Skip to content

Sędziowie rozgrzani jak nigdy dotąd!

1192022242528

Komentarz

  • Ok, nie znałem myślałem, że chodzi o III CZP 38/20. Tu jest jakaś przesada, to się zgodzę.
    W każdym razie niezależnie od drobiazgowości czy nie tej uchwały, praca prawnika to chyba na tym właśnie polega, że się przestrzega nawet duperel, a nie liczy, że jakoś to będzie. A co by się w sumie stało, gdyby zażalenie składać na ósmy dzień? Świat by się zawalił? No nie, ale tak kazał ustawodawca. Czy bez walenia 4 podpisów* przy klauzuli na małżonka dałoby się żyć, nie wystarczyłby jeden? Pewnie, ale dopóki ustawodawca (czyli: Sejm, Senat, prezydent) każe walić 4, to tak trzeba robić.

    * sentencja, uzasadnienie, klauzula, zarządzenie o doręczeniu.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ale to nie było uzasadnienie, tylko główne motywy rozstrzygnięcia. Zresztą, krwawy PiS i tu zamierza zgwałcić demokrację, bo idzie nowelizacja, że główne motywy maja być częścią sentencji.
    Mnie się właśnie wydaje, że tak się powinno takie problemy rozwiązywać.
  • Interesujące orzecznictwo sądów apelacyjnych:
    Sąd Apelacyjny w Lublinie złagodził wyrok Justynie K., która zabiła 36-letniego sąsiada. Mężczyzna przyznał, że zabił jej psa
    https://www.rp.pl/prawo-karne/art37407041-zamordowala-sasiada-ktory-zabil-jej-psa-sad-zlagodzil-wyrok

    Przy czym nie jestem pawian, czy uroda tego nagłówka nie jest w całości dziełem dzbannikarzy, bo dalej czytamy tak:
    Sąd Apelacyjny uniewinnił Justynę K. od zarzutu znieważenia zwłok i złagodził karę z 25 do 16 lat więzienia. Sędzia Elżbieta Jóźwiakowska uzasadniając rozstrzygnięcie stwierdziła, że kara "będzie w zupełności wystarczająca dla wdrożenia procesów resocjalizacyjnych i adekwatna". Jak zaznaczyła, warunkowe przedterminowe zwolnienie może nastąpić nie wcześniej niż po upływie 12 lat więzienia.
    Powiedzmy sobie, że za króla Ćwieczka za morderstwo był rok i sześć tygodni wieży, więc 12 lat można uznać za całkiem godnościowe.
  • Przepraszam, nie w Polsce, ale jest moc!

    "Turkish televangelist Adnan Oktar sentenced to almost 8,500 years for spying and sex offences

    Cult leader, who surrounded himself with scantily-clad women he called kittens, was being re-sentenced after appeal"

    https://www.telegraph.co.uk/world-news/2022/11/16/turkish-televangelist-adnan-oktar-sentenced-almost-8500-years/
  • Jednak obowiązująca w Polszcze zasada asperacji (czyli że trochę się dosypuje latek) jest lepsza od chamskiego sumowania kar, bo nie prowadzi do tak idiotycznych wyników.
  • loslos
    edytowano November 2022
    Coś dobrego się da powiedzieć o swądach na terenie geograficznym między Odrą a Bugiem? Niemożebne.
  • Nie wiem czy specjalnie dobrego, tym niemniej przywalenie kary 8500 lat więzienia za cokolwiek uważam za nieco ekstrawaganckie.
  • loslos
    edytowano November 2022
    To trzeba przyznać, w bugodrzańskim wymiarze tzw. sprawiedliwości nic nie jest groteskowe. Jest mnóstwo rzeczy obrzydliwych i mnóstwo przerażających ale nie ma groteski. Ale czy to dobrze? Groteska rozśmiesza i pobudza a zło bugodrzańskiego wymiaru tzw. sprawiedliwości to duszenie nicością. Trzeba przyznać, że to zło z samego dna Piekła.

    Z Conrada:

    Widywałem szatana przemocy i szatana chciwości, i szatana pożądliwości; ale, na Boga! byli to silni, jurni szatani o ognistych ślepiach, którzy rządzili i powodowali ludźmi — ludźmi, mówię wam. Lecz stojąc tam, na zboczu wzgórza, poczułem, że pod oślepiającym blaskiem słońca w tym kraju zapoznam się z rozlazłym, kłamliwym, bladookim diabłem, opiekunem drapieżnej i bezlitosnej głupoty.
  • To już prawie do działu Humor:
    (..)Dwaj biznesmeni oskarżeni w tej sprawie w zamian za intratne kontrakty warte kilkanaście milionów złotych mieli odpłacać się Niesiołowskiemu w postaci seksschadzek z prostytutkami. (..)
    W środę „Gazeta Polska” opublikowała szczegóły tajnego uzasadnienia, do którego udało jej się dotrzeć. Wynika z niego, że sąd potwierdził, że biznesmeni opłacali spotkania Niesiołowskiego z prostytutkami, a ten pomagał im w załatwianiu kontraktów w Grupie Azoty. Chodzi w sumie o 31 seksspotkań za 6150 złotych.
    Uznał jednak, że nie była to korupcja. Powód? Według sądu polityk pomagał przedsiębiorcom jako ich wieloletni przyjaciel, a nie poseł na Sejm RP. W ocenie sądu nie można było połączyć jego statusu parlamentarzysty ze wspieraniem interesów Bogdana W. i Wojciecha K., bo „jakakolwiek sfera” z działalnością Grupy Azoty nie leżała w jego kompetencjach” – czytamy.
    Źródło, tej rozweselającej na czarno informacji.
    Utajenie treści uzasadnienia wyroku przestaje dziwić.
    Pomysłowość sędziego do wykorzystania w kolejnych procesach.
  • Bez kozery pińcet złoty za sztukę!
  • Przydałby się jakiś dobry początek.
  • Nie przeleciał, tylko wyruchał. Nie cierrrpię braku prezycji języka.
  • Wyruchał to pan swędzia, cały polski naród wyruchał. Należałoby mu się adekwatnie odwdzięczyć.
  • los napisal(a):
    Wyruchał to pan swędzia, cały polski naród wyruchał. Należałoby mu się adekwatnie odwdzięczyć.
    Mieliśmy wątek z listą sędziów, jak ten się nazywa wiadomo?

  • Nie było wykroczenia i podstawy prawnej do ukarania — ocenił Sąd Rejonowy w Białymstoku i uchylił w poniedziałek mandat w kwocie 200 zł wobec młodej kobiety, która wzięła niezdatną do sprzedaży, ale zdatną do jedzenia żywność, z kontenera przy jednym ze sklepów sieci dyskontów. Postanowienie jest niezaskarżalne i prawomocne.

    Kobieta mandat karny w pierwszym odruchu przyjęła, ale po przemyśleniu swej decyzji złożyła do sądu wniosek o jego uchylenie. Jak mówiła na rozprawie, śmietnik był otwarty i na otwartej przestrzeni
    Sędzia stwierdził, że pani Ewelina w ogóle nie popełniła wykroczenia, o które została obwiniona, czyli nie dokonała kradzieży mienia, bo ze śmietnika nie można ukraść
    — Cieszę się, że wywalczyłam sprawiedliwość, że się udało. To jest też taki znak dla innych osób, które to robią, że można, żeby pamiętały o swoich prawach i o tym, że nie robią nic złego — powiedziała kobieta
  • edytowano November 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Słusznie.
    Bałdzo. Pewnie markiet był pisoski.
  • No ale że co, pani ukradła coś ze śmietnika? Dafuq???
  • los napisal(a):
    Wyruchał to pan swędzia, cały polski naród wyruchał. Należałoby mu się adekwatnie odwdzięczyć.
    Zero zdziwień. Od dawna ruchali razem.
  • Znowu Turcja, idą na rekord:

    "Proces młodego oszusta rozpoczął się w ubiegłym roku i nadal trwa. Prokuratura domaga się od 25 tys. do 83 tys. lat więzienia."

    https://businessinsider.com.pl/lifestyle/wirtualna-farma-prawdziwe-pieniadze-tysiace-osob-na-tym-stracilo/bpxs929
  • Na szczęście nie dożywocie. :D

    👣

    🐾
    🐾

  • Czy jak papuga wywalczy 3 razy mniej, niż żąda prokuraturwa, to będzie sukces?
  • Taki jak za Bieruta. Dostawałeś 3x czapę, a Bierut ułaskawiał cię 2x.
  • Ewentualnie można zamienić na 5 minut dożywocia.
  • Trudno powiedzieć, ale jakiś nieznanego pochodzenia screen, z niechlujnie sformatowanym i mocno emocjonalnym tekstem, to tak średnio wzbudza zaufanie.
  • Znając Mateusza Morawieckiego - on by to zrobił bez mrugnięcia powieką. Jak człowiek się 20 lat wysługiwał obcym...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.