Skip to content

Smoleńsk-v.2.0.1

17810121340

Komentarz

  • edytowano April 2018
    Pisałem że Karnole wybrali sobie role Michniczków dwóch RP III i 3/4 (powiedziałbym raczej że 1/3 do 1/2). Nie było wówczas odzewu, a nawet zdziwienie moim dziwactwem.
  • Maria napisal(a):
    Znakomita odpowiedź Ewy Stankiewicz-Jorgensen na wyjątkowo wredny atak na Raport i Komisję spłodzony przez Marka Pyzę:
    http://telewizjarepublika.pl/ewa-stankiewicz-mocno-odpowiada-markowi-pyzie-potwierdzono-istotne-fakty-to-nie-jest-przelom,63528.html
    Długie, więc nie będę wklejać, ale świetnie napisane i dla niekumatych w sprawach technicznych też się nadaje. Poza tym widać, że dokładnie przekonsultowane z mężem, więc kopalnia rzetelnej wiedzy. Bardzo polecam.

    Swoją drogą jeszcze nie tak dawno z dużym zainteresowaniem śledziłam twórczość duetu Pyza und Wikło. Się skończyło.
    Nie mam linku do artykułu Pyzy, ale sądzę, że jeszcze wisi na stronie wpolityce.pl
    Albo Pyzą ktoś manipuluje albo realizuje linię redakcji, że Jarosław Kaczyński nigdy nie miał brata. Najważniejsze, że ma syna.
  • edytowano April 2018
    Raczej to drugie zważywszy że zmiana linii dotyczy większości autorów wpolityce. Nie widzę też niektórych dawniej obecnych gościnnie a chyba już zbyt "prawicowych". "Oszołomów" eliminują.
  • Rafał napisal(a):
    Raczej to drugie zważywszy że zmiana linii dotyczy większości autorów wpolityce. Nie widzę też niektórych dawniej obecnych gościnnie a chyba już zbyt "prawicowych". "Oszołomów" eliminują.
    Czas na Makowskiego.
  • Acha, a w inkryminowanej sprawie rację ma Pyza a nie Stankiewicz. Przełom to coś nowego - przed chwilą było całe a teraz jest złamane. W raporcie technicznym nie ma ani jednego ustalenia, którego bym nie znał pięć lat temu. Ot, zwykła kopanina między Karnolami a Ssakiewiczem. Zieeew.
  • edytowano April 2018
    los napisal(a):
    Urząd państwowy mający umocowanie w ustawodawstwie opublikował raport i tym samym stał się on oficjalnym dokumentem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

    Jeżeli dokument oficjalnie uznajemy za fałszywy, to rodzi się pytanie - co z jego autorami? Czy to tylko artykuł 271 czyli od trzech miesięcy do 5 lat czy już artykuł 127 czyli nie mniej niż lat 10 albo dożywotka. Nie zauważyłem, by Najjaśniejsza Rzeczpospolita interesowała się nimi w tym kontekście.
    to prosta sprawa - wypłynęły nowe okoliczności (badania komisji) i raport wymaga sprostowania.

    Autorów raportu można wsadzić wyłącznie na podstawie nagrań z ich obradów, gdy fałszują dowody (zamiana strefa wybuchów na strefa pożarów) i zmawiają się z góry co do wyniku.
  • los napisal(a):
    Acha, a w inkryminowanej sprawie rację ma Pyza a nie Stankiewicz. Przełom to coś nowego - przed chwilą było całe a teraz jest złamane. W raporcie technicznym nie ma ani jednego ustalenia, którego bym nie znał pięć lat temu. Ot, zwykła kopanina między Karnolami a Ssakiewiczem. Zieeew.
    co innego wiedzieć, co innego mieć dowody. W raporcie są dowody.

  • Nagrania nie są dowodem w procesie karnym. Dziękuję za uwagę. s. Jurysprudencja
  • Ale dla trybunału ludowego już tak.
  • W czasach kiedy Jurysprudencja nosiła imię Jekatierina Pawłowna (lub podobne) Polacy potrafili łatwo i z gracją omijać podnoszone przez nią niedogodności formalne. Chmieleński się tym zajmował.
  • los napisal(a):
    Ale dla trybunału ludowego już tak.
    A to tak. Jak najbardziej. Zresztą mówiłem o nagraniach audio.
  • los napisal(a):
    Acha, a w inkryminowanej sprawie rację ma Pyza a nie Stankiewicz. Przełom to coś nowego - przed chwilą było całe a teraz jest złamane. W raporcie technicznym nie ma ani jednego ustalenia, którego bym nie znał pięć lat temu. Ot, zwykła kopanina między Karnolami a Ssakiewiczem. Zieeew.
    Pięć lat temu znałeś dokładne miejsce umieszczenia ładunków wybuchowych? I mogłeś to udowodnić?
  • Nie znałem wielu detali, nadal zreszta nie znam, bo detale mnie nie interesują nigdy. Ale trzymajmy się słownika, detal to detal a przełom to przełom.
  • W tym wypadku chodzi jednak o możliwość obalenia raportu Millera. Przecież nie przez Ciebie, tylko również przez międzynarodowe komisje od badania wypadków lotniczych. Do tego potrzebne są twarde dowody i te dostarcza cholernie żmudna praca uczonych zrelacjonowana w raporcie. W tym sensie to jest przełom.
    Bo o tym co się stało z grubsza wiemy nawet dłużej niż pięć lat.
  • loslos
    edytowano April 2018
    Daj spokój. Copy-pastę z raportu Anodiny można było obalić w godzinę po opublikowaniu, to była tandeta. Oczywiście - każda kolejna warstewka umacnia raport komisji ale to nie jest przełom, przełomy to były lata temu.

    A lekceważenie sprawy przez Jarosława Kaczyńskiego jest dla mnie jedna z większych tajemnic człowieczeństwa.
  • los napisal(a):
    Nie znałem wielu detali, nadal zreszta nie znam, bo detale mnie nie interesują nigdy. Ale trzymajmy się słownika, detal to detal a przełom to przełom.
    Lubię to!
  • @Los - nie będę się wykłócać o słowa. Dla mnie raport jest ważnym podsumowaniem kolejnego etapu pracy podkomisji i jest nie do ruszenia ze względu na materiał dowodowy.
    Styl pisaniny Pyzy wprowadza tylko ferment i podważa i tak nadszarpnięte zaufanie do zgromadzonego w tej komisji zespołu badaczy. Wystarczy poczytać komentarze "naszych".

    Co do postawy Kaczyńskiego - pełna zgoda.
  • Maria napisal(a):
    @Los - nie będę się wykłócać o słowa.
    Ale tylko słowo jest tematem tej dyskusji. Nikt z nas nie twierdzi, że raport jest bezwartościowy, tak twierdzą tylko Paszczak, Morawieccy dwaj i najprawdopodobniej Kaczyński. Zaprzeczamy tylko słówku "przełom." Przełom to przełom a synteza to synteza. Inne pojęcia.
  • los napisal(a):
    Maria napisal(a):
    @Los - nie będę się wykłócać o słowa.
    Ale tylko słowo jest tematem tej dyskusji. Nikt z nas nie twierdzi, że raport jest bezwartościowy, tak twierdzą tylko Paszczak, Morawieccy dwaj i najprawdopodobniej Kaczyński. Zaprzeczamy tylko słówku "przełom." Przełom to przełom a synteza to synteza. Inne pojęcia.
    Tematem tej dyskusji.
    Czy przeczytałeś artykuł Pyzy?
  • Tak. Jest paskudny i manipulancki, co mnie zmartwiło, bo dotąd miałem o osobie dobre zdanie.
  • los napisal(a):
    Tak. Jest paskudny i manipulancki, co mnie zmartwiło, bo dotąd miałem o osobie dobre zdanie.
    Czyli mamy identyczną opinię.
  • Osoba trzeźwieje
  • Macierewicza do pakamery, raport techniczny sprywatyzowany.
    W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją portalu niezalezna.pl dotyczącą rozsyłania treści raportu technicznego dotyczącego okoliczności katastrofy smoleńskiej do eurodeputowanych PE, amerykańskich kongresmenów, czy zagranicznych mediów, zachęcamy także do przekazywania angielskiej wersji raportu do uczelni na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Apelujemy o przesyłanie linków do uniwersytetów także za pośrednictwem mediów społecznościowych. Każdy z nas może wziąć udział w rozpowszechnianiu wiedzy o prawdziwych przyczynach katastrofy smoleńskiej. Docierajmy do tych naukowców z prawdą o Smoleńsku
  • vigilate napisal(a):
    Nagrania nie są dowodem w procesie karnym. Dziękuję za uwagę. s. Jurysprudencja
    są, o ile nie można podważyć ich wiarygodności
  • Maria napisal(a):
    los napisal(a):
    Tak. Jest paskudny i manipulancki, co mnie zmartwiło, bo dotąd miałem o osobie dobre zdanie.
    Czyli mamy identyczną opinię.
    ale ktoś mu serwuje, Pyza jest czyimś głosem, wygląda na to, że prokuratury

  • KazioToJa napisal(a):
    Maria napisal(a):
    los napisal(a):
    Tak. Jest paskudny i manipulancki, co mnie zmartwiło, bo dotąd miałem o osobie dobre zdanie.
    Czyli mamy identyczną opinię.
    ale ktoś mu serwuje, Pyza jest czyimś głosem, wygląda na to, że prokuratury


    O, niewątpliwie.
    Czy prokuratury?
    Być może należałoby postawić pytanie, czyim głosem jest prokuratura zatrudniająca ruskich agentów w charakterze ekspertów.

  • loslos
    edytowano April 2018
    extraneus napisal(a):
    Macierewicza do pakamery, raport techniczny sprywatyzowany.
    W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją portalu niezalezna.pl dotyczącą rozsyłania treści raportu technicznego dotyczącego okoliczności katastrofy smoleńskiej do eurodeputowanych PE, amerykańskich kongresmenów, czy zagranicznych mediów, zachęcamy także do przekazywania angielskiej wersji raportu do uczelni na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Apelujemy o przesyłanie linków do uniwersytetów także za pośrednictwem mediów społecznościowych. Każdy z nas może wziąć udział w rozpowszechnianiu wiedzy o prawdziwych przyczynach katastrofy smoleńskiej. Docierajmy do tych naukowców z prawdą o Smoleńsku
    No wiesz, takie tylko są możliwości opozycji. Jarosław Kaczyński nigdy nie miał brata.
  • Tymczasem Marian Kowalski ...

    19 kwietnia 2018 r. | 17:21
    23

    Od kilku dni na stronie internetowej Białego Domu można podpisać petycję skierowaną do Prezydenta USA Donalda Trumpa. Petycja dotyczy przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa katastrofy smoleńskiej. Inicjatorem akcji jest nowa partia polityczna Ruch 11 Listopada, której prezesem jest Marian Kowalski.

  • Maria napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    Maria napisal(a):
    los napisal(a):
    Tak. Jest paskudny i manipulancki, co mnie zmartwiło, bo dotąd miałem o osobie dobre zdanie.
    Czyli mamy identyczną opinię.
    ale ktoś mu serwuje, Pyza jest czyimś głosem, wygląda na to, że prokuratury

    O, niewątpliwie.
    Czy prokuratury?
    Być może należałoby postawić pytanie, czyim głosem jest prokuratura zatrudniająca ruskich agentów w charakterze ekspertów.



    obojętnie czy z powodu agenturalności czy bycia pod wpływem Rosji czy kogoś innego, ważne, że organ państwa mający narzędzia do działania odmawia działania, podając dziwne preteksty.
  • Ciekawe1 jest jeszcze jedno - milczenie Moskwy. Ich ustalenia zostały podważone, czas by Anodina włożyła perełki i coś wyartykułowała. Takich ekspertów jak ci podpisani pod raportem nie można lekceważyć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.