Skip to content

Zdjęcie dnia

13567235

Komentarz

  • edytowano August 2015
    To zdjęcie z figurą Matki Boskiej przypomniało mi historię kaplicy błogosławionego Czesława we Wrocławiu. Otóż tenże mąż, jeszcze w XIII wieku twardo świadczący o polskości swojego miasta, pochowany został w kościele św. Wojciecha, w kaplicy, no cóż, swego imienia.
    W trudnych latach 1939-44, kościół św. Wojciecha doznał licznych szkód i przyspieszonego starzenia - dzięki czemu wygląda jak ascetyczny barok warszawski.
    Proces ten w niejasny sposób ominął jednak kaplicę bł. Czesława.
    Podobnie tu:
    26 grudnia 2004 roku potężna fala tsunami o wysokości 12 metrów zatrzymała się na progu bazyliki Sanktuarium Matki Bożej Dobrego Zdrowia w Vailankanni, w której uczestniczyło we Mszy św. przeszło 2000 wiernych.
    Więcej:
    opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/milujciesie201403_cud.html

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Bo Pan Bóg dotrzymuje obietnic złożonych przez swoich świętych:
    Budynek tej wspaniałej sakralnej budowy został wzniesiony w miejscu, w którym św. Tomasz Apostoł został po swojej śmierci pochowany w 72 r. Miejscowi ludzie opowiadają, że św. Tomasz przed swoją śmiercią wbił pal przed schodami prowadzącymi do kościoła i powiedział, że woda morska nigdy nie dotrze do tego miejsca. Setki okolicznych mieszkańców uciekając przed falą tsunami schroniło się w bazylice i dzięki temu przeżyło tę straszną katastrofę.
  • dzieki Celniku
  • Siemacie Niemiaszki!
    image
  • No, Wehrmacht regulaminowo ustawiony... ale cuś słabo z tym multi-kulti w tym Wehrmachcie, nie werbują z przyczyn pacifismusa?
  • Jak słabo? Tu ło widać wyraźnie multi-kulti

    image
  • Ano Maniu. Na tym zdjątku jakiegoś dobrze opalonego zauważyłem w końcu
  • Ano Maniu. Na tym zdjątku jakiegoś dobrze opalonego zauważyłem w końcu
    Nie te rysy (nos)....
    No i "paki" trzeci od końca
  • Dla wielbicieli MW na tym forum:
    image
  • Zaciąg Giertycha.
    No tak.
  • Zaciąg Giertycha.
    No tak.
    A jak to zaciąg Giertycha to znaczy się kawalerzysta!
  • sprzed 20-u minut. Warszawa.
    image
  • Tyle PiorunOOf i nic deszczu.
    Gocław to chiba jest. A jeśli tak to tłumaczy wielość wyładowań gdyz tam jest:
    https://www.google.pl/maps/place/Perkuna,+Warszawa/@52.2329861,21.0997996,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x471ecd8f92513e5d:0x39a3b730c6d50c89

  • Co za zdjęcie!

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano August 2015
    Szwagier z ręki strzelił, obiektywem 300 mm, czas 1/1000 - tak świecił!

    image
  • Maniu to nie jest jakis fotoszop?
    niemożliwe jest to zdjęcie
  • Chyba długo otwarta przesłona czy jakoś tam to się nazywa. pacz na świała samochodów na ulicy. Jak długo otwarta? Kilka min gdyż wczoraj gdy lOOkałem na drugą stronę Wisły to szoł był przedni :)
  • mnie najbardziej rzuciła się w oczy granica pomiędzy dachami bloków a niebem
    tak jakby górna część zdjęcia pochodziła z jednego a dolna z drugiego obrazu
    ale skoro Mania robiła je sama a ty potwierdzasz nocny spektakl na niebie to nie ma sprawy :-)
  • Marniok; nie robiłam, przekleiłam z fb. U mnie - 40 km od W-wy- niebo rozbłyskało o północy, bez przerwy i myślałam, że będzie ulewa, a nic nie było.
  • mnie najbardziej rzuciła się w oczy granica pomiędzy dachami bloków a niebem
    tak jakby górna część zdjęcia pochodziła z jednego a dolna z drugiego obrazu
    To się bardzo rzuca w oczy, ponadto niebo jest nienaturalnie szafirowe. Jednakże:
    1. ulice są podświetlone lampami sodowymi, które dają światło niemal monochromatyczne i mocno pomarańczowe. Odblask tych lamp idzie częściowo na budynki, więc one też są pomarańczowe.
    2. Niebo jest podświetlane kolejnymi błyskawicami, dającymi światło zimne z dużą dozą nadfioletu.
    Nie jest więc na 100% wykluczone, że kontrast jest naturalny.

  • Jak słabo? Tu ło widać wyraźnie multi-kulti
    Niemiaszki ZAWSZE byli multi-kulti
    image

  • O i jeszcze tutaj
    image
    Sam Bundesarchiv się chwali
  • mnie najbardziej rzuciła się w oczy granica pomiędzy dachami bloków a niebem
    tak jakby górna część zdjęcia pochodziła z jednego a dolna z drugiego obrazu
    ale skoro Mania robiła je sama a ty potwierdzasz nocny spektakl na niebie to nie ma sprawy :-)
    To wygląda na prawdziwe zdjęcie, długi czas naświetlania tak żeby złapać na jednej klatce te wszystkie błyski. Takie rzeczy strzela się na oko bo trudno określić jak długo będzie się naświetlać, jak jasne będą błyski, i pewnie potem zdjęcie zostsało trochę podciągnięte stąd te nienaturalności.
  • Ja nędzną komórą robię sobie zdjęcia nieba - i wychodzi czasem cudo. Ale mam przed domem łąkę a nie miejskie brudy.
  • Tyle PiorunOOf i nic deszczu.
    Gocław to chiba jest. A jeśli tak to tłumaczy wielość wyładowań gdyz tam jest:
    https://www.google.pl/maps/place/Perkuna,+Warszawa/@52.2329861,21.0997996,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x471ecd8f92513e5d:0x39a3b730c6d50c89

    Gdzieś w komentarzach widziałam, że to ul. Bora-Komorowskiego. Ale gdzie to jest to nie wiem, nie znam Warszawy. :)
  • image
    Miny mają rozbrajające. :)
  • ożesz w mordkie z tym Austriakiem, przez pomyłkie przeczytał ja, że na ul. Bula-Komorowskiego pierony tak dawały do pieca...
  • ożesz w mordkie z tym Austriakiem, przez pomyłkie przeczytał ja, że na ul. Bula-Komorowskiego pierony tak dawały do pieca...
    :DDDDDDDDDDDD Oplułam sobie monitor. :D
  • Tyle PiorunOOf i nic deszczu.
    Gocław to chiba jest. A jeśli tak to tłumaczy wielość wyładowań gdyz tam jest:
    https://www.google.pl/maps/place/Perkuna,+Warszawa/@52.2329861,21.0997996,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x471ecd8f92513e5d:0x39a3b730c6d50c89

    Gdzieś w komentarzach widziałam, że to ul. Bora-Komorowskiego. Ale gdzie to jest to nie wiem, nie znam Warszawy. :)
    Noo Gocław jest to :))
  • edytowano September 2015
    Mogą go opluwać, pomawiać, ale coż to w porównaniu z takimi spotkaniami...
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.