Skip to content

Gieopolityka gupcze !!!

1356744

Komentarz

  • alcor W kuńtekście wykładów pana Bartosiaka jest to gest mogący mieć niebagatelne znaczenie dla przyszłości regionu. Oczywiście zależy jak rozegrany.
    białoruskie pisiory czekaly az na zmiane rzadow w PL... to juz niezly gest.

  • Tymczasem money.pl donosi jakoby Bartosiak został szefem projektu CPKomunikacyjnego
  • edytowano September 2018
    Łojezu, to chyba jakiś inny Bartosiak. Bo ja np. gdybym miał ogarnięcia projekt na ileś tam milijardów, to na pewno dałbym go adwokatowi, doktorowi praw wszelakich i autorowi poczytnych książek.
  • Ten adwokat moze potem skończyć w pierdlu
    Ostatnio Dudowego doradcę profesora za taki nr oskarżyli o korupcje
  • No nie, Dudowy doradca przyjął do kąta milijończyk od mafii paliwowej, a potem się gupio tłumaczył. Inny temat.
  • Ale też adwokat.
  • A nie mógłby Obajtek po godzinach w Orlenie?
  • noji usypiający publikę i siebie brodacz Bartosiak potwierdzony
  • A co Bartosiak wie o lotnictwie ? Co wie o zarządzaniu w szczególności wielkimi projektami i wielkimi zespołami?
    Ja za to wiem już na czym polega koncept zarządzania gospodarka i projektami DZ, czy może tylko pijarowców Pana Mateusza. Ma być kierownictwo polityczne. Z grubsza ja się zgadzam ze ma być, szczególnie w przedsiębiorstwach i projektach strategicznych. Gorzej ze zdaje się że ono ma zastępować czy czynić zbędnym kierownictwo merytoryczne i nawet przywództwo w zespole. A to już musi się źle skończyć. Orlen to samograj i wytrzyma prezesurę dyletanta byle miał ochronę prawną i administracyjną a dyletant nie szkodził za bardzo i nie przeszkadzał fachowcom oraz nie łamał podstawowych praw ekonomii i branży. W wielkim projekcie infrastrukturalnym już jest gorzej. To nie jest samograj. Nawet w sprawnym otoczeniu instytucjonalnym i z udziałem wielu fachowców może się przewrócić jak lotnisko w Berlinie.
  • Mnie akurat wybór Bartosiaka cieszy bo sprawia wrażenie gościa, który nie wie , że się nie da.

  • Akurat CPK się da i ten projekt nie jest nowy. Już był rozważany za PO za Grabarczyka ale Nowak go uwalił, a może sam Tusk bo nie podobał się Berlinowi.Ten projekt jest jednak bardzo trudny i złożony.
  • Bartosiak ma ciekawe kontakty w USA i Chinach. Czekałem na jego wejście do nomenklatury w Polsce i wreszcie jest. Dla mnie- z zamiłowania od dziecka geopolityka wołającego przez tyle lat na puszczy- to bardzo fajna wiadomość.
  • A wiedzą szanowni że na oko-licznosc powołania Bartosiaka sam Żorżyk zajechał nad Wisłę? Hę?

    Ten projekt się chyba Rammstein nazywa, nie Baranów.
  • Rammstein
    ?
  • edytowano September 2018
    Friedman, były dowódca NATO Hodges ("znam Jacka od kilkunastu lat...") promują książkę Bartosiaka ale tez wypowiadali się o CPK. Hodges mówił, ze będzie kluczowe w ewentualnej dyslokacji strategicznej wojsk

    http://forsal.pl/artykuly/1122497,ben-hodges-cpk-ulatwilby-szybki-przerzut-wojsk-do-polski-nato-i-ue-potrzebuja-tego-projektu.html

    "Hodges, który obecnie kieruje katedrą studiów strategicznych w amerykańskim ośrodku analitycznym CEPA (Center for European Policy Analysis), rozmawiał w środę o CPK z premierem Mateuszem Morawieckim, odbył tez rozmowy w Ministerstwie Infrastruktury." Hm, kolega Jacka
  • Ramstein. Jedno "m".
  • Spojrzenie:
  • Jacek of all trades...
  • dzisiaj tez Polska postanowiła zakupić najnowsze pociski antyradarowe AARGM
  • edytowano September 2018
    Zima napisal(a):
    A wiedzą szanowni że na oko-licznosc powołania Bartosiaka sam Żorżyk zajechał nad Wisłę? Hę?

    Ten projekt się chyba Rammstein nazywa, nie Baranów.
    Jeśli Ramstein( poprawiłem na jedno m) to zupełnie inna sprawa i ok. Nie pomyślałem. Kto to jest Żorzyk?
  • George Friedman. Stratfor. Biały wywiad USA, czyli agentura Wielkiego Szejtana.
  • No to jeśli Bartosiak tak ewidentnie oddaje się i Amerykańcom, i pewnie Chinolom, to musi mieć niskie stawki.
  • qiz napisal(a):
    No to jeśli Bartosiak tak ewidentnie oddaje się i Amerykańcom, i pewnie Chinolom, to musi mieć niskie stawki.
    ja myślę, że wg okolicy
    to po primo

    po wtóro
    może jest miłośnikiem, a miłośnik robi wiele z miłości
  • No co też Koledzy? To jest wielki projekt, wielka kasa, wielkie możliwości i wpływy. To zupełnie nieporównywalne do wygłaszania wykładów, pisania artykułów i uczestnictwa w jakichś think tankach nawet bardzo prestiżowych. Oczywiście jest różnica pomiędzy think tankiem w Polsce i i w USA. Mniej więcej taka jak między ładną i szybką motorówką a lotniskowcem. Tak więc Friedman może sobie być w think tanku i nie szukać innego zajęcia, a Bartosik w sposób zupełnie zrozumiały bierze fuchę życia.
  • No bierze. Ale serio serio ja bym wolał mu dać synekurę w jakiejś tam Radzie Programowej CPK, a nie stanowisko, na którym się odpowiada za projekt idący w dziesiątki miliardów.

    Zapanowanie nad tak wielkim burdelem to jest ogromna trudność i wymaga znacznej wiedzy, doświadczenia i predyspozycji.

    Mec. Bartosiak zrobił w życiu wiele ciekawych rzeczy, ale nie słyszałem żeby kiedykolwiek kierował projektem choćby za zasrany miliard.
  • Mówiąc w skrócie, o ile do niedawna myślałem, że zagramy helmutom na nosie śmiejąc się z ich BER, to straciłem cień nadziei.
  • loslos
    edytowano September 2018
    Synekura w jakiejś tam radzie programowej czy nadzorczej jest rydzykowna, gdyż wbrew pozorom rady programowe i nadzorcze mają bardzo konkretne funkcje a kolo z przerośniętym ego może taką radę sparaliżować przez zagadanie. Jak dostanie funkcję operacyjną, to wie - wóz albo przewóz, i czasem potrafi znaleźć w sobie całkiem spore pokłady sprawności.
  • Dlatego właśnie nie napisałem rada nadzorcza, tylko programowa. Mógłby też być Wiceprezesem ds. Geopolityki, Hyperloop i Blockchain.
  • Zaraz, zaraz takie fuchy to ja bym chciał dostać jak już odejdą z działalności operacyjnej.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dlatego właśnie nie napisałem rada nadzorcza, tylko programowa. Mógłby też być Wiceprezesem ds. Geopolityki, Hyperloop i Blockchain.
    Łańcuchów z blokami się już nie nosi, tak w poprzednim sezonie było. Teraz to jest deep learning.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.