Skip to content

Wybory w USA

1141517192024

Komentarz

  • Najwyższy czas przemyśleć demokrację. Bo najpierw Węgry, później Polska, USA, a za jakiś czas, kto wie, może i wielkie Niemcy ?
  • edytowano November 2016
    teoretycznie Hilary jeszcze może wygrać! musi mieć 100 % wygranych w końcówce...

    Cztery stany mają 47 głósów i exit polls są remisowe (mniej więcej)
  • romeck napisal(a):
    teoretycznie Hilary jeszcze może wygrać! musi mieć 100 % wygranych w końcówce...
    Nie może, bo Trump zaraz zgarnie Arizonę. I przekroczy 270.
  • romeck napisal(a):
    238 : 209
    Mania napisal(a):
    Tu będzie za chwilę wystąpienie Trumpa - live
    Dałaś link do Clinton
    Fox News WYŁĄCZYŁ transmisję Hailary!
    Tak fajnie się oglądało te pożegnalne misiaczki i przytulenia....

  • Killary for Prison 2017!!!
  • edytowano November 2016
    Mania napisal(a):
    romeck napisal(a):
    teoretycznie Hilary jeszcze może wygrać! musi mieć 100 % wygranych w końcówce...
    Nie może, bo Trump zaraz zgarnie Arizonę. I przekroczy 270.
    91 % podliczonych głosów = 50 % dla Trumpa 45 % dla Clinton

    Michigan ma 16 elektorskich, teraz 94 % podliczonych głosów i... remis!
    NewHimpsire - 4, - 91 % - remis
  • edytowano November 2016
    No to Amerykanie już wiedzą, że TV przestała być "siłą rażącą". Koniec władztwa telewizji! Jak telewizja zdetronizowała kiedyś gazety, tak internet zdetronizował tv. I nawet lewacka prawie-monopolizacja portali społecznościowych niewiele da, bo to wciąż niewelki procent internetu.
  • edytowano November 2016
    (autociaaaaach)

    PS. Ja postawiłem 50 blach na Trampka. Niestety przed ogłoszeniem rezygnacji ze śledztwa FBI, po kursie 2.9
  • JORGE napisal(a):
    Najwyższy czas przemyśleć demokrację. Bo najpierw Węgry, później Polska, USA, a za jakiś czas, kto wie, może i wielkie Niemcy ?
    Dodajmy miniony Brexit oraz za rok wybory we Francji, gdzie pani LePen czeka...
  • edytowano November 2016
    276 : 218 (US Today)
    Wisconsis exit poll 99 % - 49 % Trump, 46 % Clinton
  • Game over
  • Ciekawe1 jakie są tam możliwości odkręcenia wyniku za pomocą kruczków prawnych. I ile będzie przypadków "niesubordynacji" elektorów.
  • Brzost napisal(a):
    Ciekawe1 jakie są tam możliwości odkręcenia wyniku za pomocą kruczków prawnych. I ile będzie przypadków "niesubordynacji" elektorów.
    Gdyby odwrócono tak wyniki wyborów, to byłoby jak atomówka. Może nawet jakaś wojna domowa na dzień dobry.
  • Do tej pory zdarzyło się to raz. Myślę, że przy takiej różnicy nie ma możliwości kombinowania z "elektorskimi".
  • Mania napisal(a):
    Jaki fajoski poranek! Za oknem świeży śnieg, a wiedźma przegrała wybory :-)
    No i Pan Bóg pokarał Clintonów za złe słowa o Polsce.
    tu nie ma sniega, choc wczoraj wieczorem padal i odebralam to jako dobry znak;)

    Lesba, i zona erotomana w jednym, przegrala!

    Alleluja!

  • Brzost napisal(a):
    Szczerze mówiąc, to bardziej niż ze zwycięstwa Trumpa (dopiero się okaże czy jest z czego), cieszę się z rozpaczliwych min amerykańskich Michników, Jand, Olbrychskich i KIjowskich.
    Alleluja!
  • edytowano November 2016
    mmaria napisal(a):
    Chyba jednak przewaga tej baby jest tego rzędu, że nic już nie pomoże. Cza się z tym pogodzić. Jakiś Boży plan w tym jest.
    twoja pokora Mmario zostala wynagrodzona:)

    :x
  • Republikanie wygrali tez w Senacie i Izbie Reprezentatow (51-47 i 235-185, odpowiednio)
  • DT był wyraźnie wzruszony, zanim przemówił. Kilarii takie uczucie byłoby chyba obce, bo siedzi w polityce już od lat, poza tym z empatią jest na bakier. Jak na początku nie wybrażałam sobie Trumpa w roli prezydenta, tak teraz zobaczyłam w nim sympatyczne ludzkie cechy, jak kiedyś u RR.
    Anyway, Ameryka wylezie z liberalnego bagna i to jest pozytyw.
  • Chyba najważniejszą rzeczą jest to, że nie uda się demokratom przejąć Sądu Najwyższego
  • Ale jaja, ale jaja, ale jaja...
    Kto by się spodziewał. Przegrałem wszystkie dyjamenta rodowe Clintonów z kopalni w RPA, ale za to jaki mam fun od rana :D
  • Wczorajsze GWno...
    image
  • Zobaczcie dyskusję na żywo w wp.pl. Miny Sierakowskiego i Żakowskiego bezcenne :-)
  • Alleluja!
    Znaczysie, Amerykanie też przytomnieją!

    @Balbina - dzięki za dobre słowo. Cieszmy póki co, że Złe pokonane no i módlmy się, by z tego Trumpa okazał się rzeczywiście ktoś więcej niż przysłowiowa brzytwa ;)
  • Sierakower wydusił z siebie co go najbardziej przeraża w polskim kontekście - że ten wynik jest gwarancją bezpieczeństwa dla PiS.
  • edytowano November 2016
    notto kiedy PDT przyleci do Polski?
  • A serio sie nie obawiacie że DT ma zbyt blisko do Putę?
    Nie żeby wiedźma to była moja bajka - podobnie jak tu wspomniano, najbardziej cieszę sie z potępieńczego wycia lewizny.
    Ale i co do Donka mam obawy - chodzi mi o jego stosunek do bezpieczeństwa sojuszników: "chcecie nasze wojska to płaćcie"
    Inna sprawa ze gdyby Trump byłby skłonny do szerokiej współpracy wojskowej (transfer technologii, szczególnie rakiety), wiecej fabryk tutaj (na podobieństwo blackhawków) to ja jestem nawet bardziej za.
  • edytowano November 2016
    Przecież płacimy to na co się umówiliśmy, amerykańscy chłopcy zjeżdżają do Polski, wszystko zgodnie z planem.
  • Może symboliczne?

    Giuliani i Trump przemawiają pod herbem Rzeczpospolitej Trzech Narodów: Polski, Wlk. Ks.Litewskiego i Rusi, nawiązującym do tego, który wszedł w użycie po Unii Hadziackiej:



Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.