Skip to content

Smoleńsk-v.2.0.1

13468940

Komentarz

  • edytowano April 2018
    Śledztwo może sobie dalej trwać. Wyraźnie napisałem co trwa za długo. Mogę jeszcze raz kawa na ławę: za długo trwa przejście do formalnych aktów oskarżenia na podstawie tego co już wiadomo. Za długo trwa zabieranie się do rozliczeń. To jest świadoma decyzja ta zwłoka.
    Mógłby Janicki z Arabskim czekać na poważniejsze zarzuty siedząc w pierdlu za karygodne zaniedbania. Mógłby Tusk sobie gruchać z Timmermansem i załatwiać azyl polityczny w Holandii lub Belgii omijając szerokim łukiem TenKraj którego jest formalnym obywatelem w słusznej obawie o zakucie w kajdanki już po wyjściu z samolotu.No niech Holandia da mu ten azyl za przyczynienie się do "katastrofy" jak ta nad Ukrainą. Mogą jeszcze "dołożyć" Rosji udzielając rządowych gwarancji dla Nordstream 2. Pieniądz nie śmierdzi. Śmierdzą niektórzy ludzie pieniądza. Tym Tusk pasuje.
  • edytowano April 2018
    DZIWNA SPRAWA.

    Wszystkim (tutaj przynajmniej) wydawało się, że ta sprawa będzie priorytetem (politycznym, państwowym) PiS-u. Ziobryści raczej nie blokują, Gowinowcy - im faktycznie nie zależy na pospiechu, bo byciem PO stawia ich po stronie "winny".
    Więc kto?

  • Macierewicz zapowiada że na dniach ujrzy upubliczni raport "techniczny", w którym
    w sposób "wyczerpujący i wiarygodny" opisana jest główna przyczyna katastrofy smoleńskiej
    stefczyk z 9.04.2018
    stefczyk z 7.04.2018
  • Oby. I oby były tego konkretne konsekwencje nie tylko dla Macierewicza.
  • Jaro sobie robi jaja z Polaków. Nie zrobili śledztwa na Okęciu tylko międlą papkę złomu w Smoleńsku, a to szopka była z podpaleniem starych blach tutki. Chris Cieszewski to pokazał na zdjęciach satelitarnych, że szopka z wysadzonymi blachami samolotu była przygotowana parę dni wcześniej. Jaro nie ruszy tematu, bo zbyt wiele stron było zaangażowanych w likwidację "bohatera"...
  • edytowano April 2018
    romeck napisal(a):
    DZIWNA SPRAWA.

    Wszystkim (tutaj przynajmniej) wydawało się, że ta sprawa będzie priorytetem (politycznym, państwowym) PiS-u. Ziobryści raczej nie blokują, Gowinowcy - im faktycznie nie zależy na pospiechu, bo byciem PO stawia ich po stronie "winny".
    Więc kto?

    Nie, priorytetem kampanii były 500+, VATy, wiek emerytalny, reformy szkolnictwa. PiS wyciszył temat smoleński, a Macierewicza do ogólnopolskiej kampanii 2015 r. schował. Szydło niewiele przed wyborami to wręcz zaprzeczała, że miałby zostać ministrem obrony.
    "Tutaj" to jednak dość specyficzny segment PiSowskiego elektoratu, no i mniejszościowy.

    (Ciche założenia: nie uważam, żeby sprawa była dla mnie nieważna, a co było dla PiSu priorytetem i co było pokazane wyborcom jako priorytet)
  • Czyżby qlega @chudopachołek się FYM-a obczytał?
    Maskirovka była już dawno skompromitowana, zresztą nie trzyma się kupy.
    A na Okęciu rzeczywiście powinno być przeprowadzone śledztwo: kto podłożył, kto oślepł, kto uszkodził systemy kontroli dostępu, kto unieszkodliwił kamery itd. Tyle, że to raczej nie zadanie dla podkomisji, a dla służb i prokuratury.
  • krzychol66 napisal(a):
    Czyżby qlega @chudopachołek się FYM-a obczytał?
    Maskirovka była już dawno skompromitowana, zresztą nie trzyma się kupy.
    A na Okęciu rzeczywiście powinno być przeprowadzone śledztwo: kto podłożył, kto oślepł, kto uszkodził systemy kontroli dostępu, kto unieszkodliwił kamery itd. Tyle, że to raczej nie zadanie dla podkomisji, a dla służb i prokuratury.
    No to odpowiedz mi dlaczego nie zrobili dokładnego śledztwa na Okęciu, zdjęć, nagrań, świadków itp. i dlaczego Jarek na pobojowisku w Smoleńsku stwierdził, że ciało brata było bardzo zimne, zimniejsze niż temperatura powietrza? Jak myślisz dlaczego ?
  • Konfederata napisal(a):
    "Ufajcie". Rzekł Manitou.
    Ufff - odpowiedzial elektorat.
  • Ja ci odpowiem, bo je dostarczyli po paru godzinach chłodnią.
  • Kolego, my tu bardzo uważamy na metodologię.
  • Co też Kolega wypisuje? Nie będę pytał dalej bo naprawdę przed ta rocznica nie wypada prowadzić takich spekulacji.
  • edytowano April 2018
    Losie wiem. I w sumie masz rację. Ale chyba zdajesz sobie sprawę, że gdyby wszyscy Polacy zawsze trzymali się metodologii, regulaminu i prawa to nigdy nie wybuchłoby żadne polskie powstanie ?
  • Rafał napisal(a):
    Co też Kolega wypisuje? Nie będę pytał dalej bo naprawdę przed ta rocznica nie wypada prowadzić takich spekulacji.
    No właśnie my Polacy tacy zawsze akuratni. A tacy choćby Hiszpanie robią swoje i maja gdzieś formy-srormy :))
  • „Na lotnisku w Smoleńsku doszło do katastrofy samolotu rządowego JAK40 - taką informację przekazał rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Na pokładzie jest prezydent Polski Lech Kaczyński.”
    https://www.salon24.pl/u/jerzy-korytko/739349,ujawniam-okolicznosci-10-kwietnia-tajemnica-katastrofy-rozwiazana
  • Konfederata napisal(a):
    "Ufajcie". Rzekł Manitou.
    i upierdolił Antuana.
  • chudopachołek napisal(a):
    „Na lotnisku w Smoleńsku doszło do katastrofy samolotu rządowego JAK40 - taką informację przekazał rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Na pokładzie jest prezydent Polski Lech Kaczyński.”
    https://www.salon24.pl/u/jerzy-korytko/739349,ujawniam-okolicznosci-10-kwietnia-tajemnica-katastrofy-rozwiazana
    Ostatnie zdjęcie w życiu PLK - na pokładzie Tu154
    image

  • Jednak jutro podkomisja ogłosi raport: http://niezalezna.pl/222174-wiemy-kiedy-podkomisja-smolenska-oglosi-swoj-raport-techniczny

    To dobrze. Oby był treściwy. Oby zaraz nastąpiły dalsze kroki.
  • Mania napisal(a):
    chudopachołek napisal(a):
    „Na lotnisku w Smoleńsku doszło do katastrofy samolotu rządowego JAK40 - taką informację przekazał rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Na pokładzie jest prezydent Polski Lech Kaczyński.”
    https://www.salon24.pl/u/jerzy-korytko/739349,ujawniam-okolicznosci-10-kwietnia-tajemnica-katastrofy-rozwiazana
    Ostatnie zdjęcie w życiu PLK - na pokładzie Tu154
    image


    Widziałem to wiele razy. Masz exif zdjęcia, że to z 10.04.2010 ? Jak nie to nie ma o czym mówić.
  • edytowano April 2018
    Pomnik wreszcie jest. Nie byłem tam, ale skróty przemówień i urywki relacji budujące. Obejrzę dokładniej w TV. Jest miejsce, jest pamięć. Wreszcie.
    Jutro raport. "Pojutrze" wreszcie powinni zdrajcy iść pod sąd. Poważne państwo osądza zdrajców. Nie mają znaczenia protesty mocarstw i mocy. Ci co zaprotestują to najpewniej mocodawcy zdrajców. Po wrzasku ich poznamy.
    Pomiędzy jutro a pojutrze należy uchwalić, szybko i sprawnie, zapowiedziane zmiany w sądownictwie. Niczego już z nikim nie konsultować.Szybko wprowadzić zmiany w KRS, SN i sądach powszechnych też personalne. Szybko zabrać się za osądzanie.

    UE i tak będzie oburzona, zniesmaczona itp. USA też będą wybrzydzać. To nie ma znaczenia. Izrael też nie ma. Nie będzie gorzej niż miało być. Może będzie mnie estetycznie i sympatycznie. To, co najwyżej, pogorszy samopoczucie estetów, o dziwo też bardzo licznych i wpływowych w obozie Dobrej Zmiany. Jebał ich pies. Orban wygrał i wszyscy muszą zacisnąć zęby i jakoś z polskim chamem żyć. Nawet JarKacz musi.
  • Rslacjami TV z dziś mimo pewnej przesady w sumie się nawet wzruszyłem...

    Ale co dalej..?
  • Konfederata napisal(a):
    Rslacjami TV z dziś mimo pewnej przesady w sumie się nawet wzruszyłem...

    Ale co dalej..?
    Dalej nic, jak zwykle.
  • edytowano April 2018
    qiz napisal(a):
    Konfederata napisal(a):
    Rslacjami TV z dziś mimo pewnej przesady w sumie się nawet wzruszyłem...

    Ale co dalej..?
    Dalej nic, jak zwykle.
    I w tym BUL bez NADZIEI..

    Mamy MiT...
    Brak spożytkowania..
  • Konfederata napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Konfederata napisal(a):
    Rslacjami TV z dziś mimo pewnej przesady w sumie się nawet wzruszyłem...

    Ale co dalej..?
    Dalej nic, jak zwykle.
    I w tym BUL bez NADZIEI..

    Mamy MiT...
    Brak spożytkowania..


    Niby przywykłam do NIC, a jednak boli.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Nie no, frekwencja na uroczystościach żałosna była. W sumie można się było tego spodziewać. No i jeszcze ten oszołomiony Melak z Kaczyńską odsłaniający pomnik. Gorzej wybrać już nie mogli.
  • chudopachołek napisal(a):
    Mania napisal(a):
    chudopachołek napisal(a):
    „Na lotnisku w Smoleńsku doszło do katastrofy samolotu rządowego JAK40 - taką informację przekazał rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Na pokładzie jest prezydent Polski Lech Kaczyński.”
    https://www.salon24.pl/u/jerzy-korytko/739349,ujawniam-okolicznosci-10-kwietnia-tajemnica-katastrofy-rozwiazana
    Ostatnie zdjęcie w życiu PLK - na pokładzie Tu154
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    Widziałem to wiele razy. Masz exif zdjęcia, że to z 10.04.2010 ? Jak nie to nie ma o czym mówić.

    Po co się martwisz o exify, najważniejsze, że Jerzy Korytko widział PLK w Jaku, 10 IV 2010 i "rozwiązał tajemnicę katastrofy". :-?
  • Niestety, nie mogę oglądać, ale może kogoś zainteresuje.
    Relacja live z prezentacji raportu technicznego.
  • Oglądam na WSI24. Na info leci komisja AG. Na 1 i 2 też nie ma (dafaq?)

    Mówił AM ogólnie co będzie, teraz Frank Taylor. Na szczylujni oczywiście ujęcie szerokie, żeby się AM zmieścił (wcześniej było na pół podzielone jak mówił już Taylor =D> ).

    Konkluzja jego wypowiedzi - na pierwszy rzut oka widział, że coś nie gra, ale jeszcze trochę wody upłynie, zanim dokładnie sprawdzą.

    Teraz AM znowu, a potem ma być prezentacja.
  • Wołodia na skajpie już dzwonił?
  • Bez Skajpa. Wszyscy na żywo. Krótka prezentacja, ale tresciwa.

    Teraz pytania. Po jednym na stację.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.