Skip to content

Ziemniak jest po tamtej stronie

1394042444555

Komentarz

  • Śmiem uważać, że Rosja jest w stanie agonalnym porównywalnym do początku lat '90. Jedyna różnica jest taka, że dużo lepiej niż komuniści, do końca Pucin utrzymuje propagandową fikcję. Jedna poważna rysa i to się wszystko posypie.
  • Może i są w stanie agonalnym, ale wojsko mają całkiem sprawne.
  • janosik napisal(a):
    Może i są w stanie agonalnym, ale wojsko mają całkiem sprawne.
    Dlatego osiem miesięcy zdobywali jedno lotnisko na Ukranie. I zdobyli je tylko i wyłącznie swoim zwyczajowym zdradzieckim fortelem. Rosja to mistrzowie propagandy, pamiętajmy.
  • JORGE napisal(a):
    A widzieliście film Nawalnego o gigantycznej rezydencji Putina (a właściwie małej aglomeracji na półwyspie) ? Nie wiem co chciał pokazać Nawalny, jaki przekaz mieli odebrać Moskale ? Wiem, że ja Lach zobaczyłem tam zwykłego wałkarza,
    Ze dwajsia lat temu byłem z red. Sommerem na wycieczce na Krymie i śmy płynęli parochodem wzdłuż południowego wybrzeża i przewodnik tak oto bałakał: "Patrzajcież, taysze, oto chawira samego Gorbaczowa. Niby kerownik całego ZSRR, a paczcież, jaka skromniutka. Teraz to byle łapówkarz ma większą, nie mówiąc już o poważnych złodziejach."
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    A widzieliście film Nawalnego o gigantycznej rezydencji Putina (a właściwie małej aglomeracji na półwyspie) ? Nie wiem co chciał pokazać Nawalny, jaki przekaz mieli odebrać Moskale ? Wiem, że ja Lach zobaczyłem tam zwykłego wałkarza,
    Ze dwajsia lat temu byłem z red. Sommerem na wycieczce na Krymie i śmy płynęli parochodem wzdłuż południowego wybrzeża i przewodnik tak oto bałakał: "Patrzajcież, taysze, oto chawira samego Gorbaczowa. Niby kerownik całego ZSRR, a paczcież, jaka skromniutka. Teraz to byle łapówkarz ma większą, nie mówiąc już o poważnych złodziejach."
    Putin ma jedną z największych na świecie, 17691 m2 to jest 190 tysięcy stóp kwadratowych, według internetów są tylko dwie większe chawiry na świecie. A to jest tylko jeden z budynków na działce wielkości chyba 8 tysiecy hektarów.

    https://luxatic.com/the-top-10-biggest-houses-in-the-world/
  • janosik napisal(a):
    Może i są w stanie agonalnym, ale wojsko mają całkiem sprawne.
    Otóż nie.
    Pamiętaj, że Rosja udaje słabą kiedy jest silna i silną, kiedy jest słaba.

    Stąd odkąd kilka lat temu pojawiły się (i pojawiają nadal) doniesienia na branżowych portalach o tym jakiej to niby super broni nie posiada Rosja (a to hipersoniczna, a to supersamolot, a to bezzałogowy okręt podwodny, itp) - gębusia moja śmieje się szeroko. Dobrze jest :)

    Dlatego właśnie remontują T72 a "nowym" karabinkiem podstawowym rosyjskiej armii będzie AK12 tudzież AEK971.
  • janosik napisal(a):
    Może i są w stanie agonalnym, ale wojsko mają całkiem sprawne.
    Są opinie, że generalicja Rosyjska ma świadomość nowoczesnej wojny na bardzo wysokim poziomie. I że tą lekcję odrobili najlepiej ze wszystkich kluczowych dla kształtu geopolityki państw. I ponoć nawet wykonują całkiem sensowne ruchy w tej materii, ale takie ruchy możemy wykonywać i my (bo nowoczesna wojna to nie ilość).

    Jajco polega jednak na tym, że nawet jeżeli Ruscy by się unowocześnili to są krajem zbyt biednym i zbyt dużym, że utrzymać, już nie tyle że swoje imperium, ale kształt swoich granic. A wg mnie to i jednolitość państwową. W efekcie armia rosyjska nie da rady obecnej armii polskiej, nie skoncentrują takiej ilości wojsk, pomimo że mają przewagę. I ja to kupuję. Najechać ich też jest niebywale ciężko, bo kraj gigantyczny, więc muszą sami się podzielić i wtedy tylko na Moskwę, zaorać, posolić i święty spokój z tą zarazą na wieki.
  • Ale tak po prawdzie to my nie wiemy praktycznie niczego o faktycznej kondycji armii Pucina. Tak jak Chinole robią permanentną propagandę co do swojego potencjału, tak i Ruscy. Dotyczy to wszystkich aspektów życia, Czajniki zobaczyły, że Biały Człowiek to pelikan i wciskają kit na bezczela.
  • Przemko napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    A widzieliście film Nawalnego o gigantycznej rezydencji Putina (a właściwie małej aglomeracji na półwyspie) ? Nie wiem co chciał pokazać Nawalny, jaki przekaz mieli odebrać Moskale ? Wiem, że ja Lach zobaczyłem tam zwykłego wałkarza,
    Ze dwajsia lat temu byłem z red. Sommerem na wycieczce na Krymie i śmy płynęli parochodem wzdłuż południowego wybrzeża i przewodnik tak oto bałakał: "Patrzajcież, taysze, oto chawira samego Gorbaczowa. Niby kerownik całego ZSRR, a paczcież, jaka skromniutka. Teraz to byle łapówkarz ma większą, nie mówiąc już o poważnych złodziejach."
    Putin ma jedną z największych na świecie, 17691 m2 to jest 190 tysięcy stóp kwadratowych, według internetów są tylko dwie większe chawiry na świecie. A to jest tylko jeden z budynków na działce wielkości chyba 8 tysiecy hektarów.

    https://luxatic.com/the-top-10-biggest-houses-in-the-world/

    Ilekroć zastanawiamy się, czy nie można było większego domu zbudować, mówię do Koleżanki Małżonki, że większy dom, to więcej hajsu na ogrzewanie i przede wszystkim więcej sprzątania. Wiecie ile musi zajmować czasu mycie okien w tym czymś? A człowiek młodszy się nie robi.

    Zresztą to widać po zdjęciach. Kiedyś ujeżdżał niedźwiedzia - teraz suvem jeździ.
  • Wątek pogrzebowy Ziemniaka ma już 8 lat...
    Jeśli czyta to forum, musi być wniebowzięty.
  • Choć raczej nie zmonetyzowany....
  • edytowano April 2021

    przy okazji nowy link do postu otwierającego,
    bo w starym się tytuł zmienił na "Error 404"
    Tekst sprzed równo 6 i pół roku, a jakby wczorak napisał!

    O zespole Laska:
    . Tak jakby nawet przekonujące udowodnienie, że wybuchu nie było (co jest, nawiasem mówiąc, równie niemożliwe co udowodnienie, że był)
  • TecumSeh napisal(a):
    Wątek pogrzebowy Ziemniaka ma już 8 lat...
    Tyle co forum.

  • No właśnie.
    Ja Ziemniaka nawet lubię czytać/słuchać, gdyż czasami zdarza mu się rzec coś ciekawego.
    Natomiast taka atencja dla niego na tym forum jest moim skromnym zdaniem przesadzona - no ale z jakiegoś powodu jest, więc jestem w swoim zdaniu odosobniony.

    Co do meritum wcale nie sądze że on jest po tamtej stronie.
    On jest swoim własnym zdaniem po stronie "zdrowego rozsądku", co w tym przypadku można tłumaczyć na "jestem mądrzejszy od was wszystkich".

    Niech na potwierdzenie powyższego swiadczy fakt, że jego postawa o której pisał wielokrotnie to: "wśród pisowców jestem lemingiem, wśród lemingów pisiorem i moherem, i jestem z tego dumny".
  • Przemko napisal(a):
    Zwłaszcza nowiczok i zabójstwa z broni palnej pasują do filozofii judo.
    :D
    prawda!

  • JORGE napisal(a):
    Są opinie, że generalicja Rosyjska ma świadomość nowoczesnej wojny na bardzo wysokim poziomie. I że tą lekcję odrobili najlepiej ze wszystkich kluczowych dla kształtu geopolityki państw.
    1. Rosja przetestowała swoje 'nowoczesne' bronie w Syrii, a wyciągnęła wnioski poprzez przywracanie sprzętu poprzedniej generacji.
    2. Niemcy im zrobiły 2 nowoczesne poligony, gdzie da się przeszkolić i utrzymać w zdolności bojowej (bez ćwiczenia umiejętności zanikają) około 180 tyś wojska (bodaj OSW o tym pisał).
    3. Przełamanie obrony, zajęcie terenu, a kontrolowanie podbitego państwa to są różne terminy.

    A co do Ziemniakiewicza, to od czasu koniny z gryla mam do niego olbrzymią rezerwę, bo nigdy za to nie przeprosił.

  • Co do meritum wcale nie sądze że on jest po tamtej stronie.
    On jest swoim własnym zdaniem po stronie "zdrowego rozsądku", co w tym przypadku można tłumaczyć na "jestem mądrzejszy od was wszystkich".
    Zgadzam się. Już całkiem sporo lat temu koleżanka-orientalistka (doktorat z tej dziedziny) spotkała go na jakiejś prywatnej towarzyskiej imprezie; akurat była po lekturze jakiegoś jego opowiadania zatrącającego o świat bodajże arabski, na którym ona, że tak powiem... zęby zjadła - i wspominała, że po paru minutach dała sobie spokój z tłumaczeniem mu czegokolwiek, bo gość co prawda zero wiedzy na ten temat, ale przez cały czas gasił ją na zasadzie "i tak wiem lepiej niż ty, dziwny mutancie". :D

    He, nie na darmo w necie funkcjonuje powiedzonko "research ziemkiewiczowski".
  • Co mnie wcale nie cieszy, bo swego czasu polecałem wszystkim "Stosy kłamstw o inkwizycji". Ale to był młody Ziemniak więc może jeszcze się starał.
  • edytowano April 2021
    Berek napisal(a):
    Co do meritum wcale nie sądze że on jest po tamtej stronie.
    On jest swoim własnym zdaniem po stronie "zdrowego rozsądku", co w tym przypadku można tłumaczyć na "jestem mądrzejszy od was wszystkich".
    Zgadzam się. Już całkiem sporo lat temu koleżanka-orientalistka (doktorat z tej dziedziny) spotkała go na jakiejś prywatnej towarzyskiej imprezie; akurat była po lekturze jakiegoś jego opowiadania zatrącającego o świat bodajże arabski, na którym ona, że tak powiem... zęby zjadła - i wspominała, że po paru minutach dała sobie spokój z tłumaczeniem mu czegokolwiek, bo gość co prawda zero wiedzy na ten temat, ale przez cały czas gasił ją na zasadzie "i tak wiem lepiej niż ty, dziwny mutancie". :D

    He, nie na darmo w necie funkcjonuje powiedzonko "research ziemkiewiczowski".
    Pamiętam, jak w jakiejś telewizyjnej audycji Robert Tekieli mówił do wyżej wymienionego cos w stylu; ty jako dyletant...

    Twoja koleżanka wie zaledwie jak jest, red. Ziemkiewicz zaś - jak powinno być.
  • edytowano April 2021
    MarianoX napisal(a):

    Pamiętam, jak w jakiejś telewizyjnej audycji Robert Tekieli mówił do wyżej wymienionego cos w stylu; ty jako dyletant...
    człowiek się uczy cały czas:
    dyletant (niem. dilettant, fr. wł. diletantte), który wywodził się z łacińskiego czasownika dilettare (‘cieszyć, bawić, lubować się w czymś’).

    Dopiero na początku XX w. zaczęło się upowszechniać wtórne i zarazem pejoratywne znaczenie terminu dyletant, tzn. ‘miłośnik jakieś sztuki lub nauki niemający gruntownej znajomości rzeczy’. Brak fachowości zawarty w tej definicji okazał się silniejszy od zamiłowania do czegoś.
  • romeck napisal(a):
    Choć raczej nie zmonetyzowany....
    Wogle słabo się forumkowanie monetyzuje.
  • romeck napisal(a):
    MarianoX napisal(a):

    Pamiętam, jak w jakiejś telewizyjnej audycji Robert Tekieli mówił do wyżej wymienionego cos w stylu; ty jako dyletant...
    człowiek się uczy cały czas:
    dyletant (niem. dilettant, fr. wł. diletantte), który wywodził się z łacińskiego czasownika dilettare (‘cieszyć, bawić, lubować się w czymś’).

    Dopiero na początku XX w. zaczęło się upowszechniać wtórne i zarazem pejoratywne znaczenie terminu dyletant, tzn. ‘miłośnik jakieś sztuki lub nauki niemający gruntownej znajomości rzeczy’. Brak fachowości zawarty w tej definicji okazał się silniejszy od zamiłowania do czegoś.
    Zabawne, gdyż "amator" znaczy to samo, od amo, amare -- miłować. I to słowo przeszło tę samą drogę, gdyż mamy amatorszczyznę, ale też nie do końca, bo np. amator kuchni włoskiej, to jednak brzmi yakotako.
  • Rafał Ziemkiewicz, znany chirurg-amator i miłośnik derywatów, podzieli się dziś z nami swoimi spostrzeżeniami na temat fizyki lotu Tu-154.
  • loslos
    edytowano April 2021
    Nocoty, Ziemniak to eminent physicist, polyglot classicist, prize-winning botanist, hard-biting satirist, talented pianist, good dentist too.



  • good dentist too.
    AUĆ...
  • Berek napisal(a):
    good dentist too.
    AUĆ...
    Jakby co, poznałem ostatnio fantastycznego dentystę-iluzjonistę. Leczy już moje dzieci, moją żonę a od niedawna także mnie.

  • TecumSeh napisal(a):
    No właśnie.
    Ja Ziemniaka nawet lubię czytać/słuchać, gdyż czasami zdarza mu się rzec coś ciekawego.
    O, np to:
    image
  • edytowano April 2021
    TecumSeh napisal(a):
    No właśnie.
    Ja Ziemniaka nawet lubię czytać/słuchać, gdyż czasami zdarza mu się rzec coś ciekawego.
    Natomiast taka atencja dla niego na tym forum jest moim skromnym zdaniem przesadzona - no ale z jakiegoś powodu jest, więc jestem w swoim zdaniu odosobniony.

    Co do meritum wcale nie sądze że on jest po tamtej stronie.
    On jest swoim własnym zdaniem po stronie "zdrowego rozsądku", co w tym przypadku można tłumaczyć na "jestem mądrzejszy od was wszystkich".

    Niech na potwierdzenie powyższego swiadczy fakt, że jego postawa o której pisał wielokrotnie to: "wśród pisowców jestem lemingiem, wśród lemingów pisiorem i moherem, i jestem z tego dumny".
    Ziemkiewicz jest bardzo często, że tak się wyrażę - intelektualnie nieuczciwy. Faktycznie mistrz insynuacji. Od wielu lat zarzuca Kaczyńskiemu i ogólnie całemu środowisku pisoskiemu fascynację Piłsudskim i sanacją. Nigdy nie rozumiałem, bo pierwsze dlaczego to jest zarzut, a po drugie jakoś nie mogłem dostrzec w tym przesady. Największym plusem pojawienia się Ziemkiewicza na jutubie było to, że dużo musiał gadać, codziennie. No i się wysprzęglił. Obydwaj dziadkowie Ziemkiewicza byli endekami zawziętymi. Jeden był sołtysem, drugi szkołę miał, czy jakoś tak, no tworzyli rzeczywistość od podstaw, jak każdy nastojaszczyj endek. A Rafałek odkopuje trumny, bo to nie Kaczor ma odpal na punkcie Dziadka a Ziemkiewicz na punkcie endecji, sanacji i całej sytuacji przed II wś. Nawet bawi się w zychowiczową dziecinadę, byle kontynuować wojnę dziadków. A baw się harcerzyku, ale z otwartą przyłbicą i nie przyprawiaj gęby ludziom. W każdym razie, nie ma w tym ani krzty zdrowego rozsądku, zdrowego podejścia, jest urojona wojna, światów które już dawno nie istnieją. Że jak niby, polityka realna, czas skończyć z polską naiwnością ? Kto to mówi ...

  • Ten, którego najpierw wydymała Monika Lech z Onetu a potem Monika Lech z Jutuba.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.