Skip to content

Wybory w USA

1161719212224

Komentarz

  • @DMC prawdę powiedziawszy, nie chce mi się podejmować teraz dyskusji na ten temat. Za bardzo cieszę się z przegranej Hilarii :)
    Problem jest dużo bardziej złożony, dlatego poleciłam lekturę (kilkaset stron bez obrazków;). Nie wierzę w żadną "świętą Amerykę", dyskusja na forum siłą rzeczy wymusza duże skróty w przytaczaniu argumentów. Jeżeli nie dostrzegasz istotnej różnicy w sposobie sprawowania urzędu przez Obamę (w stosunku do jego poprzedników, nawet przez Clintona), to w ogóle nie mamy o czym dyskutować.

    PS. O Teheranie i Jałcie nie musisz mi przypominać.
  • cytat roku!
    Za WallStreetJournal
    26-o letni wyborca Hilary o mamie, która zagłodowała na Donalda:
    Powiedziała mi, że nie będzie głosować, a potem wykradła się z domu i po kryjomu oddała głos na Trumpa.
  • TomieKawakami(@TomieKawakami13)/Twitter
    Demokracja nie jest dana raz na zawsze. Teraz przekonują się o tym Amerykanie :(
    #KODforUSA #KOD #KODdwulatków
  • skowyt Lisa:

    Wiceprezydent walczy z aborcją i LGBT, sekretarz stanu chwali się filmem o JP2. Ci ludzie mają teraz rządzić Ameryką

    http://natemat.pl/194189,wiceprezydent-walczy-z-aborcja-i-lgbt-sekretarz-stanu-chwali-sie-filmem-o-jp2-ci-ludzie-beda-teraz-rzadzic-ameryka
  • nie wiedziałem, ze z tego Gingricha zrobił się katol i polonofil
  • "Stosunki polsko-amerykańskie będą nie tylko bardzo dobre, ale jeszcze lepsze" - powiedział po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta Ameryki minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz w rozmowie z PAP.
  • Chodzą ploty, że Newt Gingrich zostanie sekretarzem stanu. Podobno jest całkiem propolski.
  • Gingrich za Kerry'ego? Nazwanie tego 'dobrą zmianą' byłoby grubym niedopowiedzeniem.
  • mmaria napisal(a):
    Dopóki USA czuły się odpowiedzialne za pokój na świecie było OK.
    Z jednej strony, z drigjej - gdyby nie pieniądze ich przedsiębiorców nie byłoby ZSRR i III Rzeszy, a więc i problemu z pokojem, a potem zimnej wojny itd. Ale tego uniknąć nie można było bo geopolityka, pewnych rzeczy nie da się uniknąć jak mówi Jorge. Tak więc DMC te skurwysyny są w tej chwili jedynym gwarantem bezpieczeństwa Polski.
  • Och,jak cieszy, że demony dostały w dupę!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))
  • A jak bardzo realistyczna byłaby sytuacja, że część elektorów zagłosuje jednak na Hitlerry i Trumpa udupią?
  • edytowano November 2016
    Exspectans napisal(a):
    A jak bardzo realistyczna byłaby sytuacja, że część elektorów zagłosuje jednak na Hitlerry i Trumpa udupią?
    właśnie Cejrowski mówi, że jestto możliwe, ale byłby to cyrk z demokracji, w sytuacji gdy cały świat przysłał DT-u gratulacyjne depesze, gdy większość Amerykanów oczekuje osuszenia bagna w Waszyngtonie, gdy stan zdrowia i machlojki HC są już - w części- znane, gdy wikileaks może ujawnić więcej... - mało realne.
    A zdarzył już się kiedyś taki przypadek?
  • Mania napisal(a):
    właśnie Cejrowski mówi, że jestto możliwe, ale byłby to cyrk z demokracji, w sytuacji gdy cały świat przysłał DT-u gratulacyjne depesze, gdy większość Amerykanów oczekuje osuszenia bagna w Waszyngtonie, gdy stan zdrowia i machlojki HC są już - w części- znane, gdy wikileaks może ujawnić więcej... - mało realne.
    A zdarzył już się kiedyś taki przypadek?
    ZTCW nie, ale zawsze może być pierwszy raz.

  • Mania napisal(a):
    Exspectans napisal(a):
    A jak bardzo realistyczna byłaby sytuacja, że część elektorów zagłosuje jednak na Hitlerry i Trumpa udupią?
    .
    A zdarzył już się kiedyś taki przypadek?
    Słyszałem od kolegi w pracy (Amerykanina), że ponoć kiedyś jakiś elektor odmówił zagłosowania zgodnie z wolą wyborców, musiał zapłacić jakąś tam karę i skończył swoją karierę elektorską, ale ponoć to rzadkość.
  • Trump zapewne jeszcze nas nie raz zaskoczy. Czasem nieprzyjemnie, ale Clinton byłaby przygnębiająco przewidywalna. Trump miał w kampanii wiele celnych podsumowań i ocen, których nasze media, nawet prawicowe nie eksponowały. Na przykład powiedział że Clinton ma wielkie doświadczenie, tyle że to bardzo złe doświadczenie. Z Trumpem Polska może mieć pewne problemy, ale sytuacja chyba będzie bardziej jednoznaczna. Z Clinton problemy byłyby pewne i możliwe do przewidzenia, ale i bardzo trudne do opanowania. Tego będziemy się stopniowo dowiadywać i będzie o czym dyskutować.
    Moją uwagę przyciąga inny aspekt tego wyboru. To widoczne na całym Zachodzie, z Polską włącznie, wyraźne i rosnące rozminięcie się poglądów i dążeń zdecydowanej większości elit medialnych, kulturalnych i naukowych z poglądami i dążeniami większości społeczeństw. Nie da się tego wytłumaczyć wyłącznie sprzecznością interesów bo przecież nawet wśród polityków, a także managerów i biznesu nie ma aż takiego zwichnięcia lewacko- liberalno- poprawniackiego. Proces odwracania się od tych elit trwa i wygrana Trumpa bez wątpienia gwałtownie go przyspieszy. Ciekawe czasy nas czekają. Trochę strach, ale niech ruszają z kopyta. Czy wobec upadku uzurpatorskich pseudoautorytetów nastąpi na przykład powrót do religii czy choćby duchowości ?
  • Nie mogę teraz znaleźć, ale Trump nagrał kilka słów do katolików w USA. Z głowy: " to wy budowaliście potęgę Ameryki (.....) a dziś znów, z waszym udziałem, pracując/idąc ramię w ramię, uczynimy ją wielką". Wiem, że była to reakcja na napaść HC na katolików, nu wsio taki, elegancko się pan Trump znalazł. Po prostu oddał szacunek.
  • Już się zaczęła histeria. Studenci w kampusach palą amer. flagi i krzyczą: fuck Donald Trump, Not my president.
    Ciekawe1 jak długo to potrwa.
    Swoją drogą jest to też świadectwo jakości nauczycieli akademickich. Skąd my to znamy?
  • O, znalazłam. Trump do katolików:


  • Czyli są jeszcze głupsi od naszych lemingów. Kodziarze nie palili polskich flag z tego co wiemy.
  • Brzost napisal(a):
    Czyli są jeszcze głupsi od naszych lemingów. Kodziarze nie palili polskich flag z tego co wiemy.
    Podobni. Są dwa światy i jedno słońce.
  • Brzost napisal(a):
    Czyli są jeszcze głupsi od naszych lemingów. Kodziarze nie palili polskich flag z tego co wiemy.
    Nieno lemingi też by paliły, ale rozkazy były inne.
  • Rafał napisal(a):
    Moją uwagę przyciąga inny aspekt tego wyboru. To widoczne na całym Zachodzie, z Polską włącznie, wyraźne i rosnące rozminięcie się poglądów i dążeń zdecydowanej większości elit medialnych, kulturalnych i naukowych z poglądami i dążeniami większości społeczeństw. Nie da się tego wytłumaczyć wyłącznie sprzecznością interesów bo przecież nawet wśród polityków, a także managerów i biznesu nie ma aż takiego zwichnięcia lewacko- liberalno- poprawniackiego. Proces odwracania się od tych elit trwa i wygrana Trumpa bez wątpienia gwałtownie go przyspieszy. Ciekawe czasy nas czekają. Trochę strach, ale niech ruszają z kopyta. Czy wobec upadku uzurpatorskich pseudoautorytetów nastąpi na przykład powrót do religii czy choćby duchowości ?
    Jeżeli międzynarodówka lewacka zacznie hurtowo tracić władzę i rząd dusz w kolejnych państwach w jej interesie będzie podpalenie świta. Ma ku temu możliwości i pieniądze. Wspominam o tym o dawana, jedyną szansą na utrwalenie zmian w Polsce jest stworzenie międzynarodówki prawackiej i ścisła współpraca wszystkich państw. Tylko skonsolidowana grupa może wykończyć inną grupę, a rozmawiamy tu o skali całego świata. Wyrzutek Orban kumpluje się z wyrzutkiem Kaczyńskim, logiczne jest że do ich przyjaźni dołączy Tryumf. Zobaczymy jak to się przełoży na konkrety. Okno zmian otwiera się dla Polski na oścież. To teraz.

  • http://wyborcza.pl/1,75399,20955893,czas-na-trumpa-i-bardzo-dobrze.html

    "Światowe liberalne elity są przerażone, bo nie przywykły do przegrywania. Ich strach o własną pozycję jest zasadny. Panika o stan świata - nie. Za rok będziemy patrzeć na prezydenturę Trumpa jako względnie spokojną, stabilną, niezaskakującą."

  • @Rafał: "Na przykład powiedział że Clinton ma wielkie doświadczenie, tyle że to bardzo złe doświadczenie. "

    To akurat nasze media wyeksponowały - sam słyszałem a śledziłem mocno średnio.

    @Jorge: "Podobni. Są dwa światy i jedno słońce."

    O to to.

    @Jorge: "Jeżeli międzynarodówka lewacka zacznie hurtowo tracić władzę i rząd dusz w kolejnych państwach w jej interesie będzie podpalenie świata. Ma ku temu możliwości i pieniądze. "
    Też się tego obawiam.

    @Jorge: "Wspominam o tym o dawana, jedyną szansą na utrwalenie zmian w Polsce jest stworzenie międzynarodówki prawackiej i ścisła współpraca wszystkich państw. Tylko skonsolidowana grupa może wykończyć inną grupę, a rozmawiamy tu o skali całego świata. Wyrzutek Orban kumpluje się z wyrzutkiem Kaczyńskim, logiczne jest że do ich przyjaźni dołączy Tryumf. Zobaczymy jak to się przełoży na konkrety. Okno zmian otwiera się dla Polski na oścież. To teraz. "

    Dokładnie, tylko ta współpraca na razie leży i kwiczy. Dlatego między innymi lewactwo odniosło takie sukcesy.
    Prawica ma niestety to do siebie, że działa wg schematu: "kto nie jest w 100% z nami, ten przeciw nam". Tak to z grubsza wygląda. Do tego wystarczą niejednokrotnie grzechy przeszłości - i jest się na cenzurowanym. Najlepszy dowód że swego czasu JarKacz z Orbanem za jego umizgi do Putina też się spotkać nie chciał.

    Lewacy mają odwrotnie - tam za nawrócenie za polityczną poprawność jest amnezja z amnestią z automatu. Michnik nie pamiętał Jaruzelskiemu odżydzania wojska bo obaj mieli robotę do wykonania. Giertych wrócił na salony i nikt mu nie wypominał antyUEckości, Radia Maryja, koalicji z PiSem - bo była wspólna robota do wykonania. Przykłady można mnożyć.

    Oby ta nasza współpraca nastąpiła, i to szybko. Być może teraz jest na to największa szansa.
  • Pytales Jarra dlaczego nie chcial sie spotkac z Orbanem? Czy w telewizji ci powiedzieli?
  • edytowano November 2016
    Rafał napisal(a):
    ... To widoczne na całym Zachodzie, z Polską włącznie, wyraźne i rosnące rozminięcie się poglądów i dążeń zdecydowanej większości elit medialnych, kulturalnych i naukowych z poglądami i dążeniami większości społeczeństw.
    Nie zgadzam się.
    Elity NIGDY nie miały WSPÓLNYCH "poglądów i dążeń" z plebsem.
    Ona je kształtowała (próbowała i dosyć skutecznie).
    Ale wraz z rozwojem powszechnego dostępu do tworzenia własnych przekażników idei przez - niech już będzie to słowo - plebs, a internet i społecznościowe portale to już wręcz ideał splebsowienia prasy/radia/telewizji,
    te idee ELIT stały się jednym z bardzo wielu produktów w ogromnych globalnym supermarkecie.


    ===
    Świat clintonowo-obamowy żył w rzeczywistości wykreowanej przez własne media ognorując że są już inne, któe kreują własną rzeczywistość.
    W miasteczku, z którego pochodzę (12.000 mieszkańców, a wraz z wioskami gmina liczy 20.000)
    lokalna gazetka - kilka stron za trzy razy większą cenę - zawsze się wyprzedawała bez zwrotów. (czasy przed internetem).

  • @przemko: "Pytales Jarra dlaczego nie chcial sie spotkac z Orbanem? Czy w telewizji ci powiedzieli? "

    A Ty wiesz od niego? To się pochwal.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.