uzbekistan, Uganda , Dominika, Chińskie Tajpej i jeszcze inne egzotyczne państwa.

  • Po przekształceniu Polski w Ubekistan w klasyfikacji medalowej przegrywamy nawet z Uzbekistanem

  • Mówię wam - efekt Tuska.

  • Siatkówka to mój ulubiony (poza brydżem - jeśli to można nazwać sportem) sport. Dla mnie te igrzyska to turniej siatkarski. Jak dotąd poza meczami Polski oglądałem tylko finał 4*100 mężczyzn na basenie i finał 100 na bieżni.

    Polska po raz pierwszy od Moskwy w półfinale.

  • Mnie ze sportu kiedyś interesował snooker a teraz to tylko Battlebots. Chyba nie są dyscyplinami olimpijskimi.

  • @trep powiedział(a):
    Siatkówka to mój ulubiony (poza brydżem - jeśli to można nazwać sportem) sport. Dla mnie te igrzyska to turniej siatkarski. Jak dotąd poza meczami Polski oglądałem tylko finał 4*100 mężczyzn na basenie i finał 100 na bieżni.

    Polska po raz pierwszy od Moskwy w półfinale.

    Dzięki za info. Od 20 łat pierwszy ćwierćfinał którego nie oglądałem. Może właśnie w tym tkwi sekret?

  • Pora leracji to jakaś kiła.
    9 rano, w Europie, w tygodniu.

    ...miałem wolne to se obejrzałem.

  • Nie narzekaj, u mnie 3 rano.
    Na szczęście nie ma czego oglądać. image

    👣

    🐾
    🐾

  • Akurat podobno tym razem było ;-)

  • Półfinały 16 i 20.

  • @trep powiedział(a):
    Półfinały 16 i 20.

    To godziny czy dany dzienne?

  • edytowano 5 August

    Godziny. 1/2 w środę. Brąz piątek 16. Złoto sobota 13.

  • W "Męskim Bokserze", najnowszym filmie K. Małachowskiego, poznajemy rozterki moralne młodej bokserki, marzącej o zdobyciu lauru olimpijskiego. Jest rok 2042, zarówno boks męski jak i kobiecy opanowane są już wyłącznie przez mężczyzn. Jednak Mabilia marzy o występie na olimpiadzie. Rozważa dwie opcje - wystąpić w boksie kobiecym, czyli stawić czoła potężnym transwestytom, zaprawionym w biciu kobiet, lub oświadczyć że identyfikuje się jako mężczyzna, wystąpić w konkurencji męskiej, stawić czoła normalnym facetom i licząc na ich naturalną trudność w biciu kobiet sięgnąć po łatwe zwycięstwo. Pierwsza droga jest trudna i ryzykowna, druga za to sprytna ale nieuczciwa. Po nocy spędzonej na rozterkach w wiosce olimpijskiej o świcie podejmuje jednak decyzję o wystąpieniu w damskiej kategorii. Ostatnia scena, w sposób charakterystyczny dla twórczości Małachowskiego, przynosi przewrotną pointę - okazuje się że rozterki Mabilii oparte były na błędnych założeniach - w kategorii męskiej występują same kobiety, które wybrały drugą z tych opcji.

  • Ewę Swobodę również podejrzewa się o bycie mężczyzną.

  • Walasiewicz zmarła 4 grudnia 1980 po postrzeleniu przez napastnika, któremu próbowała odebrać pistolet[11][5]. Zgodnie z amerykańskim prawem dotyczącym zgonów nienaturalnych, ciało zostało poddane sekcji zwłok[21][11][5]. Okazało się, że w rzeczywistości sportsmenka była osobą interpłciową, to znaczy posiadała żeńskie i męskie narządy płciowe (jednak nie w pełni rozwinięte)[21][22]. Badania genetyczne wykazały, że miała też chromosom Y[23][24][25]. Wówczas rozpoczęła się dyskusja, czy nie należy odebrać Walasiewicz jej rekordów i medali. Jednak taka decyzja nie została podjęta, a zarówno Międzynarodowy Komitet Olimpijski, jak i Międzynarodowa Federacja Lekkiej Atletyki (IAAF) nigdy oficjalnie nie odniosły się do tej sprawy[6].

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanisława_Walasiewicz

    Więle sprinterek to z sylwetki mężczyźni. W ogóle lesbijstwo jest znacznie nadreprezentowane w sportach kobiecych. Np. kochanką obecnej na IO Pauli Egonu - atakującej reprezentacji Włoch w siatkówce - jest polska siatkarka Skorupa.

  • Polacy w pierwszej dziesiątce najlepszych wyników w roku w biegu na 100 metrów:
    Kobiety:
    1930 – 2-3. Stanisława Walasiewicz, 12,2
    1931 – 3-9. Stanisława Walasiewicz, 12,2
    1932 – 1-3. Stanisława Walasiewicz, 11,9
    1933 – 1. Stanisława Walasiewicz, 11,8
    1934 – 1. Stanisława Walasiewicz, 11,7
    1935 – 2. Stanisława Walasiewicz, 11,7
    1936 – 2. Stanisława Walasiewicz, 11,6
    1937 – 1. Stanisława Walasiewicz, 11,6
    1938 – 1. Stanisława Walasiewicz, 11,7
    1943 – 2. Stanisława Walasiewicz, 11,6
    1944 – 3-6. Stanisława Walasiewicz, 12,0
    1945 – 4. Stanisława Walasiewicz, 12,1
    1958 – 5-10. Barbara Janiszewska, 11,6

    Dodajmy, że 11,6 z 1937 dałoby srebrny medal MP 4 lata temu i złoty 10 lat temu. Biorąc pod uwagę bieżnię i kolce a także trening, Stasia do dziś byłaby niepokonana. Taka jest siła hormonów męskich w żeńskim sporcie.

    Jarmila chyba do dziś dzierży rekord świata na 800?

  • Nie wiem co to ma być za dyscyplina, ale fajnie się patrzy. Nasza Aleksandra Mirosław idzie na złoto:

  • Polska o 16.

  • Kacper Kita o inauguracji IO, brakowało takich ludzi w Polsce, poleca się.

  • Co mówi?

  • edytowano 6 August

    Właśnie trwa mecz 1/4 Polek z USA prowadzonych przez Karcha (Karolka) Kiraly. Zawodnik ten przyniósł mi w młodości wiele radości, będąc liderem reprezentacji leguralnie lejącej niepokonany wtedy ZSRS. Jest to jedyny, niezależnie od płci, siatkarz, który zdobył medale w halówce i plażówce, w dodatku oba złote, w dodatku w halówce dwa złote. Do tego dołożył złoto jako trener i jest jedynym człowieniem, który zdobył złoto jako zawodnik i jako trener (w siatkówce).

    Członkiem tego złotego timu był zawodnik o ciekawym nazwisku: Ctvrtlik.

  • Nie na IO ale na PŚ pojedynek USA-ZSRS. Po jednej stronie Kiraly a po drugiej Sapieha.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.