Skip to content

Legia v. Ktoś tam skądś - JORGE proszony o komentarz

1224225227229230232

Komentarz

  • @Kuba_ powiedział(a):

    3 czerwca 2004 władze Kolejorza zaproponowały PZPN, by mecz o Superpuchar Polski połączyć ze spotkaniem ligowym. Zupełnie przypadkowo sprzyjał temu terminarz ekstraklasy, obydwaj zainteresowani (Lech i Wisła Kraków) mieli 11 czerwca 2004 spotkać się na Stadionie Miejskim w Poznaniu w ostatniej 26. kolejce sezonu 2003/2004. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Związku, szybko okazało się, iż wariant oszczędnościowy to strzał w dziesiątkę. Sam mecz zakończył się remisem 2:2. Choć w 90. minucie zakończyło się spotkanie ligowe, nadal trwał Superpuchar Polski, więc zarządzono serię rzutów karnych. Gospodarze zaimponowali skutecznością (4:1) i w ciągu półtora tygodnia zgarnęli obydwa możliwe wówczas pucharowe trofea (Pucharu Ligi w tej edycji bowiem nie przeprowadzono).

    Jednakowoż różnicę lig ciężko będzie przeskoczyć.

    Zanim przeczytałem twój cytat, też pomyślałem, że tak bym to rozwiązał. Mecz 90 minut i karne. Ale nie przyszło mi do głowy, że ktoś z 2 ligi może wygrać puchar. To taka losowa dyscyplina czy puchar mało kogo interesował? Wiem, że nie ma już PZP, ale poza kasą nie ma żadnego bonusa dla zwycięzcy?

  • Świadkowie Jehowy wynajęli kiedyś Spodek w Katowicach (niedaleko w Mysłowicach mają swój superkompleks) na swój światowy kongres.
    Ludzie, którym zdawali po zakończeniu spotkań obiekt, byli bardzo zaskoczeni czystością obiektu po weekendowym obłożeniu. [to apropo KŚJ w Białymstoku]

    A co do Serbów to skubańcy w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry wyrównali że Słoweńcami.
    Mają jaja.

  • Fratelli d'Italia 🇮🇹
    Forza Italia! 💪👊

  • Wprawdzie obejrzałem tylko mecz Polaków z Cholanją, ale uważam, że finał jest dziś: Hiszpania- Włochalnia.
    Eksperdzi zachwycają się szeroką kadrą Francy, gdy to Chiszpania ma na rezerwie: Nacho, Joselu, Jesusa Navasa, F.Torresa, Olmo...

  • @qiz powiedział(a):
    Wprawdzie obejrzałem tylko mecz Polaków z Cholanją, ale uważam, że finał jest dziś: Hiszpania- Włochalnia.
    Eksperdzi zachwycają się szeroką kadrą Francy, gdy to Chiszpania ma na rezerwie: Nacho, Joselu, Jesusa Navasa, F.Torresa, Olmo...

    ESP 🇪🇸 ma Negros przede wszystkim w swoim składzie, a ITA 🇮🇹 nie ma. I dlatego ESP 🇪🇸 zdecydowanie dominuje. Tak to się zrobiło w europejskim footballu, że kto ma Negros ten zwycięża

  • @Eden powiedział(a):

    @qiz powiedział(a):
    Wprawdzie obejrzałem tylko mecz Polaków z Cholanją, ale uważam, że finał jest dziś: Hiszpania- Włochalnia.
    Eksperdzi zachwycają się szeroką kadrą Francy, gdy to Chiszpania ma na rezerwie: Nacho, Joselu, Jesusa Navasa, F.Torresa, Olmo...

    ESP 🇪🇸 ma Negros przede wszystkim w swoim składzie, a ITA 🇮🇹 nie ma. I dlatego ESP 🇪🇸 zdecydowanie dominuje. Tak to się zrobiło w europejskim footballu, że kto ma Negros ten zwycięża

    O, to dobrze ! Żukowska mówiła, że widziała ostatnio kilkunastu piłkarzy z Afryki u nas.

  • bez Negros z grupy nawet nie będziemy w stanie wychodzić na dużych imprezach (ME, MŚ). Nasze bugodrzańskie kopacze mają bowiem mental "polska biała Muzina"

  • Obaczymy dzisiaj, mam nadzieję że Lewandowski przypomni sobie jak się rzuca ludźmi o ziemię.

  • A noga go nie boli, jakoby?

  • Wygląda na to że boli.

  • I co?
    Jak tam robaczkom idzie z cesarskimi?

  • Koniec mistrzostw, do widzenia!

  • "Żadnych marzeń Panowie, żadnych marzeń"

  • Czyli co, znowu nie dogonili tego balona w skórze? Potrafi się on toczyć bardzo szybko.

  • i jeszcze ten wyimek z tamtej słynnej przemowy cara Aleksandra II (bez żadnych aluzji i kontekstów ☝️)
    "Potrafię poskromić tych, którzy by zachowali marzenia…. Pomyślność Polski zależy od zupełnego zlania się jej z innymi narodami mojego cesarstwa… To co mój ojciec zrobił (Mikołaj I), dobrze zrobił”.

  • edytowano 21 June

    Myślę, że w każdej szatni trener rywali mówił mniej więcej coś takiego co kiedyś mówił Smuda do swoich przed grą:

    • 🇳🇱 Ze spelen poep! We zullen ze verneuken
    • 🇦🇹 Sie spielen Scheiße! Wir werden sie vermasseln!
      i już niedługo:

    • 🇫🇷 Ils jouent à la merde ! Foutons-les en l'air !

  • Ech, za PiS to przynajmniej z grupy potrafili wyjść...

  • Czy dziennikarze przeproszą pana Michniewicza za medialną nagonkę?

  • A nawet dojść do ćwierćfinału i odpaść dopiero po karnych.

  • @MarianoX powiedział(a):
    Czy dziennikarze przeproszą pana Michniewicza za medialną nagonkę?

    Coś Pan! Nie po to opowiada się farmazony za kasę żeby się potem z tego tłumaczyć.

  • Ale garniaków takich nie miał. Ja też kiedyś przymierzałem się do strollera ale zabnegaciałem i chodzę w koszulkach, krótkich gaciach i sandałach.

  • i macie tutej. Niejaki expierd Kuczyński napisał był na portalu X (niegdyś Tweeter). A Edenu pisał już o tym wew wczoraj, że problemem jest "polska biała Muzina"
    https://x.com/KuczynskiG/status/1804209319061213204?t=9b8dp23rXXrpuqHHXwMa0g&s=19

  • To posłuchajmy coś w tomacie. Bo co nam innego pozostało 🤷‍♂️

  • No i postkolonialne Negros 🇫🇷 z zacięciem godnym jakobinów wykrzyczały teraz "Marsyliankę". Bo mają zaindukowane w głowiznach i duszach czarnych jak Mokebe w dżungli równikowej Afryki 🐘🦒🦓🦁, że za Dantonem trzeba mieć zawsze jedną perspektywę: "Odwagi, odwagi, tylko tego nam teraz potrzeba!" (tego zabrakło w naszym obozie, kiedy brano się za sądownictwo, czy media)

  • Dla mnie Euro się skończyło. Nie byłem zbytnim optymistą przed mistrzostwami, ale szansa była, mała, jednak pozwalała oglądać mecze z nadzieją, że jakąś rolę odegramy. Nie odegraliśmy, trudno, ale mnie już jakoś te imprezy z pozycji beznamiętnego oglądacza nie kręcą.

    Jaka przyszłość ? Kibicem w szkockim stylu nie mam zamiaru być, zawsze powinno się jechać po medal. Bardzo irytująca sytuacja, właściwie polska piłka reprezentacyjna jedyny co mi daje to frustrację.

  • Takie refliksje mnie najszły:

    • metafora pomiędzy Michniewiczem a jego następcami, jest taka jak między PiS i PO;
    • piłka nożna to system, dotyczy to zarówno szkolenia, przygotowań jak i meczu więc mamy taki efekt jaki mamy;
    • a piłkarsko, to czas Lewandowskiego, Szczęsnego i ich pokolenia się skończył, więc dla dobra reprezentacji należy ich przestać powoływać i szukać młodszych, nawet jeżeli chwilami będą gorsi od obecnej formy weteranów (przypadek Ikera Casillasa w Realu)
  • Kiedyś pytali przyszłego tatusia-kibica o imę potomka. Jak będzie chłopczyk, to Robert. A jak dziewczynka, to Gadocha 😉 Ale kto dziś wie, o co chodzi......

    Z profila prof. Miodka

    To były czasy, eh!

  • Polacy przegrali. Wynik znam, ale meczu akurat nie oglądałem, toteż pytam: Grali ładnie i nie było wstydu? Była walka do upadłego? Bo najgorzej jak wygrywają lub remisują w takim stylu jak na mundialu. Wtedy siara a tak można być z "chłopaków" zadowolonym.

    Metarofa z PiS mi się nie podoba. PiS grał ładnie i wygrywał a PO gra brzydko i przegrywa (Polskę).

  • @trep powiedział(a):

    Metarofa z PiS mi się nie podoba. PiS grał ładnie i wygrywał a PO gra brzydko i przegrywa (Polskę).

    Było bardziej POwsko, za to dla odmiany pismak też jedzie POwsko. Nie wiem co ci ludzie mają we łbach:

    Nasza tęsknota za ładnym futbolem bierze się z przykrych doświadczeń. Z tej traumy katarskiej, gdy na Mundialu 2022 Czesław Michniewicz zaproponował nam estetycznego zakalca, od którego walił odór trupiego jadu. Zadziwiliśmy wtedy świat najbardziej niestrawną piłką w historii. Ten wstyd i zażenowanie w nas pozostało. Nie chcemy tego nigdy więcej.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.