Skip to content

Ziemniak jest po tamtej stronie

13468955

Komentarz

  • Poetyka mocno jaruzelska. W sumie dobrze, że kupiły go takie szmondaki, żal gdyby nadal próbował przyklejać się do porządnych ludzi.

    Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.
  • spodziewam się dość żałosnego końca tej awantury...
  • Mania
    Estetą nie może być, bo nieświeża, obslizgła meduza (JG) budzi obrzydzenie.
    Pacz Pani, że mam to samo skojarzenie
    :D
  • WrogLudu
    Poetyka mocno jaruzelska.
    To nie poetyka, to jest fragment przemówienia Jaruzela.

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • mmaria
    Mania
    :
    Estetą nie może być, bo nieświeża, obslizgła meduza (JG) budzi obrzydzenie.
    Pacz Pani, że mam to samo skojarzenie
    :D
    I ja. Od zawsze - w przypadku tego człenia. Zawsze mnie zdumiewały teksty o jego przystojności. Mnie odpycha.

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Kolejna osoba podkreśla "ekskorwinizm" Ziemkiewicza jako wyjaśnienie jego pewnych zachowań. No niby tak, ale może poszukać jeszcze głębiej ? Konserwatywny-liberalizm w wykonaniu Januszka to bardzo spójny i logiczny opis rzeczywistości. Której nie ma. Jeżeli nie dostrzeże się tego do 25 roku życia to znaczy, że jest problem. Ok, Ziemkiewicz to zauważył, może trochę później, ale zauważył. No i co mu niby miało zostać w głowie ? Bo tego nie rozumiem. Jeżeli jest to człowiek nawet o średniej inteligencji, to w wyniku niekorzystnego zderzenia swojej wizji świata z rzeczywistością, powinien na nowo zacząć pewne sprawy i ludzi rozpatrywać (np. socjalistów Kaczyńskich). A tego nie robi. Cóż, Ziemkiewicz jest pozbwawiony błyskotliwości, ale durniem nie jest przecież. Więć co ? Ego. Pan redaktor nie może się sam przed sobą przyznać, że przez pewien czas był cymbałem i to wielkim. Dopisuje do swojej historii coraz to nowe rozdziały, próbując jakoś uratować "zagubione" lata. A to Dmowski na tapecie, którego stara się upchnąć w swoje wizje, a to jakieś obecnie nowe sympatie polityczne, byle nie przyznać się co do jednego. I się nie przyna. A jeżeli ktoś wybiera ochronę własnego wyobrażenia samego siebie przed poznaniem prawdy to skończy jak cała ta odwrócona banda. Powiem tak, ja od jakiegoś czasu (roku, dwóch ?) zupełnie Ziemkiewicza przestałem czytać. Tak spontanicznie jakoś, samo mi to przyszło ...
    JORGE>
    The author has edited this post (w 09.12.2013)
  • No i ja też tak spontanicznie, tak samo jak wielu innych - ileż lat można w kółko czytać to samo. Ego przelewa się w prosty sposób na zachowanie - nie możesz się opowiedzieć jednoznacznie po jednej ze stron (mówię konkretnie o Polsce) bo to cię sformatuje, i wtedy roztopisz się w masie publicystów "tych" albo "tamtych". Żeby ego było zaspokojone trzeba być oryginalnym, no a najbardziej cię widać jak jesteś na barykadzie. To jest bardzo złudne myślenie bo barykada daje tylko chwilowe bezpieczeństwo, więcej z niej widać więc wiadomo na którą stronę bezpieczniej jest uciec ale ciebie też lepiej widać no i upadek boleśniejszy. Z tego brylowania pomiędzy jest też większa kasa myślę, i jak sądzę - im się wydaje że też większe bezpieczeństwo na przyszłość. Możecie się Ziemniak przejechać, przyjdzie czas że nikt już nie będzie chciał was czytać. Jeszcze na ivrp pisałem że przy porządkowaniu książek odnalazłem kilka tomów jego publicystyki, Michnikowszczyzna i inne takie, wszystko to spaliłem, jeszcze ktoś to przeczyta i będę miał na sumieniu. Siostra już przeczytała niestety.
  • Ziemniak juz prezentowal komplet pogladow - Ayn Rand, Dmowski (kto mysli, ten zauwazy calkowita przeciwnosc pogladow obu postaci), walka z UE, uwielbienie UE, wolny rynek, walka ze spekulantami a jak mu cukrzyca dokuczyla, bo socjalizm w sobie odkryl.
    W jednym jest staly - w obsesyjnej i chorej nienawisci do Kaczynskiego. Moze to miec dwa zrodla - jednym jest januszkowe szkolenie i niechec do przyznania, ze przez lata byl debilem, ale drugim jesz zwykly zdrowy rozsadek - to przeciez glowny warunek, by w mejstrimie pokazywali.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Wybory do PE już za pół roku, zaczął kampanię.
  • No właśnie się zastanawiam, czy spróbuje. Bo ile ewentualnie będzie biorących miejsc na listach u Gowina? A chętnych "liderów" jest długa lista!
  • O, macie dzisiejszy występ RAZa:
    http://youtu.be/oYugN6YzUpw
    Nie zapomnijcie o "lajkach".
  • nicked
    O, macie dzisiejszy występ RAZa:
    http://youtu.be/oYugN6YzUpw
    Nie zapomnijcie o "lajkach".
    Tak, to jest dureń.
    JORGE>
  • I cały czas patrzę pieprzy o niskich podatkach, wolności gospodarczej i tamtakie. Ziemkiewicz jest ofiarą swego rodzaju pedofilii. Bo rysa i trauma po zetknięciu z Korwinem, chyba jest u niego naprawdę nie do zaleczenia. Zupełnie, ale to zupełnie nie ma sensu ani go czytać, ani słuchać. A ta TV Republika to nie okaże się też jakiś gniot (jeszcze nie miałem okazji i co ciekawe, nie ciągnie mnie zupełnie) ?
    JORGE>
  • Mikke jako Krolopp? Ciekawe1, ciekawe2, obaj w koncu w nazwisku maja podwojna literke.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • No, nie mogę, dawno go nie słuchałem, dlatego jeszcze mną nosi. Na jednym oddechu mówi, że PiS to sekta, ale generalnie Kaczyński powinien otwierać się na nowe środowiska, np. narodowców, korwinowców ... Szczególnie kiedy te nowe środowiska wyzywają obu braci Kaczyńskich od zdrajców. Mało, że cymbał to jeszcze bezczelny. Sekta, ale bardzo specyficzna, bo musi się otwierać na ludzi, którzy na nią plują. To pod pierwszych chrześcijan podpada, he, he, może Ziemkiewiczowi coś się pozajączkowało i od Kaczyńskiego wynamaga mesjańskich zachowań ?  On cały czas robi łachę. Jakby ktoś po pisoskiej stronie, z zasady powinien łasić się i przymilać do kanap i felietonistów pokroju Rafałka. Czy może ktoś mu w końcu wytłumaczy, żeby spierdalał ? Czy dopiero jeżeli faktycznie dostanie kiedyś kopa to zrozumie ?
    JORGE>
    The author has edited this post (w 09.12.2013)
  • JORGE
    Czy dopiero jeżeli faktycznie dostanie kiedyś kopa to zrozumie?
    Zdiagnozowanie cukrzycy Rafalkowi zrobilo znakomicie - musial odstawic ulubiony napoj i schudnac 30 kilo, nabral wtedy wyraznych ludzkich cech. Dlatego dedukam, ze im wiecej nieszczesc go spotka, tym rozsadniej bedzie gadac.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Teraz leci narracja, że Polska znalazła się w żelaznym uścisku kleszczy PO i PiSu i czas się z tego wyzwolić. Ta narracja może sporo namieszać w głowach niezdecydowanych i bym jej nie lekceważyła. Takie rzeczy trzeba prostować na bieżąco, żeby się nie utrwaliły i nie zaczipowały.
    Panie Duda!

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • To nie dureń. To taki bezczelny spryciaż. Ma odbiorców swojej twórczości za durniów. Przecież pamiętacie jak się tłumaczył z grilla? Praktycznie tak samo. Ale najpierw zniknął na kilka tygodni. Ciekawe1 czy teraz pojawi się w Klubie Ronina?
    Powinien te swoje cwaniackie wolty poczuć w kieszeni. DoRzeczy zresztą również. Jak do jego wyskoków podejdzie TV Republika sam jestem ciekaw. Ziemniak jest tam w radzie nadzorczej. Nie wydaje mi się by numer z Gowinem znalazł poparcie większości.
  • Nie tylko Ziemniak ale i Bociek, Bursztyn, Liscicki i kilku innych są pod specjalną kontrolą mego węża w kieszeni.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • RAZ się tłumaczy:
    http://telewizjarepublika.pl/ziemkiewicz-nie-bralem-slubu-z-jaroslawem-kaczynskim,1821.html#.UqZ9HSfEFkh
    a komentarze są bezlitosne:
    • Tomasz Wrotek
      ·
      Obserwuj
      ·
      SGH Warsaw School of Economics
      Kolego Rafale, porównywanie PiS, a tym samym jego elektoratu do sekty to niedorzeczność i zwykła nikczemność!
      Osoba będąca we władzach Telewizji Republika szkaluje większościową widownię i sympatyków tejże telewizji nazywając ich sektą wzorem kłamliwego medialnego mainstrem'u ? To niedopuszczalne aby jedna z twarzy TVR wypowiadała się tak pogardliwie o patriotycznej opozycji (!?), tego nie można ot tak przemilczeń i udawać, że nic się nie stało !
      Apeluję do władz Telewizji Republika o niezamiatanie sprawy pod dywan i właściwa reakcję.
      Odpowiedz
      ·
      28
      ·
      Nie lubię
      ·
      Obserwuj post
      ·
      17 godz. temu
    The author has edited this post (w 10.12.2013)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • JORGE
    (...)Więć co ? Ego. Pan redaktor nie może się sam przed sobą przyznać, że przez pewien czas był cymbałem i to wielkim. (...)
    JORGE>
    Przerośnięte ego wiele wyjaśnia. Nie tylko u niego, ale też chociażby u Warzechy, czy różnych anonimowych póki co żółtodziobów aspirujących do miana "publicysty". Cecha wspólna no.1: jeden wielki brandzel własnymi błyskotliwymi myślami ubranymi w coraz to efektowniejsze frazy. Cecha wspólna no.2: najbłyskotliwsze poglądy wymagają bycia ponad to wszystko. Jest jedna mierzwa, kaczory i donaldy, a oni ponad tym w balonie swojego ego.
    Potrzebę zrównywania kaczora realizują tym łatwiej, że-takie wrażenie-on wqrwia ich niezmiernie, bo przez niego ich błyskotliwe analizy po jakimś czasie okazują się g---- warte.
  • natenczas
    jeden wielki brandzel własnymi błyskotliwymi myślami ubranymi w coraz to efektowniejsze frazy
    Swoje własne? Consumer: "Nie powiem, lubiłem własne lub kulegowe przemyślenia znajdować w felietonach ziemniakiewiczowych. To było dość sępatyczne y śmiszne."
    Bez najmniejszej żenady od lat (od Salonu24 na pewno) rżną myśli, zwroty, frazy, pomysły z blogosfery. Ziemniak kiedyś napisał do Coryllusa że jeden tekst bardzo mu się z kolegami podoba i chcieliby panel dyskusyjny na jego bazie zrobić i pytają się w związku z tym czy mogą. Gabryś że chętnie ale z jego udziałem, oni że wykluczone, no więc posłał ich na drzewo. No i panel i tak się odbył, po prostu nikt się słowem nie zająknął na bazie czyich przemyśleń dyskutujemy. No najwidoczniej Ziemkiewicza i kolegów skoro oni siedzą za stołem, nieprawdaż?
  • Szkoda, że nie udało się w jednym miejscu zebrać tego wszystkiego. Jeden dobrze zarchiwizowany wątek zawierający "zapożyczenia zebrane Ziemkiewicza" wystarczyłby za całą dyskusję.
    Rafciu, czytasz? Idziemy po ciebie.
  • RAZ powinien wysłuchać tej piosenki:
    http://oset.wrzuta.pl/audio/4wUFZkEauSr/andrzej_i_eliza_-_kuglarskie_sztuczki
    Zwłaszcza refren, a zwłaszcza 0:50-0:56
    The author has edited this post (w 10.12.2013)
  • Hi, hi. Posłuchajcie sobie wczorajszego Ronina. Oczywiście RAZa ni ma, ale ładnie się po nim przejechali. Ustawiłem na wypowiedź Wolskiego, potem kilka minut mówi jak jest Lichocka i dalej Orzeł oraz strzał w RAZa z sali.
    http://youtu.be/ZPnR5Zw7WYc
  • Komentarze pod tóbkami z Klubu Ronina też są dobre, hehe. No, to i w Roninie sytuacja się klaruje, ciekawostka - w komciach jadą po Lichockiej zawsze, standardowo, Ziemkiewicz to wiadomo miszcza i czemu go nie ma, natomiast o Orle - cisza, nigdy nie widziałem opinii na jego temat - pod tym zapisem też. Oni chyba nie kumają ci komentantorzy kim on tam jest, hehe. Ronina prawie bez wyjątku tylko słucham i widzę że to dobra metoda, jak patrzę na znudzone ryło Wildsteina to mi się odechciewa, to już lepiej żebym w ogóle nie wiedział jak on się tu prezentował, problem w tym że on się zawsze tak prezentuje... co za typ jak pragnę zdrowia.
  • No nieee...

    Przyznaję, miałem pewną nadzieję wobec Ziemniaka, ale ten przypadek definitywnie nie ma pozytywnych rokowań.

    Idę na pocztę.
    http://wpolityce.pl/artykuly/69333-ziemkiewicz-krytykuje-ukrainska-wyprawe-kaczynskiego-okazala-sie-powazna-wpadka-uzycie-banderowskiego-pozdrowienia-to-zalosny-pomysl
  • Znowu Ziemniak robi za pudlo rezonansowe dla oszczerstwa.
    Ma to te zalete, ze nie bede musiec walczyc z pragnieniem zakupu Dorzecza, do Gmyza i Wildsteina mam jeszcze odrobine sentymentu ale reszta towarzystwa budzi we mnie po prostu odraze.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Gmyz: Ksiądz Skarga nie może być patronem polskiej tolerancji
    http://rebelya.pl/post/404/gmyz-ksiadz-skarga-nie-moze-byc-patronem-polski
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.