Skip to content

Gieopolityka gupcze !!!

13468944

Komentarz

  • edytowano September 2018
    Maria napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    No oczywiście. I to mam na myśli wyżej. Zważywszy z czym, a szczególnie kim, wchodziliśmy w świat po komunie nieźle, ba znakomicie wyszło
    Na każdy taki zachwyt odpowiadam - jedźże w Zachodniopomorskie albo Warmińsko-Mazurskie i porozmawiaj z ludźmi z dawnych pegieerów. To już półtorej pokolenia zniszczenia.
    Setki tysięcy ludzi skazanych na niebyt.

    Najtwardszy elektorat antypisowski.



    Są to też tereny o bodaj najniższej w Polsce religijności, co oczywiście się z antypisowskością dobrze komponuje.
    image
  • to efekt paktu Ribbentropp Mołotow
  • Przestańcie. To jest, stworzony przez IIIRP, brzydko mówiąc "ludzki śmieć"- nie mają zasobów, umiejętności, nie pracują i nie chcą... z ekonomicznego punktu widzenia do niczego się nie nadają. Ale to są ludzie.
    Najbardziej poszkodowani.

    Tłumaczyłem Wam, że jest pewna paralela z USA- hillbillies z Appalachów. Najbiedniejszy obszar USA, w 99% biały, dawne kopalnie, zakłady, huty itp. Oni wybrali Trumpa.

    PiS jest "wymagający" dla takich wyborców- "przywróci porządek, nie pozwoli kraść, trzeba będzie chodzić do kościoła, a może nawet do pracy"... To wszystko nie jest takie proste.
  • edytowano September 2018
    A skąd wiemy że twardy antypisowski? Ja znam parkę z marginesu, która jest rzeczywiście antypisowska, ale partner to były skorumpowany policjant po wyroku więc typowy nie jest. Jak wiadomo w więzieniach PO ma duże wzięcie. Część marginesu dobrze się czuła w atmosferze sikania na znicze bo oni tak się nawzajem traktują. Jednak pegeery to nie jest w całości ani w większości margines. To bieda i beznadzieja, wyuczona bezradność dziedziczona z pokolenia na pokolenie. Potraktowano ich podle. Pegeery były do uratowania i rozwoju, ale model pegeerowski z przerostami zatrudnienia i powszechnym złodziejstwem nie. Pegeery upadły z powodu doktrynerstwa Balcerowicza i ekipy oraz po to aby wzbogacić peeselaków. Większość z nich w każdym rozwiązaniu musiała stracić dawną pracę. Nikt nimi się nie zajął.
  • To
    plus brak bycia tutejszym zakorzenionym.
    To skutek Ribbentroppa i Mołotowa oraz spotkania w Teheranie i Jałcie (pałac Potockich w Liwadii)
  • edytowano September 2018
    christoph napisal(a):
    To
    plus brak bycia tutejszym zakorzenionym.
    To skutek Ribbentroppa i Mołotowa oraz spotkania w Teheranie i Jałcie (pałac Potockich w Liwadii)
    Kolega ma tu racje, na wklejonej przeze mnie powyżej mapce białe obszary zamieszkuje głównie ludność napływowa.

    Np. cale Wybrzeże jest biale, za wyjątkiem terenów z przewaga kaszubskich autochtonów.
  • I Ślązaków Gornych
  • I Opolszczyzna, i kawałki Wielkopolski, co się ostały przy Rzeszy, i Chachłacy, i Boćwinkarze. Wszystko jest.
  • edytowano September 2018
    niebieski kolor to "wierni w dekanacie >= 95%"
    czyli wystarczy, że jest 94% i już jest biało

    naprawdę ta mapa cokolwiek pokazuje?

    ed.
    (oprócz tego, że Polacy są ochrzczeni w KK prawie w 100%)
  • wszystko
  • dziwny sojusz
    Izrael wyraża ubolewanie z powodu zestrzelenia radzieckiego samolotu w Syrji
    czyżbyż to wynik wyraźnej obecności rosyjskich żydów (? - bo niekoszerni) w IDF

    https://wiadomosci.wp.pl/rosyjski-samolot-zestrzelony-nad-syria-izrael-oskarzony-6296689655523457a
    Rosyjski Ił-20 z piętnastoma osobami na pokładzie został zestrzelony przez syryjską obronę przeciwlotniczą. Wszyscy zginęli. Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji odpowiedzialnością obarcza jednak Izrael.
    Izrael został obarczony przez Rosję odpowiedzialnością za śmierć 15-osobowej załogi Ił-20

    Rzecznik resortu Igor Konaszenkow oświadczył, że izraelskie myśliwce F-16 użyły rosyjskiej maszyny jako osłony. W rezultacie samolot został zestrzelony pociskiem wystrzelonym przez syryjski system obrony przeciwlotniczej S-200. - Izraelskie samoloty celowo stworzyły sytuację zagrożenia dla okrętów i samolotów w tamtym obszarze - dodał.

    Izrael opublikował swego rodzaju przeprosiny. Na twitterowym koncie tamtejszych sił zbrojnych pojawił się wpis, w którym mowa o "smutku z powodu śmierci" załogi rosyjskiego samolotu. W kolejnym zdaniu wszelkie wątpliwości zostały jednak rozwiane - Izrael uważa, że pełną odpowiedzialnością za incydent ponosi reżim Assada.


    Jarosław Kociszewski
    @JarekKociszewsk
    IDF wyraża żal z powodu zestrzelenia przez Syrię rosyjskiego samolotu podczas izraelskiego nalotu. To chyba najpoważniejsze "prawie przeprosiny" w historii
  • Ubolewanko tym się różni od przeprosin, że nie implikuje przyznania się do winy.
  • prawie jak pod Grunwaldem
    "szczerze żal nam tych dzielnych braci naszych w rzemiośle wojennym"
    "fajny chłop z niego był"
  • Czepiacie się. Przecież napisali że ubolewają że Ruscy się sami zestrzelili, bo przecież te rakiety, czy co tam, były ruskie i strzelali ludzie Asada przez Ruskich szkoleni. Można nawet uznać to ubolewanie za drwinę: no jakże nam przykro że próbując nas pozabijać pozabijaliście trochę swoich.
  • Jak widać ruski identyfikator "Swój-Obcy" działa dobrze , a nawet raz a dobrze!
  • No nie wiemy jak było. Najlepiej by było gdyby Żydzi nauczyli się przechwytywać pociski ruskie i przejmować sterowanie.
  • Rafał napisal(a):
    No nie wiemy jak było. Najlepiej by było gdyby Żydzi nauczyli się przechwytywać pociski ruskie i przejmować sterowanie.
    dokładnie na odwrót było w Gruzji ;-)
  • Jest coś zabawnego w tym, że kolejne państwo będzie poprawiać stosunki z Rosją za pomocą zestrzelenia im samolotu. Jest w tym pewna "ironia" w odniesieniu do Smoleńska, gdy doszło do wielkiego zbliżenia między naszymi narodami, jak przemawiały Tuski i Komoroskie.
  • To jest myśl! Trzeba im coś zestrzelić. Ciągle latają koło Królewca więc okazji jest co niemiara. Trzeba tylko mieć czym i chcieć. Myślę jednak że w naszym przypadku lepiej byłoby coś zatopić. Najlepiej pod wodą, ale to jest chyba technicznie najtrudniejsze i jeszcze nie mamy możliwości ani nawet pomysłu gdzie to kupić. Byłoby to mniej spektakularne bo nie widać i prasa by nie pisała, ale najważniejsi decydenci u sojuszników i przeciwników migiem by się dowiedzieli.
  • Rafał napisal(a):
    ...Trzeba tylko mieć czym ...
    /serio/ Naprawdę nie mamy czym zestrzelić Miga???

  • romeck napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    ...Trzeba tylko mieć czym ...
    /serio/ Naprawdę nie mamy czym zestrzelić Miga???

    szlojdryn
  • Co takiego?
  • to takie żydowskie słowo, wpadło mi na wargi, kiedym to czytał
  • Nie mam słownika hebrajskiego. A co do meritum to może mamy czym. Jak tak to tylko musimy chcieć.
  • edytowano September 2018
    christoph napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    ...Trzeba tylko mieć czym ...
    /serio/ Naprawdę nie mamy czym zestrzelić Miga???

    szlojdryn

    Czy Kolega mógłby łaskawie pisać pełnymi zdaniami, a nie równoważnikami i skrótami myślowymi, z których jak sądzę nie tylko ja niewiele rozumiem?

    Ja nic do Kolegi nie mam, ale naprawdę percepcja niektórych wypowiedzi Kolegi może sprawiać niejaką trudność.
  • Rafał napisal(a):
    Nie mam słownika hebrajskiego. A co do meritum to może mamy czym. Jak tak to tylko musimy chcieć.
    Najpierw to może chciejmy mieć czym, bo jak na razie nasza doktryna przetrwania państwa sprowadza się do sprowadzenia do Polski kilku tysięcy meksykanów i murzynów w szeregach USArmy, która zna takie procedury, jak choćby przyspieszona ewakuacja.
  • Niech Kolega nie przesadza. Nie pamiętam żadnej przyspieszonej ewakuacji USArmy z kraju sojuszniczego w NATO. Były ewakuacje ale albo po szybkich interwencjach jak Grenada, albo po długich wojnach jak Wietnam czy Irak, a Somalia tak pośrodku i nie były przyspieszone. To jest poważna sprawa i być może jeden z powodów wahań i oporu w sprawie stałej bazy. No bo nie można będzie się wycofać jak nas napadną, a oni już tu będą. Wystarczy kompromitacji z nie dotrzymanymi gwarancjami dla Ukrainy i z podpuszczeniem Gruzji i zostawieniem jej bezbronną. USA musi osłabić Roję, nie dopuścić do aneksji żadnego z sojuszników i najlepiej ostatecznie zdegradować ją jako mocarstwo jesli same chcą być poważnym mocarstwem. W tym celu powinny odebrać Rosji jakiś ważny kraj i to ostentacyjnie i przy jej oporze. Może tego ostatniego nie zrobią bo Żydzi namotają tam w głowach i to się zemści na nich, znaczy na USA.
  • DMC napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Nie mam słownika hebrajskiego. A co do meritum to może mamy czym. Jak tak to tylko musimy chcieć.
    Najpierw to może chciejmy mieć czym, bo jak na razie nasza doktryna przetrwania państwa sprowadza się do sprowadzenia do Polski kilku tysięcy meksykanów i murzynów w szeregach USArmy, która zna takie procedury, jak choćby przyspieszona ewakuacja.
    Przedstaw zatem realną alternatywę dla obecności US Army w Polsce w kontekście obronności kraju.

    Czekam.



  • edytowano September 2018
    MarianoX napisal(a):
    DMC napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Nie mam słownika hebrajskiego. A co do meritum to może mamy czym. Jak tak to tylko musimy chcieć.
    Najpierw to może chciejmy mieć czym, bo jak na razie nasza doktryna przetrwania państwa sprowadza się do sprowadzenia do Polski kilku tysięcy meksykanów i murzynów w szeregach USArmy, która zna takie procedury, jak choćby przyspieszona ewakuacja.
    Przedstaw zatem realną alternatywę dla obecności US Army w Polsce w kontekście obronności kraju.

    Czekam.





    Napierdalanie w klawiaturę. Gdyby tą umiejętność przełożyć w jakiś sposób na obronność kraju bylibyśmy terenem nie do zdobycia na wieki.

    No to i ja ponapierdalam - trzeba obniżyć podatki i rozwiązać ZUS, wtedy będzie tyle pieniędzy, że starczy na miliard katiusz i zastrzelimy nimi wszystkich Ruskich. I Chińczyków jak przyjdą. Chociaż Chińczycy nie przyjdą, bo jak w końcu strzepniemy z siebie okupanta jankieskiego to będziemy sprzedwać do Chin wszystko, produkcja w Polsce będzie wielka, szczególnie że podatki małe (a ZUS nie będzie zabijał jednoosobowych fabryk), wepchniemy im wszystko wszystko. Socjaliści tego nie rozumieją.
  • I na 65 imieniny robimy se se seppukku
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.