Skip to content

Co z tymi imigrantami?

1356719

Komentarz

  • a może by Hanną lis pojechać i w "formacie norymberskim", jako rzekła ta durna.
  • Format norymberski... fiu fiu fiu, grubo
    Frau und Herr Lees chcą Parteitagi przywrócić?
  • O, widzę, że przyszły rząd może liczyć na koleżeństwa "życzliwą neutralność", jeżeli jednak okaże się, że "musimy" "przyjmować"...
  • edytowano September 2015
    Co do Arabii Saudyjskiej i innych bogatych w petrodolary krajów Zatoki to panuje w mediach masowych wymowne milczenie. Czasem przemknie jakiś krótki komentarz, ze nie przyjmują nikogo (w zeszłym roku Saudyjczycy mniej nawet niż Polska) i nielegałów odsyłaja nie przejmując się, że ich w kraju ucieczki zamordują,a to przeciez muzułmanie allahobojni są.
    Jaka przyczyna tego milczenia ? Ano oczywista: mają ropę pompować i dostawiać tanio i pilnować spokoju wokół ropociągów.(To akurat krótkoterminowo nam się opłaci, ale na dłużej nie jest to takie pewne bo zabije polskie górnictwo) Nie ma takiej ceny której by i Niemcy i USA nie zapłaciły z polskiej czy węgierskiej kieszeni aby współpracę z bogatymi Arabami w tym zakresie utrzymać. Problem z kilkoma tysiącami terrorystów w krajach przymuszonych do ich przyjęcia niech sobie te kraje rozwiązują. Nawet da się na tym zarobić - na doradztwie bo przecież kraje zachodnie mają ich po kilkadziesiąt tysięcy do kilkuset i ich służby są niezłe w ich inwigilacji i neutralizacji. Takim fachowcom z pewnością warto sporo zapłacić za rozwiązanie kłopotu, który się im wciśnie.
  • O, widzę, że przyszły rząd może liczyć na koleżeństwa "życzliwą neutralność", jeżeli jednak okaże się, że "musimy" "przyjmować"...
    na moją nie może liczyć.
  • Orban na recht. Jeszcze trochę i będziemy mniejszością u siebie. Europa nie zmieści Afryki i Azji.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • a może by Hanną lis pojechać i w "formacie norymberskim", jako rzekła ta durna.
    :)
    czyli co? Niemcy uruchomią pewne zabytki z XX w.? O przepraszam, nie Niemcy, Naziści.
  • edytowano September 2015
    Telewizje reżymowe pokazały oświadczenia Sobotki, Kopacz a na Orbana już zabrakło czasu. Co za parszywe mendy!
  • "Podczas, gdy Europa zmaga się z rekordową ilością imigrantów i usiłuje zabezpieczyć swoje granice płotami i murami, uchodźcy znaleźli nową drogę do Europy: Poprzez Rosję do arktycznej granicy z Norwegią – informuje portal „skandynawia.info”.

    W poniedziałek Goeran Stenseth, inspektor norweskiej policji powiedział, że w tym roku już 151 osób przekroczyło granicę w okolicach miasteczka Kirkenes, położonego prawie 1400 kilometrów na północny-wschód od Oslo.

    Według niego większość imigrantów przybywających tą trasą pochodzi z Syrii oraz Iraku, rzadziej z Turcji lub Ukrainy. Głównie przekraczają oni granicę w samochodami, ale często też rowerami, gdyż zgodnie z norwesko-rosyjską umową przejście graniczne Storskog, nie obsługuje ruchu pieszego.

    Przybywają do Moskwy samolotem lub pociągiem, wyposażeni w rosyjskie wizy i następnie udają się dalej do Petersburgu, a stamtąd jadą na koło podbiegunowe
    ."

    http://wpolityce.pl/swiat/264358-imigranci-na-kole-podbiegunowym-forsuja-europe-od-polnocy-przez-rosje-ktora-udziela-im-wiz
  • Najzabawniejsze, że mówi się o tym, żeby "przyjąć" uchodźców.
    W rzeczywistości zaś chodzi o to, żeby ich uwięzić. Bo jeśli nie będziemy ich trzymali pod wystarczającą bronią, to udadzą się niezwłocznie do RFN.
    A ja znów się powtarzam, że RFN to państwo multi-kulti od wiek wieków
    image

  • " Przybywają do Moskwy samolotem lub pociągiem, wyposażeni w rosyjskie wizy i następnie udają się dalej do Petersburgu, a stamtąd jadą na koło podbiegunowe
    To jeszcze nie odkryli prostszej drogi przez Kaliningrad i Polskę do Niemiec?

  • Świetny, łopatologiczny tekst, wart kolportowania, adresowany do wszystkich pochylających się z troską i miłością nad biednymi uchodźcami.
    fragment

    Bez względu na powody, państwo nie szanujecie inteligencji oraz wiedzy i doświadczenia życiowego tych, z którymi rozmawiacie.

    Dlaczego nie mówicie o akcji łączenia rodzin? - przecież prawodawstwo europejskie to zaleca - to jest obligatoryjne, co oznacza że jak przyjmiemy jednego człowieka - to on ma prawo ściągnąć rodzinę.
    To jest dalszych 10 osób, takie rachunki są zrobione we Francji.

    Jeżeli więc teraz zgodzimy się wziąć 20 tysięcy ludzi - to jest REALNA zgoda na 200 tysięcy ludzi. A z tego co słyszałam, mowa o 81 tysiącach wyjściowo.
    Podobno uchodźców ma być co najmniej 2 x więcej niż już jest, a jest ich 800 (osiemset) tysięcy - z czego nasza kwota to ok. 5,6%.
    Czyli po akcji łączenia rodzin mówmy o prawie milionie obcych, w większości muzułmanów w ciągu 3-5 lat (od razu ich przecież nie ściągną, trochę to zajmie, w przeciwieństwie do pani myślę dalekowzrocznie oraz systemowo tzn. umiem operować kilkoma wskaźnikami naraz).

    Jak on się utrzymają w kraju, który jest w ekonomicznej zapaści, zadłużony na 3 biliony, nie ma na emerytury dla własnych obywateli, nie ma własnego majątku narodowego oprócz lasów - i po wyjeździe 3 milionów własnych emigrantów ma kilkanaście procent bezrobocia - w tym także strukturalnego (powyżej 20%). My NIE POTRZEBUJEMY PRZECIEŻ LUDZI DO PRACY. Niech jadą tam, gdzie jest praca.

    No a przecież podstawowy problem z tą ludnością jest taki, że oni nie pracują. Nie pracują jako grupa społeczna (procentowo) w żadnym europejskim kraju, w którym mieszkają od lat. To nie jest inwestycja społeczna tylko rozsadnik przestępczości oraz klienci opieki społecznej - syndrom wyuczonej bezradności. Nasze wsie postpegierowskie nie zostały nauczone odpowiedzialności za własny los - w ciągu 26 lat - a pani chce socjalizować ludzi innej narodowości i religii, których zasady ZAKŁADAJĄ HERMETYCZNOŚĆ i NIEASYMILOWANIE? Chce pani być lepsza od Francuzów - z ich kolonialnymi doświadczeniami z Algierii i Senegalu? - czy od Brytyjczyków?
    (...)

    Nie zgadzam się na katastrofę humanitarną w Polsce.
    Bo pani działania tym się właśnie skończą: katastrofą humanitarna - taki będzie pierwszy efekt. A potem będzie niechęć przyjezdnych do nas - i rozbuchana roszczeniowość. Tak działa ludzka psychologia.

    W tej sprawie mieszają ludzie, którzy być może mają wielkie serce, ale mały rozum. Gdzie pani da mieszkanie - tylko tym 20 tysiącom ludzi? Przecież wielu Polaków nie stać na własne mieszkanie - wsadzi pani tych uchodźców do namiotów i da im łopatę do odśnieżania okolicy oraz walonki, czy jak?

    A jak w zimę będziemy mieli mrozy po minus 25 stopni - to co pani zrobi z tymi ludźmi? - pójdzie im parzyć rumianek, jak dobra ciocia w tych ich blaszanych barakach? Będzie pani bronić dobrego imienia naszego kraju, jak zaczną pisać o polskich obozach koncentracyjnych dla nieszczęsnych uchodźców? - będzie się pani poczuwać do obowiązku? - bo ja mam roboty po pachy z rozsupływaniem kłamstw dotyczących II wojny.

    Jak zapewni pani szkołę dzieciom?
    Jak pani te dzieci chociaż nauczy polskiego? - skąd pani weźmie nauczycieli? Przecież PO zlikwidowała szkoły. Sześciolatki mają naukę na ZMIANY - jak w latach 50-tych. Szkoły są przepełnione.

    Skąd pani weźmie opiekę lekarską? - także specjalistyczną?
    Przecież nasz system opieki medycznej jest niewystarczający dla nas samych (po wyjeździe 3 milionów ludzi!) - nikt nie marzy o poziomie europejskim w tym względzie dla własnych obywateli. Ludzie czekają na operacje po 2 lata - teraz mają czekać po 2,5 - bo pani jest młoda, zdrowa i ma dobre serduszko dla małych dzieci z Afryki?

    Jak pani to zamierza zrobić?

    Jak pani będzie zwalczać lokalne choroby, które ci ludzie ze sobą przywiozą? - na całym świecie z tym jest problem, o czym tacy dobrzy ludzie jak pani - nie informują, bo i po co. A wie pani może, jak jest koszt leczenia amebozy - oraz koszt diety? Bo ja wiem. I wiem, ilu lekarzy od takich chorób mamy w Polsce.

    Jak pani będzie zwalczać obrzezanie kobiet - zabójstwa honorowe - i przemoc wobec kobiet kobiet w tej kulturze? Da im pani do poczytania "Wysokie obcasy"? Czy powachluje pani tych ludzi konwencja antyprzemocową? A może pozamiata pani temat poprawnością polityczną? - ograniczy mi pani wolność słowa - zamknie mnie pani a klucz wyrzuci w Śródziemne Morze?
    http://niepoprawni.pl/comment/1492217#comment-1492217


  • " Przybywają do Moskwy samolotem lub pociągiem, wyposażeni w rosyjskie wizy i następnie udają się dalej do Petersburgu, a stamtąd jadą na koło podbiegunowe
    To jeszcze nie odkryli prostszej drogi przez Kaliningrad i Polskę do Niemiec?

    Trudniejsza - pomiedzy nami a Rosja nie ma ruchu bezwizowego. Poza tym po co pchać się do Niemiec, kiedy Skandynawowie też dają niezły socjal...
  • edytowano September 2015


  • Trudniejsza - pomiedzy nami a Rosja nie ma ruchu bezwizowego. Poza tym po co pchać się do Niemiec, kiedy Skandynawowie też dają niezły socjal...
    To już nie mamy bezwizowego ruchu przygranicznego? Skoro Rosjanie dają wizy, to chyba i z zezwoleniami nie powinno być kłopotu. Chyba, że kompletnie mylą mi się pojęcia ;)

  • Samer Masri, Fundacja Wolna Syria:

    image
  • Historia dzieje się na naszych oczach. Europazwariowala zupełnie.
  • Wyżej jest dyskusja o wygórowanych żądaniach płacowych różnych niewykwalifikowanych. Nie chwalę się, bo i nie mam czym za bardzo, ale płytki kładę, instalacje wod-kan gaz-CO zrobię, układam panele podłogowe i wykładziny, umiem ogrody projektować i urządzić oraz jeszcze kilka innych spraw. Nie sa to moje zawody, acz dość dobrze te zagadnienia opanowałem, jak i kilka innych, łącznie z ratownikiem medycznym i manewrowym na PKP.
    Niewazne, ale gdyby ktokolwiek miał dla mnie pracę, to zgodzę się na 2.500 zł za to wszystko, a dlatego tak dużo, że mam jeszcze kogoś na utrzymaniu...
    To tylko takitam mój komentarz.
  • Przepraszam?
    Ci którzy przyjechali do Polski już zdążyli ją opuścić? Dobrze zrozumiałem?
  • Przepraszam?
    Ci którzy przyjechali do Polski już zdążyli ją opuścić? Dobrze zrozumiałem?
    Część złapano na granicy, jak dawali nogę do Rzeszy. Reszta pewnie sie przedarła, hehe ;)
  • edytowano September 2015
    Przepraszam?
    Ci którzy przyjechali do Polski już zdążyli ją opuścić? Dobrze zrozumiałem?
    Część złapano na granicy, jak dawali nogę do Rzeszy. Reszta pewnie sie przedarła, hehe ;)
    Czyli tylko jedna osoba się zdecydowała tu zostać albo może w jakimś szoku czy coś nie halo. Kamień z serca mi spadł. Jestem pewien że nasi przyjaciele których przyjęliśmy z otwartymi rękami, a którym nie powiodła się pierwsza próba przeprawy do naszych dobrych sąsiadów z zachodu nie poprzestaną dopóki nie dotrą do swojego wymarzonego celu. Trzymam kciuki.
  • loslos
    edytowano September 2015
    Zdaje się, że bracia Niemcy po raz kolejny chcą, by na terenie Polski trzymano ludzi w obozach koncentracyjnych ze względu na ich heretycką starotestamentową religię i semickie pochodzenie, i liczą na to, że tym razem wykażemy się tzw. realizmem. Celem wsparcia rzeczonego realizmu posuwają się do niejasno sformułowanych gróźb.

    Co na to czołowi polscy realiści czyli Zychowitz i Ziemniak? Wydawałoby się, że nadszedł ich ich czas, a oni milczą.
  • edytowano September 2015
    Dla mnie to jest nie do pomyślenia, że nagle się dzieli ludzi na lepszych i na gorszych. Że jeden może do niemiec wjechać a drugi za kare ma w takim zaściankowym antysemickim kraju dogorywać swego żywota.

    Ale to dobry argument. Niemieccy naziści naciskają na Polskę aby stworzyła obozy koncentracyjne. Nie przesłano jednak planów takich placówek. Kazano skorzystać z istniejącej już infrastruktury.
  • Niemcy nową Ziemią Obiecaną? Paradisus Semiteorum? Fajnie fajnie, ale tylko pod warunkiem że Anglia też. ;)
  • Wczorajsza relacja naocznego świadka:
    Półtorej godziny temu na granicy Włoch i Austrii na własne oczy widziałem ogromne zastępy imigrantów... Przy całej solidarności z ludźmi znajdującymi się w ciężkiej sytuacji życiowej muszę powiedzieć, że to co widziałem budzi grozę... Ta potężna masa ludzi - przepraszam, że to napiszę - ale to absolutna dzicz... Wulgaryzmy, rzucanie butelkami, głośne okrzyki "Chcemy do Niemiec" - czy Niemcy to obecnie jakiś raj? Widziałem jak otoczyli samochód starszej Włoszki, wyciągnęli ją za włosy z samochodu i chcieli tym samochodem odjechać. Autokar w którym się znajdowałem z grupą próbowano rozhuśtać? Rzucano w nas gównem, walili w drzwi żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę... Pytam się w jakim celu? Jak ta dzicz ma się zasymilować w Niemczech? Czułem się przez chwilę jak na wojnie... Naprawdę tym ludziom współczuję, ale gdyby dotarli do Polski - nie sądzę by otrzymali u nas jakiekolwiek zrozumienie... Staliśmy trzy godziny na granicy przez którą ostatecznie nie przejechaliśmy. Cała grupa w kordonie policji została przetransportowana z powrotem do Włoch. Autokar jest zmasakrowany, pomazany fekaliami, porysowany, wybite szyby. I to ma być pomysł na demografię? Te wielkie potężne zastępy dzikusów? Wśród nich właściwie nie było kobiet, nie było dzieci - w przeważającej większości byli to młodzi agresywni mężczyźni... Jeszcze wczoraj czytając newsy na wszystkich stronach internetowych podświadomie litowałem się, martwiłem ich losem a dzisiaj po tym co zobaczyłem zwyczajnie się boję a zarazem cieszę, że nie wybierają naszej ojczyzny jako celu swojej podróży. My Polacy zwyczajnie nie jesteśmy gotowi na przyjęcie tych ludzi - ani kulturowo, ani finansowo. Nie wiem czy ktokolwiek jest gotowy. Do UE kroczy patologia jakiej dotychczas nie mieliśmy okazji nigdy oglądać, I wybaczcie jeśli kogokolwiek obraziłem swoim wpisem... Dodam jeszcze, że podjechały auta z pomocą humanitarną - przede wszystkim jedzeniem i wodą a oni te auta zwyczajnie przewracali... Z megafonów Austryjacy nadawali komunikat, że jest zgoda by przeszli przez granicę - chcieli ich zarejestrować i puścić dalej - ale oni tych komunikatów nie rozumieli. Nic nie rozumieli. I to było w tym wszystkim największym horrorem... Na tych kilka tysięcy osób nikt nie rozumiał ani po włosku, ani po angielksu, ani po niemiecku, ani po rosyjsku, ani hiszpańsku... Liczyło się prawo pięści... Walczyli o zgodę na przejście dalej i tą zgodę mieli - ale nie rozumieli, że ją mają! W autokarze grupy francuskiej pootwierali luki bagażowe - wszystko co znajdowało się w środku w ciągu krótkiej chwili zostało rozkradzione, część rzeczy leżała na ziemi... Jeszcze nigdy w swoim krótkim życiu nie miałem okazji oglądać podobnych scen i mam poczucie, że to dopiero początek. Na koniec dodam, że warto pomagać, ale nie za wszelką cenę.
  • Strach się bać. Horda.
  • Cyrus przypomniał bardzo ciekawy fragment historii Niemiec:
    http://www.telegraph.co.uk/culture/museums/11022199/Germanys-Grand-WW1-Jihad-Experiment.html

    "Abu Jihad (Ojciec Dżihadu)- czyli Max v. Oppenheim, przekonał cesarza że Islam może być niemiecką tajną bronią. Oppenheim uważał, że dobrze zaaranżowana kampania propagandowa jest w stanie wywołać masowe powstania przeciwko Wielkiej Brytanii i Francji na ich terytoriach kolonialnych: w Indiach, Indo-Chinach, Północnej i Zachodniej Afryce. W tym celu w Zossen pod Berlinem, obóz jeniecki, w którym trzymano muzułman był praktycznie centrum szkoleniowym. Jeńców poddawano indoktrynacji, wzniesiono meczet - jeńcy bez żadnych ograniczeń mogli wyznawać swą religię. Ułatwiano to im w każdym wymiarze"
  • Edzik, ilu już przyjąłeś?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.