Skip to content

Wrzucamy kolejne biegi. Przystanki "Woronicza" i Konstytucja

1567911

Komentarz

  • No, dzisiejsze "Minęła 20ta" (Wojciechowski, Targalski, Wyszkowski, Markiewicz) nie pozostanie bez echa :)

    Warzecha i Zaremba chyba dostaną zawału ;)
  • Prezesie Kurski więcej odwagi ! Mało oglądam tv ale od czasu do czasu oglądam i widzę że dotychczasowe zmiany to póki co kosmetyka...I jeszcze te dziwne powroty programów które sięgają korzeniami PRL - np. "Sonda", "Teleranek". Niech Pan lepiej przywróci takie programy jak "WC kwadrans" Cejrowskiego czy kabaret Jana Pietrzaka...A jak się nie da zrobić gruntownych zmian to lepiej zaorać reżimową telewizję a budynki i częstotliwoci sprzedać (polskiemu kapitałowi).
  • Maverick napisal(a):
    Prezesie Kurski więcej odwagi ! Mało oglądam tv ale od czasu do czasu oglądam i widzę że dotychczasowe zmiany to póki co kosmetyka...I jeszcze te dziwne powroty programów które sięgają korzeniami PRL - np. "Sonda", "Teleranek". Niech Pan lepiej przywróci takie programy jak "WC kwadrans" Cejrowskiego czy kabaret Jana Pietrzaka...A jak się nie da zrobić gruntownych zmian to lepiej zaorać reżimową telewizję a budynki i częstotliwoci sprzedać (polskiemu kapitałowi).
    WC Kwadrans i kabaret Pietrzaka? Znaczy Cejrowski dobrowolnie zrezygnuje z bycia celebrytą w kolorowej koszuli wożącym się po egzotycznych zakątkach żeby robić prop-agitkę przekonującą tylko najbardziej przekonanych a Pietrzak odmłodnieje o 20 lat? :D
  • edytowano February 2016
    Pietrzak to dziarsko się trzymający dziadek a Cejrowski byłby dobrą odtrutką na panoszącą się w głównym nurcie mas-mediów polityczną poprawność (feministki,homosie itp.) a jak nie on to zawsze można wylansować "new face". Jeśli chodzi o publicystykę czy stricte polityczną tematykę to nie widać za bardzo wygodnej dla PIS-u opozycji oprócz Kukiz '15 . Raz widziałem Kowalskiego a gdzie Michalkiewicz, Braun, Korwin ? Może coś przeoczyłem ?
  • Jeszcze Frondę dorzućcie i będzie komplet. Sonda, Fronda, WC Kwadrans. Kochani, to już nie wróci, jest 2016 rok.
  • przemk0 napisal(a):
    Jeszcze Frondę dorzućcie i będzie komplet. Sonda, Fronda, WC Kwadrans. Kochani, to już nie wróci, jest 2016 rok.
    "Sonda" i "Teleranek" właśnie mają wrócić...
  • Sonda nie wróci, bo autorzy nie żyją. Co do Teleranka nie wiem.
  • Maverick napisal(a):
    Pietrzak to dziarsko się trzymający dziadek a Cejrowski byłby dobrą odtrutką na panoszącą się w głównym nurcie mas-mediów polityczną poprawność (feministki,homosie itp.) a jak nie on to zawsze można wylansować "new face". Jeśli chodzi o publicystykę czy stricte polityczną tematykę to nie widać za bardzo wygodnej dla PIS-u opozycji oprócz Kukiz '15 . Raz widziałem Kowalskiego a gdzie Michalkiewicz, Braun, Korwin ? Może coś przeoczyłem ?
    Czy zna kolega jedną osobę, którą przekonał Cejrowski z czasów WC? Czy raczej katoli którzy cieszyli się, że "fajnie przygadał"? Na pierwotne pytanie też kolega nie odpowiedział, bo nie wiem czy zdaje sobie sprawę, że rola celebryty od podróży jest znacznie lepsza, także kasowo, niż robienie z siebie pajaca dla celów nachalnej propagandy. Co do drugiej kwestii to kolega chyba przegapił wyniki wyborów. Kukiz '15 wszedł do sejmu dostając trzeci wynik w kraju, "a gdzie Michalkiewicz, Braun, Korwin ?" ;)
  • przemk0 napisal(a):
    Sonda nie wróci, bo autorzy nie żyją. Co do Teleranka nie wiem.
    Program, który nazywa się Teleranek może prowadzić ktokolwiek. Program, który nazywa się WC-Kwadrans może prowadzić WC, a program "kabaret Jana Pietrzaka" Jan Pietrzak, jakby ktoś nie zauważył.
  • edytowano February 2016
    przemk0 napisal(a):
    Sonda nie wróci, bo autorzy nie żyją. Co do Teleranka nie wiem.
    Co do "Sondy" to pewnie masz rację - niemniej napewno były przymiarki do jej przywrócenia. Jeśli chodzi o "Teleranek" to widziałem juz zajawkę w TVP podobnie jak zajawkę powrotu magazynu "Pegaz". Wygląda jakby ktoś miał sentyment do czasów póznego PRL-u...(czasy młodości ?)
  • Czytałam, że Sonda wróci, ale to nie będzie ten sam program. Podobno w każdym odcinku ma być fragment starego. Nie wyobrażam sobie, żeby było to samo.
  • Maverick napisal(a):
    przemk0 napisal(a):
    Sonda nie wróci, bo autorzy nie żyją. Co do Teleranka nie wiem.
    Co do "Sondy" to pewnie masz rację - niemniej napewno były przymiarki do jej przywrócenia. Jeśli chodzi o "Teleranek" to widziałem juz zajawkę w TVP podobnie jak zajawkę powrotu magazynu "Pegaz". Wygląda jakby ktoś miał sentyment do czasów póznego PRL-u...(czasy młodości ?)
    Pegaz leciał do 2004 r., jak to jest późny PRL, to konsekwentnie WC-Kwadrans to głęboki PRL...
  • a Robta co chceta to czas Utrwalaczy Władzy Ludowej, konsekwentnie :D
  • Jeszcze niech zrobią Wesołą lwowską falę.
  • To, że wracają stare programy ("Pegaz", "Sonda", "Wielka gra"), to akurat plus. Mówcie co chcecie, ale telewizja pierwszej połowy lat 90. był stokroć lepsza od obecnej. Pamiętam to. Była oczywiście propaganda polityczna, ale propaganda polityczna pozostała i później, za to obok niej były sensowne programy, telewizja edukacyjna i inne audycje trzymające poziom, nie to co TVN-owski komercyjny syf. Potem w drugiej połowie lat 90. zaczęto ją zarzynać.
  • przemk0 napisal(a):
    Jeszcze Frondę dorzućcie i będzie komplet. Sonda, Fronda, WC Kwadrans. Kochani, to już nie wróci, jest 2016 rok.
    Dokładnie. Po co te stare g puszczać. Widzę jeden sens w telewizji publicznej. Produkcja porządnych seriali historycznych. Obyczajowych też jako przeciwwaga dla TVN
  • raste napisal(a):
    przemk0 napisal(a):
    Jeszcze Frondę dorzućcie i będzie komplet. Sonda, Fronda, WC Kwadrans. Kochani, to już nie wróci, jest 2016 rok.
    Dokładnie. Po co te stare g puszczać. Widzę jeden sens w telewizji publicznej. Produkcja porządnych seriali historycznych. Obyczajowych też jako przeciwwaga dla TVN
    I to jest 100% prawda w prawdzie.
  • edytowano February 2016

    Pegaz leciał do 2004 r., jak to jest późny PRL, to konsekwentnie WC-Kwadrans to głęboki PRL...
    Jak podpowiada wiki to był jeszcze epizod "Pegazu" w 2009 roku z prowadzącym Filipem Łobodzińskim (kojarzonym powszechnie w PRL-u z filmową postacią "Dudusia"). Po 1989 roku program ten prowadzili tez m.in. panowie o bardzo ciekawych biografiach jak Tomasz Jastrun czy Rafał Grupiński ...

    Tylko dyskretnie pomija kolega fakt daty rozpoczęcia cyklu - 1959 rok czyli o wiele wcześniej niz przypuszczałem. Idąc kolegi tokiem rozumowania to możnaby tez przywrócić kabaret Olgi Lipińskiej który był na antenie do 2005 roku...A czemu nie ? A idąc jeszcze dalej tym tokiem rozumowania może kolejny raz zobaczymy na antenie TVP "Czterech pancernych" bo przecież po 1989 roku było x powtórek to co przeszkadzałaby kolejna ?

    I dziwi mnie przy tym jednoczesna kolegi niechęć do coverów niektórych programów z lat 90-tych. W całkiem niedawnym wywiadzie Pietrzak skarżył się że nie może zapłacić godnych pieniędzy swoim współpracownikom...Dlaczego nie można by "odkurzyć" kabaretu pod np. roboczym tytułem "Przyjaciele Jana Pietrzaka" tak jak próbowano/próbuje się "odkurzyć" "Sondę" ?



  • Pietrzaka chętnie bym oglądała. Czasem można na niego trafić w necie. Jest świetny, to nic, że starszy. Te wszystkie kabarety, których pełno na wszystkich programach, do pięt mu nie dorastają.
  • Zamiana prowadzącego Woronicza 17 z Ziemca na Rachonia, trochę cieszy ale dużo bardziej smuci. Samoograniczenie to podstawa.
  • edytowano February 2016
    raste napisal(a):
    przemk0 napisal(a):
    Jeszcze Frondę dorzućcie i będzie komplet. Sonda, Fronda, WC Kwadrans. Kochani, to już nie wróci, jest 2016 rok.
    Dokładnie. Po co te stare g puszczać. Widzę jeden sens w telewizji publicznej. Produkcja porządnych seriali historycznych. Obyczajowych też jako przeciwwaga dla TVN
    Nakręcono trochę dobrych filmów dokumentalnych to fakt. A czy kolega może polecić z czystym sumieniem jakiś obyczajowy serial ?

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Zamiana prowadzącego Woronicza 17 z Ziemca na Rachonia, trochę cieszy ale dużo bardziej smuci. Samoograniczenie to podstawa.
    Ziemiec może nadaje się na prezentera, ale jest za mdły do programów publicystycznych.
  • Maverick napisal(a):
    raste napisal(a):
    przemk0 napisal(a):
    Jeszcze Frondę dorzućcie i będzie komplet. Sonda, Fronda, WC Kwadrans. Kochani, to już nie wróci, jest 2016 rok.
    Dokładnie. Po co te stare g puszczać. Widzę jeden sens w telewizji publicznej. Produkcja porządnych seriali historycznych. Obyczajowych też jako przeciwwaga dla TVN
    Nakręcono trochę dobrych filmów dokumentalnych to fakt. A czy kolega może polecić z czystym sumieniem jakiś obyczajowy serial ?


    U Pana Boga za piecem.
  • Maverick napisal(a):

    Pegaz leciał do 2004 r., jak to jest późny PRL, to konsekwentnie WC-Kwadrans to głęboki PRL...
    Jak podpowiada wiki to był jeszcze epizod "Pegazu" w 2009 roku z prowadzącym Filipem Łobodzińskim (kojarzonym powszechnie w PRL-u z filmową postacią "Dudusia"). Po 1989 roku program ten prowadzili tez m.in. panowie o bardzo ciekawych biografiach jak Tomasz Jastrun czy Rafał Grupiński ...

    Tylko dyskretnie pomija kolega fakt daty rozpoczęcia cyklu - 1959 rok czyli o wiele wcześniej niz przypuszczałem. Idąc kolegi tokiem rozumowania to możnaby tez przywrócić kabaret Olgi Lipińskiej który był na antenie do 2005 roku...A czemu nie ? A idąc jeszcze dalej tym tokiem rozumowania może kolejny raz zobaczymy na antenie TVP "Czterech pancernych" bo przecież po 1989 roku było x powtórek to co przeszkadzałaby kolejna ?

    I dziwi mnie przy tym jednoczesna kolegi niechęć do coverów niektórych programów z lat 90-tych. W całkiem niedawnym wywiadzie Pietrzak skarżył się że nie może zapłacić godnych pieniędzy swoim współpracownikom...Dlaczego nie można by "odkurzyć" kabaretu pod np. roboczym tytułem "Przyjaciele Jana Pietrzaka" tak jak próbowano/próbuje się "odkurzyć" "Sondę" ?



    Tak masz rację. Telewizja powinna być taka jak byłeś młody i w żadnym wypadku taka, jak młody był Kurski. Jak Cejrowski nie będzie chciał przyłożyć Dzisiejszej pistolet do głowy i się zgodzi na pewno.
  • Kandydat PiS przegrywa wybory prezydenckie w Radomsku.
  • W ostatnich wyborach minimalne zwycięstwo, teraz przegrana z lokalnym KW. Lokalne sitwy są niebezpieczne.
  • Z innej beczki: zobaczcie jaki film promuje aktualnie TVP Info - http://rebelya.pl/forum/watek/83396/
  • robert.gorgon napisal(a):
    W ostatnich wyborach minimalne zwycięstwo, teraz przegrana z lokalnym KW. Lokalne sitwy są niebezpieczne.
    Albo lokalne struktury PiS u są słabe.
    Jakość w Parlamencie niestety niekoniecznie przenosi się na jakość w terenie.
  • krzychol66 napisal(a):
    robert.gorgon napisal(a):
    W ostatnich wyborach minimalne zwycięstwo, teraz przegrana z lokalnym KW. Lokalne sitwy są niebezpieczne.
    Albo lokalne struktury PiS u są słabe.
    Jakość w Parlamencie niestety niekoniecznie przenosi się na jakość w terenie.
    Nie to i nie tamto. Polska gminna to insza jakość. Tu rządzą lokalne klany i towarzystwa adoracji. W Ostrołęce i okolicach na ten przykład, na styku biznes-polityka przynależność do partii jest zupełnie luźna i wprost proporcjonalna do tego kto zleca i płaci.
  • krzychol66 napisal(a):
    robert.gorgon napisal(a):
    W ostatnich wyborach minimalne zwycięstwo, teraz przegrana z lokalnym KW. Lokalne sitwy są niebezpieczne.
    Albo lokalne struktury PiS u są słabe.
    Jakość w Parlamencie niestety niekoniecznie przenosi się na jakość w terenie.
    Całkiem niedawno miałem okazję się o tym przekonać.
    fatuswombatus napisal(a):
    krzychol66 napisal(a):
    robert.gorgon napisal(a):
    W ostatnich wyborach minimalne zwycięstwo, teraz przegrana z lokalnym KW. Lokalne sitwy są niebezpieczne.
    Albo lokalne struktury PiS u są słabe.
    Jakość w Parlamencie niestety niekoniecznie przenosi się na jakość w terenie.
    Nie to i nie tamto. Polska gminna to insza jakość. Tu rządzą lokalne klany i towarzystwa adoracji. W Ostrołęce i okolicach na ten przykład, na styku biznes-polityka przynależność do partii jest zupełnie luźna i wprost proporcjonalna do tego kto zleca i płaci.

    Może właśnie i to i tamto. Cóż z tego że jeden czy drugi typ nawet wyleci z hukiem a zostawi się Polskę gminną samej sobie. Przecież tam kręci się najwięcej lodów. Jeśli nie zamierzamy się interesować tym, co konkretnie się przekłada na egzystencję przeciętnego Kowalskiego, to skończy się jak jak obalanie komuny ponad ćwierć wieku temu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.