Skip to content

Ziemniak jest po tamtej stronie

14950515355

Komentarz

  • Zaczął się szereg debat np:
    https://dorzeczy.pl/opinie/362998/wielka-polska-rafal-ziemkiewicz-2022-1939.html
    której to sens jest taki, że czasy się zmieniły.
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    Zaczął się szereg debat np:
    https://dorzeczy.pl/opinie/362998/wielka-polska-rafal-ziemkiewicz-2022-1939.html
    której to sens jest taki, że czasy się zmieniły.
    Sens jest chyba inny - czas się zmieniły, ale wy cymbały tego nie widzicie. Rafał widzi. Słuchajmy Rafała.
  • Tak, tak, Rafałek był zawsze bystrzejszy od innych. Może z wyjątkiem Warzechy.
  • Czasy się zmieniają, a Rafał ciągle ten sam.
  • A jest jeszcze jeden dowód, że Ziemniak czyta forum. Ziemniak wspomina o klasyku, który twierdził, że postęp w nauce dokonuje się tylko dlatego, że naukowcy umierają. Tym klasykiem był oczywiście Max Planck ale jest tylko jedno miejsce, gdzie mógł się o tym dowiedzieć.
  • może RAZ czyta też po niemiecku?
    Planck to taki Łukasiewicz?
  • Przy okazji: niedawno odbyliśmy z KM wycieczkę po Gnieźnie i Ostrowie Lednickim. Wzięliśmy sobie przewodnika - historyka. Jako że czytaliśmy ostatnio sporo o tych czasach i miejscach, słuchaliśmy sporo wykładów, mogliśmy sobie z nim pogawędzić.
    On opowiadał o jakiejś interpretacji - my powiedzieliśmy mu o innej. Był trochę zaskoczony, ale na koniec stwierdził: za tą, o której ja wspominałem, stoi prof. (tu padło nazwisko), dopóki on (czy tam ta wasza ona) nie umrze, to ta nowa interpretacja nie ma szans na przebicie się.
  • Jednak racją miał red. Sommer, że cała nadzieja w tym, że ludzie umierają.
  • Co to by było jakby wynaleźli lek na długowieczność?
  • Umieraliby szybciej.
  • los napisal(a):
    A jest jeszcze jeden dowód, że Ziemniak czyta forum. Ziemniak wspomina o klasyku, który twierdził, że postęp w nauce dokonuje się tylko dlatego, że naukowcy umierają. Tym klasykiem był oczywiście Max Planck ale jest tylko jedno miejsce, gdzie mógł się o tym dowiedzieć.
    Być może za Planckiem, ale w "Strukturze rewolucji naukowych" T. Kuhn o tym jak najbardziej mówi, a jest to istotna lektura na kursach filozofii nauki.
  • Gdyby był środek zapewniający długowieczność to pewnie byłoby powszechniejsze to o czym półgębkiem wspominali ludzie na wsi.
    Czyli nierzadkie ojcobójstwo na tle spadkowym. Mój dziadek kiedy miał już ponad sto lat chętnie opowiadał takie historię i leciał po nazwiskach. Ci udusili poduszką tamci zrzucili z góry, tego niby koń kopnął...
  • edytowano November 2022
    Kuba_ napisal(a):
    los napisal(a):
    A jest jeszcze jeden dowód, że Ziemniak czyta forum. Ziemniak wspomina o klasyku, który twierdził, że postęp w nauce dokonuje się tylko dlatego, że naukowcy umierają. Tym klasykiem był oczywiście Max Planck ale jest tylko jedno miejsce, gdzie mógł się o tym dowiedzieć.
    Być może za Planckiem, ale w "Strukturze rewolucji naukowych" T. Kuhn o tym jak najbardziej mówi, a jest to istotna lektura na kursach filozofii nauki.
    Jakby pan Ziemniakiewicz miał minimalna styczność z filozofią nauki to by ekhm...."nna retorykę zastosował" w opisywaniu zasady działania elektrowni jadrowej skoro juz nie uważał na lekcji fizyki w szkole średniej.
  • edytowano November 2022
    Jeszcze i to zdziwienie Ziemniaka, że to Biden przejrzał Rosję. Biden od 1972 zasiadał w Senacie, był w komisji Spraw Zagranicznych. W Waszyngtonie. Radar miał ustawiony na kacapię już bez mała 50 lat temu i nie musiał niczego odkrywać. Po prostu pamięta.
    Powiecie, że Trump też powinien bo przecie stary. Ale Trump za komuny na co miał nastawiony radar?
    Na aktoreczki, modeleczki itp.
  • Był rewolucjonistą w mediach, jego nazwisko zostanie zapamiętane na zawsze jako twórcy show Apprentice. To genialny program, strasznie go nienawidzę.
  • edytowano November 2022
    dyzio napisal(a):
    Gdyby był środek zapewniający długowieczność to pewnie byłoby powszechniejsze to o czym półgębkiem wspominali ludzie na wsi.
    Czyli nierzadkie ojcobójstwo na tle spadkowym. Mój dziadek kiedy miał już ponad sto lat chętnie opowiadał takie historię i leciał po nazwiskach. Ci udusili poduszką tamci zrzucili z góry, tego niby koń kopnął...
    Kaczmarski na każdy dzień... yy to znaczy Gintrowski. Ale Kaczmarski tekst.. yyy, to znaczy w zasadzie to Jerzy Czech (bardzo zapomniany i niedoceniany mam wrażenie... dlaczego??). W każdym razie dobre i pasuje:

    Parę głów ścinając chęć buntu osłabisz
    Lecz zrodzisz nienawiść,gdy zanadto grabisz
    Ludzie bowiem łatwiej, odkąd świat jest światem
    Znoszą ojca śmierć, niż ojcowizny stratę
  • Najlepsze "gintrowskie" piosenki (nie licząc Herberta który jest poza konkurencją) powstały do tekstów Jerzego Czecha.
  • Ogólnie to Czech trzyma poziom do tego stopnia, że jakbym nie wiedział kto co napisał, to mógłbym go pomylić z Herbertem czy Kaczmarskim. On tak się imho plasuje "pomiędzy" - Herbert ma zupełnie inny sposób pisania od Kaczmarskiego, a Czech wypełnia przestrzeń między nimi.
  • loslos
    edytowano November 2022
    Aż zajrzałem do Łajki

    W latach 1980–1988 był działaczem NSZZ „Solidarność”, należał do założycieli Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna, w latach 1991-1992 był członkiem Rady Regionalnej Unii Demokratycznej.

    Czar prysł.
  • Bardzo dobry artykuł Jerzego Czecha:
    http://niniwa22.cba.pl/poeci_specjalnej_troski.htm

    Szukałem czegoś aktualnego - wyskoczyła aborcza, więc nie linkuję, do tego dostęp płatny. Ale w zajawce wywiadu mówi pan Jerzy: "minęło 80 lat od wojny a klozet jest wciąż dla rosjan tajemnicą". Albo "Ukraińcy przez sto lat będą nienawidzić kacapów. I co, mamy ich pouczać, że to nieładnie?".

    Nie wiem czy gość koszer, ale wiersze pisze świetnie. Podobnie jak Kaczmarski - delikatnie mówiąc było się w czym z nim nie zgadzac.
  • Ale nie przyjdzie mu do głowy, że Putin poza mordowaniem Ukraińców mógł też zamordować Lecha Kaczyńskiego i 95 pozostałych pasażerów jego samolotu. Dupek.
  • los napisal(a):
    Ale nie przyjdzie mu do głowy, że Putin poza mordowaniem Ukraińców mógł też zamordować Lecha Kaczyńskiego i 95 pozostałych pasażerów jego samolotu. Dupek.
    A wypowiadał się na ten temat?
    Nie wiem - artykułu jak wspomniałem wyżej, nie czytałem, bo płatny dostęp. Nie znam też jego wypowiedzi na ten temat, ale chętnie poznam, tylko póki co nic nie znalazłem.
  • loslos
    edytowano November 2022
    Jakoś mam nieżyczliwy stosunek do założycieli Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna oraz członków Rady Regionalnej Unii Demokratycznej. Przepraszam.

    Że nic nie napisał o Katastrofie Smoleńskiej? W moich oczach to w pełni uzasadnia określenie "dupek."
  • Dobra, znalazłem jego profil na fejsie. Na pewno jego - reklamuje tam m.in swoje tłumaczenia.
    W skrócie - założył go ok 2020 roku (nie ma daty, ale 1 post z kwietnia 2020), dodał elementy swojej biografii (liceum w Pile, studia matematyczne na AM w Poznaniu). Potem mamy zbiórkę przez fundację tvn - chwała bohaterom (chodzi o bohaterów walki z covidem, czyli pracowników służb medycznych). Potem koniec 2021 - protest przeciwko budowie muru na granicy z Białorusia, dalej Ziobro chuj, dalej wojna - jednoznacznie przeciwko ruskim po stronie Ukrainy, i tak w sumie do dziś z niewielkimi wyjątkami na co innego.
    Jednym z wyjątków jest petycja w obronie Justyny - takiej pani co przekazała komuś tabletki wczesnoporonne.
    Drugim - link do swojego artykułu w Rzepie gdzie publikuje (a tam się zwierza że stale czyta oko press).
    Trzecim - cykl wpisów "fenomen pisizmu".

    Może jednak nie chcę czytać co ma do powiedzenia o Smoleńsku.
  • los napisal(a):Jakoś mam nieżyczliwy stosunek do założycieli Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna oraz członków Rady Regionalnej Unii Demokratycznej. Przepraszam.
    Ależ nie ma za co, tyle że ludziom zdarza się popełniać błędy a potem je przemyśleć i ich żałować. Choć zapewne w kontekście tego co znalazłem wyżej - nie ten przypadek.
    los napisal(a):

    Że nic nie napisał o Katastrofie Smoleńskiej? W moich oczach to w pełni uzasadnia określenie "dupek."
    Na tamtym etapie jeszcze nie wiedzieliśmy czy nic nie napisał. Teraz to w sumie może lepiej jakby nic nie pisał.
  • Istotnie, poza poglądami na temat wojny, paskudny "pakiet" poglądów. Ale poezja się broni. Tak samo zapewne myślał Gintrowski, skoro wciągnął go jako tekściarza. Znam to z autopsji, bo w kwestiach zawodowych z konieczności biorę w nawias proweniencję polityczną współpracowników. Ostatnio opublikowałem artykuł z człowiekiem, z którym dzieli mnie bardzo wiele. Ale akurat był jedyny w tej specjalności, której potrzebowałem w projekcie.
  • A nazwiesz go na forum dupkiem czy nie?
  • Nie zastanawiałem się nad tym.
  • @Brzost - Gintrowski miał akurat z tego co pamiętam bardzo dobry zestaw poglądów. A Czecha wciągnął za komuny - wtedy pewnie znaczących różnic między nimi nie było. No i jeśli nawet potem wiersz dobry napisał, którego wymowę Gintrowski podzielał - to czemu go nie zaśpiewać w sumie.
    I tu na forum cytujemy Młynarskiego, który.. no wiadomo. A i do Kaczmarskiego o wiele się można doczepić - w zasadzie na nim się nauczyłem żeby odróźniać dzieło od jego autora.
  • los napisal(a):
    A nazwiesz go na forum dupkiem czy nie?
    Ja, po tym co przeczytałem na fejsie - tak.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.