Skip to content

Radiowa trójka i dwójka

18911131416

Komentarz

  • edytowano August 2020
    no, proszę, postanowiłem - jakem trujkowicz - dołączyć do wątku, kiedy przebije 3-sta episów, a powyższy jest numer 301 :)

    Trójka to moja młodość, LP3 od 1986 roku... Albo wcześniej? W każdym razie odkryłem u kuzynów, którzy wcześniej, specjalnie dla niej kupili magnetofon szpulowy (całe, od pierwszej do ostatniej nutki, piosenki z Zachodu!)

    Teraz czeka mnie przeczytanie wpisów...
  • Marcin Mann poprowadził już swój drugi "Próbny lot" na antenie Radia Nowy Świat. W czasie programu przyznał, że puszcza muzykę z płyt, które podbierał tacie, czyli Wojciechowi Mannowi. A słuchacze piszą m.in. "Fajny ten młody Mann", "Niedaleko pada jabłko od jabłoni". Inni pisali też, że tak ciepło i interesująco opowiadał o muzyce, że trudno było się skupić na pracy. My też posłuchaliśmy początkującego redaktora i absolutnie zgadzamy się z tą opinią.
    https://bi.im-g.pl/im/dc/fd/18/z26203868IH,01-06-2012-OPOLE---AMFITEATR.jpg

    ale komentarze chyba juz nie po myśli czerskiej:
    brrr3
    Miesiąc ledwo minął a radio jest trupem. Wolność, miłość, tolerancja a w tle homofaszyzm i nepotyzm ?

    dojcze_kabana
    Czy to prawda że radio nowy świat powstałe w wyniku rzekomej cenzury w PR3 wywaliło dziennikarza na zbity pysk bo nazwał Michała Sz. Michałem Sz.?

    yaro1771
    Stary Mann chciał wsadzić młodego do "Trójki" już dawno, ale nie bardzo to wychodziło, bo wszyscy mieli świadomość z mankamentów juniora, dlatego okupował swoje audycje czekając na lepszy czas. Dlatego powstał projekt "Nowy Świat", gdzie wiedział, że to szybko załatwi.

  • A ile tzw. młody Mann ma lat? 50?
  • edytowano August 2020
    Dwudziestoparolatek, z trzeciej żony. Ażem wyguglała, bo też sądziłam, że dziecko już 50-tce i żem przeczytała przecudny artykuł w Pomponie czy czymś takim jaka to dumą rodziny jest ów przezdolny Marcin i jakże piękna jest trzecia żona Wojciecha i jak Wojciech poddał się operacji kosmetycznej, żeby być pięknym dla nowej, pięknej żony.
    : D
    image

  • Ale geny ostro przebijają. Młody, a już gęba jak księżyc.
  • proponuje go dać do szansy na sukces, do łapania tych wstążek
  • janosik napisal(a):
    proponuje go dać do szansy na sukces, do łapania tych wstążek
    Aproposa, mała żonka twierdzi, że Orzech lepiej sobie radzi (komęty) ze zrzucaniem wstążek, niż Mann (smęty). ;)
  • edytowano August 2020
    Hehe, być może go nawet widziałem. Ćwierć wieku temu byłem z rodziną w ZOO i tam zobaczyłem Manna, z dużo młodszą żoną i małym dzieckiem.
    Pamiętam jak koledzy z pracy gruchnęli śmiechem gdy powiedziałem: "Widziałem Manna w zoo" :D
  • edytowano August 2020
    :D
  • Radio NŚ ugrzęzło ale to Trójka przeżywa kryzys wizerunkowy:


    (...) Audytorium 17 "wypchnęło" z wcześniejszego miejsca Trójkę, która odnotowała ogromny spadek słuchalności. Stacja spadła na miejsce 7., a jej wynik zmniejszył się o 1 punkt proc., do 4,1 proc. (największy spadek w zestawieniu). Jak podają Wirtualnemedia.pl, to najniższy wynik stacji w historii badania radia Track (dotychczasowy najniższy wynik stacji przypadł na okres od kwietnia do czerwca i wyniósł 4,3 proc.).

    To najpewniej efekt poważnego kryzysu wizerunkowego stacji. Przypomnijmy: w maju unieważniono wyniki głosowania "Listy Przebojów Trójki", gdy okazało się, że wygrała piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", która była zawoalowaną krytyką wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach 10 kwietnia (Kazik nie wymienia w tekście nazwiska posła). Te wydarzenia spowodowały falę odejść dziennikarzy, a także zmianę dyrektora.

    Za łonetem dzisiejszym:

    https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/najslabszy-wynik-trojki-w-historii-sluchacze-wybieraja-inne-stacje/8t6xhfy,681c1dfa

    Ale im się d-a pali
  • Straszne słownictwo jak na publiczne oswiadczenia.
    Lumpeninteligencja.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Straszne słownictwo jak na publiczne oswiadczenia.
    Lumpeninteligencja.
    Publiczne obnażenia raczej...
  • polmisiek napisal(a):
    Hahaha: https://www.facebook.com/piotr.mordred.jedlinski/posts/3511822758869323
    @piotr.mordred.jedlinski

    13.08.2020 9:34

    W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się tekst pana Wojciecha Czuchnowskiego, mówiący o sytuacji w Radiu Nowy Świat, po "zrezygnowaniu" przeze mnie z pełnienia funkcji prezesa.
    Znalazłem w nim wypowiedź pani Magdy Jethon, którą pozwalam sobie zacytować:
    "Jak dodaje, "Jedliński nie był zmuszany do dymisji. Przeciwnie, gdy podjął taką decyzję, prosiliśmy, żeby tego nie robił, ale on nie chciał ustąpić". - Prosiłam go o to osobiście, wiem, że robili to jeszcze inni - dodaje naczelna rozgłośni. I podkreśla: - Sprawa nadal jest otwarta."
    Dosyć. Ta wypowiedź, to bezczelne kłamstwo, mające najwyraźniej zdjąć jakąkolwiek odpowiedzialność z osób, które wymusiły na mnie dymisję. Pozwalam sobie także zacytować fragment maila, jaki otrzymałem od pana Jerzego Sosnowskiego:
    "Ale dla wizerunku RNŚ, dla ucięcia wątpliwości patronów i dla zamknięcia ust nieżyczliwym krytykom byłoby wg mnie optymalne, żebyś, Piotrze, nie obrażając się na nas, tylko rozumiejąc delikatną sytuację całego przedsięwzięcia, podał się do dymisji...".

    Sytuacja w Radio Nowy Świat jest taka, że z medium jakie wam obiecywałem, prosząc o sfinansowanie tego pomysłu, mającym być niezależnym, obiektywnym, prezentującym różnorodny obraz świata i otaczającej nas rzeczywistości, zapraszających komentatorów o różnych poglądach, staliśmy się skrzywionym ideologicznie medium, którego udziałowcy, zamiast sikać pod wiatr, robią pod siebie.

    Wydawało mi się, że w ciągu dwóch dni, po wichurze emocji, udało się porozumieć. Ustąpiłem z funkcji prezesa, usunąłem się w cień, w imię dobra radia. Zgodziłem się, mimo ogromnych wątpliwości, na dalszą współpracę, pomoc, działanie, byle to nasze dziecko, radio wszystkich słuchaczy, istniało, rozwijało się.
    Jak widać, pani Magda Jethon, która przeniosła do nas wszystkie NAJGORSZE wzorce Trójki, ufna w swoją umiejętność mataczenia, które do tej pory było tolerowane, wiedząc, jak bardzo mi zależy na Radiu Nowy Świat, była pewna, że nawet widząc tak bezczelne kłamstwo, obciążające mnie w pełni za sytuację, "zamknę pysk".

    Bardzo przepraszam wspaniałych ludzi - Patrycję Macjon, Krzysztofa Łuszczewskiego, Annę Krakowską oraz wszystkich pracowników oraz współpracowników za mój wpis. Może być brzemienny w skutkach. Jesteście profesjonalistami w każdym calu, tworzycie wspaniały zespół, naprawę kocham was, jednak są granice upadlania człowieka.

    Mam nadzieję, że po moim wpisie, pan Wojciech Czuchnowski oraz Gazeta.pl nie odważy się usunąć artykułu lub dokonać w nim zmian, bo to oznaczałoby cenzurę.

  • Exspectans napisal(a):
    Jaka piękna kłótnia w rodzinie :)
    https://tvp.info/49394442/afera-w-radiu-nowy-swiat-jedlinski-wydal-ostre-oswiadczenie-jethon-klamie
    Przywiodła mi ta narracja na myśl jugosłowiańską sentencję mądrościową: Sve je sranje osim pišanja. Ali i pišanje je sranje ako se piša uz vjetar!

    Także tak. Co to, rosa, panie Piotrze? Nie, wiatr.
  • edytowano August 2020
    Ale,że się tak publicznie przecwelą na oczach wiernych i oddanych słuchaczy - to nigdy bym się nie spodziewał. A w sumie powinienem :):))
  • My mamy Wieloforumek. Oni mogą mieć Wielotrujkę ;-)
  • edytowano October 2020
    Proponuję 1 radio na 1 redaktora, niech rozkwita 1000 kwiatów
  • Tylko tyle?
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    I kolejny odcinek telenoweli .
    Trujka 3.0

    https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/radio-357-w-zespole-niedzwiecki-strzyczkowski-stelmach-kaczkowski-rusza-zbiorka-na-patronite
    Jest opcja wpłaty ujemnej kwoty, bo jestem zainteresowany?
  • Zapytaj, może płacą za słuchanie.
  • peterman napisal(a):
    Czy wymiana jednych srak ludzkich na inne to postęp?

    https://www.tysol.pl/a54355-Co-za-dno-Prowadzacym-w-Radiowej-Trojce-zostal-dziennikarz-ktory-szydzil-z-katastrofy-smolenskiej
    Tak, jezdo maxymalny postęp! Więcej pem, wprowadzimy dyszczyplinę klubową w kwestii, że to postęp, a komu się nie podoba, tego zawiesimy na suchej gałęzi.
  • Jak się naprostował, to czemu nie?
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Jak się naprostował, to czemu nie?
    Skoro jednak nie znaleziono kogoś kto NIE robił takich rzeczy, może oznaczać że naprawdę słabo z kadrami po 'naszej' stronie...
  • Z kadrami jest znakomicie. Słabo jest tylko z doborem kadr.
  • Do tej pory Trujkarze robiący "na państwowym" byli częściowo wyabstrahowani od weryfikacji w postaci "nagiej" słuchalności idącymi za nią reklamodawcami i drobnymi darczyńcami (jak pisał MS dla dużych kasodosypywaczy nie są raczej dostatecznie przyszłościowi i atrakcyjni).

    To może być, biorąc pod uwagę ich rozproszenie na kilka inicjatyw, weryfikacja nie do końca przyjemna i komfortowa.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.