Skip to content

Brexit?

1356718

Komentarz

  • edytowano June 2016
    ,
  • Palade.: zostają
  • Uff, ale ulga...
    Zima napisal(a):
    Palade.: zostają
  • Jenny Watson, who chairs the Electoral Commission, is the person who will be tasked with announcing the result of the EU referendum on Friday at Manchester Town Hall, "around breakfast time".

    She tells the BBC this is the third referendum at which she has done the honours, including one in Wales, when she had to declare the results in both English and Welsh. "And I don't speak Welsh, so that was probably more of a challenge."
  • Wogle, powinno być i u nas tak, że komisja wyborcza jest w lokalu gastronomicznym z wyszynkiem...

    image
  • ZdzisławKrasnodębski ‏@ZdzKrasnodebski · 1 min.1 minutę temu Bremen, Deutschland

    Sonda: 52% do 48% za pozostaniem

  • Obok tematu, czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć dlaczego, jak i kto wyciszył konflikt między Irlandiami ?
  • Ekonomia Jorge, poprawiło im się to i ekstrema straciła rację bytu.
  • przemk0 napisal(a):
    Ekonomia Jorge, poprawiło im się to i ekstrema straciła rację bytu.
    Poza tym strzelanie do białych straciło swój urok niewymuszony.
  • Ruskie nie mieszajo
  • Oba argumenty przyjmuje, to się trzyma kupy. Natomiast ekonomia ma to do siebie w tym przypadku, że działa tylko na te pokolenia, którym się poprawiło mocno. Nowe, już żyjące w dobrobycie, rozgrzebią to na nawo. Bo tak. Jestem obecnie na takim etapie, że ponownie kontestuję założenie (powszechnie obowiązujące), że napierdalają się ludzie z biedy, I kiedy nie będzie biedy to zapanuje szczęście i wszyscy będą się kochać. Jest to równie sensowne jak to, że ludzie się zaczynają zabijać z nudów. W każdym razie, wg mnie to kwestia czasu, kiedy rozpierducha irlandzka nastąpi znowu.
  • JORGE napisal(a):
    Obok tematu, czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć dlaczego, jak i kto wyciszył konflikt między Irlandiami ?
    Znalezli lepszy sposób.
    Ciapaci.
  • JORGE napisal(a):
    Jestem obecnie na takim etapie, że ponownie kontestuję założenie (powszechnie obowiązujące), że napierdalają się ludzie z biedy, I kiedy nie będzie biedy to zapanuje szczęście i wszyscy będą się kochać.
    Historycy i socjologowie powszechnie zgadzają się, że rewolucje wybuchają gdy ludziom jest źle ale zaczyna się poprawiać. Podobno, do mnie to jakoś nie przemawia.
  • Rozpieprzenie rządu PiSu w 2007 przez kosmiczną frekwencję to właśnie ten motyw.
  • @starybelf: "Straszenie Ruskiem to jedyna metoda szwabsko-ślimakojadzkiej dyplomacji. Sami się boją i dlatego straszą - a może i z tego powodu, że agentury wpływu u nich mnogo."

    Może to być, ciut mnie zdziwiło że Bartosiak uderza w te tony, ale potem przestało.

    Po dłuższym zastanowieniu chyba lepiej że UK została. Znaczy dla nas lepiej.
  • JORGE napisal(a):
    Oba argumenty przyjmuje, to się trzyma kupy. Natomiast ekonomia ma to do siebie w tym przypadku, że działa tylko na te pokolenia, którym się poprawiło mocno. Nowe, już żyjące w dobrobycie, rozgrzebią to na nawo. Bo tak. Jestem obecnie na takim etapie, że ponownie kontestuję założenie (powszechnie obowiązujące), że napierdalają się ludzie z biedy, I kiedy nie będzie biedy to zapanuje szczęście i wszyscy będą się kochać. Jest to równie sensowne jak to, że ludzie się zaczynają zabijać z nudów. W każdym razie, wg mnie to kwestia czasu, kiedy rozpierducha irlandzka nastąpi znowu.
    Słyszałem od Polaków mieszkających w Ulsterze że nienawiść między katolikami a protestantami jest tam cały czas
  • Ale atmosfera jest grzana:

    "Telewizja Sky News informuje, że dwa pierwsze sondaże dot. Brexitu wykluczają się wzajemnie. Jeden został przygotowany na zlecenie stacji, drugi na zamówienie portalu Leave.EU. Według pierwszego za pozostaniem w UE zagłosowało 52 proc., według drugiego za opuszczeniem UE opowiedziało się dokładnie tyle samo głosujących."
  • Sądaże sądażami, ale twarde wyniki z 80 % komisji pokazują wyraźną przewagę brexitowców.
  • Bye bye brytfanno......
  • Brzost napisal(a):
    Sądaże sądażami, ale twarde wyniki z 80 % komisji pokazują wyraźną przewagę brexitowców.
    Poczekajmy aż spłyną wyniki od głosujących telepatycznie, bo to może być kluczowy czynnik dla wyników referendum. Jak w Austrii.
  • Funt spadł o 10% wobec dolara, do najniższego poziomu od '85 roku. A giełdy wiedzą najlepiej.
  • JORGE napisal(a):
    Funt spadł o 10% wobec dolara, do najniższego poziomu od '85 roku. A giełdy wiedzą najlepiej.
    No przeca mówię bye bye brytfanno. Wyszli i poszli.
  • BBC ofijalnie: wyszlismy. Palade sie mylil
  • rdrrdr
    edytowano June 2016
    Relacja w RT nie kryje wesolosci.
  • Krótkookresowo tąpnięcie, a długookresowo to korzystne.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Krótkookresowo tąpnięcie, a długookresowo to korzystne.
    Dla kogo?

  • Dla nas, a co nas inni obchodzą?
    Dla UK pewnie zresztą tak samo.
  • Giełda towarowa, prosiaków i muszli, na Fidżi zwyżkuje! Jest OK a nawet lepiey!!!
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Dla nas, a co nas inni obchodzą?
    Dla UK pewnie zresztą tak samo.
    Myślałem inaczej:
    - w średnim terminie KE będzie zajęta negocjowaniem warunków wyjścia z Anglią i wejścia ze Szkocją, więc problemy prezesa Rzeplińskiego zejdą na dalszy plan
    - ale za to w długiej Niemcy będą relatywnie wzmocnione, a KE? Spokornieje czy właśnie zaciśnie dłoń jak sam imperator?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.