Skip to content

Brexit?

13468918

Komentarz

  • Rafał napisal(a):
    Będą tak długo wychodzić, że już nie będzie skąd jak niedawno napisałem. Mniej prawdopodobne, ale wciąż możliwe jest, że przed wyjściem wejdą z powrotem bo Unia się zmieni nie do poznania.
    W sensie że wszyscy (poza Mieńcami i ich przydupasami) wyjdą razem z Angolami do Euro Economic Area?

    Marzenie. ......
  • edytowano June 2016
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Różnica między nimi jest tak subtelna, a moja wiedza tak płytka, że uchylam się od odpowiedzi.
    Subtelna ? Zasadnicza ! Bo czym innym jest zagłosowanie za uznaniem referendum za ważne i obowiązujące (jeżeli taka możliwość istnieje, a gdzieś takie głosy chodzą, że u nich tak jest) a czym innym jest głosowanie w izbach konkretne - kto jest za pozostaniem GB w Unii, a kto nie ? Rozumiesz ? Rozpoznanie sytuacji jest kluczowe, bo może się okazać, że oni wcale z Unii nie wyjdą ! A że ktoś oleje wole narodu/ów ? A bo to pierwszy raz ?

  • JORGE napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Różnica między nimi jest tak subtelna, a moja wiedza tak płytka, że uchylam się od odpowiedzi.
    Subtelna ? Zasadnicza ! Bo czym innym jest zagłosowanie za uznaniem referendum za ważne i obowiązujące (jeżeli taka możliwość istnieje, a gdzieś takie głosy chodzą, że u nich tak jest) a czym innym jest głosowanie w izbach konkretne - kto jest za pozostaniem GB w Unii, a kto nie ? Rozumiesz ? Rozpoznanie sytuacji jest kluczowe, bo może się okazać, że oni wcale z Unii nie wyjdą ! A że ktoś oleje wole narodu/ów ? A bo to pierwszy raz ?

    Jakoś zbyt ze mnie prosty chłop żeby te dwa stany rozróżnić. Kto za wolą Narodu? Kto za łże-elitką?
  • Peem tak, obserwując ten cały cyrk i histerię brexitową - każdy może wejść i wyjść ze wspólnoty, zerwać umowę. To jest naturalny proces. Fakt, że wydarzenie jest dość historycznie doniosłe, ale bez przesady. Natomiast, biorąc pod uwagę, że ja cały czas nie rozumiem o co chodzi Niemcom z tymi uchodźcami, dla mnie Unia skończyła się z ewidentną próbą wymuszenia przyjmowania uchodźców na państwach członkowski. Póki co nie wyszło, ale sam pomysł jest dowodem, że dalsze uczestnictwo w Unii może kiedyś doprowadzić do wykolejenia naszego państwa i doprowadzić do nieodkręcalnych zmian np. w strukturze narodowościowej. Ja wiem, że na to, w przypadku uchodźców nie ma szans, ale sam fakt, że cokolwiek w tej materii próbują nam narzucić, jest kurewstwem niewybaczalnym. A do tego cały czas mi się wydaje, że podtekst ideologiczny w tym narzuceniu jest czynnikiem istotnym. Co pogarsza sytuację jeszcze bardziej.

    Dlatego uważam, że Unia Europejska powinna być zniszczona. Faktycznie, popierdolony, lewacki pomysł, narzędzie do zmian społecznych, w ramach chorej filozofii. I nie interesują mnie niuanse, plusy, minusy. Nie interesuje mnie żadne nowe rozdanie, nowe traktaty itp. To co wyszło powinno być zaorane i posolone.
  • JORGE napisal(a):
    Dlatego uważam, że Unia Europejska powinna być zniszczona. Faktycznie, popierdolony, lewacki pomysł, narzędzie do zmian społecznych, w ramach chorej filozofii. I nie interesują mnie niuanse, plusy, minusy. Nie interesuje mnie żadne nowe rozdanie, nowe traktaty itp. To co wyszło powinno być zaorane i posolone.
    Kolego, bez napinki.
    Zaraz jakaś Rose Thun odpowie, że flaga unii to flaga maryjna, a Schumann z DeGasperim i Adenauerem na dokładkę modlili się w katedrze Notre Dame w Paryżewie.
    Że to pomysł chrześcijański, coby wojny w Ojropie nie było.
    Aczkolwiek wczoraj Karłowicz nieźle się na temat Brexitu wypowiedział:
    http://www.teologiapolityczna.pl/dariusz-karlowicz-o-brexit-i-degeneracji-demokracji


  • JORGE napisal(a):
    Peem tak, obserwując ten cały cyrk i histerię brexitową - każdy może wejść i wyjść ze wspólnoty, zerwać umowę. To jest naturalny proces. Fakt, że wydarzenie jest dość historycznie doniosłe, ale bez przesady. Natomiast, biorąc pod uwagę, że ja cały czas nie rozumiem o co chodzi Niemcom z tymi uchodźcami, dla mnie Unia skończyła się z ewidentną próbą wymuszenia przyjmowania uchodźców na państwach członkowski. Póki co nie wyszło, ale sam pomysł jest dowodem, że dalsze uczestnictwo w Unii może kiedyś doprowadzić do wykolejenia naszego państwa i doprowadzić do nieodkręcalnych zmian np. w strukturze narodowościowej. Ja wiem, że na to, w przypadku uchodźców nie ma szans, ale sam fakt, że cokolwiek w tej materii próbują nam narzucić, jest kurewstwem niewybaczalnym. A do tego cały czas mi się wydaje, że podtekst ideologiczny w tym narzuceniu jest czynnikiem istotnym. Co pogarsza sytuację jeszcze bardziej.

    Dlatego uważam, że Unia Europejska powinna być zniszczona. Faktycznie, popierdolony, lewacki pomysł, narzędzie do zmian społecznych, w ramach chorej filozofii. I nie interesują mnie niuanse, plusy, minusy. Nie interesuje mnie żadne nowe rozdanie, nowe traktaty itp. To co wyszło powinno być zaorane i posolone.
    Powoli zaczynam odczuwać podobnie.

    Bokotematycznie, myślę że Kukiz mógłby sporo ugrać będąc antyunijny.
  • edytowano June 2016
    Kukiz (i Ziemniak) zachowują rozsądek i przedstawiają się jako zwolennicy Unii bliższej modelowi ~ EWG.

    Ciekawe, czy Waszczykowski dobrze zaplanował to alternatywne wobec "unii karolińskiej" spotkanie?
  • loslos
    edytowano June 2016
    Udać się plecy do pański pastować dom, nieślubny!
  • A kto takie cuś rozkleja w brytfannie? Że się tak gupio zapytam? Hę?
    Odpowiedź typu angole nie odpowiada na pytanie..........
  • I jeszcze jedno pytanie z serii naiwnych:

    Kto najbardziej sfajdał gacie po referendum? Jak grupa społeczna / biznesowa / polityczna?
  • Siedzący na socjalu Angole, którzy przez dopływ pracowników z Polski "nie mają pracy" vel mniejsze zasiłki?
  • loslos
    edytowano June 2016
    Banksterzy akurat nie. Powszechność rozmowy o irlandzkich dziadkach pokazuje, jakie plany ma to towarzystwo.
  • edytowano June 2016
    alcor napisal(a):
    Siedzący na socjalu Angole, którzy przez dopływ pracowników z Polski "nie mają pracy" vel mniejsze zasiłki?
    Z pewnością kilka takich przyklej-wieszek tak. Szczególnie tych z użyciem klawiatOOry i czcionek polskich.

    Ale taka odpowiedź oznacza że "politpoprawny przekaz" działa ;) Stąd już krok to stwierdzenia że angole siędzące na socjalu to ciemnogród a to oznacza że prawica a to oznacza że rasiści i faszyści. Tylko czemu tak mało podobnych przyklej-wieszek widuje się w łamanym paszto, hindi czy też innym rosyjsko-rumuńsko-cygańskim?

    Prole wszystkich krajów łączcie się!!!
  • los napisal(a):
    Banksterzy akurat nie. Powszechność rozmowy o irlandzkich dziadkach pokazuje, jakie plany ma to towarzystwo.
    No tyle to i ja wiem Losie. Że banksterzy to nie. Myślę że i tu trzeba zastosować maximę z innego wywlątka obecnego: KTO MA OCZY NIECHAJ PACZY, KTO MA USZY NIECHAJ SUCHA (między słowami)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    image
    O co kaman?
  • Angol przetłymaczył sobie w translatorze "go back home polish scum".
  • A mnie wyszła pasta do butów.
  • alcor napisal(a):
    Angol przetłymaczył sobie w translatorze "go back home polish scum".
    I przykleił sobie w swoim aucie?
  • edytowano June 2016
    przemk0 napisal(a):
    I przykleił sobie w swoim aucie?
    Na daszbordzie??? Jako angielski right-wing esteta nie chciał już paczyć na speedometer and fuel level gauge?? Hardkor z tego angola że ho ho ho!
    los napisal(a):

    A mnie wyszła pasta do butów.
    Bo to był educated angol i wiedział że w polisz spicz przymiotniki drukuje się z małej litery ;)


  • edytowano June 2016
    "Superpaństwo zamiast UE - ultimatum Francji i Niemiec" - podaje TVPInfo na "czerwonym pasku".

    Steinmaier i Ayrault na spotkaniu Grupy Wyszechradzkiej w Pradze.

    A tak przy okazji:
    Żadne porozumienie o wolnym handlu nie może być zawarte, jeśli nie respektuje interesów Unii. Europa musi być stanowcza. Francja tego dopilnuje. Mówię szczerze: nie może być zgody na traktat transatlantycki. To porozumienie nie idzie w dobrym kierunku" - powiedział Valls na spotkaniu z aktywem rządzącej Partii Socjalistycznej.
    TTIP narzuca wizję, która nie tylko daje pożywkę różnym populizmom, ale też wizję, która jest zła dla naszej gospodarki" - dodał premier.
  • extraneus napisal(a):
    "Superpaństwo zamiast UE - ultimatum Francji i Niemiec" - podaje TVPInfo na "czerwonym pasku".
    zupełny dopełniacz lub celownik. Albo biernik. OK przypadek i już.
  • fatuswombatus napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    "Superpaństwo zamiast UE - ultimatum Francji i Niemiec" - podaje TVPInfo na "czerwonym pasku".
    zupełny dopełniacz lub celownik. Albo biernik. OK przypadek i już.
    Najwyraźniej nie oglądali Gwiezdnych Wojen, bo by się dowiedzieli od księżniczki Lei, że "Im mocniej zaciśniesz pięść, tym więcej układów przecieknie ci między palcami."
  • No własnie. i jak tu nie oglądać sci-fi w celu pojęcia sensu życia i teorii względności wszystkiego w ogOOle? :D
  • extraneus napisal(a):
    "Superpaństwo zamiast UE - ultimatum Francji i Niemiec" - podaje TVPInfo na "czerwonym pasku".

    Steinmaier i Ayrault na spotkaniu Grupy Wyszechradzkiej w Pradze.
    Na Polsacie tylko o tym, że Merkel spotka się z Hollandę i Tuskiem. Pogadać sobie.,,
  • romeck napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    "Superpaństwo zamiast UE - ultimatum Francji i Niemiec" - podaje TVPInfo na "czerwonym pasku".

    Steinmaier i Ayrault na spotkaniu Grupy Wyszechradzkiej w Pradze.
    Na Polsacie tylko o tym, że Merkel spotka się z Hollandę i Tuskiem. Pogadać sobie.,,
    Tusk będzie aportował piwo i szampańskoje?
  • NATO to persona non grata w nowym lepszym EUrokołchozie.

    Towarzysze niemieckiej rzeszy nawet już się kryją dla kogo pracują
  • To się wszystko bardzo źle skończy. Niemcy już jawnie powiedzieli - nie ma Angoli, więc pytamy się was ostatni raz, akceptujecie nasz but pokojowo ? Kaczyński otwartym tekstem mówi, że Żydów zabijali Niemcy. W Anglii pokazują, że wcale naszych ludzi tam tak znowu nie kochają. Wszystko to niby nic wielkiego, ale zwracajmy uwagę na detale i pierwsze jaskółki. Z tego będzie nawet nie burza, tornado.
  • edytowano June 2016
    fatuswombatus napisal(a):
    NATO to persona non grata w nowym lepszym EUrokołchozie.

    Towarzysze niemieckiej rzeszy nawet już się kryją dla kogo pracują
    Niemcom może zacząć odpierdalać w tempie błyskawicznym. Zaczną podostrzać i pozbywać się politpoprawności. Ale nie wobec ciapatych, wobec nas. Cała agresja pójdzie na nas i nam podobnych.
  • A Polacy zaprosili do Łazienek mn. inn. MSZ Wlk. Brytanii: "W poniedziałkowym spotkaniu w Warszawie biorą udział przedstawiciele 9 krajów: Rumunii, Bułgarii, Grecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Austrii. Główny temat rozmów to przyszłość UE po brytyjskim referendum."

    Chciał się wprosić Sztajmejer ale mu powtórzono własne słowa sprzed spotkania 6-tki załozycielskiej ' że to tylko jeden z wielu formatów spotkań..."

    Brawo, brawo Polska. Również ten przeciek listu MSZ Niemiec i Francji bardzo akuratny
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.