Skip to content

Pierwsze ruchy w nowym Sejmie i rządzie

1131416181921

Komentarz

  • los napisal(a):
    Skąd się to upodobanie pismaków wzięło - by być nauczycielami polityków? Z założenia ich zawód polega na czym innym.
    Krytyk i eunuch z jednej są parafii...
  • raste napisal(a):
    los napisal(a):
    Skąd się to upodobanie pismaków wzięło - by być nauczycielami polityków? Z założenia ich zawód polega na czym innym.
    Krytyk i eunuch z jednej są parafii...
    Trudno się zgodzić z Kolegami. Ja tez nie zgadzam się z pismakami mainstreamu i grymaszącymi pismakami naszego obozu. To jednak nie oznacza, ze ich rolą nie jest właśnie komentowanie, krytykowanie i pouczanie polityków. Beznamiętnego relacjonowania możemy ewentualnie oczekiwać od reporterów. Dobrze jednak wiemy ze to trochę naiwne oczekiwanie bo dobór informacji tj uwypukleń i przemilczeń jest pierwszą i powszechnie stosowana zasada manipulacji we wszystkich programach informacyjnych. Najlepsza obrona jest wolność słowa i względna równowaga opcji w mediach tak aby można było konfrontować różne, zwykle sprzeczne, punkty widzenia i relacje.
  • edytowano January 2016
    Sławomir Cenckiewicz pełnomocnikiem MON do spraw reformy archiwów wojskowych.
  • nowy rzecznik rządu Rafał Bochenek, prawnik znany z konferansjerki na konwencjach
  • znaczy Witek nie domagała , cośmy sami dojrzeli
  • qiz napisal(a):
    znaczy Witek nie domagała , cośmy sami dojrzeli
    Witek łączyła dwie funkcje, na okres przejściowy.
  • może zamieszka w Moskwie razem z Turowskim
  • @celnik.mateusz: Można się tego było spodziewać. Ja w każdym razie nie liczyłem na pobieranie 500 zł dłużej niż przez 2 miesiące...
    Projekt w tym kształcie niewątpliwie dyskryminuje starsze małżeństwa z już odchowanymi dziećmi, które ewentualnie skusiłyby się na kolejne... niemniej, nie oszukujmy się, to młodzi będą odpowiadać za dzietność całego kraju. A przecież chodzi o pomoc w decyzji o przyjęciu kolejnego dziecka, a nie w odchowaniu tych, które już są.
  • krzychol66 napisal(a):
    @celnik.mateusz: Można się tego było spodziewać. Ja w każdym razie nie liczyłem na pobieranie 500 zł dłużej niż przez 2 miesiące...
    Projekt w tym kształcie niewątpliwie dyskryminuje starsze małżeństwa z już odchowanymi dziećmi, które ewentualnie skusiłyby się na kolejne... niemniej, nie oszukujmy się, to młodzi będą odpowiadać za dzietność całego kraju. A przecież chodzi o pomoc w decyzji o przyjęciu kolejnego dziecka, a nie w odchowaniu tych, które już są.
    Dokładnie, dopowiem brutalnie- starsi nie będą raczej już mieli dzieci.
    "Interesowność" tego projektu POWINNA polegać na przyroście demograficznym. Na tym, żeby mający 1 dziecko zdecydowali się na 2gie, mający dwójkę- na kolejne. Itd.
    Nie można o tym mówić głośno, ale to jest oczywiste. I, prawdę powiedziawszy, słuszne.

  • Do tego powinna być propaganda pronatalistyczna. Duża rola telewizji żeby pokazać że rodziny wielodzietnej są cool
  • Do tego powinna iść w parze cała polityka prorodzinna - opieka medyczna nad matką i dzieckiem, obniżka VAT na ubranka, jakieś zmiany w liczeniu lat do emerytury itd.
    Po prostu matka wychowująca dzieci = kobieta pracująca.
  • edytowano January 2016
    Trzy miesiące po wyborach nadal jedyną dającą się oglądać telewizją w Polsce jest Trwam. Skaczę po kanałach, a na jedynce pyszczący Sierakowski, Ciosek, Żakowski i pupilek nowego kierownictwa Ziemiec, który po tym, jak się prawie spalił z rodziną, przeszedł zdaje się jakąś przemianę duchową i w związku z tym mówi na przydechu oraz nosi skupienie na twarzy. To jak widać wystarcza do objęcia posady gwiazdy mediów narodowych.
    Gówno to jest i tyle wam powiem. Nie o taką Polskę walczyłem.
  • extraneus napisal(a):
    a na jedynce pyszczący Sierakowski,... Żakowski i pupilek nowego kierownictwa Ziemiec,
    #Debata
    Żakowski vs Wildstein
    Wildszein coś tam mówi, nie wytrzymuje tego siedzący w pierwszym rzędzie Sierakowski, Wildsztein macha ręką w geście "nie przeszkadzaj mi", Sierakowski krzyczy! "Pan jest chamem!".
    Konsternacja - prowadzący debatę Ziemiec uspokaja, Wildstein prosi o jakiś poziom dyskusji.

    Za chwilę mówi Żakowski. Tym razem nie wytrzymuje Wildstein - "I to ma być merytoryczna debata!"

    :)
    Warto było obejrzeć...

  • To powinien być "następny ruch".

    Lista członków służby zagranicznej, którzy przyznali się do służby lub współpracy z komunistycznymi służbami specjalnymi oraz osób, które IPN podejrzewa o kłamstwo lustracyjne
    http://static.presspublica.pl/red/rp/pdf/kraj/MSZ.pdf
  • Mariusz Antoni Kamiński złożył dymisję... ludzie, co się dzieje, ręce opadają!
  • extraneus napisal(a):
    Mariusz Antoni Kamiński złożył dymisję... ludzie, co się dzieje, ręce opadają!
    Spoko. "PiS słucha głosu narodu. Mimo iż kandydat wygrał konkurs, od razu ustąpił dla dobra społecznego, nie tak jak te wuje z PO, które trzymały się stołków pazurami aż do samego końca."
  • edytowano February 2016
    Antoni działa w MON sobotnie masowe aresztowania :

    DOTYCZY:ŻANDARMERIA WOJSKOWA
    Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 40 osób, które jako zorganizowana grupa przestępcza m.in. miały "pomagać" cywilom oraz podchorążym Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni w zdawaniu końcowych egzaminów lekarskich oraz egzaminów językowych.
    Zatrzymań dokonano w sobotę w całym kraju, m.in. w Gdyni, Wrocławiu, Łodzi i Gliwicach - podał w niedzielę rzecznik ŻW ppłk Marcin Wiącek.

    Według niego zorganizowana grupa przestępcza składała się z żołnierzy zawodowych, podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz osób cywilnych.

    Mieli się oni dopuścić czynów polegających m.in. na przerabianiu dokumentów, wyłudzaniu poświadczeń nieprawdy i posługiwaniu się dokumentami potwierdzającymi nieprawdę. Przestępstwa te są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

    "Jak ustalono, zorganizowana grupa przestępcza, działająca od kilkunastu miesięcy, przy pomocy technicznych środków łączności, udzielała m.in. pomocy osobom cywilnym oraz podchorążym Wojskowej Akademii Technicznej i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni w zdawaniu końcowych egzaminów lekarskich oraz egzaminów językowych" - podał Wiącek.

    Dodał, że za taką pomoc członkowie zorganizowanej grupy przestępczej żądali od kilkuset do 15 tys. zł. Żandarmeria zabezpieczyła ponad ćwierć miliona zł pochodzących z przestępstwa.

    Śledztwo w sprawie będzie prowadzone przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie.


    http://www.defence24.pl/316851,40-osob-zatrzymanych-przez-zw-zarzuty-ws-egzaminow-na-uczelniach-wojskowych

    z tego wynika , ze z Armii zrobiono spółdzielnię dla wybranych krewnych i znajomych królika
  • Myślę że z kopalniami problem jest ten sam.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Myślę że z kopalniami problem jest ten sam.
    Myślę że ze świecą szukać dziedzin gdzie tak nie jest. I dlatego jest jak jest.
  • Końcowy egzamin z angielskiego na WAT od lat budził przerażenie studentów "mundurowych", nie tylko z powodu wysokiego poziomu ale i bardzo poważnych konsekwencji jego oblania. Były też plotki, że przy odpowiednim posmarowaniu oraz układach można go przejść bezboleśnie. Ukrócenie tego procederu może być ważnym krokiem w likwidacji przeróżnych armijnych patologii.
  • edytowano February 2016
    ech...jak się zabiorą za egzaminy z lengwydża objete przez STANAG to dopiero będzie ubaw po same pachy
  • Przychody z podatków za styczeń były w stosunku do stycznia 2015 większe o 2 mld złotych. W innych miesiącach może być lepiej. Nie znam detali, nie wiem czy to nie plotka, od kolegi bankowca usłyszałem.

    Na ludzi padł blady strach, podziękujmy opozycji, Kodu, Wyborczej itp. To dzięki nim budżet może mieć się świetnie.

    JORGE>
  • No ba, sam się do tego przyłożyłem. Uświadomiłem sobie, wypełniając pit za zeszły rok, że przez ostatnie 5 lat źle się rozliczałem (zawyżałem odpis za składki za zdrowotne) no i się dobrowolnie "skorygowałem" na dwa i pół patyka.

    Zabolało....ale 'bul' rzyci łagodził fakt że piniondze, mam nadzieje tym razem, pójdą w dobre ręce.
  • Ale co ma KOD i Wyborcza do bladego strachu? Że grzeją narrację Pisoskiego terroru?
  • qiz napisal(a):
    Ale co ma KOD i Wyborcza do bladego strachu? Że grzeją narrację Pisoskiego terroru?
    I to jak grzeją!
  • JORGE napisal(a):
    Przychody z podatków za styczeń były w stosunku do stycznia 2015 większe o 2 mld złotych. W innych miesiącach może być lepiej. Nie znam detali, nie wiem czy to nie plotka, od kolegi bankowca usłyszałem.

    Na ludzi padł blady strach, podziękujmy opozycji, Kodu, Wyborczej itp. To dzięki nim budżet może mieć się świetnie.

    JORGE>
    2,7 mld ściśle pisząc :) Jeszcze cztery takie strzały i już będzie na 500+. Moim zdaniem mafia Vatowa trochę wyhamowała
  • fatuswombatus napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Myślę że z kopalniami problem jest ten sam.
    Myślę że ze świecą szukać dziedzin gdzie tak nie jest. I dlatego jest jak jest.


    słuzba zdrowia...prosze rozpierdolicie ta mafię
  • edytowano February 2016
    W służbie zdrowia PiS świadomie poszedł na układ (przecież JKM Radziwiłł to samo jądro lekarskiego, za publiczne środki utrzymywanego, establiszmentu) i nie spodziewam się w pierwszym czteroleciu otwierania tego akurat frontu (tak jak nie spodziewam się żadnych protestów płacowych lekarzy).
  • u nas sie zaczeło...anestezjolodzy "proszą" o 40% wzrost wynagrodzeń
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.