Skip to content

Legia v. Ktoś tam skądś - JORGE proszony o komentarz

15859616364235

Komentarz

  • edytowano July 2018
    Gdyby chodziło o kolejne Euro to Nawałka bo ryzyko katastrofy mniejsze. Jednak trudno wówczas o odnowę ducha i motywację. Jeśli budowa nowego składu z wymianą pokoleniową to chyba jednak nowy trener. To jednak na dłuższy dystans - nie na kolejne dwuletnie cykle. Oczywiście ryzyko poważnych wpadek w najbliższych latach większe.

    A ogólnie patrząc na inne drużyny to widzę, że kraj średniej wielkości i zasobności, jak Polska, nie może sobie jeszcze pozwolić na ligę choćby zbliżoną do hiszpańskiej, włoskiej, niemieckiej czy francuskiej. Może jednak już sobie pozwolić na taką jak szwedzka, szwajcarska czy nawet belgijska. A bez przyzwoitej ligi - systemu lig nie będzie dopływu nowych talentów i nie będzie z kogo selekcjonować. Nawet jeśli najlepsi, większość najlepszych, będzie grać w ligach zagranicznych to bez własnego silnego zaplecza nie będzie porządnej reprezentacji w dłuższym okresie. Islandia jednak zdaje się temu przeczyć. No jasne że potrzebne są wtedy pieniądze. One są w państwowych molochach i u niektórych lokalnych oligarchów. Należy je tylko rozsądnie zorganizować. Do tego chyba jednak PZPN jest wciąż zbyt nieruchawy i skorumpowany no i ta Ekstraklasa. Może się mylę bom piłkarski laik i nie obserwuję kopanej zbyt dokładnie. Ciekawym jak to widza forumowi spece.
  • Wariant włoski czyli defensywny jak rozumiem, dla mnie spoko. Czerczesow to Osetyniec, ale jakoś nie wydaje mi się żeby ludożerka chętnie łyknęła "ruskiego" na czele naszej reprezentacji. Pamiętam zagranicznych trenerów w siatkówce, mieliśmy kogoś ze wschodu w sporcie zespołowym?
  • Jakim cudem Czerczesow miałby pojechać gdziekolwiek po takim sukcesie swojej narodowej drużyny? Przecież nawet pieniądze Rosja da największe.
  • konferencja Bońka i Nawałki na tvp info,
    trener Nawałka odchodzi
  • no trudno, choc miałem nadzieję , że jednak zostanie i wyciągnie wnioski
  • edytowano July 2018
    Nawałka przyznał się że popełnił błedy personalne - "nie trafiłem ze składem"
    Edit: chodzi ofkors o Mundial w Rosji'18
  • Czyli PZPN - Boniek wybierają długi dystans i budowę od nowa. Ryzyko nowego wyboru duże. Nawałka da sobie radę. Jakieś oferty dostanie. Jasne że gorsze niż gdyby wracał z sukcesem. Nowy musi jednak dostać carte blanche.
  • A w Niemczech Loew zostaje...
  • edytowano July 2018
    U nas by się raczej nie utrzymał, bo jako mistrz swiata spadł ze znacznie wyższego konia niż Nawałka. Przypadek Antigi się kłania.
  • Może obiecał, że przestanie zjadać gluty z nosa przy ludziach.
  • peterman napisal(a):
    Może obiecał, że przestanie zjadać gluty z nosa przy ludziach.
    Do tej pory zjadanie kulek mocy pomagało niemieckiemu trenerowi, może pozwolą mu chociaż nadal drapać się po dziwnych miejscach?

  • Trener reprezentacji powinien być w Polsce wybierany w wolnej elekcji viritim, przez wszystkich kibiców na jednym polu. Działacze tworzyliby koło senatorskie. Oj pohulali by.
    BTW chcemy Piasta za trenera.
  • leobulero napisal(a):
    Trener reprezentacji powinien być w Polsce wybierany w wolnej elekcji viritim, przez wszystkich kibiców na jednym polu. Działacze tworzyliby koło senatorskie. Oj pohulali by.
    BTW chcemy Piasta za trenera.
    Byle wąsatego.
  • A Piast to teraz w której lidze?
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    A w Niemczech Loew zostaje...
    I taka jest właśnie różnica między mentalnością narodu a zbieraniną postkolonialną. PO i Franciszek Smuda, dążmy do spójności, nic na wyrost.
  • edytowano July 2018
    Albania 2 za burtą .
  • Swoją drogą to ciekawe1, jak bardzo różni się od Szwajcarii - Szwecja. W danej Szwecji też podobno mieszka od pyty imigrantów, a jakoś się do piłeczki nie garną.
  • JORGE napisal(a):
    Angielskie media podały, że Boniek sondował możliwość objęcia naszej kadry przez ... Czerczesowa. Ale niby jak, teraz, kiedy Ruscy już sukces odnieśli ? Putin nie puści, sam Staszek pewnie też nie będzie chciał, a ogólnie po co nam ruski ?
    Czerczesow, jak każdy świadomy i rozumny Ruski, najbardziej chciałby być Polakiem. Mimo, że kurewsko go pożegnali, nigdy złego słowa nie powiedział o Legii, a symboliczne gesty to była jasno wyrażona sympatia do Polski.

    Poza tym teraz Czerczesow pracuje pod karabinami, zawodnicy są naszprycowani jak enerdowskie pływaczki. Sądzę, że on marzy o pracy z Polską, ba- o zajściu z nią dalej, niż teraz z Ruskimi (bo potencjał jest).

    Ale byłby to policzek dla cara...

    Czerczesow to Rusek, on nie dostanie żadnej innej reprezentacji z cywilizowanego kraju, niż Polska. Nawet Czesi by go nie wzięli. A w Polsce już się sprawdził, był poważany i ceniony przez kibiców. Kandydat idealny.

    Mało tego- pokazujący, że ruskie ludzie to co innego niż ruska władza. Sądzę, że dobre wyniki mogłyby pokazać zwykłym Ruskim, że "warto być jak Polacy". Taka kariera cywilizacyjna, awans, pokazanie Ruskom kierunku. Mini-krok kolonizacji kulturowej.
  • Kuba_ napisal(a):
    Wariant włoski czyli defensywny jak rozumiem, dla mnie spoko. Czerczesow to Osetyniec, ale jakoś nie wydaje mi się żeby ludożerka chętnie łyknęła "ruskiego" na czele naszej reprezentacji. Pamiętam zagranicznych trenerów w siatkówce, mieliśmy kogoś ze wschodu w sporcie zespołowym?
    Czerczesow wygląda na takiego, co chętnie zostałby Polakiem. Jak ja bym go łyknął, to jaki ludożerek go nie łyknie?
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    A w Niemczech Loew zostaje...
    może jeszcze jakieś kuleczki wydłubie...
  • peterman napisal(a):
    Może obiecał, że przestanie zjadać gluty z nosa przy ludziach.
    żeby z nosa...
  • Loew to typowy Niemiec
  • Róznica w mentalności
    JORGE napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    A w Niemczech Loew zostaje...
    I taka jest właśnie różnica między mentalnością narodu a zbieraniną postkolonialną. PO i Franciszek Smuda, dążmy do spójności, nic na wyrost.
    Różnica w mentalności jest, ale niekoniecznie świadcząca źle o Polakach. Niemcy są posłuszni i potrzebują wodza. Bez wodza czuja się nieswojo, wręcz na pograniczu depresji samobójczej. Tak więc idą za wodzem do końca. Nawet jeśli tym końcem jest też samobójstwo. Stąd Loew na kolejne lata. Są systematyczni i się nie nudzą więc zniosą to samo dalej. Tak samo jest i będzie z Merkel. W Polsce to byłby błąd. Polacy nie zdzierżą tego samego co się nie sprawdziło tak boleśnie. Do tego Polacy nie potrzebują wodza aż tak jak Niemcy i nie pójdą za nim na zatracenie.
  • edytowano July 2018
    Rafał napisal(a):
    Polacy nie zdzierżą tego samego co się nie sprawdziło tak boleśnie. Do tego Polacy nie potrzebują wodza aż tak jak Niemcy i nie pójdą za nim na zatracenie.
    No to się kurwa nie sprawdzi jeszcze boleśniej. Bo Polacy nie potrafią kompletnie docenić tego co mają. A wódz ? Tylko te narody były, będą i są wielkie, które szanują liderów. Polska to psychiatryk Napoleonów.

  • edytowano July 2018
    Popieram przedpiścę.

    Polacy niech się tez trochę uczą co dobre
  • Ja tam jestem zwolennikiem zbierania doświadczenia.
  • Angole są świetnie przygotowani fizycznie. A Kokaina to kraj pajaców.
  • JORGE napisal(a):
    I taka jest właśnie różnica między mentalnością narodu a zbieraniną postkolonialną. PO i Franciszek Smuda, dążmy do spójności, nic na wyrost.
    No ale niestety fakty są takie, że pozostawienie trenera w takiej sytuacji to wyjątek, regułą jest zmiana. I jeśli miałaby świadczyć o zbieraninie postkolonialnej, to tak mają wszyscy, łącznie z Niemcami w przeszłości.
    A Polacy mieli "mentalność narodu" pozostawiając Benhauera?
    JORGE napisal(a):
    No to się kurwa nie sprawdzi jeszcze boleśniej
    Owszem, jest taka możliwość.
    Ale posłuchaj co powiedział Boniek - potrzeba świeżej motwacji, nowego spojrzenia. Zgadzam się, bo tak to działa - także w Polsce, przykład siatkówki podawałem, ale nie tylko.

    Nawałka na stanowisku nie gwarantuje awansu do Euro w obecnej sytuacji kiedy drużyna jest kompletnie rozbita. Oczywiście następca też niczego nie gwarantuje.

    Inna rzecz, że Nawałce za to co zrobił - sława i chwała i ostatnie dwa tygodnie tego nie przekreślą.
    On o punkty przegrał 4 mecze w 5 lat - wszystkie pozostałe wygrał bądź zremisował. Zdecydowanie najlepszy trener od końca lat 80tych albo nawet dłużej.

  • Kokseiros mają dogrywkę. Ja pierdziu o_O
  • Dziwna akcja z tym wznowieniem z autu. Druga piłka była już poza boiskiem, Anglicy wznowił od bocznej linii, dobiegł Kolumbijczyk i podał i gol. Dlaczego sędzia cofnął akcje do linii bocznej?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.