Skip to content

Sędziowie rozgrzani jak nigdy dotąd!

1202123252628

Komentarz

  • edytowano December 2022
    No wygląda, że mają być kolejne ustępstwa, ale jeszcze nic nie zostało klepnięte. Mam nadzieję, ze to upadnie. Nie wiem po cholerę się na to KPO tak upierać. Po takim czasie już wszyscy wyborcy mają w dupie ten niewypalony plan odbudowy. Udawać, że coś się robi i zła unia blokuje, zamiast tego generujemy tylko większy bajzel, a te łajzy i tak nie dotrzymują słowa.
  • loslos
    edytowano December 2022
    posix napisal(a):
    No wygląda, że mają być kolejne ustępstwa, ale jeszcze nic nie zostało klepnięte. Mam nadzieję, ze to upadnie. Nie wiem po cholerę się na to KPO tak upierać.
    Bo Mateusz Morawiecki zainwestował w KPO wszystko co miał, bez tego straci pozycję i pewnie wypadnie z polityki. A Jarosław Kaczyński też zainwestował w Mateusza Morawieckiego wszystko co miał.

    Tak sobie myślę, że jakbym był ojrokratą, to tak właśnie bym postępował: obiecywać, że jeszcze jedno ustępstwo i już już dostaniecie kasiorkę. A po ustępstwie domagać się następnego i następnego, nie ograniczając się standardami demokratycznymi, logiką ani nawet interesem EU. Morawiecki będzie ustępować, bo musi, za wiele nagadał o sukcesie, a Kaczyński będzie popierać Morawieckiego, bo też musi, dawać go na autokratę w PiS to był zbyt radykalny gambit. Przeć aż polski obóz patriotyczny się rozsypie i władzę przejmie niemiecka delegatura.

    Współczuć Polakom? Przecież sami tego chcieli.
  • edytowano December 2022
    Faktycznie rzuca to cień na Morawieckiego ale bez przesady. Zaraz są wybory i jego pozycja jest bezpieczna, bo teraz zmiana premiera byłaby słabym pomysłem, dodatkowo ma irracjonalne poparcie Kaczyńskiego. Ciężko powiedzieć co będzie po wygranych wyborach.

    Co do JK to ma on znacznie więcej, MM jest kroplą w oceanie. Jednak wykazuje on dla niego wysoką pobłażliwość.

    Mi już nawet MM nie przeszkadza. Niech sobie jest, jak się prezes uparł. Szczególnie, że sytuacja przed wyborami była dobra. Dodatkowo z innej wypowiedzi Kolegi wynika, że MM ma powody do uczucia urażonej dumy względem Donalda Tuska.. Takie rzeczy człowieka potrafią dosyć mocno napędzać. Więc w momencie jak DT jest liderem opozycji to Mateusz ma możliwość osobistego zwycięstwa ze swoim wrogiem..

    ___

    I w tej sytuacji gdy miałem wrażenie, że wszyscy jakoś się na chwilę uspokoili w zjednoczonej prawicy, aby odroczyć niesnaski po zwycięskich wyborach. Odwala się taki numer, który wsadzi kij w mrowisko. Niezrozumiały dla wyborców ( już do wszystkich dotarło, że ustępstw było aż zbyt wiele ) i wywołujący pewnie, i konflikt w obozie władzy.
  • Mnie się wydaje, że Mateusz Morawiecki jest patriotą. Tak przynajmniej został opisany w książce Delfin a dla autora tej książki określenie "patriota" jest wyzwiskiem. Ale jest poza tym banksterem, więc ma banksterskie obyczaje a jednym z nich jest przedstawianie każdego posunięcia jako niesłychanego sukcesu. I w taką pułapkę został złapany: przedstawił KPO jako niesłychany sukces, więc by wypadało, byśmy dostali z niego choć złamanego feniga. I za tego feniga sprzeda wszystko. A nawet nie za feniga ale jego obietnicę.
  • Szkoda, że TSUE nie rozkazał nam wdrożyć ciupasem Piątki dla Źwierząt.
  • W ramach prac rozgrzewkowych, pozwolą Koledzy że cytnę art. 95 ust. 1b Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych:
    Nie pobiera się opłat od pozwu o ochronę dóbr osobistych, gdy sprawa dotyczy patriotycznych tradycji zmagań Narodu Polskiego z okupantami, nazizmem i komunizmem
    Przez ciekawość sprawdziłem, kedy to Racjonalny Ustawodawca wprowadził ustęp nr 1b. Ovaj, dopiero w 2018 r. RU wzniósł się na taką wspaniałomyślność.
  • Arkadiusz Szczurek pochwalił się w mediach społecznościowych, że Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał mu 10 tys. zł odszkodowania za… niesłuszne zatrzymanie przez policję w czasie żenującego happeningu tzw. Lotnej Brygady Opozycji, polegającego na zakłócaniu obchodów miesięcznicy smoleńskiej.

    (..). Konkretnie uczyniła to sędzia Agnieszka Domańska.

    Warto przypomnieć, że to właśnie sędzia Domańska w kwietniu 2021 roku zdecydowała o nieprzedłużeniu aresztu Sławomira Nowaka, o czym pisał portal wPolityce.pl.
    Źródło, tej informacji.
    Miło, że jest podane nazwisko sędziego.
  • Przyznam się ja szczerze do pacholęcej naiwności. Myślałem bowiem, że jestem już tak stary i zramolały, że nic mnie nie zdziwi. A tymczasem babiczka w czarnym łachu z Chrzanowa dokonała tego!

    image
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przyznam się ja szczerze do pacholęcej naiwności. Myślałem bowiem, że jestem już tak stary i zramolały, że nic mnie nie zdziwi. A tymczasem babiczka w czarnym łachu z Chrzanowa dokonała tego!
    Musiałem kilkukrotnie przeczytać, bo chyba 'po 17' a nie 'do 17'?

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przyznam się ja szczerze do pacholęcej naiwności. Myślałem bowiem, że jestem już tak stary i zramolały, że nic mnie nie zdziwi. A tymczasem babiczka w czarnym łachu z Chrzanowa dokonała tego!
    Musiałem kilkukrotnie przeczytać, bo chyba 'po 17' a nie 'do 17'?

    bełkotliwe i głupie, bo rok szkolny trwa od 1.09 do 31.08 rok w rok. Sędzia miał kłopot z wyrażeniem własnych myśli.

    Jest tak tendencja, by wprowadzić się gdzieś a następnie zmieniać otoczenie przy pomocy państwa - na wsi zlikwidować rolnictwo, w mieście ruch samochodowy/tramwajowy, dzieci, psy, kościoły, generalnie - innych ludzi.
    Najgorsze jest to, że państwo chętnie w to wchodzi przy pomocy różnych organów - policji, straży miejskich i sądów.
  • Niestety tym razem jakiś mityczny sąd:
    Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w czwartek umorzenie ws. prokurator, która początkowo prowadziła śledztwo dotyczące Amber Gold. Orzeczenie jest prawomocne, od niego kasacje mogą złożyć Prokurator Generalny oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.
    Źródło.
    Co prawda, to raczej dowód na to, że sąd, sądowi oka nie wykole, ale tu też pasuje.
  • Czy w postępowaniu cywilnym anonimizuje się dane stron?
  • A mnie zaskoczyła in plus prezes SN Manowska bo odmówiła powołania ławników z Senatu (same koderasty tam były) - 26 z 30. Zażądała reasumpcji.

    Trwała wartość postawa tej Sędziny?
  • Ona to nauczyła mnie: "Chcesz ograniczyć problemy? Pisz tak, jakby zawsze miał cię czytać złośliwy idiota!"

    Stąd tak dziwnie piszę na obu forumkach.
  • Zna swoich czytelników ten Ignac.
  • Przynajmniej płacić mu nie muszę.
  • https://www.tysol.pl/a100409-joanna-scheuring-wielgus-zaklocila-msze-jest-decyzja-sadu

    "Sąd Rejonowy w Toruniu w piątek umorzył sprawę posłanki Joanny Scheuring-Wielgus oskarżonej o złośliwe przeszkadzanie w mszy świętej i obrazę uczuć religijnych innych z powodu braku znamion czynu zabronionego. Postanowienie zostało wydane na posiedzeniu. "
  • No to mamy test z tego, czy państwo działa:
    16 lutego 2023 roku do gry wszedł sędzia Piotr Gąciarek, który taśmowo zawiesza lub odracza wykonanie wyroków wydanych z udziałem sędziów, którzy zostali powołani przez „nowy” skład KRS lub tych, którzy awansowali do sądów wyższych instancji z opinią obecnego składu Rady. Sędzia zawiesił w całości postępowanie wykonawcze wobec Zbigniewa Z. Stwierdził, że wyrok SA w Warszawie „dotknięty jest nieusuwalną wadą prawną w postaci nienależytej obsady sądu (art. 439 § 1 pkt 2 k.p.k.)”.
    Źródło tych informacji.
    No więc pan sędzia twierdzi, że jest ponad prawem obowiązującym w Polsce, co na to Polska?
  • Powinna jedno. Oczywiście o ile istnieje.
  • " nienależyta obsada sądu".... X_X

    Mamy anarchię.
  • edytowano April 2023

    "Jan Bienias kierowca furgonetki Fundacji Pro - Prawo do życia -
    Skazujący mnie sędzia zasugerował, że nasza akcja może doprowadzić do ludobójstwa (!!) aktywistów LGBT podobnego do masakry Ukraińców przez Rosjan w Buczy.Aż trudno mi uwierzyć,że można wymyślić coś tak absurdalnego"

  • Tom Welles: Why would Christian want this? Why would he want a film of a little girl being butchered?
    Daniel Longdale: Because he could!”

    Bez kilku swędziowskich głów zatkniętych na pikach źle widzę przyszłość Oyczyzny.

  • Sędzia Małgorzata Drewin skazała Roberta Bąkiewicza, za to, że bronił przed Katarzyną Augustyniak kościoła, który owa lewicowa zadymiarka chciała sprofanować.

  • Augustynek. Katarzyna Augustyniak jest poczciwą osobą.

  • A tymczasem TSUE podzielił się z nami refleksją zaczerpniętą z niezgłębionej mądrości swojej:

    Art. 1 ust. 3 dyrektywy 89/665/EWG należy interpretować w ten sposób, że nie stoi on na przeszkodzie uregulowaniu państwa członkowskiego, które nie zezwala wykonawcy, który nie mógł wziąć udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego ze względu na to, że nie spełniał jednego z warunków udziału, przewidzianych w odnośnym ogłoszeniu o przetargu, i którego skargę na uwzględnienie tego warunku w owym ogłoszeniu oddalono orzeczeniem, które uzyskało powagę rzeczy osądzonej, na zaskarżenie odmówienia przez odnośną instytucję zamawiającą uchylenia decyzji o udzieleniu tego zamówienia publicznego w związku z potwierdzeniem w orzeczeniu sądowym, że zarówno wybrany oferent, jak i wszyscy pozostali oferenci uczestniczyli w porozumieniu stanowiącym naruszenie reguł konkurencji w tym samym sektorze co sektor, którego dotyczyło postępowanie o udzielenie wspomnianego zamówienia publicznego.

    Wyrok TSUE z 9.2.2023 r., C-53/22

  • Ech, reality check...

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    A tymczasem TSUE podzielił się z nami refleksją zaczerpniętą z niezgłębionej mądrości swojej:

    Art. 1 ust. 3 dyrektywy 89/665/EWG należy interpretować w ten sposób, że nie stoi on na przeszkodzie uregulowaniu państwa członkowskiego, które nie zezwala wykonawcy, który nie mógł wziąć udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego ze względu na to, że nie spełniał jednego z warunków udziału, przewidzianych w odnośnym ogłoszeniu o przetargu, i którego skargę na uwzględnienie tego warunku w owym ogłoszeniu oddalono orzeczeniem, które uzyskało powagę rzeczy osądzonej, na zaskarżenie odmówienia przez odnośną instytucję zamawiającą uchylenia decyzji o udzieleniu tego zamówienia publicznego w związku z potwierdzeniem w orzeczeniu sądowym, że zarówno wybrany oferent, jak i wszyscy pozostali oferenci uczestniczyli w porozumieniu stanowiącym naruszenie reguł konkurencji w tym samym sektorze co sektor, którego dotyczyło postępowanie o udzielenie wspomnianego zamówienia publicznego.

    Wyrok TSUE z 9.2.2023 r., C-53/22

    Przeczytałam i rozbolał mnie żołądek.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.