Skip to content

Zdjęcie dnia

1182183185187188241

Komentarz

  • Świat stanął na głowie ;;)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Znalazł prosty sposób, by biedne Południe stało się bogate jak Północ!
  • AnnaE napisal(a):
    Świat stanął na głowie ;;)
    A równik zapindala przez Szejtana, Kitaj, Baśnie tysiąca i jednej nocy i Alergię.

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano May 2022
    Fajny zbieg okoliczności z tą mapą, hehe, ale o tem za chwilę. W zeszłem tygodniu pracowałem nad kilkoma zabiegami kosmetycznemy w domu, który ma być wystawiony na sprzedaż. Właściwie w piątek wszystkie pierdółki takie jak naprawianie dziurek w ścianach, malowanko, wymiana drzwi, drobne naprawy zostały skończone. W piątek, kiedy pracowałem przyszedł tyż hydraulik żeby wymienić kranik do szlaucha w garażu. Zrobił dziurę w suficie przebił się do garażu z rurą i założył nowy kurek. Dom był gotowy do inscenizacji (staging) na poniedziałek a na dzisiej (wtorek) był zamówiony fotograf, żeby zrobić zdjęcia i virtual tour.

    W sobotę właścicielka dzwoni i płacze, że tam gdzie łachudraulik przeprowadził rurę, woda się leje i cała ściana w środku zalana. No putin bombki strzelił, mówię wam. Cóż beło robić, zabrałem wiatrak przemysłowy, pojechałem i zacząłem rozpierniczać płytę gipsową na ścianie aż dojszłem do suchego. Włączyłem wiatrak i kazałem im nic nie dotykać przez niedzielę aż do poniedziałku rano. W poniedziałek wszystko było suche jak salceson w gie-esie. Kupiłem płytę gipsową, naprawiłem ścianę, poszpachlowałem takim szybkoschnącym szajsem, żeby machnąć trzy warstwy w jeden dzień i przybiłem listwę przypodłogową. A dzisiej pojechałem, wyglancowałem papierem, zagrontowałem i pomalowałem dwa razy.
    Fotograf się spieszył i mnie poganiał więc musiałem posprzątać i spier*alać, żeby mógł nagrywać. Trudno, za tę robotę skasowałem ich 80 dullarów za godzinę.

    Co do mapy to tam na tej ścianie był taki art - 3D plastikowa mapa świata, cała biała podzielona na trzy części, każda część w ramkach.
    Ma to tylko sens gdy wiszą koło siebie.
    Cuś takiego, żeby wam pokazać zrobiłem na szybko w paintcie:

    image

    Oczywiście, jak ścianę zalało to art został zdjęty i rzucony gdzieś tam w kąt, żeby nie przeszkadzał.
    Wczoraj przyszło dwóch pedałów, takich oczywistych, że nawet domyślać się nie było potrzeba i mówią, że oni są tu od inscenizacji domu. Ja mówię dobra, ok, ale my tu mamy emergency naprawę i mogą se robić wszędzie tylko, żeby mi nie przeszkadzali. No w porzo, zaczęli przesuwać meble, stawiać jakieś wazoniki, duperele, dekoracje, ja patrzę a jeden z tych gwizdków dorwał te mapy i dawaj jedną gdzieś tam postawił na szafkę a dwie całkowicie w innem miejscu, na półki HORYZONTALNIE, hehe. Jeszcze oba dwa odchodzili na odległość, mrużyli gały i udawali, że oceniają efekt ze swojej profesjonalnej perspektywy.
    Ale co tam, nie mój cyrk, nie moje małpy. Popukałem się tylko w łeb i tyle.

    Jutro ma być filmik w necie to Wam pokażę.

    👣

    🐾
    🐾

  • Lubię twoje opowieści.

    A co do tego art, to aż korci, żeby coś do tego przypiąć, albo choć nabazgrać.

    Np. na terenie rosji: PUTIN TUSK.
  • "Młode losie okolice Giżycka. Mama z którą się znam od trzech lat pozwoliła na tak bliskie kadry. Zdjęcia robiłem po zachodzie słońca."

    https://www.facebook.com/groups/mazurycud/posts/3213377892279366

    image

    image

    image
  • Te fotki to skarb!

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • trep napisal(a):
    Lubię twoje opowieści..

    Dzięki, trepie.

    A żeby nie być gołosłownem, że tu jakiś bałach sprzedaję to proszę:


    image

    image

    image


    https://tours.prostudio.ca/20cedarcrestdr?b=0#external_1652886119054
    https://tours.prostudio.ca/20cedarcrestdr?b=0
    https://www.cindysukman.com/ON/toronto/m9a2v5/10337774-MLS-W5623534-na-20-Cedarcrest-Dr

    👣

    🐾
    🐾

  • Zwłaszcza 2 i 3 robią wrażenie.

    A ty nie musisz jak jaki Kmicic mi spalonego boku okazywać.

    - Nigdy byśmy nie wątpili, że prawdę mówisz.
  • Stawiają świat do góry nogami, wszystko się zgadza.
  • Genialne łoszaki!
  • Przemko napisal(a):
    Stawiają świat do góry nogami, wszystko się zgadza.
    Brilliant insight!

    👣

    🐾
    🐾

  • Biedny królik :(
  • No... skończył w szponach a mógł w śmietanie z natka pietruszki bez badyli...
  • pantelej napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    BTW : ta mapa w sposób przystępny wyjaśnia dlaczego kolory flagi Indonezji są na odwyrtkę. Po prostu globus jest tendencyjnie ustawiony a tak na prawdę to białe w biało-czerwonej zawsze górą.
  • edytowano May 2022
    Gapię się i gapię na ta mapę. Dwie sprawy:
    - taki układ daje właściwy obraz geopolityczny świata, który funkcjonuje po II wś i teraz się będzie tylko nieznacznie zmieniał. Środek nie jest tam gdzie nasza normlana mapa świata.
    - ta różnica między półkulami jest bez sensu, coś tu nie gra
  • Że Mariany są w środku?
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Że Mariany są w środku?
    Chyba bardziej o to chodzi, że w środku jest Korea Południowa i ta mapa okazuje świat z perspektywy jejże.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Że Mariany są w środku?
    Chyba bardziej o to chodzi, że w środku jest Korea Południowa i ta mapa okazuje świat z perspektywy jejże.
    każdemu jego państwo środka
  • Ech to były czasy, jak wszyscy byliśmy szczupli przystojni i mądrzy!
  • Ziemniak znowu jest szczupły. Sporym kosztem.
  • los napisal(a):
    Ziemniak znowu jest szczupły. Sporym kosztem.
    Lis zawsze był. Co jak co, ale nie można mu zarzucić niewiedzy o tym, że estetyka może być pomocna w życiu.
    Sakiewicz, Semka i paru innych - nie wie o tem, albo wiedzieć nie chce.
  • christoph napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Że Mariany są w środku?
    Chyba bardziej o to chodzi, że w środku jest Korea Południowa i ta mapa okazuje świat z perspektywy jejże.
    każdemu jego państwo środka

    No, ależ przecie przepowiednia rzecze, że to "Warszawa środkiem ustali się świata" więc po co te dyskusje.
  • edytowano May 2022
    image

    robot poruszany jest zdalnie laserem, którego światło rozgrzewa metal, który jest pamięcio-wygięty
    prędkość: pół swojej szerokości /sekundę lub 10 cykli/sek. (ciepło-zimno, podgrzanie-samoostudzenie)




  • edytowano May 2022
    Męska pielgrzymka 29.05.2022 Piekary Śl.
    image
    fot. Magdalena Lubecka

    i moje: idziemy zawsze środkiem ulicy, po pasach, z powrotem również (ok. kilometra)

    image



    wejście:

    image
  • edytowano May 2022
    Tatuś promieniuje szczęściem ;-)
    image
  • Słaby instakontent zajście.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.