Skip to content

Brexit?

1246718

Komentarz

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Dla nas, a co nas inni obchodzą?
    Dla UK pewnie zresztą tak samo.
    Myślałem inaczej:
    - w średnim terminie KE będzie zajęta negocjowaniem warunków wyjścia z Anglią i wejścia ze Szkocją, więc problemy prezesa Rzeplińskiego zejdą na dalszy plan
    - ale za to w długiej Niemcy będą relatywnie wzmocnione, a KE? Spokornieje czy właśnie zaciśnie dłoń jak sam imperator?
    1 Raczej taki scenariusz

    2 Zaciśnie i pójdzie w zaparte. Unia, jej biurwy, nigdy sie nie myli. I taki przekaz ma być zapamiętany.
  • fatuswombatus napisal(a):

    1 Raczej taki scenariusz

    2 Zaciśnie i pójdzie w zaparte. Unia, jej biurwy, nigdy sie nie myli. I taki przekaz ma być zapamiętany.
    Jest możliwe, że zwycięży opcja "tym bardziej byłem pewny że badania moje są słuszne"



    Jednakowoż może się to nie powieść, jeśli wewnątrz kontynentalnej Unii ożywią się ruchy sceptyczne. Może być ciekawie1.
  • Nie będzie wzmocniona, bo Brexit to +10 w wyborach dla wszystkich partii eurosceptycznych na zachodzie. Dlatego w długookresowej perspektywie to oznacza osłabienie obecnego euroestablishmentu, o ile nie w ogóle jego wymianę.
    Natomiast w krótkookresowej perspektywie jesteśmy faktycznie pozbawieni bliskiego sojusznika.
  • edytowano June 2016
    Czyly dluga perspektywa Ignaca to krotka Rozuma. Czyly bedzie dobrze, potem zle, a potem znowu dobrze
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Natomiast w krótkookresowej perspektywie jesteśmy faktycznie pozbawieni bliskiego sojusznika.
    W perspektywie pięciu lat i więcej w kwestii obecności UK w UE nic się nie zmienia. A tego sojusznika czasami korzystniej było mieć za wroga niż za sojusznika, to Brytfania bardziej z roku 1945 niż z roku 1939.

  • O tempie i kierunku dalszych zmian zdecydują chyba wybory we Francy.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Nie będzie wzmocniona, bo Brexit to +10 w wyborach dla wszystkich partii eurosceptycznych na zachodzie.
    Może być. Każdy ma pokusę pomyślenia "a co, my to gorsi"?

  • Szkic zarysu salonowej narracji na okoliczność Brexit ;)
    Tomasz Sekielski ‏@sekielski · 1 godz.1 godzinę temu

    Świetnie PL wybrała sojusznika w UE. Stawianie na GB było absolutnie wizjonerskie. #janoszedyplomacji

  • BTW, a jest ten knur ciągle na etacie w TVP?
  • edytowano June 2016
    Nie wiem, tak wiarygodne źródło, jak wikipedia podaje, że od 2013 prowadzi dla TVP program Po prostu.

    Pełen oczywistości tekst Stanisława Janeckiego
    http://wpolityce.pl/swiat/297988-po-brexit-juncker-tusk-schulz-i-mogherini-powinni-sie-podac-do-dymisji-a-ue-ma-szanse-zyskac-nowe-zycie
    - moim zdaniem rząd Rzeczypospolitej powinien wezwać do honorowego ustąpienia obecne władze UE i prowadzić kampanię pod takim hasłem. Jeżeli mamy przeciwko sobie aparat i elity, grajmy na sympatię ludów Europy.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Nie będzie wzmocniona, bo Brexit to +10 w wyborach dla wszystkich partii eurosceptycznych na zachodzie.
    Ja się trochę obawiam, że Brexit może zmobilizować środowiska zainteresowane obecnym status quo lub obawiające się zmiany (nawet jeżeli obecny kształt UE im nie odpowiada). Bo to może zniwelować wzrost popularności eurosceptyków...
  • A to ciekawe: hiszpański MSZ Margallo już wyciąga łapki po Gibraltar ;)

    Swoją drogą jak wczoraj dowiedziałem się, że za opuszczeniem UE opowiedział się John Cleese, to mało nie spadłem z krzesła.
  • extraneus napisal(a):
    Swoją drogą jak wczoraj dowiedziałem się, że za opuszczeniem UE opowiedział się John Cleese, to mało nie spadłem z krzesła.
    Celebryci, aktorzy, muzycy i idioci wszelkiego sortu uznawali to za takie fajne.

  • edytowano June 2016
    To teraz przed nami referendum w Szkocji i opuszczenie przez nią UK?

    image
  • extraneus napisal(a):
    To teraz przed nami referendum w Szkocji i opuszczenie przez nią UK?
    Myślę że to oczywiste.
  • extraneus napisal(a):
    To teraz przed nami referendum w Szkocji i opuszczenie przez nią UK?
    Szkoci na prawo, Walijczycy na lewo, Irlandczycy na wschód, Jersejczycy na miejscu, Gibraltar do Afryki, Falklandy do Antarktydy. Każdy w swoja stronę każdemu gdzie chce.
    A Śląsk do IV Rzeszy?
  • Ci Niemcy to nie tylko antysemityzm ale i zjednoczoną Europę potrafią splugawić ;)
  • extraneus napisal(a):
    Ci Niemcy to nie tylko antysemityzm ale i zjednoczoną Europę potrafią splugawić ;)
    No, jakby to powiedzieć....WYMIATAJĄ ........niechciany element ;)
  • "Wielka Brytania wahała się od 40 lat, czy chce być pełnym członkiem Unii Europejskiej, czy też nie. Teraz mamy jasność. Zdecydowali się na wyjście – powiedział Schulz. – Ekonomiczne dane z dzisiejszego ranka świadczą o tym, że będzie to ciężka droga – zauważył niemiecki polityk. Dla pozostałych członków UE oznacza, że będą musieli zająć się przeprowadzaniem reform, walką z bezrobociem, kwestią sprawiedliwości społecznej i rozwiązaniem problemu migracji"

    A teraz na polski, prosty i zrozumiały:

    Zależało nam aby wypchnąć angoli z unii. Po wuj oni nam tam. Tylko się wtrącali w nasze sprawy i nie pozwalali nam robić co chcemy. A teraz możemy już robić co chcemy i nikt nam nie skoczy.

  • Ciekawe9 jakie będzie echo w ojropejskiej prasie. Jak dotąd tylko Janecki skomentował to należycie: Schultz, Junckers i Tusk - won.
  • tak na moje to gdyby Brexitowy szał był odpowiednio nadmuchany, to JarKacz mógłby tu robić co chce i zapełnić łagry w Bieszczadach estbliszmętem, a nikt by nawet nie pisnął...
  • Dlaczego nie ma jeszcze przekazu dnia w mejnstrimie ? Adam, kurwa, szybciej. Bo póki co, to PiS jest tylko winny że na takiego współpracownika w Unii postawił. Czekam na jasną tezę, że za Brexit bezpośrednio odpowiedzialny jest Jarosław Kaczyński.
  • fatuswombatus napisal(a):
    A Śląsk do IV Rzeszy?
    Nosz kufa, proszę nie przeginać!!! )*@^%@%#!U
    I przypomnieć skąd Śląsk się tam wogóle wzion.

  • loslos
    edytowano June 2016
    extraneus napisal(a):
    To teraz przed nami referendum w Szkocji i opuszczenie przez nią UK?

    image
    To Irlandia Północna podzieli się na Irlandię Umiarkowanie Północną i Irlandię Bardziej Północną.
  • Czy ktośjest w stanie wyjaśnić, dlaczego niemal cały interior oprócz wielkich miast był za Exitem? I Większość Walii też?
  • ichnie lemingi głosowały za pozostaniem
  • Bo tam są Anglicy.
  • Jak to dlaczego, głosowali słabo wykształceni, bezrobotni lub wykonujący proste prace ludzie z małych miast i wsi. Ciemnogród jest powtarzalny wszędzie.
  • ale ich ciemnogród nie chodzi na galowo do kościoła, nie nosi baldachimu nad monstrancją na Boże Ciało... skąd mają wiedzieć co dobre?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.