Skip to content

Brzoście rżnąć czy nie rżnąć? bo się pogubiłem

12357

Komentarz

  • Rafał napisal(a):
    PE wie swoje. Znaczy nie analizowali zbyt dokładnie.
    W ogóle nie analizowali. W tej chwili sytuacja jest taka, że Polsce z wielu powodów trzeba przywalić - więc się wali czymkolwiek.


  • edytowano September 2016
  • Ja zasię właśnie wróciłem z lotnej kontroli w Puszczy Białowieszczańskiej i jako żywo jeszcze stoi!

    Natomiast przezabawne opowiadają anekdoty miejscowi o tym przepisaniu wiadomej Puszczy z klejnotu przyrody na klejnot przyrodniczo-kulturowy. Gdyż takem se imaginował, że ta kultura to polega na tem, że brodaci węglarze a smolarze palą se nocą horyłkę, około 13 ją pożywają, a po południu kamiennymi toporkami ścinają jagiellońskie dęby, coby były na smołę, wungiel drzewny i opał do kociołka bimbrowniczego.

    Tymczasem miejscowi zapoznali mnie z terminem Harvester i twierdzą, że szaleje po Puszczy takich pięć:

  • A zaś w Puszczy Knyszyńskiej jeden myśliwy skarżył się, że szkodników w lesie jest tyle, że Koło Łowieckie nie nastarcza planu odstrzałów obrobić. Jeleni, w sensie.

    Opedział mię też pyszną anekdotę o samym Bronku!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A zaś w Puszczy Knyszyńskiej jeden myśliwy skarżył się, że szkodników w lesie jest tyle, że Koło Łowieckie nie nastarcza planu odstrzałów obrobić. Jeleni, w sensie.

    Opedział mię też pyszną anekdotę o samym Bronku!
    Wal!

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A zaś w Puszczy Knyszyńskiej jeden myśliwy skarżył się, że szkodników w lesie jest tyle, że Koło Łowieckie nie nastarcza planu odstrzałów obrobić. Jeleni, w sensie.

    Nihil novi, za komuny hodowano te jelenie dla tayszy i ich gości, którzy zostawiali "cenne dewizy". Wydawało się że przyjdzie normalność (czyli utrzymanie ich pogłowia na sensownym poziomie) ale jak dotąd nic z tego.
  • (niedawno na własne oczy czytałem, jak jakiś dziadek na FB drogą interpretacji, której nie powstydziliby się Andrzej Zoll i Ewa Łętowska razem wzięci, wywiódł z wypowiedzi kogoś z MŚ, że Szyszko planuje niedługo odstrzał żurawi. Że zrobił się z tego piękny hejcik na PiS na pińcet komentarzy nie musze chyba dodawać?)
  • Mania napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A zaś w Puszczy Knyszyńskiej jeden myśliwy skarżył się, że szkodników w lesie jest tyle, że Koło Łowieckie nie nastarcza planu odstrzałów obrobić. Jeleni, w sensie.

    Opedział mię też pyszną anekdotę o samym Bronku!
    Wal!

    - Panie Prezydencie, pozdrawiam w imieniu myśliwych województwa podlaskiego. Darz bór!
    - Darz bór, panie kochanku, czekaj a wiesz pan, jakiego ładnego byka mój syn ustrzelił? Czekaj pan, tu mam zdjęcie - i macać się zaczyna po kieszeniach, z rosnącym zniecierpliwieniem. - Noż gdzie ono, panie kochanku...
    Wtem włącza się Dziadzia:
    - Bronku, w drugim garniturze zostawiłeś!
  • Dlaczego leśnicy muszą działać w Puszczy Białowieskiej?
  • Góry Izerskie nóóóóórrrmalnie
  • I ten obrazek idzie nieco na skos wątków. Nie da się ukryć!

    image
  • Bruksela robi słusznie, bo ludzie z założenia są winni więc należy ich pałować i należy raczej żałować, że za mało się to robi, a kornik jest niewinny.
  • Groza Mistrz!
  • Meanwhilnie nadszyszkownik Szyszko udał się do Wielkiego Sądu Wujni i tam zeznał, że Komisja to wuje i wuj wiedzą o ochronie środowiska. Swędziowie z zainteresowaniem pokiwali głowami.
    Polska zażądała, aby całkowicie oddalić żądania KE, bo są zupełnie bezpodstawne i niezgodne z prawem. Polska zażądała też, aby nie wymierzać jakiejkolwiek kary Polsce, gdyż Polska nie łamie prawa. Natomiast KE nie zna prawa UE w zakresie Natury 2000, w związku z tym posługuje się różnego rodzaju sloganami, nie odwołując się do meritum sprawy
    https://wpolityce.pl/polityka/362813-minister-szyszko-podczas-wysluchania-w-ts-ue-ws-puszczy-pokazalismy-ze-to-czego-zada-ke-jest-niezgodne-z-prawem-ue
  • edytowano November 2017
    No niestety nie znam się na europejskim prawie o lasach i generalnie na prawie europejskim. W prawie europejskim widzę jeszcze mniej logiki i sprawiedliwości niż w polskim. Być może więc minister Szyszko ma rację.Natomiast na ludziach i stosunkach międzyludzkich znam się nieco lepiej niż na prawie i oceniam zdolności współpracy, pozyskiwania zrozumienia i poparcia przez ministra, czyli tak zwane umiejętności interpersonalne, jak się zdaje istotne w zestawie kwalifikacji politycznych, na niedostateczny.
  • Oceniasz na podstawie tego co pokażą media. Ja mogę oceniać z autopsji i w czasach, kiedy byłem jego doradcą, czyli miałem z nim bliższe kontakty, miał świetną zdolność komunikowania i przewodzenia, czego przykładem było załatwienie dla Polski przewodnictwa w Konwencji Klimatycznej.
  • No dobrze, ale jego obecna rola wymaga pracy nad wizerunkiem medialnym na zewnątrz i dyplomacji.Tak nielubiany przez część Koleżeństwa i podejrzany również przeze mnie Premier Morawiecki wprowadza jeszcze bardziej kontrowersyjne, moim zdaniem, rozwiązania a utrzymuje dobre relacje z partnerami za granicą oraz w miarę pozytywny wizerunek w mediach. Jeśli Minister Szyszko nie strofuje mentorsko KE i ekspertów od środowiska z UE i innych ośrodków oraz nie okazuje lekceważenia ekologom to niech da jakiś sygnał że to są pomówienia i nagonka. Niech się pokazuje i tłumaczy. Samo Radio Maryja i Telewizja Trwam nie wystarczą bo lemingi ich nie słuchaja i nie czytają, a w Brukseli też tego nie robią.
  • Skoro @Brzost mówi że Szyszko ok to Szyszko OK!
  • No to wysłać mu jakichś dobrych pijarowców!!
  • marniok napisal(a):
    Skoro @Brzost mówi że Szyszko ok to Szyszko OK!
    Szyszko OK
    Kropka
  • Rafał napisal(a):
    No to wysłać mu jakichś dobrych pijarowców!!
    Tymochowicz siedzi. Tusk ma etat w Belgii. Kopacz nie zechce.
  • Pijarowców napisałem, a nie szkodników i palantów.
  • edytowano November 2017
    Właśnie na TVP1 widziałem spot "Niech żyje puszcza". Nie mogę w necie znaleźć żeby zapodać. Generalnie idzie o to że trzeba wycinać martwe drzewa które zagrażają zdrowym oraz stwarzają zagrożenie pożarowe. Oczywiście mowa o puszczy białowieskiej. Coś się ruszyło?
  • marniok napisal(a):
    O, coś w tym stylu ale z lektorem.

    https://mobile.twitter.com/bogdan607/status/893165740139966465/video/1

    Spot dobry. No i zawierał zdjęcie martwego lasu w interesującym ujęciu, przedstawionym także w naszym wątku "Zdjęcie dnia".

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jutro będzie u nas w Sękocinie konferencja o wynikach inwentaryzacji Puszczy Białowieskiej. Może być ciekawie1 bo zaproszona została również "druga strona". Wprawdzie nie potwierdzili obecności, ale ch... ich wie co tam planują.
  • Brzoście !
    miałeś na myśli choinkę? czy brudniszkę mniszk choinkówkę?
  • Nie. Miałem na myśli ekofilów.
  • To jak z tą decyzją ETS o 100k€/dobę?
    Do procesu jest jeszcze czas, wszystkie piły i ręce na pokład?
    Zdążą do wydania wyroku wyciąć martwe drzewa?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.