Skip to content

Fajny film dzisiaj widziaaaaa...

1858687888991»

Komentarz

  • Smarzowski jak Vega, trochę anegdot zebranych z grubsza w całość, różni się tylko stopniem obrzydzenia do Polaków. Tu Smarzowski góruje zdecydowanie. Akurat w "Róży" to widać.

  • Patrząc po obsadzie: stajnia tvn.

  • @KazioToJa powiedział(a):
    Smarzowski jak Vega, trochę anegdot zebranych z grubsza w całość, różni się tylko stopniem obrzydzenia do Polaków. Tu Smarzowski góruje zdecydowanie. Akurat w "Róży" to widać.

    Czyli spełnia rolę artysty wykonując za innych trudną pracę emocjonalną związaną z niemaniem miłości, jakby to powiedział starszy kolega forumowicz: na reżysera Polskiej Partii Terapeutycznej się nada.

  • Polecam panom: "Snajper. Biały Kruk". Film ukraiński z 2022.
    Jakbym miał podać podgatunek to military procedural, bo podaje szczegółowo, nazwy broni, różnice ich zasięgu, też pokazuje całe szkolenie łącznie z liczeniem odległości do obiektu w czasie przygotowania do wystrzału.
    Aktor, który gra rolę "Kruka" się wyszkolił przy filmie z ukraińskiego i strzelania. Od 2022 służy jako snajper na froncie.

    Jest jeden słaby moment z przerysowaymi bojcami rosyjskimi siedzącymi na bwr w futrzanych czapach i śpiewającymi czastuszki na harmoszce. No i cały babski wątek, że mu kobita umarła i ma po niej anioła pamiątkowego. Jakby nie to, to by był idealny, prosty, ale stabilny gunporn. Postawiłbym go obok "Prawo do użycia siły" jeśli chodzi o realia broni, tylko że to jest książka z uniwersum Metro 2033, a "Biały Kruk" jest w naszej rzeczywistości.

  • @Urodziny powiedział(a):
    gunporn.

    Zabawne. Nawet nie wiedziałem, że takie słowo istnieje -- a jednocześnie jest całkowicie jasne i zrozumiałe.

  • Serial o św. Teresie od Jezusa. Wklejam tutaj linka (i będę wklejał następne odcinki), gdyż na EC filmy lecą przez lekram a na YT lekramy co minuta. Wybaczcie.

  • Odcinek 2

  • Uwe Boll wrzucił "Citizen Vigilante", swój najnowszy, jak zawsze "kontrowersyjny" film, na 48 godzin na Twitterza.

    Jest to bardzo ciekawy ruch marketingowy.

    https://x.com/CitizenVMovie/status/2070144987224743956

  • A to o Vigusiu czy o Grisogne'iu?

  • @los powiedział(a):
    A to o Vigusiu czy o Grisogne'iu?

    No nie, Armie Hammer jest z rodu Dawida.

  • Ojtam ojtam

  • Thriller "Citizen Vigilante" w reżyserii Uwego Bolla nie otrzymał zgody na dystrybucję w Niemczech.

  • @ethanol powiedział(a):
    Thriller "Citizen Vigilante" w reżyserii Uwego Bolla nie otrzymał zgody na dystrybucję w Niemczech.

    A bo co?

  • Na forum Excathedra też go zbanowali.

  • Film marny, ale w 19:43 mamy polski akcent: ujęcie jakiejś siedziby Straży Miejskiej z lotu ptaka, choć akcja filmu zasadniczo toczy się w teoretycznej Chorwacji.

  • Jak to Uwe Boll i Armie Hammer. Ale półkownik jest.

  • Muszę być strasznym eremitą, bo piszecie o nim, jakby to był ktoś znany a ja pierwszy raz słyszę te personalia. Weszłem na filmweb i niestety, nie słyszałem nigdy o żadnym z jego 30 filmów. Choć widzę, że w jednym grał Statham.

  • @trep powiedział(a):
    Muszę być strasznym eremitą, bo piszecie o nim, jakby to był ktoś znany a ja pierwszy raz słyszę te personalia. Weszłem na filmweb i niestety, nie słyszałem nigdy o żadnym z jego 30 filmów. Choć widzę, że w jednym grał Statham.

    Uwe Boll, mimo takiego doświadczenia, jest nadal filmowcem-amatorem. Jego drugą pasją jest kuchnia - prowadzi restaurację w Kanadzie.

    Uwe przez całe lata naciągał niemieckiego podatnika na finansowanie jego projektów, ale w końcu zmieniono prawo. Od tamtej pory częściej on kucharzy niż filmuje, ale jak widać wraca do kamery. Jest to postać jedyna w swoim rodzaju, coś jak nieco bardziej kompetentny Ed Wood. Nakręcił dużo filmów "na zlecenie" (jak "House of the Dead", "Alone in the Dark" ze Slaterem, "Bloodrayne" czy wspomniane powyżej "W imieniu któla" ze Stathamem), ale prawdziwi koneserzy chyba lepiej pamiętają jego filmy zrobione "od serca" - "Postal", "Seed", "Tunnel Rats", "Darfur", "Auschwitz", "Blubberella" czy seria "Rampage". Ten człowiek kocha krew na ekranie.

  • @peterman powiedział(a):
    Film marny, ale w 19:43 mamy polski akcent: ujęcie jakiejś siedziby Straży Miejskiej z lotu ptaka, choć akcja filmu zasadniczo toczy się w teoretycznej Chorwacji.

    ul. Elbląska 54/60, 80–724 Gdańsk

    Heh ciekawy zarzut jak na europejskie standardy, że ktoś kręci za rządowe pieniądze, jak tu od 40 lat (czyli reform Jacka Langa, na których potem się wzorowały inne kraje) istnieje rozbudowany system finansowania państwowego z różnych instytucji kulturowych.

    Uwe już kręcił jeden antymejnstrimowy film i mu to dobrze wyszło. Assault on Wallstreet, gdzie namawiał do zabijaniia bankowców, którzy doprowadzili ludzi do bezrobocia.

  • @Urodziny powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):
    Film marny, ale w 19:43 mamy polski akcent: ujęcie jakiejś siedziby Straży Miejskiej z lotu ptaka, choć akcja filmu zasadniczo toczy się w teoretycznej Chorwacji.

    ul. Elbląska 54/60, 80–724 Gdańsk

    Heh ciekawy zarzut jak na europejskie standardy, że ktoś kręci za rządowe pieniądze, jak tu od 40 lat (czyli reform Jacka Langa, na których potem się wzorowały inne kraje) istnieje rozbudowany system finansowania państwowego z różnych instytucji kulturowych.

    Uwe już kręcił jeden antymejnstrimowy film i mu to dobrze wyszło. Assault on Wallstreet, gdzie namawiał do zabijaniia bankowców, którzy doprowadzili ludzi do bezrobocia.

    Akurat to najmniejszy zarzut, a na pewno z mojej strony. Mówiąc szczerze, gdyby nie aż tak przesadne zamiłowanie Uwe do przemocy, kibicowałbym mu jeszcze mocniej, nigdy dosyć partyzantki w przemyśle filmowym. Bo on naprawdę kocha "w kino".

  • Filmy Eda Wooda miały wdzięk, jakiś wdzięk jest nawet w sławnym The Room a tfurczość Uwe Bolla ma subtelność bryły betonu. Raz Niemiec, zawsze Niemiec.

  • ‼️Szykuje się dobre i bardzo ważne w dzisiejszych czasach kino na jesień! 🎬🎞⬇️
    To nie jest kolejny „film o historii”. To opowieść o młodych, którzy w 1984 roku wchodzą w konflikt z systemem i… nie zamierzają się wycofać. 30 października do kin trafia „Egzamin ’84” – film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami ze szkoły we Włoszczowie, gdzie uczniowie postanowili sprzeciwić się decyzjom władzy i szkolnej administracji.

    https://chrzescijanskiegranie.pl/film/egzamin-84-premiera-30-x/

    Kino Mundek Wojownicy Maryi Gość Niedzielny Radio Niepokalanów Któż jak Bóg @liderzy wśród fanów Aleteia PL - Duchowość i lifestyle Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce EWTN Polska Radio eM 107,6 fm Radio Via Radio FARA Radio Warszawa Telewizja Republika

    szkoła #egzamin #film #matura #komunizm #prl #fabjański #zawierucha #włoszczowa #włoszczowa1984 #kino #premiery2026 #buntmłodych #egzamin84

  • Ten człowiek kocha krew na ekranie.

    Może i kocha, ale ważniejsze jest to, co pisze Los: "raz niemiec zawsze niemiec."

    Z ciekawości weszłem poczytać komenty o filmie pt. Auschwitz i wynika z nich, że tej krwi jest na ekranie mniej więcej 1% tego, co było w realu. Gdyby naprawdę kochał krew, byłoby 1000% czyli ekran spływałby nieustannie krwią.

  • @trep powiedział(a):

    Ten człowiek kocha krew na ekranie.

    Może i kocha, ale ważniejsze jest to, co pisze Los: "raz niemiec zawsze niemiec."

    Z ciekawości weszłem poczytać komenty o filmie pt. Auschwitz i wynika z nich, że tej krwi jest na ekranie mniej więcej 1% tego, co było w realu. Gdyby naprawdę kochał krew, byłoby 1000% czyli ekran spływałby nieustannie krwią.

    Stawiam, że to dusza artysty nie pozwala mu pójść na całość.

  • @los powiedział(a):
    Filmy Eda Wooda miały wdzięk, jakiś wdzięk jest nawet w sławnym The Room a tfurczość Uwe Bolla ma subtelność bryły betonu. Raz Niemiec, zawsze Niemiec.

    The Room zrobił Polak! Choć z Nowego Orleanu ;p Ah, cieszę się, że załapałem się na wczesnego jutuba i ludzi takich jak Doug Walker, który stał za wypromowaniem Tomma Wiseau przez wyśmiewanie The Room. W sumie rzucał na szalę swoją pracę i ryzykował czy ta kariera na yt mu wypali, a konflikt z Wiseau mu ją bardzo podbił, a co ciekawe podbił też karierę Wieczorkiewicza (co jest ciekawym wątkiem, niestety nie poruszonym w bardzo ładnym, a jednocześnie krindżowym, Disaster Artist; który nota bene polecam).

  • edytowano 26 June

    @Urodziny powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Filmy Eda Wooda miały wdzięk, jakiś wdzięk jest nawet w sławnym The Room a tfurczość Uwe Bolla ma subtelność bryły betonu. Raz Niemiec, zawsze Niemiec.

    The Room zrobił Polak! Choć z Nowego Orleanu ;p Ah, cieszę się, że załapałem się na wczesnego jutuba i ludzi takich jak Doug Walker, który stał za wypromowaniem Tomma Wiseau przez wyśmiewanie The Room. W sumie rzucał na szalę swoją pracę i ryzykował czy ta kariera na yt mu wypali, a konflikt z Wiseau mu ją bardzo podbił, a co ciekawe podbił też karierę Wieczorkiewicza (co jest ciekawym wątkiem, niestety nie poruszonym w bardzo ładnym, a jednocześnie krindżowym, Disaster Artist; który nota bene polecam).

    Zaiste. Zarówno Boll, jak Wiseau (Neil Breen także) traktują swoją twórczość bardzo poważnie.

    Uwe nawet pobił w ringu kilku swoich krytyków (by nawalić piątemu poleciał do Hiszpanii).

    https://www.theguardian.com/film/2006/sep/26/news

  • Obejrzawszy Citizena. Temat nie jest kontrowersyjny, jest gorący i nośny. Film publice się spodobał- jak zauważyłam. Reżyser artystą nie jest, film dziełem sztuki też nie, główny bohater - komiksowy i wkurza gdy filozofuje o Nietzsche'm.
    Toporne to, ale do obejrzenia.

  • @Mania powiedział(a):
    Obejrzawszy Citizena. Temat nie jest kontrowersyjny, jest gorący i nośny. Film publice się spodobał- jak zauważyłam. Reżyser artystą nie jest, film dziełem sztuki też nie, główny bohater - komiksowy i wkurza gdy filozofuje o Nietzsche'm.
    Toporne to, ale do obejrzenia.

    Technicznie film ten jest jeszcze bardziej nieporadny niż poprzednie rzeczy Bolla, może to budżet, a może po prostu chodziło o pokazanie fakulca "pedziom w rurkach" oglądających filmy jako filmy. Bo Uwe dzierży nie kamerę, lecz miecz, i jest w tym szczery, bo taki był zawsze. Teraz po prostu nadszedł "jego" czas.

    Ice o tym, jak groźną bronią jest "Citizen Vigilante".

    https://x.com/miloszlodowski/status/2070897825852932398

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.