Skip to content

Legia v. Ktoś tam skądś - JORGE proszony o komentarz

12357223

Komentarz

  • marniok
    no, tchórze..
    nie ublizaj nie ublizaj
  • kici, kici....

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Zastanawiam się czy nie zamknąć wątku.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • nie Losie nie zamykaj. ja odpuszczam. nie mam zamiaru sie napinac. zal.pl po prostu i tyle.
  • :)

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • bierzecie zabawki i idziecie do innej piaskownicy?
    The author has edited this post (w 08.08.2014)

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Leberya nie przejdzie.
  • Szturmowiec.Rzplitej
    Dupa.
  • Skurwysyn to skurwysyn, taki co robi skurwysyństwa.
    Odpowiednie dać rzeczy słowo, jak mawiał Poeta. A Wielkim Poetą był.
  • los
    Zastanawiam się czy nie zamknąć wątku.
    Jako, że wątek po troszku wyrósł z tego, że zostałem poproszony o komentarz, pragnę powiedzieć że ten aspekt został już wyczerpany. Nie zamierzam więcej oglądać cyrku urządzanego przez UEFA. Ligę Mistrzów olałem już jakieś osiem lat temu, jedynie co mnie w pucharach interesowało to występy polskich drużyn. Ale teraz i z tym koniec. Nie jestem w stanie śledzić rozgrywek gdzie jawnie traktuje się nas jak frajerów do zerżenięcia. Sram na wszystko co jest pod egidą UEFA. Jak panowie z Zachodu postanowili nie dopuszczać czarnuchów do swojej zabawy to kij im w oko. Cóż, kolejny kuponik z zestawu tego co mnie inetersuje został odcięty. Coraz mniej tego zostaje ...
    JORGE>
  • JORGE
    Sram na wszystko co jest pod egidą UEFA. Jak panowie z Zachodu postanowili nie dopuszczać czarnuchów do swojej zabawy to kij im w oko. Cóż, kolejny kuponik z zestawu tego co mnie inetersuje został odcięty. Coraz mniej tego zostaje ...
    JORGE>
    Słuchaj! Tam, na świecie!!!! Tyle tego jest!!! Tyle nowego, innego, interesującego i pięknego!Dosłownie czeka aby wziąć!!!
    Chrzanić ich i ich kopaną. Trzeba się szanować. Lepiej pooglądać jak dzieciaki na podwórku grają niż sponsorować łobozów.
    Mówię bez serkazmu.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • meo.lassie
    Skurwysyn to skurwysyn, taki co robi skurwysyństwa.
    Odpowiednie dać rzeczy słowo, jak mawiał Poeta. A Wielkim Poetą był.
    normalnie poezja, małmazje słowne.....

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • A jedną jeszcze ciekawą cechą niektórych jest natychmiastowe znawstwo internetowe. Powstanie warszawskie - są ekspertami od historii, świetnie znają dokładne dane o jednostkach, ilości amunicji, zdolności bojowej. Katastrofa smoleńska - są ekspertami od lotnictwa, fotometrii, materiałów wybuchowych, prawa międzynarodowego. Wykluczenie Legii - stają się prawnikami specjalistami od prawa sportowego recytującymi z pamięci regulamin UEFA. Idą na Mszę - świetnie znają "rubryki" i wyliczają, ile razy ksiądz się pomylił.
    Ja ich podziwiam, są genialni. Ale kopanie wolałbym oglądać na boisku niż ich kopanie w internecie i przepisach. Na boisku było 6:1.
  • Współwłaściciel Legii Mioduski (robił za ważniaka w spółkach Kulczyka) o aferze na łamach Przeglądu Sportowego (tytuł z Faktu: "W Europie jesteśmy nikim"):
    Było coś więcej niż nadzieja, że nie skończy się walkowerem?
    Kontaktowaliśmy się z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, który starał się pomóc. Ale na przykładzie Legii okazało się, jak słaba w strukturach UEFA jest Polska. Nie mamy żadnego wpływu, jeśli chodzi o decyzje UEFA. Przerażające, ale brakuje osób, które potrafią się tam poruszać i rozumieją, jak ta organizacja funkcjonuje.
    Bantustan pełnom gembom.
    Widzę, że ciekawa nawalanka to rozgorzała jak mnie nie było. Informuję zatem, że można równocześnie być oburzonym na UEFA, że traktuje nas jak szmaty i na Tuska, że do tego doprowadził, zarazem odetchnąć z ulgą (ale kwaśne to odetchnięcie) jako kibic innej drużyny. Kasa z Ligi Mistrzów spowodowałaby, że Legia odskoczyłaby od stawki na lata świetlne. Nie ma tu nic do rzeczy czy lubi się Dmowskiego, zy Piłsudskiego, NOM, czy Tridentinę, słucha Disco Polo, czy muzyki klasycznej.
  • Legiunia jak zawsze pierwsza klasa. Prawie jak Barcelona - no ale Barcelonie też nie szło na kartofliskach, dlatego tylko 0:1.
  • Zaczyna powoli dojrzewać we mnie myśl, że Kolega nie jest tym, za kogo się podaje. Owczarki collie tak się nie zachowują. Tę okrutną metodę ślinoboardingu wobec swoich najgorszych wrogów są w stanie stosować wyłącznie golden retrievery.
    The author has edited this post (w 22.08.2014)
  • Kuba
    A kuku! Dalszy ciąg pokazówki?
    http://sport.wp.pl/kat,1715,title,UEFA-znow-robi-na-zlosc-Legii-Warszawa,wid,16825591,wiadomosc.html
    A i tak nie pomogło
    :)
    :)
    :)
    Ja mam cichą nadzieję, że Legia na złość (...)om z UEFA dojdzie w LE wysoko.
    The author has edited this post (w 22.08.2014)
  • yanusson
    Zaczyna powoli dojrzewać we mnie myśl, że Kolega nie jest tym, za kogo się podaje. Owczarki collie tak się nie zachowują. Tę okrutną metodę ślinoboardingu wobec swoich najgorszych wrogów są w stanie stosować wyłącznie golden retrievery.
    O co chodzi?
    Pisałem, że Messi jest super i inni też go wybrali na najlepszego piłkarza mundialu.
    Po zremisowanym meczu napisałem, że Legia jest super i wygrali 4 mecze z rzędu w eliminacjach pucharów?
    Co mam napisać, że Legia to drewniaki, bo nawet z beznadziejnym Celtikiem przegrały?
  • Po prostu nie wierzę, że grę którejkolwiek z polskich drużyn można ocenić słowem "super". Tym bardziej porównać ją do gry Barcelony. Nawet jeśli jest to Legia.
    Łypię wtedy podejrzliwym okiem na takiego delikwenta i pytam go, z której gałęzi choinki się urwał. Ot i wsio.
  • yanusson
    Po prostu nie wierzę, że grę którejkolwiek z polskich drużyn można ocenić słowem "super". Tym bardziej porównać ją do gry Barcelony. Nawet jeśli jest to Legia.
    Łypię wtedy podejrzliwym okiem na takiego delikwenta i pytam go, z której gałęzi choinki się urwał. Ot i wsio.
    o take polske walczyly ruskie i niemce
  • Sarmata1.2
    yanusson
    :
    Po prostu nie wierzę, że grę którejkolwiek z polskich drużyn można ocenić słowem "super". Tym bardziej porównać ją do gry Barcelony. Nawet jeśli jest to Legia.
    Łypię wtedy podejrzliwym okiem na takiego delikwenta i pytam go, z której gałęzi choinki się urwał. Ot i wsio.
    o take polske walczyly ruskie i niemce
    Co mi tu Kolega wyjeżdża z takimi żenującymi tekstami.
    O taką ocenę polskiej ligi to przez 18 lat walczyły zespoły z polskiej Ekstraklasy, gdy żaden z mistrzów Polski nie był w stanie zakwalifikować się do LM.
    W tym roku wicemistrz Polski został wyeliminowany przez amatorów z Islandii.
    Nazywanie ślepoty patriotyzmem jest aktem zdrady.
    The author has edited this post (w 23.08.2014)
  • @yanusson OK

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • yanusson - zezwala się przeczytać drugi wpis w tym wątku, Jorgego, niespodziewanie stał się on też opisem myślenia kolegi chyba.
  • Nie wiem czy na tym forum, ale pisałem już kiedyś, że chciałbym powrotu do czasów, gdy mecz to było głównie wydarzenie sportowe, a nie manifestacja polityczna. Widać nie da się... Nie da się zwłaszcza, gdy jest się Polakiem.
    https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t1.0-9/10577180_858459204204659_5126755518706169681_n.jpg
    Nie da się - jakbyśmy chcieli wieść żywot spokojny i przyjemny, los (he, he:-) rzuca nas zawsze na pierwszą linię frontu walki z tymi co są powodem ucisku na świecie.
    Zbyt górnolotnie? Może i tak, ale jak tak patrzę, to dosłownie w każdej dziedzinie jesteśmy gnojeni. Na szczęście są jeszcze grupy, które nie liczą się z konsekwencjami. Wiecie, że Legia jest na liście drużyn, którym grozi dyskwalifikacja z meczów z Europie za recydywę? Faktycznie chodzi o same błahostki, ale Warszawiaki się nie poddają i pokazują środkowy palec Platiniemu, czym zyskują sobie szacunek na całym świecie (jak i inni Polacy).
  • "Warszawa jedna twojej mocy się urąga"
    (oczywiście Warszawa w rozumieniu szerszym)
  • Nu, w każdym razie z kimś tam skądś tam wygraliśmy na agregacie 3:0.
  • troszku nie rozumiem (może nawet i sporo troszku)
    z jednej strony przypadek Legii jest odzwierciedleniem nagonki na Polske - innym wolno, nam nie, nam licza kazda zapałkę, innych rozliczaja fosztami
    to prowadzi do tego że rola futbolu polskiego urasta do rangi symbolu
    @yanusson zwrócił uwagę że na taka pozycje w piłce europejskiej pracowała nasza liga i działacze sportowi łacznie z piłkarzami całe lata świetlne
    przypomina misie film "Piłkaraski poker" - gdzie był obraz polskiego światka ligowego w pełnej krasie ukazany
    i moje pytanie jest takie
    - czy uważacie Państwo że tamten syf i zgnilizna juz dostepu nie ma do piłki w Polsce?
    - czy nie zbieramy owoców tamtego czasu? czy nie za łatwo zapominamy o wałkach jakie były udziałem zawodników, działaczy itepe
    bo to troche wygląda jakbyśmy teraz odcięli tamta gangrene a teraz sie dziwimy że odrasta z drugiej strony i przechodzi do nas
    krzywda jest krzywda - nie ma to tamto - zdjecie @ferba idealnie odddaje porządek rzeczy ale czy czasem nie spłacamy starych długów?

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Jak dla mnie wałków już takich nie ma jak kiedyś, ale część ludzi pozostała, a część młodych działaczy stawiała pierwsze kroki u boku Fryzjerów i podobnych. Problem jest taki, że na wiele osób są lub muszą być haki. Poza paroma przypadkami, nie ma dopływu do kopanej nieumoczonych ludzi. Są to Leśnodorski z Legii, i sekretarz PZPN Maciej Sawicki (ten drugi rzucił karierę piłkarską i... poszedł na studia - MBA na UW i uniwersytet Illinois:-) Cała reszta zachowuje się tak, jakby w sytuacji, gdy moga chwycić Pana Boga za nogi wybić się, lub całą polską piłkę na wyższy poziom chowają głowę w piasek.
    Przykład Lecha - po przejęciu przez Rutkowskiego, szefostwo przeszło z Amici. Jest obszerna dokumentacja jak to balowali w swoim czasie ze słynnym Fryzjerem. Co to ma do rzeczy? Otóż, gdy zaczęła się nagonka na kibiców, to siedzieli cicho, mimo, że im zamykali stadiony i pisali, że stadion, to jedna wielka melina i magazyn narkotyków. Teraz przyszedł bezpłciowy księgowy. Facet kompletnie się nie nadaje, nie czuje tego, ale widać, że nie umaczany. Może troszkę mniej jak Leśnodorski (ten wprost mówił, że na Polskę i polskich kibiców jest w Europie nagonka, bo w Europie panuje lewacki klimat), ale zaczął ostatnio jechać po rządzie, że stosuje esbeckie metody.
    Co ma wojenka z kibicami do poziomu sportowego? Ma tyle, że obraz piłki jest przez to fatalny. Patrząc na potencjał, frekwencję mamy fatalną, a to od kibiców idzie najwięcej kasy. Że są sponsorzy? Fakt, ale sponsor przychodzi dlatego, że zainwestowane pieniądze zwrócą mu się przy sprzedaży swoich produktów lojalnym kibicom. Że Canal+ daje? Jeśli kibice nie będą tego oglądać, to C+ nie będzie płacić setek milionów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.