Skip to content

Legia v. Ktoś tam skądś - JORGE proszony o komentarz

1457910223

Komentarz

  • Chauwa temu robotniczemu, PPSowskiemu Widzewowi
  • JORGE napisal(a):
    Tak trochę obok tematu, piłka nożna pokazuje często więcej zależności niż nam się wydaje. Kiedyś w ekstraklasie były okresy, że połowę zespołów stanowiły kluby z Górnego Śląska. A Ruch i Górnik regularnie sięgały po mistrzostwa. Ostatni raz mistrzostwo zespół z Górnego Śląska zdobył w '89 roku (Ruch). Obecnie mamy 3 kluby, balansujący na granicy bankructwa Ruch Chorzów (miasto musi pożyczyć 18 mln, bo nie będzie licencji), Górnik Zabrze, który jeżeli się utrzyma to będzie cud (wsparty reformą z podziałem punktów), no i Piast Gliwice, sensacja sezonu. Do ligi wchodzą Płock i Gdynia, więc może być tak, że w sezonie 2016-17 będziemy mieć tylko jednego reprezentanta, Piast. Co za upadek.
    Podobnie to widzimy w innych krajach. W Anglii coraz większa dominacja klubów z Londynu i okolic (+2 Manchestery - też prężne miasto), w Hiszpanii prawie wszystkie lub w zależności od sezonu wszystkie kluby w Primera Division są z wybrzeży i ich bezpośrednich okolic (Sevilla) i aglomeracji Madrytu.
    W Polsce kluby z GOP się jeszcze utrzymały częściowo - obecnie 3 kluby w Ekstraklasie, przy założeniu, że GOP ma 2-3 mln ludzi to ciągle lekko ponad przeciętną albo w jej okolicach. A co stało się ze Stalą Mielec, Stalą Stalowa Wola czy wspomnianym już przez Edena Górnikiem Wałbrzych itd.
    Piast to też pewien symbol... za komuny nie mieli tradycji, w Ekstraklasie grają od kilku sezonów, bo też Gliwice to jedno z niewielu miast w GOP, które jakoś dało rady za transformacji...
  • JORGE napisal(a):
    Tak trochę obok tematu, piłka nożna pokazuje często więcej zależności niż nam się wydaje.
    A początek lat 90tych? Drużyny:
    Tygodnik Miliarder Sokół Pniewy GKS Tychy
    Olimpia(Poznań) Lechia Gdańsk;
    przekręt na przekręcie, kupowanie miejsc w ekstraklasie.

    No i okres, gdy na ścianie wschodniej i na północy nie było żadnej drużyny.

  • Eden napisal(a):
    Chauwa temu robotniczemu, PPSowskiemu Widzewowi
    Eden, a wiesz że Widzew robi herbatę z wody po pierogach?
  • qiz napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Tak trochę obok tematu, piłka nożna pokazuje często więcej zależności niż nam się wydaje.
    A początek lat 90tych? Drużyny:
    Tygodnik Miliarder Sokół Pniewy GKS Tychy
    Olimpia(Poznań) Lechia Gdańsk;
    przekręt na przekręcie, kupowanie miejsc w ekstraklasie.

    No i okres, gdy na ścianie wschodniej i na północy nie było żadnej drużyny.

    A teraz termaliki cośtam cośtam Kolega w ekstraklasie nie dostrzega? A ten tego Groclina co brylował w ekstraklasie w czasach Kręciny?

  • O tak, o Groclinie zapomniałem. Wcześniej jechali jako Dyskobolia...
  • Ale Drzymała chyba "po prostu" zmienił nazwę - wrzucił swę firemkę do nazwy. Ale licencja chyba była ta sama. Dzisiejszy Lech Poznań gra na licencji, która kiedyś była Amici. A na licencji Groclinu grała chyba Polonia Warszawa. Więc to nie tylko początek 90.
  • No to dziś Tarasovs raczej spuścił Zabrze do I ligi. Termalica wygrywając z Jagiellonią już się utrzymała, Łęcznej wystarczy remis z grającym o nic Śląskiem. Podbeskidzie pierwszą ofiarą reformy. Byli już jedną nogą w 8, są w I lidze. Witamy Gdynię i Płock.

  • Hura! Niech żyje Termalica!
  • edytowano May 2016
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Hura! Niech żyje Termalica!
    Jedynym plusem jest to, że właścicielem Brukbetu i klubu ze stadionem w polu, jest człowiek (rodzina) naszego sortu.
  • I jak to powiedział piłkarz Termalici, Plizga Dawid - wszystko w rękach Boga. Dziś Termalica nie miała żadnej akcji. Bramkę na 1-0 strzelił zawodnik Jagi, pakując samobója. A więc ...
  • JORGE napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Hura! Niech żyje Termalica!
    Jedynym plusem jest to, że właścicielem Brukbetu i klubu ze stadionem w polu, jest człowiek (rodzina) naszego sortu.
    Oprócz tego jest parę spraw - jedyna drużyna z Rzeszowszczyzny, no i przecudnej urody sprawa, że ich wioska ma niecały tysiąc mieszkańców. No, działa to na wyobraźnię.
  • I piłki wylatują w pole kukurydzy.
  • To ich stadion ma licencję ekstraklasy????
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    Oprócz tego jest parę spraw - jedyna drużyna z Rzeszowszczyzny, no i przecudnej urody sprawa, że ich wioska ma niecały tysiąc mieszkańców. No, działa to na wyobraźnię.
    Polemizowałbym z tą "rzeszowszczyzną" bo z mapy to raczej "tarnowszczyzna" ale cała reszta się zgadza.
    Są to ziemie bliskie mojemu sercu, gdyż 20 km w prostej linii leży wieś Mokrzyska, z której wziął się mój ród -przedstawiciele leżą pochowani na cmentarzu w Szczepanowie. Wszyscy nosiciele mojego nazwiska, jacy istnieją na świecie, wywodzą się od wspólnego XVI-wiecznego przodka. Mój poległy w 1939 roku Dziadek, po którym mam nie tylko nazwisko, ale i imię też się tam urodził.
    A pomiędzy Niecieczą a Mokrzyskami znajduje się miejscowość Wał-Ruda, w której urodziła się i poniosła śmierć bł. Karolina Kózkówna. Jej kult był tam już od dawna rozpowszechniony.

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    Oprócz tego jest parę spraw - jedyna drużyna z Rzeszowszczyzny, no i przecudnej urody sprawa, że ich wioska ma niecały tysiąc mieszkańców. No, działa to na wyobraźnię.
    Polemizowałbym z tą "rzeszowszczyzną" bo z mapy to raczej "tarnowszczyzna" ale cała reszta się zgadza.
    Są to ziemie bliskie mojemu sercu, gdyż 20 km w prostej linii leży wieś Mokrzyska, z której wziął się mój ród -przedstawiciele leżą pochowani na cmentarzu w Szczepanowie. Wszyscy nosiciele mojego nazwiska, jacy istnieją na świecie, wywodzą się od wspólnego XVI-wiecznego przodka. Mój poległy w 1939 roku Dziadek, po którym mam nie tylko nazwisko, ale i imię też się tam urodził.
    A pomiędzy Niecieczą a Mokrzyskami znajduje się miejscowość Wał-Ruda, w której urodziła się i poniosła śmierć bł. Karolina Kózkówna. Jej kult był tam już od dawna rozpowszechniony.

  • edytowano May 2016
    No wlasnie, 3/4 mojej rodziny tez z okolic, jakbym im powiedzial ze mieszkaja na Rzeszowszczyznie to by sie o mnie chyba zaczeli martwic. A glownym towarem eksportowym Tarnowa na Europe sa ksieza, o.
  • Dajta pokój sto Rzeszowszczyzno. Nieciecza nasza jest, małopolska.
  • A po co się Wy rozdrabniata na grosze? Jakieś rzeszowszczyzny, tarnowszczyzny... Po prostu bida galicyjska i tyla
  • edytowano May 2016
    Przebaczcież ziomkowie, bom i ja z Tarnowa rodem, a dokładnie z Gumnisk.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przebaczcież ziomkowie, bom i ja z Tarnowa rodem, a dokładnie z Gumnisk.
    :-)
  • ferb napisal(a):
    Eden napisal(a):
    a prawda to, że Karpaty Lviv to obecnie nabojka banderowców?
    Tak, zmienili nawet jakiś czas temu barwy na czarno-czerwone.
    Jeszcze wracając do pytania Edena:
    8 maja 10-lecie powstania świętowała ekipa sportowa Karpat Pride Lviv. Smacznego:
    http://cs631918.vk.me/v631918079/29f1d/NTDjYYb0X34.jpg
    http://i.piccy.info/i9/de5ec63a5e4498736ef4a05b1c9378bd/1462802202/368552/1032312/GD.jpg
  • Ech... Tylko Bereza Kartuska albo łagry pod Suwałkami dla tych czarnopodniebieńców
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Pogoń Szczecin, Polonia Bytom, Odra Opole, Piast Gliwice, to są ponoć kluby jakoś związane z Pogonią Lwów (nawet sądząc po barwach). Na temat przyjaźni między nimi mi nic nie wiadomo.
    Aha, czyli poza Piastem i Pogonią kluby z przeszłości. Taka Polonia Bytom kilka czy kilkanaście lat temu połączyła się ... tak tak z lokalnym rywalem Szombierkami.
    7 lipca 1997 z inicjatywy władz miasta i szefów Bytomskiej Spółki Węglowej doszło do połączenia sekcji piłkarskich Szombierek z lokalnym rywalem – Polonią. Na bazie tych dwóch utytułowanych klubów miał powstać jeden silny. Niestety, wewnątrz władz nowego tworu szybko doszło do konfliktów i 30 listopada 1998 fuzja dobiegła końca. W 2005 roku wskutek problemów finansowych i kadrowych klubu planowano kolejną fuzję – tym razem z GKS Katowice[3], do której nie doszło.
  • No i w lidze robi się arcyciekawie, przed ostatnią kolejką. Ruski zachował się jak Ruski, namieszał składem i przegrał z Lechią 0-2. Teraz Legia musi wygrać z Pogonią, żeby zdobyć majstra (no, chyba że Piast przegra). Ale Ruski jest niebywale pewny siebie. swoją drogą bezczelny typek, po naszych dziennikarzach jedzie jak po łysej kobyle (co mi się nawet podoba). Wielkie, pisoskie Zagłębie jest w pucharach, niebywały sukces beniaminka. Ale najciekawszy mecz szykuje się między Cracovią i Lechią. Zwycięzca zagra w pucharach (Craksie wystarczy remis). Lechia gra obecnie najładniejszą piłkę w lidze (obok Zagłębia), gdyby Nowak ich prowadził od początku sezonu by walczyli o majstra. Oni muszą koniecznie awansować do pucharów, mają wszystko co trzeba, żeby w nich zaistnieć.
  • A Craxa nie ma już nawet Rakelsa na puchary...
    Czy ten Cetnarski jest aż taki dobry? Co sądzisz o ich ustawnieniu z 3-4 ofensywnymi pomocnikami, bez skrzydłowych?
  • Legia to stara...
    Ładny mecz był. A po sezonie będzie po Cracovii bo ją rozkupią. Kapustka pewnie gdzieś za granicę. Boję się jednak że u siebie wygrają.
  • Tak, do śledzenia tabeli mamy najciekawszą ligę. Ale do oglądania...
  • edytowano May 2016
    raste napisal(a):
    Legia to stara...
    ...ol się

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.