Skip to content

Co z tymi imigrantami?

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Myślicie, że uda się nam zabezpieczyć przed rozlokowaniem w Polsce ludności kolorowej i nie chrześcijańskiej?
Jakie jest stanowisko Pana Prezydenta i PiS w tej sprawie?

Zegar biologiczny tyka potęgując lęk Michnika
«13456719

Komentarz

  • Pan Prezydent Elekt i PiS mają w tej chwili 0,00% wpływu na to, kto, kiedy i ilu imigrantów zostanie u nas ulokowanych. Czyli dokładnie tyle samo ile Kolega i ja.
    Oczywiście mam nadzieję, że gdy ten wpływ nieco się zwiększy, będą przeciwko.
  • To ja zgłaszam już propozycję utworzenia funduszu pomocy z budżetu państwa i przekazanie go w całosci rządowu Francji na stypendia dla imigrantów coby tam pojechali zamiast do Polski. Część mogłaby odbyć praktyki z tolerancji w redakcji Charlie Hebdo. W naszym katolibanie będa się źle czuli, a otwarta, laicka Francja ma przecież wielkie sukcesy w asymilacji takich przybyszów.
    The author has edited this post (w 27.06.2015)
  • Z miejsca naturalizować, wysłać w kamasze i na Ukrainę.
  • PAD o tym mówił: w pierwszej kolejności - Polacy ze Wschodu, a potem- jesli już, to chrześcijanie.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Mania
    PAD o tym mówił: w pierwszej kolejności - Polacy ze Wschodu, a potem- jesli już, to chrześcijanie.
    Mądrze mówił.
  • uchodzcyNie wiem, czy wszyscy, ale rzeczywiście jakoś chyba sporo ich...
    The author has edited this post (w 27.06.2015)
  • Kolorowa mniejszość nie ma znaczenia. Multikulti w Polsce będzie miało inny wymiar, właśnie mamy inwazję Ukraińców, mało kto z tego sobie zdaje sprawę, ale mówimy o potencjale na poziomie 5 mln. Jesteśmy na to gotowi ? Chcemy ?
    JORGE>
  • Z emigracja jest jak z chili. Gdy dosypiemy odrobinę jest smacznie, gdy dodamy zyt wiele robi się niestrawnie.
    Emigracja jest nie do uniknięcia. Byłoby jednak dobrze aby nasz rząd nie ulegał lewackim naciskom, a emigrację rozważał wedle kryteriów:
    przyczyn vel potrzeby emigracji
    pochodzenia - narodowości
    pochodzenia - kręgu kulturowego
    pochodzenia - wiary
    Wtedy moznaby było powiedziec o asymilacji emigrantów. W obecnej formie emigracja stała się narzędziem pozyskania taniej siły roboczej oraz mięsa armatniego do walki z cywilizacja Chrześcjańską.
    The author has edited this post (w 28.06.2015)

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • JORGE
    Kolorowa mniejszość nie ma znaczenia. Multikulti w Polsce będzie miało inny wymiar, właśnie mamy inwazję Ukraińców, mało kto z tego sobie zdaje sprawę, ale mówimy o potencjale na poziomie 5 mln. Jesteśmy na to gotowi ? Chcemy ?
    JORGE>
    Jeśli są to Polacy to czemu nie. Raz że jesteśmy zobowiązani dbac o naszych rodaków, a dwa zawsze można powiedzieć lewakom że biednego araba z AK-47 może wspomagać w swoim apartamencie w Paryżu lub Bruxeli.
    A jeśli są to Ukraincy? Cóż sąsiadom trzeba pomagać. Ale pomagac to nie znaczy psuć własny dom. Obawiam się że jeśli nic się nie zmieni na jeśieni to Ukraincy dalej będą przyjmowani w Polsce jedynie jako tania siła robocza, byle by interesik lodziarni się kręcił, a nie było presji na "byznesmanów" aby wymagając europejskiej wydajności płacili europejskie wynagrodzenia.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • JORGE
    Kolorowa mniejszość nie ma znaczenia. Multikulti w Polsce będzie miało inny wymiar, właśnie mamy inwazję Ukraińców, mało kto z tego sobie zdaje sprawę, ale mówimy o potencjale na poziomie 5 mln. Jesteśmy na to gotowi ? Chcemy ?
    JORGE>
    Scenariusz jest następujący: 5 mln Ukraińców w POlsce powoduje wyjazd za chlebem 5 mln młodych Polaków (już teraz nie ma pracy sezonowej dla Polaków, a poziom płac to też jeden ze skutków ubocznych). Zostają najsłabsi: kobiety, starcy i dzieci, którzy stają się polską mniejszością w Polsce.
    Sytuacja wymarzona dla obecnie rządzących (i ich mocodawców). A gdyby ktoś zaczął wierzgać, zawsze będzie można zrobić drugi Wołyń.
  • kania.zu.kurz
    5 mln Ukraińców w POlsce powoduje wyjazd za chlebem 5 mln młodych Polaków (już teraz nie ma pracy sezonowej dla Polaków, a poziom płac to też jeden ze skutków ubocznych).
    Z mojego podwórka widok jest zupełnie inny. Do sezonowej i nie tylko sezonowej pracy chętnych Polaków brak. Jeśli jakiś się trafi, np. do firmy remontowej, stawia od razu gigantyczne wymagania. Jeśli już nawet taką pracę podejmie, to pracuje niestarannie, a liczba przerw na papieroska sięga czasem 1/3 czasu pracy. Na czas ich zatrudnienia należy albo opuścić pomieszczenie, albo zaopatrzyć się w stopery, bo języka, jakim sie posługują nie da się słuchać... Zdyscyplinowani i kulturalni są tylko Ukraińcy:)
    Polakom w Polsce nie opłaca się pracować. Problem bezrobocia dotyczy ludzi z wykształceniem. To tak z grubsza - widok z miasta.
  • Ukraińcy to powtórka z pomysłu realizowanego z dużym powodzeniem przez Niemców i Anglików, a nieco mniejszym przez resztę starej UE. Pomysł polega na imporcie Polaków co najmniej od czasu naszego wejścia do Schengen i zezwolenia na pracę tamże. Oni najwyraźniej wolą Polaków niż przybyszów z dawnych kolonii europejskich, a szczególnie z krajów muzułmańskich. Będą się tego zapierać w imię poprawności politycznej, ale fakty mówią same za siebie. Podobnie używają imigrantów z krajów bałtyckich i w mniejszym stopniu z południa Europy Centralnej. To ich spory sukces, bo przy porzednich rozszerzeniach nie wyszło, albo nie wpadli wtedy na ten pomysł. Możliwe też, że przybysze znad Morza Śródziemnego mieli mniejszy zapał do pracy i większy szacunek dla własnej tradycji i kultury. Wielce prawdopodobne, że ta akcja była planowana od dawna. Bez wątpienia służyło jej wychowywanie Polaków w pogardzie do tradycji i poczuciu wstydu oraz niższosci przez mass media w zasadzie od 1989, a przez rząd i system oświaty co najmniej od przejęcia władzy przez obecną koalicję. Przyzwoicie, ale mało konkretnie wykształcone młode pokolenie, znające jako tako angielski i pogardzające starszym pokoleniem oraz nie znające własnej tradycji i historii stanowiło i stanowi świetny materiał na klasę pracująca oraz niższą średnią w tych krajach. Szybko się zasymiluje i zapewni dopływ siły roboczej do prac prostych i nisko płatnych.
    Ukraińcy znajdują się niestety dla nich w podobnym stanie ducha jak Polacy kilkanaście i kilka lat temu. Nie cenią w większości swojego państwa, jego tradycji i elit. Chętnie wyjadą do Unii. Polska będzie dla większości z nich przystankiem, ale część, moim zdaniem większa, tu zostanie z uwagi na bliskość geograficzną i kulturową i większą łatwość asymilacji. Na krótką i średnią metę to dla nas szansa. Nawet poważna  i trwała zmiana polityczna na jesieni nie uratuje części straconego pokolenia 30-50. Część emigrantów już nie ma odwrotu. Muszą zostać tam gdzie się zadłużyli i zapuścili płytko korzenie, bo te tutaj już odcięli. Niektórzy odcięli z dużym wysiłkiem woli i nie będą już odwracać tamtych decyzji. Dla części tego pokolenia wciąż pozostającej w kraju zmiana będzie dodatkowym impulsem do emigracji z ciemnogrodu.  Zapewne wielu przyzwoitych nie doczeka pozytywnych efektów zmiany i niechętnie, ale jednak wyjedzie póki ma przewagę konkurencyjną nad nadjeżdżającymi przybyszami z Ukrainy.
    Chciałbym się mylić w moim, mocno pesymistycznym, widzeniu rzeczywistości migracyjnej w Polsce 2015. Wydaje się jednak, że i w tej dziedzinie jesteśmy obecnie skazani na naśladownictwo bogatszych sąsiadów z Zachodu.  Polska musi jakoś zapełnić lukę demograficzną jeśli chce przetrwać bez wielkich strat. Ukraińcy, Białorusini, część Rosjan, a nawet przybyszów z Kaukazu i Azji Centralnej to lepszy wybór niż fale emigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.
    The author has edited this post (w 28.06.2015)
  • mmaria
    Z mojego podwórka widok jest zupełnie inny. Do sezonowej i nie tylko sezonowej pracy chętnych Polaków brak. Jeśli jakiś się trafi, np. do firmy remontowej, stawia od razu gigantyczne wymagania.
    chętnie dowiedziałabym się, ile konkretnie wynoszą te giganyczne wymagania w zł/h (a dla porównania: ile wynosi godziwe wynagrodzenie za h).
    Ukraińcy uśmiechają się i pracują, bo po wymianie złotówek na ich własną walutę mają zupełnie inny przelicznik towarowy (pomijając kwestię podatków czy pracy na czarno). Ale jeśli w obecności "pracodawcy" nie klną po ukraińsku (hehe), to nie dlatego, że to grzeczny i kulturalny naród (w przeciwieństwie do chamstwa Polaków). Przyczyna jest nieco inna
    :)
  • Powiem krutko. Żadnych muslimów.
  • kania.zu.kurz
    chętnie dowiedziałabym się, ile konkretnie wynoszą te giganyczne wymagania w zł/h (a dla porównania: ile wynosi godziwe wynagrodzenie za h).
    Żądania malarzy a właściwie pomocników malarzy (tak naprawdę siła niewykwalifikowana, zatrudniana do wszystkiego) to 4 tys na rękę + wszelkie świadczenia. Albo odpowiednio wyżej, jeśli praca na czarno. To na podstawie rozmowy z zaprzyjaźnionym właścicielem dobrze prosperującej firmy, wsciekłym po odprawieniu kolejnego bumelanta-Polaka. A już specjalisty glazurnika kolega nie może znaleźć od dwóch lat. Oczywiści takiego, po którym nie musiałby poprawiać roboty.
    kania.zu.kurz
    Ukraińcy uśmiechają się i pracują, bo po wymianie złotówek na ich własną walutę mają zupełnie inny przelicznik towarowy (pomijając kwestię podatków czy pracy na czarno). Ale jeśli w obecności "pracodawcy" nie klną po ukraińsku (hehe), to nie dlatego, że to grzeczny i kulturalny naród (w przeciwieństwie do chamstwa Polaków). Przyczyna jest nieco inna
    :)
    Dokładnie tak samo zachowują się i z tej samej zasady korzystają Polacy "na zmywaku". Oczywista oczywistość.
    Kaniu miła, wyraźnie napisałam - widok z
    mojego podwórka
    (obrzeże Warszawy). Zatem nie będę się bawiła w uogólnienia. Szczególnie na temat kultury narodu ukraińskiego. Chociaż już o powszechnym jej braku wśród Polaków mogę spokojnie zaświadczać.
    Chciałam tu przede wszystkim zauważyć, że nie najazd Ukraińców jest przyczyną braku pracy dla miejscowych, raczej zachodzi zjawisko odwrotne.
  • Mario
    TrOOdno mi dac wiare takim stawkom. Ale kto wie. Za kilka dni się przekonam i wtedy dam znać jak wygląda rzeczywistość w firmach budowlanych w W-wie. Od przyszłego poniedziałku rusza u mnie totalny remont mieszkania. Zostają tylko okna (bo mają tylko kilka lat) a reszta czyli elektryka, hydraulika ściany drzwi etc idą "do remontu"
    Będę paczył i wybadam ile dostaja na ronsię robotnicy
    :)

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Fatusie, nie napisałam, ile dostajo, ale ile żondajo
    ;)
    Nie wypada jakoś mi się dopytywać, ile faktycznie znajomy płaci swoim pracownikom, bo remont mojego mieszkania zrobił po ciut preferencyjnych stawkach. A równocześnie nie mam powodu, żeby mu nie ufać i podważać prawdomówność - katolik, solidny, sprawdzony od wielu lat.
  • Ano żondać to se mogom
    :)

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Kopaczowa oficjalnie zakontraktowała 2000 sztuk.
    Piechociński zdziwiony
    ;)

    Zegar biologiczny tyka potęgując lęk Michnika
  • 2000 Chrześćjan = bardzo POlit niePOprawne ale bardzo OK
    2000 terrorystów = bardzo POlit POprawne ale bardzo nie OK

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Tych imigrantów rozlokowałbym w miasteczku wilanów, na wołoskiej i na białołęce...
  • 2000 Simonów Molów, albo przynajmniej ludzi zainspirowanych jego sukcesami
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Simon_Mol
  • dobranocka
    Tych imigrantów rozlokowałbym w miasteczku wilanów, na wołoskiej i na białołęce...
    O to, to!

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Mania
    dobranocka
    :
    Tych imigrantów rozlokowałbym w miasteczku wilanów, na wołoskiej i na białołęce...
    O to, to!
    na Wołoskiej?! To ja już sprzedaję mieszkanie!!!!!!!

    W jedności siła!

    "by logika i trzeźwość sądu nie stawała się pożywką dla rozpaczy udającej realizm" - Wróg Ludu
  • mmaria
    uchodzcy Nie wiem, czy wszyscy, ale rzeczywiście jakoś chyba sporo ich...
    To akurat wiadomo.  Wrzuceni do wody i potopieni przez tych dziarskich młodzianów na zdjęciu.
    Funkcjonariusze z włoskiej straży wybrzeża mówią, że w ten sposób właśnie przemytnicy ludzi wymuszają na nich podejmowanie "uchodźców" z pokładów szalup.  Wrzucają do wody kobiety i dzieci, a sami pchają się na włoskie okręty.  Oczywiście większość kobiet i dzieci w międzyczasie się potopi.

    "Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati."
  • Ciekawostką jest też kto czerpie z tego procederu zyski, mówi się że cena za taki przerzut to 2-3 tysiące dolarów od osoby. Skąd ci biedni ludzie biorą taki szmal, komu płacą i gdzie te pieniądze idą? To jest pytanie równie ciekawe co kto i gdzie szyje te pomarańczowe drelichy muzułmańskich skazańców.
  • "Austria żąda sankcji wobec Węgier, choć – jak przyznaje Komisja Europejska – zarządzanie granicami to kompetencje narodowe. – Wznoszenie płotów nie jest dobrym sygnałem wysyłanym sąsiadom. Lepiej budować mosty – powiedziała Mina Andreeva, rzeczniczka KE, odwołując się do niedawnych wypowiedzi szefa KE Jeana-Claude'a Junckera."

    Może byśmy się tak zrzucili z braćmi Węgrami, Słowakami i Czechami i wybudowali most z Węgier prosto do Rzeszy? Nie musi być autostradowy, chyba wystarczy coś o parametrach ciągu pieszo-rowerowego, ewentualnie z zadaszeniem?
  • Bagsik i Gąsiorowski znają sie na budowie MOSTów, można by ich poprosić o pomoc.
  • Bardzo dobry pomysł! Był już taki, żeby ciachnąć eksterytorialną autobane Niemcy-Gdańsk nad ziemią, nie?
  • W rządowej TVPInfo 3 chujków w jednym tonie:

    1. to zupełne kuriozum, że Polska jako jedyny kraj w UE jest jednorodna kulturowo,
    2. jesteśmy prężnie rozwijającym się krajem, musimy odciążyć bardziej oblegane kraje UE,
    3. integracja kosztuje i musi kosztować, "nie oszukujmy się",
    4. integracja jest procesem dwustronnym: także Polacy muszą być edukowani i dostosować się do potrzeb imigrantów,
    5. Polacy są to winni innym krajom, bo sami kiedyś korzystali i teraz korzystają z wielokulturowości i byli emigrantami

    Rafał Baczyński-Sielaczek - ISP (Instytut Spraw Publicznych?), Piotr Bystrianin - Fundacja Ocalenie, trzeciego nie odnotowałem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.