Skip to content

Powódź

2

Komentarz

  • "Centrum Nysy zostało odcięte od świata. Oba mosty są już nieprzejezdne. Mały dopływ Nysy zmienił się w rwącą rzekę" — przekazał "Tygodnik Podhalański".

    miejscowi nie mają czasu pisać

  • @Brzost , czy mógłbyś odnieść się do podnoszonych gdzieniegdzie zarzutów o masową wycinkę w masywie Śnieżnika w ostatnich latach?

  • @christoph powiedział(a):
    "Centrum Nysy zostało odcięte od świata. Oba mosty są już nieprzejezdne. Mały dopływ Nysy zmienił się w rwącą rzekę" — przekazał "Tygodnik Podhalański".

    miejscowi nie mają czasu pisać

    prądu nie mają

  • @qiz powiedział(a):
    @Brzost , czy mógłbyś odnieść się do podnoszonych gdzieniegdzie zarzutów o masową wycinkę w masywie Śnieżnika w ostatnich latach?

    Byłem na Śnieżniku w marcu 2023. Poszedłem zamiast szlakiem drogą do zwożenia drewna. Faktycznie wyrąb idzie na całego. Wielkie pnie . Kasa, panie, kasa...

  • nie ma takiego lasu na wzgórzach, który przyjąłby taką masę wody jaką widać na zdjęciach.

  • edytowano 17 September

    jednak pod koniec gościu trochę przesadza
    i to nie drzewka

  • Tutaj pan elegancko wykłada dlaczego sąsiedzi Polski działają aby w Polsce nie powstała infrastruktura hydrotechniczna.

  • a u Brathanków

    Władze lokalne oraz centralne podejmują intensywne przygotowania do walki z powodzią. Premier Węgier Viktor Orbán odwołał wszystkie zaplanowane na najbliższe dni wizyty zagraniczne, w tym także najbliższe posiedzenie Parlamentu Europejskiego, na którym miał przedstawić sprawozdanie z węgierskiej prezydencji. Powołano także sztab kryzysowy, na czele którego stoi minister spraw wewnętrznych Sándor Pintér.

    Stworzono również Komitet Ochrony Budapesztu, który już podejmuje działania mające na celu minimalizowanie szkód. Oprócz zabezpieczania nabrzeży Dunaju, policja przeprowadza działania mające na celu ochronę życia i mienia mieszkańców stolicy. Na terenach powodziowych trwają poszukiwania osób bezdomnych, które są przewożone do ośrodków opieki społecznej. Ponad 200 policjantów pozostaje w stanie gotowości.

    Minister obrony narodowej poinformował, że węgierskie wojsko jest gotowe do wsparcia służb ratunkowych. Według jego słów, w ciągu 24 godzin armia może wystawić cztery tysiące żołnierzy, którzy zostaną wysłani wszędzie, gdzie będzie potrzebna ich pomoc. W razie konieczności wsparcia mogą również udzielić rezerwiści z obrony terytorialnej.

  • Państwo abdykowało.

  • Niedobrze. Owsiak płaci tylko z odsetek. Najwcześniej za rok.

  • Jak widzę tą ryżą mordę promującą się na nieszczęściu powodzian, to mi się Android w tel. zawiesza.

  • Kup se japko.

    👣

    🐾
    🐾

  • @Mordechlaj_Mashke powiedział(a):
    Kup se japko.

    Miałem służbowy🍎, dupy nie urywa, jedynie wyświetlacz faktycznie jest lepszy.

  • @Pini24 powiedział(a):
    Jak widzę tą ryżą mordę promującą się na nieszczęściu powodzian, to mi się Android w tel. zawiesza.

  • @Brzost powiedział(a):

    @qiz powiedział(a):
    @Brzost , czy mógłbyś odnieść się do podnoszonych gdzieniegdzie zarzutów o masową wycinkę w masywie Śnieżnika w ostatnich latach?

    Nie bylo żadnej "masowej wycinki" tylko normalne pozyskanie drewna zgodne z planem urządzania lasu. Typowe "szukanie winnego".
    Wiem że krążą jakieś "mapy wycinek" na podstawie danych z Banku Danych o Lasach gdzie są zaznaczone jakiekolwiek cięcia zaplanowane w 10-leciu, także cięcia pielęgnacyjne. A i nawet cięcia rębne nie muszą oznaczać zrębu zupełnego bo w górach przeważnie stosuje się cięcia częściowe, stopniowe lub przerobowe. W skrócie - wycina się tylko część.

    Ludziom w kółko trzeba tłumaczyć, że drzewa ścina się tam, gdzie one są.
    Ty się wytłumacz dlaczego zamalowałeś prof. Szyszko, nad wejściem do do sali na II piętrze DGLP.

  • Kierwiński ogłosił. że państwo zdało egzamin.

  • edytowano 18 September

    Nasza ulubienica o tym, co trzeba zrobić:

  • Jak się okazuje, kto miał wiedzieć, ten już w czerwcu będzie wiedział, że będzie powódź.

    459725117-924772996343672-6053536868296346654-n

  • edytowano 18 September

    Ponadto poza podbiciem narracji ekomaniakalnej będzie można zwalać na powódź nadchodzące spowolnienie gospodarcze, a o doprowadzenie do tego zjawiska dodatkowo oskarżyć poprzedni rząd.

    Same zalety.

  • @ptak powiedział(a):

    Ty się wytłumacz dlaczego zamalowałeś prof. Szyszko, nad wejściem do do sali na II piętrze DGLP.

    Ja zamalowałem???? Coś się Kuledze pomyliło. Ja nie jestem DyrGen-em ani nawet tam nie pracuję.

  • Ta powódź ryżej mordzie spada jak dar z nieba, nomen omen, bo teraz będzie mógł przez 3 lata promować się podczas przecinania wstęg, przemówień, niby to troszcząc się i zapobiegając. Rzygać się chce.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Jak się okazuje, kto miał wiedzieć, ten już w czerwcu będzie wiedział, że będzie powódź.

    459725117-924772996343672-6053536868296346654-n

    Oglądamy te same pogodne yt ?
    Pogodowe?

  • @Brzost powiedział(a):

    @ptak powiedział(a):

    Ty się wytłumacz dlaczego zamalowałeś prof. Szyszko, nad wejściem do do sali na II piętrze DGLP.

    Ja zamalowałem???? Coś się Kuledze pomyliło. Ja nie jestem DyrGen-em ani nawet tam nie pracuję.

    Alibi zweryfikowane i uwzględnione.

  • @Inż powiedział(a):
    Łamiącą wiadomość, która nie jest zaskoczeniem. Profesor, ekolog, potwierdził że niemiecki wywiad próbował go zwerbować aby protestował przeciwko zbiornikom retencyjnym.

    https://tysol.pl/a128062-ekspert-na-antenie-polsat-news-probowano-mnie-zwerbowac-zebym-protestowal-przeciwko-zbiornikom-retencyjnym

    Ciekawe1, czy człowiek który doradził PiS wycofanie się pod naporem protestów w tej sprawie też był zadaniowany?

  • Kolega z branży inżynierii lądowej ostrzegł mnie dziś, żeby uważać na panachocianowe wypowiedzi wykraczające poza jego specjalizację.

  • @powódźtuska Mam nadzieję, że tłumaczycie znajomym, że rząd koalicji 13 grudnia sobie nie radzi ze skutkami powodzi. Nie marnujcie okazji.

  • @Przemko powiedział(a):

    @Inż powiedział(a):
    Łamiącą wiadomość, która nie jest zaskoczeniem. Profesor, ekolog, potwierdził że niemiecki wywiad próbował go zwerbować aby protestował przeciwko zbiornikom retencyjnym.

    https://tysol.pl/a128062-ekspert-na-antenie-polsat-news-probowano-mnie-zwerbowac-zebym-protestowal-przeciwko-zbiornikom-retencyjnym

    Ciekawe1, czy człowiek który doradził PiS wycofanie się pod naporem protestów w tej sprawie też był zadaniowany?

    Ciekawe czy ten Pan naprawdę nie dał się zwerbować,

    scenariusz: uaktywnić szura, który powie coś niby słusznego co prawica chce słyszeć, prawica bierze go na sztandary, szur okazuje się szurem, kompromitacja prawicy.

  • To piętrowa konstrukcja godna Ochrany czy Ferfasungszuca. Agent na agencie i do tego prowokator.

    Jakoś bardziej wieżę w opowieść o werbunku Adama Struga niż ww profesora

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.