Skip to content

Radiowa trójka i dwójka

11011131516

Komentarz

  • A szoruje szoruje odkąd Skowroński odszedł.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    A szoruje szoruje odkąd Skowroński odszedł.
    Ale za to Wnecik szybuje. To przecież lepiej mieć własne, wypracowane miejsce niż ściśle zależne od koniunktury politycznej.
  • Oczywiście :D

    Jeno nie rozumiem biadań, że jest źle bo fikedy było lepiej jak ożeu z goooffna latał i różowe ulotki rozrzucał?!
  • No i od rana śpiewają se piosenkę pt. "Przyjaciele pewnej ryby".
    Pytanie - kto się ośmieszył i 3 było konieczne schodzenie do poziomu dzieci z piaskownicy ?
  • afropolak napisal(a):
    No i od rana śpiewają se piosenkę pt. "Przyjaciele pewnej ryby".
    Pytanie - kto się ośmieszył i 3 było konieczne schodzenie do poziomu dzieci z piaskownicy ?
    To zależy kogo spytać. Zawsze, ale to zawsze padnie odpowiedź, że to tamci się ośmieszyli.
  • co roku 'spółka autorska' Strzyczkowski&Jaślar zapraszali kolegów do wspólnego zaśpiewania 'karpia';
    w tym roku podobnie

    i co po prawach autorskich do tytułu piosenki Trójce, co?
    i z drugiej strony - kto się odważy w Trójce poprowadzić "markomanię"?

    bez sensu te zagrania PR, lepiej by coś nowego stworzyli...
  • Wielgie zdziwienie ludzie przestają płacić:

    https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/piotr-jedlinski-o-sytuacji-w-radiu-nowy-swiat-ubywa-patronow-spadaja-wplaty-stacja-sie-nie-rozwija

    A np. Makłowicz, którego obserwuję radzi sobie doskonale na YT rzekłabym wzrasta uwolniony z konwencji TV.
    Byłam sceptyczna, a teraz to nawet chętnie I legurarnie paczam go przy piątku.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Wielgie zdziwienie ludzie przestają płacić:
    Ciekawostka. Myślałem, że jak się zapuści stały przelew, to potem już nie boli i jakoś idzie.
  • - Ubyło sporo Patronów, kwota, z 748 tysięcy skurczyła się do 666 tysięcy.
    E no 666 klocków to w sam raz kwota, za jaką take radio powinno spoko banglać.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Wielgie zdziwienie ludzie przestają płacić:

    https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/piotr-jedlinski-o-sytuacji-w-radiu-nowy-swiat-ubywa-patronow-spadaja-wplaty-stacja-sie-nie-rozwija

    A np. Makłowicz, którego obserwuję radzi sobie doskonale na YT rzekłabym wzrasta uwolniony z konwencji TV.
    Byłam sceptyczna, a teraz to nawet chętnie I legurarnie paczam go przy piątku.
    Bo jest ciekawą osobowością, nawet niespecjalnie się stara. A taki Maciej Orłoś zwariował, zaczynał od ciekawych filmów a teraz naparza bieżączką. https://www.youtube.com/c/MaciejOrłośOficjalny/videos
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Wielgie zdziwienie ludzie przestają płacić:

    https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/piotr-jedlinski-o-sytuacji-w-radiu-nowy-swiat-ubywa-patronow-spadaja-wplaty-stacja-sie-nie-rozwija

    A np. Makłowicz, którego obserwuję radzi sobie doskonale na YT rzekłabym wzrasta uwolniony z konwencji TV.
    Byłam sceptyczna, a teraz to nawet chętnie I legurarnie paczam go przy piątku.
    Bo jest ciekawą osobowością, nawet niespecjalnie się stara. A taki Maciej Orłoś zwariował, zaczynał od ciekawych filmów a teraz naparza bieżączką. https://www.youtube.com/c/MaciejOrłośOficjalny/videos
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    - Ubyło sporo Patronów, kwota, z 748 tysięcy skurczyła się do 666 tysięcy.
    E no 666 klocków to w sam raz kwota, za jaką take radio powinno spoko banglać.
    Kaktusica mówiła, że ich koszty miesięczne to 250 tysięcy.
  • Przemko napisal(a):
    Maciej Orłoś zwariował, zaczynał od ciekawych filmów a teraz naparza bieżączką. https://www.youtube.com/c/MaciejOrłośOficjalny/videos
    Ja wiem czy zwariował? Może po prostu od nadmiaru lolkontentu musk mu wypaliło.

    Żeby solidnie się monetyzować na Jutrąbce, trzeba trzaskać dziennie dwa-trzy materiały po godzinie. To dość szybko wyjaławia glebę i nie ma kiedy nawozić.

    Myślałem se, że ten cały systemat patronatu o tyle dobrym jest, że jest stały cash flow na poziomie i człowiek zdąży spłodozmianować albo chocia azofoską osypać. Na czystych klikach daleko się nie zajedzie i człowień kończy jak typowy jutubers.
  • Przemko napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Wielgie zdziwienie ludzie przestają płacić:

    https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/piotr-jedlinski-o-sytuacji-w-radiu-nowy-swiat-ubywa-patronow-spadaja-wplaty-stacja-sie-nie-rozwija

    A np. Makłowicz, którego obserwuję radzi sobie doskonale na YT rzekłabym wzrasta uwolniony z konwencji TV.
    Byłam sceptyczna, a teraz to nawet chętnie I legurarnie paczam go przy piątku.
    Bo jest ciekawą osobowością, nawet niespecjalnie się stara. A taki Maciej Orłoś zwariował, zaczynał od ciekawych filmów a teraz naparza bieżączką. https://www.youtube.com/c/MaciejOrłośOficjalny/videos
    Zawsze był urbanoid.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Maciej Orłoś zwariował, zaczynał od ciekawych filmów a teraz naparza bieżączką. https://www.youtube.com/c/MaciejOrłośOficjalny/videos
    Ja wiem czy zwariował? Może po prostu od nadmiaru lolkontentu musk mu wypaliło.

    Żeby solidnie się monetyzować na Jutrąbce, trzeba trzaskać dziennie dwa-trzy materiały po godzinie. To dość szybko wyjaławia glebę i nie ma kiedy nawozić.

    Myślałem se, że ten cały systemat patronatu o tyle dobrym jest, że jest stały cash flow na poziomie i człowiek zdąży spłodozmianować albo chocia azofoską osypać. Na czystych klikach daleko się nie zajedzie i człowień kończy jak typowy jutubers.
    Teleexpress to sztab ludzi. MO był częścią dobrze działającego mechanizmu (zegara).

    You Tube to... samowolka. Inne rygor, inne wymaganis. Inny mechanizm.

    Jak się przestawić? (by nie przegrać ze samym sobą)
    (pomijąc któż zacz głębiej)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Maciej Orłoś zwariował, zaczynał od ciekawych filmów a teraz naparza bieżączką. https://www.youtube.com/c/MaciejOrłośOficjalny/videos
    Ja wiem czy zwariował? Może po prostu od nadmiaru lolkontentu musk mu wypaliło.

    Żeby solidnie się monetyzować na Jutrąbce, trzeba trzaskać dziennie dwa-trzy materiały po godzinie. To dość szybko wyjaławia glebę i nie ma kiedy nawozić.

    Myślałem se, że ten cały systemat patronatu o tyle dobrym jest, że jest stały cash flow na poziomie i człowiek zdąży spłodozmianować albo chocia azofoską osypać. Na czystych klikach daleko się nie zajedzie i człowień kończy jak typowy jutubers.
    Wystarczy godzina dziennie, a nawet 20 minut, co 2-3 dni, zależy od przyjętej formuły i targetu. Najwięcej zarabia się na dzieciach, młodzież też woli codziennie, starsi już nie bo nie mają tyle czasu, ale i kasa najmniejsza. Oglądam ostatnio Wardenge który komentuje te branże, dowiaduje się to i owo człowiek. Kasa w tym jest gigantyczna, potencjalnie, ale rzuca się na łeb i wyjalawia duszę.
  • Wardęga miał swoją chwilę trumfu z ponadczasowym wiralem z ogromnym pająkiem. Co u niego teraz, to ja już nie.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wardęga miał swoją chwilę trumfu z ponadczasowym wiralem z ogromnym pająkiem. Co u niego teraz, to ja już nie.
    Nadal na tym zarabia, filmy mają odsłony, sprzedaje licencje na puszczanie tego w telewizjach, pasywny dochód. Prócz tego robi te swoje bieżące komenteri na kanale Wataha, z czego coś tam wpada mu do kieszeni, a jak robi transmisje na żywo to 2-3 tysiące z donejtów wpada, 1-2-3x w tygodniu, tak że jakoś tam wiąże koniec z końcem. Prócz tego przygotowywał się do wejścia z prankami na rynek indyjski, jako że byle co ma tam 100 milionów wyświetleń, nawet już tam był i kręcił, kowid pokrzyżował plany.
  • Żeby solidnie się monetyzować na Jutrąbce, trzeba trzaskać dziennie dwa-trzy materiały po godzinie. To dość szybko wyjaławia glebę i nie ma kiedy nawozić.
    _____________________

    Za 2-3 całogodzinne materiały dziennie youtube'owy algorytm ześle cię na dno za flooding.
    Jak w ogóle wrzucasz codziennie, to maks. 15 minut.
    Zresztą optymalny filmik na yt ma 10 minut. Tyle żeby utrzymać ciekawość generalnie znudzonego odbiorcy. Zresztą 10 minut nie tylko chętniej zobaczysz do końca, ale i chętniej kilkniesz. "przecież to tylko 10 minut", a nie "godzinę będę siedział na yt". Większość youtuberów wrzuca takie filmiki co kilka dni i jakoś żyją. Czy tylko z tego? To już ich pytaj, pewnie nie wszyscy.
  • Tik-Tok obniżył trend długości 'kontentu' do 30 sekund!
  • romeck napisal(a):
    Tik-Tok obniżył trend długości 'kontentu' do 30 sekund!
    Dobrze, że "kontętu" w cudzysłowie. Jak nałczał Żyd ze Skopie, posiadające najwięcej odsłon czy tam polubień posty nie mają żadnego kątentu. Laska np. je banana (ze spacją w tym miejscu).
  • +1

    Tiktok się nie liczy, to tylko narzędzie do promocji taka trampolina.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Żeby solidnie się monetyzować na Jutrąbce, trzeba trzaskać dziennie dwa-trzy materiały po godzinie. To dość szybko wyjaławia glebę i nie ma kiedy nawozić.
    _____________________

    Za 2-3 całogodzinne materiały dziennie youtube'owy algorytm ześle cię na dno za flooding.
    Jak w ogóle wrzucasz codziennie, to maks. 15 minut.
    Zresztą optymalny filmik na yt ma 10 minut. Tyle żeby utrzymać ciekawość generalnie znudzonego odbiorcy. Zresztą 10 minut nie tylko chętniej zobaczysz do końca, ale i chętniej kilkniesz. "przecież to tylko 10 minut", a nie "godzinę będę siedział na yt". Większość youtuberów wrzuca takie filmiki co kilka dni i jakoś żyją. Czy tylko z tego? To już ich pytaj, pewnie nie wszyscy.
    Dlatego są jeszcze livestreamy z superczatami (z których YT kasuje dla siebie 30%).
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Żeby solidnie się monetyzować na Jutrąbce, trzeba trzaskać dziennie dwa-trzy materiały po godzinie. To dość szybko wyjaławia glebę i nie ma kiedy nawozić.
    _____________________

    Za 2-3 całogodzinne materiały dziennie youtube'owy algorytm ześle cię na dno za flooding.
    Jak w ogóle wrzucasz codziennie, to maks. 15 minut.
    Zresztą optymalny filmik na yt ma 10 minut. Tyle żeby utrzymać ciekawość generalnie znudzonego odbiorcy. Zresztą 10 minut nie tylko chętniej zobaczysz do końca, ale i chętniej kilkniesz. "przecież to tylko 10 minut", a nie "godzinę będę siedział na yt". Większość youtuberów wrzuca takie filmiki co kilka dni i jakoś żyją. Czy tylko z tego? To już ich pytaj, pewnie nie wszyscy.
    Z tym dnem za flooding to może; nie znam się.

    Ale z tą godziną to ja mam rację. Dzięki YouTube pojawiła się możliwość puszczania długiej formy, angażującej intelektualnie. I ma ona wielu odbiorców, np. kolesi myjących gary albo zawodowych kierowców. Ten brak umiejętności skupienia się to mit.

    Kolega nie umie się skupić i projektuje?
  • Na długich nagraniach nie zarabia się, Rozum ma rację. Wyjątkiem są filmy dla dzieci.
  • Przykro mi, ale jeden mój znajomy zarabia kilkadziesiąt klocków miesięcznie. Więc "się" może nie, ale on przez przypadek wygina mi paralaksę.
  • Na godzinnych nagraniach dla dorosłych? Z reklam YouTube? Nie ma takich treści, najlepiej płatne są reklamy dla młodzieży.
  • edytowano February 2021
    Przemko napisal(a):
    robi te swoje bieżące komenteri na kanale Wataha,.
    OJCNM!
    Ciekawosc pierszym stopniem do piekla. To fakt.
    Wlazlam na ten kanal. A tam magiel z dwoma wypacykowanymi ciotkami najmlodszej generacji co teraz wyemigrowali do Hiszpanii, podobno influencerami i celebrytami jutuba a raczej gimbazy. (Nigdy o nich nie slyszalam). Zahaczylo tez o jakąs Andziaks. Potem monolog w w/w sprawie jakiejs dziewuszki z 100k subskrypcji.
    Głowa mi pęka. Slabo mi.....
    Nie, nie , nieeeeeeeee!!!

  • uhrr napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    robi te swoje bieżące komenteri na kanale Wataha,.
    OJCNM!
    Ciekawosc pierszym stopniem do piekla. To fakt.
    Wlazlam na ten kanal. A tam magiel z dwoma wypacykowanymi ciotkami najmlodszej generacji co teraz wyemigrowali do Hiszpanii, podobno influencerami i celebrytami jutuba a raczej gimbazy. (Nigdy o nich nie slyszalam). Zahaczylo tez o jakąs Andziaks. Potem monolog w w/w sprawie jakiejs dziewuszki z 100k subskrypcji.
    Głowa mi pęka. Slabo mi.....
    Nie, nie , nieeeeeeeee!!!

    :D
    To akurat najsłabsze, ale elegancko ich rozjechał. To są ludzie którzy kształtują dziś opinie młodych ludzi od 10-12 roku życia, więc sprawa jest poważna, lepiej niech oglądają Wardenge który rozjeżdża te cioty i inne lambadziary na argumenty, sam ma dziewczynę i prawie normalnie wygląda. Pochodzi ze wsi, nie wstydzi się tego, nie jest najgorzej.
  • @Ignac,

    Z tym brakiem skupienia to może nie róbmy jaj, tak... umówmy się, że w naszej pracy trzeba być skupionym czasem dużo dłużej. Pytanie, czy czerpiemy z tego przyjemność... wątpię, a wśród widzów filmików na yt dominują odbiorcy rozrywkowi, a nie traktujący yt jako substytut ambitnych dzieł o szczegółowych zagadnieniach sztuki Etrusków. Choć i takie filmiki są, nie przeczę.
    A czy dominują?

    Mógłbym robić tu research, statystyki itd., ale w sumie to mało mi się chce. Napiszę tyle: nie widziałem jeszcze żadnego kanału, na który ktoś wrzucałby (a) codziennie (b) 2 lub 3 materiały (c) po godzinie każdy. Kolega ponoć zna i to intratny - może nas zaciekawi, będzie link?
  • @peterman,

    Ja omijam te czaty, jest jeden wyjątek (kanał astrolife, gdzie są live'y z obserwacji nieba) z prostego powodu. Mało który youtuber ma na tyle "gadane", żeby bez przygotowania, płynnie mówić przez kilkadziesiąt minut. Zawsze będą powtórzenia, zawahania itd. Jak sobie ktoś napisze kwestię i ją wygłosi / przeczyta, to zdania są bardziej składne, mamy większe skumulowanie treści i oszczędność czasu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.