Skip to content

Ziemniak jest po tamtej stronie

1235755

Komentarz

  • Tu z kolei dopuszcza, że Rosjanie "odstrzelili prezydenta". Argument był akurat w wywodzie potrzebny i proszę, o!
    http://youtu.be/5x00zml94pg
  • Najwiecej ludzkich cech wykazywal Ziemniak, kiedy zapadl na cukrzyce i dowiedzial sie, ze trzeba ukochany napoj odstawic a moze i czeka go taki koniec jak jego ojca. Nie nalezy ludziom zle zyczyc ale nic Ziemniakowi nie robi lepiej niz nieszczescie.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    Rzchanym
    :
    Ależ RAZ potrafi się mylić w różne strony.
    W sprawie Smolenska? Ciekawym przykladu.
    Nie. RAZ jakies dwa lata temu mial w sprawie Smolenska taki poglad jak wszyscy przedstawiciele rasy ludzkiej a potem zaczal grac.
    Pytanie tylko, co to za gra. Czy chodzi tylko i wyłącznie o względy osobiste, czy może jednak w tej grze jakaś troska o Sprawę się wyraża?
    Przypomnę swój poprzedni post:
    Rzchanym
    W zasadzie zgadzam z większością wyrażonych tu opinii. RAZ od pewnego czasu zaczął zmieniać się, i te zmiany szły w dobrym kierunku, ale w pewnym momencie zatrzymały się, a nawet częściowo cofnęły.
    Jednakże - niezależnie od jego dobrej czy złej woli - obiektywnie może być pożyteczny dla Sprawy. To jego "Bogu świeczkę i diabłu ogarek" może nierzadko docierać do ludzi, do których całość prawdy nie dotrze, ba - może być nawet stadium pośrednim do przenoszenia się ze stanu zakłamania do stanu prawdy.
    Przykład pierwszy - moja rozmowa ze znajomym o Smoleńsku. Leming. Nic do niego nie docierało. Byłem zniechęcony, aż nagle powiedziałem: "Wiesz, ja mam na ten temat wyrobioną opinię, ale taki na przykład publicysta Z. ma taką opinię: zamachu nie było, ale potem Ruscy zaczęli tworzyć takie wrażenie, żeby manipulować (no, ogólnie streściłem mu poglądy RAZa). No i coś się ruszyło! Wyraźnie pancerz został naruszony - powiedział: "Hmmm... ciekawe, ciekawa hipoteza, coś może być na rzeczy". Uderzył mnie kontrast między wcześniejszą betonowością a tym stanowiskiem.
    Drugi przykład - wkleiłem na pewnym forum tekst RAZa (o sprawach obyczajowych, ale pośrednio oberwało się i nadwiślańskiemu Salonowi, a zwłaszcza jego feministycznej części), a pewien koleś - o poglądach nijakich, ale skłaniających się w kierunku klimatów lemingowo-różowych, też przyznał, że go przekonuje.
    Niestety, powyższy efekt może być tylko uboczny, a chodzi tylko o prywatę.
    W ogóle wiecie, kogo RAZ mi przypomina?? Sienkiewiczowskiego Kiemlicza! Odegrał w sumie pozytywną rolę, ale kierował się względami osobistymi. Nie chciał bronić Częstochowy razem z Kmicicem ze względu na prywatę.
  • Rzchanym
    Pytanie tylko, co to za gra. Czy chodzi tylko i wyłącznie o względy osobiste, czy może jednak w tej grze jakaś troska o Sprawę się wyraża?
    To zostało wyjaśnione - sprawą a właściwie Sprawą jest [werble i fanfary] ego Rafała A. Ziemkiewicza. Jeśli był zamach - to psim obowiązkiem każdego Polaka jest stanąć za Antonim, kto tego nie zrobi ten zdrajca. Jeśli Donkowi rozleciał się samolocik tak jak wszystko inne ale bez złej woli - to mamy mafię i sektę a nad tym wznoszące się jak Bóg-Ojciec ego Rafała A. Ziemkiewicza.
    Rafcio woli być Bogiem-Ojcem niż zdrajcą.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Coś pozornie bez związku z tematem, ale w istocie bardzo w temacie.
    ;)
    http://www.youtube.com/watch
  • taba daba taba daba da dab

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Aby uniknąć ewentualnych nieporozumień, dodam, że chodziło mi, że RAZ trochę przypomina tego basa.
    ;)
  • moim zdaniem to dyszkant

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    moim zdaniem to dyszkant
    Za pewien wywiad z młodym Dzikimkamieniem będę go bronił. Nawet Pawarotiemu zdarza się zaśpiewać nieczysto...
  • Za jaki wywiad?
  • Daje czadu u Gowina.
    "Kaczyński i Tusk to jak orzeł i reszka, jak awers i rewers, ale ta sama moneta" itd., itp.
    Rzyg
    :(

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • To jest chory człowiek, jego obseja nie jest normalna.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • ella
    Daje czadu u Gowina.
    "Kaczyński i Tusk to jak orzeł i reszka, jak awers i rewers, ale ta sama moneta" itd., itp.
    Rzyg
    :(
    Tako rzecze Ziemniak?
    image
  • Tako rzekał zawsze (czy to poprawny ślunski?). Miał tylko krótką przerwę tuż po Katastrofie Smoleńskiej - kiedy mu zdiagnozowano cukrzycę i umarła mu mama. Obolały i przerażony Ziemniak ma cechy ludzkie.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    Tako rzekał zawsze (czy to poprawny ślunski?).
    Po góralsku jest godoł, a to blisko. Pewnie też będzie godoł.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • balwan.ze.zbrucza
    ella
    :
    Daje czadu u Gowina.
    "Kaczyński i Tusk to jak orzeł i reszka, jak awers i rewers, ale ta sama moneta" itd., itp.
    Rzyg
    :(
    Tako rzecze Ziemniak?
    image
    Na własne uszy słyszałam. Republika dawała live ze spędu gowinowców.
    Coś jeszcze poplumkał ze zdartej płyty, że nie chce wybierać między mafią a sektą.
    Na koniec powiedział, że trzyma kciuki - za gowinowców i Gowina.
    Podkreślali tam cały czas, że RAZ był dla nich inspiracją, znaczy tej "Godziny dla Polski".
    A Gowin krzyczał o wodzach Tusku i Kaczyńskim i że Kaczyńskiemu chodzi wyłącznie o postawienie Tuska przed sądem.
    Bezczelny, oślizły hipokryta. Archiwa sejmowe nie płoną, wystarczy sprawdzić, jak ten platfus przez tyle lat głosował.
    Przełączyłam na mecz.

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Skoro Polska Razem wypączkowała z PO (i z PISowskich dezerterów) to jaki sens ma ich pieprzenie o bandzie czworga i o tej monecie?
    Robią wszystko, żeby wymienić w tej bandzie PO na nowszy model i nic poza tym.
    Hipokryci,  to mało powiedziane.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Tu jego wykon:
    http://youtu.be/xzrIfad9PjY
    Nie zapomnijcie kliknąć w nieLajka.
  • ella
    Daje czadu u Gowina."Kaczyński i Tusk to jak orzeł i reszka, jak awers i rewers, ale ta sama moneta" itd., itp.Rzyg
    :(
    Rosiak i Cyba to dwie strony tej samej monety. Michnik i Ziemniakiewicz to dwie strony tej samej monety. Ryj i dupa Ziemniakiewicza to dwie strony tej samej monety. Tu przesadziłem - to ta sama strona.
    The author has edited this post (w 08.12.2013)

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    Michnik i Ziemniakiewicz to dwie strony tej samej monety.
    Bingo! Czy kopyrajt o'rajt? Bo bym chętnie to puścił w świat.
  • kopyrajt swobodny

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • nicked
    los
    :
    Michnik i Ziemniakiewicz to dwie strony tej samej monety.
    Bingo! Czy kopyrajt o'rajt? Bo bym chętnie to puścił w świat.
    Ćwierknij Irence.

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Sie wie.
  • Szybki jesteś
    :)

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Irka też. Od razu chwyciła.
  • To w ogóle jest dobry patent - podmieniać nazwiska. Jakiś czas temu Janecki zrobił tekst z wypowiedzi Niesioła. Zamienił tylko PiS na PO. Czytaliście?
    http://wpolityce.pl/artykuly/66362-jak-ja-widze-niesiolowskiego-to-mi-sie-flaki-przewracaja-gdyby-powiekszyc-nutrie-i-postawic-ja-na-tylnych-lapach-wygladalaby-jak-ten-posel-kto-to-powiedzial
  • RAZ jest inteligentny, nieprawdaż? Jest, bez wątpienia. No więc, skoro jest, to MUSI widzieć różnicę jakościową między DT i JK. I widzi, dał temu wyraz w niejednym tekscie. No wiec skoro widzi to po kiego rzuca w eter bzdurę o monecie? Jedyna odpowiedzią jest niechęć, awersja, nieufność, zeby już nie szermować słowem "nienawiść". I tych emocji, takich uczuć u osoby inteligentnej i patriotycznej - nie pojmuję, tzn. nie pojmuję publicznego odkrywania się z takimi irracjonalnymi stanami duszy i umysłu. Tym bardziej, że to chłop ceniący zdrowy, chłopski rozum. Jeśli tak se to ceni to dlaczego nie kieruje się narodowym interesem firmując jakichś bubków, zamiast jedynego człowieka, który może i chce coś w tym grajdole naprawić? Jego działanie jest kompletnie irracjonalne.  Czytałam dziś kilka twittów; mało brakuje, a spotka go infamia, jeszcze kilka głupich wypowiedzi i facet straci twarz, o ile juz nie stracił. Po co mu to? Czy ktoś to rozumie?

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Bo jest estetą. Scena jak z kabaretu Potem:
    – Pieniądze, albo życie. Życie, albo pieniądze!
    – Też mi wybór.
    – Dobra poszerzam: palenie, albo zdrowie, być, albo nie być, kawa, albo herbata.
    – To ja wybieram: życie, zdrowie, być i herbata.
    Aha... i pewnie jeszcze z cukrem, nie? A głupio pytam.
  • Estetą nie może być, bo nieświeża, obslizgła meduza (JG) budzi obrzydzenie.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Mam jakieś niepotwierdzone sygnały, że przyczyna wyjątkowej aktywności tego pana jest arcyboleśnie prosta. Ale poczekajmy jeszcze trochę spokojnie. Nie bądźcie zaskoczeni jak pojawi się na jakiejś liście wyborczej.
    Do sieci wyciekły już nawet fragmenty z jego ulotki:
    "
    Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią. Dorobek wielu pokoleń, wzniesiony z popiołów polski dom ulega ruinie. Struktury państwa przestają działać. Gasnącej gospodarce zadawane są codziennie nowe ciosy. Warunki życia przytłaczają ludzi coraz większym ciężarem. Przez każdy zakład pracy, przez wiele polskich domów, przebiegają linie bolesnych podziałów. Atmosfera niekończących się konfliktów, nieporozumień, nienawiści - sieje spustoszenie psychiczne, kaleczy tradycje tolerancji.
    "
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.