Skip to content

Ziemniak jest po tamtej stronie

1333436383955

Komentarz

  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Nie, Rafał. Jak się mówi "zrobimy Gowina ministrem obrony" i robi się ministrem obrony Macierewicza, to jest kłamstwo. Jeśli uważasz, że kłamstwem byłoby zrobienie Gowina ministrem, to nigdy się nie zrozumiemy. Jest to różnica tak pryncypialna, że w zasadzie uniemożliwia jakąkolwiek rozmowę. Jakąkolwiek.

    Pomijam już, że skoro wyborcy PiS tak chcieli Macierewicza, to czemu się z nim nie lansowano przed wyborami, przecież to by tylko podbiło wynik, a czy jednak nie?

    @ Maria, słowo audyt = powsadzanie? Serio?

    Przy okazji wychodzi bardzo istotna różnica, która zresztą bardzo często wychodzi. Czy nam ma być lepiej, czy im gorzej. PiS zrobił reformy, które zwyczajnie poprawiają nasze życie, mniej martwimy się o emerytury czy o dzieci. Nawet jeśli ich nie mamy ani nie jesteśmy w wieku emerytalnym, to korzystamy pośrednio, coraz wyższe PKB to też poprawa naszego życia, zwłaszcza że Gini jestem przekonany ciągle się obniża, więc nie tylko wierchuszka korzysta.
    Ale to przecież nic. Ważne, że IM się nic nie stało. Wzięliby podwyższyli nawet ten wiek emerytalny, zabrali 500+ i coś jeszcze, byle spałować jakichś kodziarzy, a Tuska wsadzić do więzienia...

    @allium, zgadzam się z wytłuszczeniami, choć pewnie to zależy z kim się rozmawia. Ale to co, wytłuszczone i podkreślone jest bardzo znamienne i świetnie pokazuje, dlaczego dwa największe (a jeśli wliczymy "26:1", które m. zd. w sondażach było dęte, to 2 z 3 największych) spadków poparcia PiS było przy sprawach z nagrodami i z Misiewiczem.
    Zbyt łatwo wycofujesz się z rozmowy. No dobra z tym Gowinem to było kłamstwo. Okłamani zostali wyborcy spoza twardego elektoratu. Nieładnie. Czy bardzo się gniewają? Czy ktoś, znaczy jakaś statystycznie istotna ilość, odszedł od PiS z powodu Macierewicza w MON i Gowina w nauce? Nie. Widać prawda o tej nominacji nie jest dla nich aż tak wielką wartością. Może to im chodzi tylko o michę? Oni to jednak nie jest większość. Michę mają i dostaną trochę większą więc powinni być zadowoleni bo platfus im michę odbierze albo częściowo opróżni dla siebie i Niemca. Twardy elektorat i ten który się stopniowo utwardza, bo i taki jest tylko go debile pijarowcy nie są w stanie dostrzec bo szkoleni na debilnym Zachodzie i byle jak, pragnie prawdy i godności. Michą też nie pogardzi bo i on nie żyje samymi ideami, ale te są dla niego niezbędne do życia.
  • edytowano August 2018
    Beta Szydło, czwartek, 8.10.2015 ogłosiła:

    ...najbardziej prawdobodobnym kandydatem na Urząd Ministra Obrony w moim rządzie, rządzie tworzonym przez Prawo i Sprawiedliwość, jest stojący obok mnie pan minister Jarosław Gowin. Bardzo proszę panie ministrze (romeck: oddała mu głos).
    Tak dokładnie powiedziała, toczka w toczkę (spisane z wiadomości tvn24).
    Oraz pasek na wizji tvn24 z konferencji:
    "najbardziej prawdopodobnym kandydatem MON byłby Jaroslaw Gowin."
  • Czyli jednak nie kłamstwo tylko wymuszony wybieg jak napisałem wcześniej.
  • @Christoph, żebyśmy się dobrze zrozumieli - Kolegę martwi niskie bezrobocie i to, że wreszcie pracownika w Polsce trzeba szanować? Martwi? Bo mnie to cieszy. Jak kolegę martwi, znów ciężko będzie o jakąkolwiek choćby nić porozumienia.

    @Rafał, aha czyli miękki elektorat można oszukiwać, bo on nie odejdzie, ale twardego to już nie, bo on odejdzie. Znowu miękki / twardy rozumiane tak, jak przed chwilą "kłamca" (z czego jednak się wycofano, co doceniam).
  • Maria napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    @ Maria, słowo audyt = powsadzanie? Serio?
    Audyt = audyt
    A rozliczenie poprzedników starannie przez Ciebie pominięte, to co oznacza?
    I jeśli kolejny raz chcesz w ten sposób "dyskutować", to dziękuję uprzejmie.
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Przy okazji wychodzi bardzo istotna różnica, która zresztą bardzo często wychodzi. Czy nam ma być lepiej, czy im gorzej. PiS zrobił reformy, które zwyczajnie poprawiają nasze życie, mniej martwimy się o emerytury czy o dzieci. Nawet jeśli ich nie mamy ani nie jesteśmy w wieku emerytalnym, to korzystamy pośrednio, coraz wyższe PKB to też poprawa naszego życia, zwłaszcza że Gini jestem przekonany ciągle się obniża, więc nie tylko wierchuszka korzysta.
    Ale to przecież nic. Ważne, że IM się nic nie stało. Wzięliby podwyższyli nawet ten wiek emerytalny, zabrali 500+ i coś jeszcze, byle spałować jakichś kodziarzy, a Tuska wsadzić do więzienia...
    Nie wiem, gdzie i kogo dostrzegłeś tę okazję i ten wysnuty z niej absurdalny wniosek. U mnie z pewnością nie. Natomiast przy okazji odsyłam Cię do artykułu Kołodziejskiego w tygodniku rybackim (tak, tak). Znajdziesz tam akapit nt. rozwarstwienia dochodów w społeczeństwie, błędów w liczeniu wskaźnika Giniego sprostowanych przez Bukowskiego z Novokmetem oraz braków danych z ostatnich lat. PiS w tej materii zrobił dużo i chwała mu. Super, że masz przekonanie, że Gini się obniża, ale czy to ma oznaczać, że na innych polach działalności ma oddawać pole totalniakom?

    Acha, tak, przy okazji. Miło, że zacząłeś zauważać i doceniać dokonania rządu p. premier Beaty Szydło :)
    Z całym szacunkiem, ale jak się pisze z takim natężeniem adpersonamów, to proszę nie liczyć na inną odpowiedź niż taka jak ten post. Obrażał nie będę ani wdawał się w taką nawalankę, a tylko do tego mogłaby się sprowadzić odpowiedź na temat.
  • romeck napisal(a):
    Beta Szydło, czwartek, 8.10.2015 ogłosiła:

    ...najbardziej prawdobodobnym kandydatem na Urząd Ministra Obrony w moim rządzie, rządzie tworzonym przez Prawo i Sprawiedliwość, jest stojący obok mnie pan minister Jarosław Gowin. Bardzo proszę panie ministrze (romeck: oddała mu głos).
    Tak dokładnie powiedziała, toczka w toczkę (spisane z wiadomości tvn24).
    Oraz pasek na wizji tvn24 z konferencji:
    "najbardziej prawdopodobnym kandydatem MON byłby Jaroslaw Gowin."
    Ok, ale jak tu mówimy "nie obiecywała", bo tylko to "najbardziej prawdopodobne", to przyjmijmy taki sam standard do innych "obietnic" zwłaszcza tych Waszych rozliczeń (bo emerytury, 500+ czy gimnazja jednak poszły). Znajdzie ktoś choćby właśnie "najbardziej prawdopodobnie"? Czy nagle wystarczają Wasze wrażenia, które zastępują to, co naprawdę powiedziano (vide post Rafała).

    Jeszcze raz, to naprawdę proste wymaganie. Jeden, taki sam standard.
  • Bez =ozwiązania umowy pracę porzucają młodz.
    +++
    Hmm, jakiej, kurwa, umowy? Zlecenia? Umowę zlecenie to sobie mogą w dupę wsadzić. Z takiej pseudoumowy nic dla nikogo nie wynika. To kpina.
  • @Rozum Jasne, lepiej uciec niż odpowiedzieć. Na mój pierwszy post.
    Na który nie odpowiedziałeś. Z całym szacunkiem. Itd.
  • Rafał A. Ziemkiewicz‏
    Za spalenie kukły z pejsami - pół roku bezwzględnego więzienia. Za opisanie w gazecie korupcji w Sopocie - grzywna 50 tys. Za rozjechanie staruszki na pasach bez prawa jazdy papierów samochodu etc - grzywna 6 tys. Żeby bronić tych sądów trzeba mieć czerwony kisiel zamiast mózgu.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    @Christoph, żebyśmy się dobrze zrozumieli - Kolegę martwi niskie bezrobocie i to, że wreszcie pracownika w Polsce trzeba szanować? Martwi? Bo mnie to cieszy. Jak kolegę martwi, znów ciężko będzie o jakąkolwiek choćby nić porozumienia.

    @Rafał, aha czyli miękki elektorat można oszukiwać, bo on nie odejdzie, ale twardego to już nie, bo on odejdzie. Znowu miękki / twardy rozumiane tak, jak przed chwilą "kłamca" (z czego jednak się wycofano, co doceniam).
    Nie napisałem że można. Napisałem że jemu, znaczy miękkiemu, to lata. Nie interesuje go a interesuje go micha - interesy a nie zasady bo te ma własnie miękkie. Potem jednak dostałem cytat z Szydło i zorientowałem się że jednak kłamstwa nie było nawet w stosunku do tego miękkiego tylko był wymuszony wybieg. To również nie oznacza że ja jestem entuzjasta wymuszonych czy niewymuszonych wybiegów. Nie są one jednak zbrodnią i nie są nawet kłamstwem.
    Co do meritum to mnie bardziej boli i interesuje to ze PiS kluczy i nie dotrzymuje niektórych oczywistych obietnic wobec swojego wiernego elektoratu tylko nadal bawi się z miękkim i to tak zapamiętale że chyba już sam stał się miękki co do zasad, bo nie co do bezwzględnego zwalczania przeciwników szczególnie we własnym obozie.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    @Christoph, żebyśmy się dobrze zrozumieli - Kolegę martwi niskie bezrobocie i to, że wreszcie pracownika w Polsce trzeba szanować? Martwi? Bo mnie to cieszy. Jak kolegę martwi, znów ciężko będzie o jakąkolwiek choćby nić porozumienia.

    @Rafał, aha czyli miękki elektorat można oszukiwać, bo on nie odejdzie, ale twardego to już nie, bo on odejdzie. Znowu miękki / twardy rozumiane tak, jak przed chwilą "kłamca" (z czego jednak się wycofano, co doceniam).
    Martwi niestabilność ZUSu
    Prosze czytać od początku
    Bismarck ustawił warunki brzegowe 150 lat temu tak, ze wygranym był ZUS.
    Dzis przy sukcesach bhp i ww NFZ zus przy granicy 60 i 65 nie da rady, bo nie mnożymy sie jak Palestyńczycy.
    Patrzeć i widzieć szerzej.
    Wontek z fR - inwestować w dzieci karabiny i konserwy. ZUS nawet po połknięciu ofe będzie miau cieżko.

    Mamy kilka przykładów gospodarki narodowej. Portugalia pod przewodem Salazara ekonomisty
    I dwie pod przewodem wojskowych - Argentyna z Peronem i Evitą
    Turcja z Ataturkiem

  • christoph napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    @Christoph, żebyśmy się dobrze zrozumieli - Kolegę martwi niskie bezrobocie i to, że wreszcie pracownika w Polsce trzeba szanować? Martwi? Bo mnie to cieszy. Jak kolegę martwi, znów ciężko będzie o jakąkolwiek choćby nić porozumienia.

    @Rafał, aha czyli miękki elektorat można oszukiwać, bo on nie odejdzie, ale twardego to już nie, bo on odejdzie. Znowu miękki / twardy rozumiane tak, jak przed chwilą "kłamca" (z czego jednak się wycofano, co doceniam).
    Martwi niestabilność ZUSu
    Prosze czytać od początku
    Bismarck ustawił warunki brzegowe 150 lat temu tak, ze wygranym był ZUS.
    Dzis przy sukcesach bhp i ww NFZ zus przy granicy 60 i 65 nie da rady, bo nie mnożymy sie jak Palestyńczycy.
    Patrzeć i widzieć szerzej.
    Wontek z fR - inwestować w dzieci karabiny i konserwy. ZUS nawet po połknięciu ofe będzie miau cieżko.

    Mamy kilka przykładów gospodarki narodowej. Portugalia pod przewodem Salazara ekonomisty
    I dwie pod przewodem wojskowych - Argentyna z Peronem i Evitą
    Turcja z Ataturkiem

    No czyli rację miała PO a nie PiS. Jeśli kolega z takimi poglądami głosował na PiS to jest po prostu niepoważny, bo akurat obniżenie (przywrócenie) wieku emerytalnego PiS obiecał bardzo bardzo wprost.
  • Maria napisal(a):
    @Rozum Jasne, lepiej uciec niż odpowiedzieć. Na mój pierwszy post.
    Na który nie odpowiedziałeś. Z całym szacunkiem. Itd.
    Lepiej uciec niż się napierdalac. Tak uważam.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    christoph napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    @Christoph, żebyśmy się dobrze zrozumieli - Kolegę martwi niskie bezrobocie i to, że wreszcie pracownika w Polsce trzeba szanować? Martwi? Bo mnie to cieszy. Jak kolegę martwi, znów ciężko będzie o jakąkolwiek choćby nić porozumienia.

    @Rafał, aha czyli miękki elektorat można oszukiwać, bo on nie odejdzie, ale twardego to już nie, bo on odejdzie. Znowu miękki / twardy rozumiane tak, jak przed chwilą "kłamca" (z czego jednak się wycofano, co doceniam).
    Martwi niestabilność ZUSu
    Prosze czytać od początku
    Bismarck ustawił warunki brzegowe 150 lat temu tak, ze wygranym był ZUS.
    Dzis przy sukcesach bhp i ww NFZ zus przy granicy 60 i 65 nie da rady, bo nie mnożymy sie jak Palestyńczycy.
    Patrzeć i widzieć szerzej.
    Wontek z fR - inwestować w dzieci karabiny i konserwy. ZUS nawet po połknięciu ofe będzie miau cieżko.

    Mamy kilka przykładów gospodarki narodowej. Portugalia pod przewodem Salazara ekonomisty
    I dwie pod przewodem wojskowych - Argentyna z Peronem i Evitą
    Turcja z Ataturkiem

    No czyli rację miała PO a nie PiS. Jeśli kolega z takimi poglądami głosował na PiS to jest po prostu niepoważny, bo akurat obniżenie (przywrócenie) wieku emerytalnego PiS obiecał bardzo bardzo wprost.


    podwyższenie wieku emerytalnego to żadna reforma. Prawdziwą reformę przeprowadzono w pod koniec lat 90-tych. Wprowadzenie pojęcia "zgromadzonego kapitału" jest mordercze przy zastosowanych wskaźnikach. ZUS będzie za parę lat wydolniejszy finansowo, za to pomoc społeczna zdechnie. I służba zdrowia. I ciekawe jak będzie wyglądała długość życia. Rosja już przeprowadziła eksperyment z niewypłacaniem emerytur, można, tylko zaczyna się wyglądać w statystykach jak kraj III świata.


    Politycy, szczególnie ci "od zawsze", są beneficjentami istniejącego systemu, nie są zainteresowani jego zmianą. Ludzie w wieku 40-55 lat będą tymi, na których będą pokazywać, że trzeba coś zrobić. Zanim nie pojawią się zdjęcia umierających z głodu nikt nic nie zrobi.


    PS z czego żyli emeryci w Rosji w czasach gdy nie dostawali emerytur? Powszechnie mieli działeczki, takie po poł ha, z uprawy tych 5000 m2 jakoś przeżywali. Tak więc wiecie państwo jak się zabezpieczyć.
  • KazioToJa napisal(a):
    PS z czego żyli emeryci w Rosji w czasach gdy nie dostawali emerytur? Powszechnie mieli działeczki, takie po poł ha, z uprawy tych 5000 m2 jakoś przeżywali. Tak więc wiecie państwo jak się zabezpieczyć.
    Wtedy był rozpad, teraz Polska jest w szwungu ekonomicznym, za 5 lat osiągnie poziom Hiszpanii, za 10 Finlandii, z Niemcami nie ma pewnosci. Emerytów czeka nędza ale na tle pokomunistycznej gospodarki będzie to niewyobrażalne bogactwo.

  • edytowano September 2018
    link do wywiadu
    x portal to jakieś polskie ruskie, chyba?

    image
  • Musi to na Rusi!

    Zabawne, że właśnie red. Ziemniakiewicz miał żal do Sanacji, że snuła fantastyczno-romantyczne plany?
  • I Reptilianami.
  • Czy to sam Ronald Robiący Lasecki?
  • Cheba tak, gdyż jego fotoedytor nie był w stanie znaleźć fotogramu, na którym red. Ziemniakiewicz nie ma przymkniętych z rozkoszy ocząt.
  • edytowano September 2018
    Ziemniakiewicz wywiadowany przez XXXportal - cóż za upadek!
  • MarianoX napisal(a):
    Ziemniakiewicz wywiadowany przez XXXportal - cóż za upadek!
    /na boku

    ale taki xxxchurch.com jest wery bardzo okej!
    serio
    //
  • no co wy!?
    pono to te strony z x
    to takie no biologiczne i nawet pono nieprawdziwe rzeczy pokazujące, bo w naturze to tak nie występuje i tak się nie robi
    Kolega mi mówił, że spowiadac się z tego trzeba
  • edytowano September 2018
    xxxchurch to rzeczywiście nawróceni, fundacja pomagająca wyjść z uzależnienia nie tylko "oglądaczom" ale i "aktorkom"!
    Jedną z nich jest jakaś gwiazda z 30.000 dolarów zarobku miesięcznie - jak pisała, większośc wydawała na narkotyki i rozrywki, by zagłuszyć, jak bardzo siebie nienawidzi...
  • loslos
    edytowano September 2018
    image

    Katarzyna Lubnauer
  • peterman napisal(a):
    Czy to sam Ronald Robiący Lasecki?
    Chyba pod stołem. Ten obok Ciemniaka to Bartosz Bekier, spokrewniony z jakimiś sowieckimi trepami aktywista, twarz "Falangi", w swoim czasie wizytator sowieckiej Syrii.
  • Ten na zdjęciu w okurarach to RAZ przed wizytą u fryzjera?
  • Radzio zdradzioł, że towarzysze namawiają go do Wkroczenia (ponownego).
  • Przykre patrzeć na taki rozpad. Kazio jednak demonstruje więcej klasy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.