Skip to content

Radiowa trójka i dwójka

2456716

Komentarz

  • "Trójka" to
    - specyficzne poczucie humoru (i nie ma go w innych stacjach, sprawdzałem, próbując się przestawić)
    - specyficzny kontakt ze słuchaczami (i nie ma go w innych stacjach, sprawdzałem, próbując się przestawić)
    - specyficzna autorska muzyka, czy to w audycjach "głosowych" czy w myzycznych (i nie ma go w innych stacjach, sprawdzałem, próbując się przestawić)

    Słucham od połowy lat 80-ych.
    I psuć Trójkę zaczęto już dawno temu. Najpierw (nie pamiętam roku) wycięto autorską muzykę w audycjach głosowo-njusowych, teraz wybiera "automat" albo "pół-automat".
    Potem skracano albo przenoszono na nocne pory adycje z muzyką niszową.

    A teraz jak usłyszę Semkę czy Lisiewicza to uciekam z tamtąd, bo wogóle nie jarzą tej rozgłośni.
  • "Dwójka" to rozgłośnia pod klawiszem "2" w samochodzie, bo często jest odtrutką na jazgot w innych stacjach...
    :)
  • A jakie wrażenia z nowej stacji PR 24?
  • edytowano September 2016
    Brzost napisal(a):
    A jakie wrażenia z nowej stacji PR 24?
    A nie wiem, ale znalazłem ramówkę i częstotliwośći
    http://www.polskieradio.pl/130/2351/Artykul/1661590,Polskie-Radio-24-nowe-radio-informacyjne

    i player w przeglądarce:
    http://player.polskieradio.pl/41
  • romeck napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    A jakie wrażenia z nowej stacji PR 24?
    A nie wiem, ale znalazłem ramówkę i częstotliwośći
    http://www.polskieradio.pl/130/2351/Artykul/1661590,Polskie-Radio-24-nowe-radio-informacyjne

    i player w przeglądarce:
    http://player.polskieradio.pl/41
    Dzięki, dzięki.
    Szukałem właśnie.
  • Ja włączyłem w samochodzie i pierwszy kontakt był niezbyt komfortowy, bo trafiłem na rozmowę z Jackiem Santorskim ;-) Ale może miałem pecha.
  • O właśnie, ostatnio coś takiego znalazlem - RDS podpisywal to jako Czwórka. Pierwszy kontakt równie niezbyt komfortowy - Samcik z Wyborczej bronił Amber Gold, tzn. zwalał winę na "instytucje państwowe".
  • Bo to chyba dawna częstotliwość Czwórki. U mnie się wyświetlało, że tu jest teraz PR 24 a Czwórki można słuchać przez sieć.
  • Tak, dokładnie. Parę dni temu w Jedynce np leciały właśnie zapowiedzi tej zamiany - PR24 na częstotliwość Czwórki, a Czwórka do netu.
  • No nie wiem czy ta stacja spełni moje oczekiwania.
    Słucham"Gościa dnia" a tam niejaki Grabacki z Fundacji Batorego oznajmia że krytyka Merkel jest nadmierną i jest ona najlepszym wyborem dla Polski, a pogłębiona integracja europejska receptą na obecny kryzys
  • Małgorzata Spór i Anna Zaleśna zostały odsunięte od redagowania i czytania serwisów informacyjnych w radiowej Trójce, musiały przejść do działu dokumentacji IAR - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Polskie Radio nie podaje przyczyn tej zmiany.
    http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/malgorzata-spor-i-anna-zalesna-odsuniete-przez-iar-od-serwisow-w-radiowej-trojce
    Jakieś przecieki o co poszło?
  • Trójka:
    nowym redaktorem z własną audycją muzyczną został Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy!
    Jakem fan jego od zawsze, cieszę się z takiej nowości.
  • Lemingoza artystyczna trzyma się mocno, czyli.
  • peterman napisal(a):
    Lemingoza artystyczna trzyma się mocno, czyli.
    guzik mnie obchodzą przekonania polityczne i wybory religijne Stinga, Freddiego i Adama Nowaka.
    Póki mi ich nie narzucają.
  • edytowano October 2016
    [..]
  • A czy zaliczenie Nowaka do lemingozy nie jest zbyt pochopne? Nie wpadły mi w ucho jego poglądy polityczne, wiem tylko że jest wierzący, ma jedną żonę i czworo dzieci a w przeszłości protestował przeciw homoparadom.
  • romeck napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Lemingoza artystyczna trzyma się mocno, czyli.
    guzik mnie obchodzą przekonania polityczne i wybory religijne Stinga, Freddiego i Adama Nowaka.
    Póki mi ich nie narzucają.
    A człowiek jest (powinien być) integralny czy też nie musi? Jak to jest po chrześcijańsku, a? :)
  • przemk0 napisal(a):
    romeck napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Lemingoza artystyczna trzyma się mocno, czyli.
    guzik mnie obchodzą przekonania polityczne i wybory religijne Stinga, Freddiego i Adama Nowaka.
    Póki mi ich nie narzucają.
    A człowiek jest (powinien być) integralny czy też nie musi? Jak to jest po chrześcijańsku, a? :)

    Oczywiście. Ale nie porzuciłem katolicyzmu mimo że słucham od lat Stinga/ThePolice i nie zostałem gejem jakem lubię Freddiego/QUEEN
    Może z podobnej beczki: oddzielam aktorstwo Stuhrów od ich życia prywatnego i ich prywatnych poglądów i politycznych i religijnych. Mam Shreka przestać oglądać bo nazwał JK Hitlerem?
  • przemk0 napisal(a):
    romeck napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Lemingoza artystyczna trzyma się mocno, czyli.
    guzik mnie obchodzą przekonania polityczne i wybory religijne Stinga, Freddiego i Adama Nowaka.
    Póki mi ich nie narzucają.
    A człowiek jest (powinien być) integralny czy też nie musi? Jak to jest po chrześcijańsku, a? :)

    Kiedy postulat wywalenia Mickiewicza z kanonu lektur?
  • Oho, kolega widzę też lubi sztukę tworzoną przez dewiantów. :)
  • przemk0 napisal(a):
    Oho, kolega widzę też lubi sztukę tworzoną przez dewiantów. :)
    Lubię też sztukę tworzoną przez niedewiantów. Kolega, jak mniemam, wykluczył z kanonu artystycznego wszystkich grzeszników i obcuje tylko z dziełami aniołów?
  • Dla pewności w ogóle nie obcuję z żadną sztuką.
  • edytowano October 2016
    No cóż, ważna informacja, wiem że jakby co, nie powinienem przy Koledze prezentować swoich wierszy.
  • przemk0 napisal(a):
    Dla pewności w ogóle nie obcuję z żadną sztuką.
    To błąd ja np bardzo lubìę poobcować ze sztuką mięsa ;)
  • Obcowanie ze sztuką jest zawsze wieloznaczne i ma swoje ukryte dna...
  • Brzost napisal(a):
    No cóż, ważna informacja, wiem że jakby co, nie powinienem przy Koledze prezentować swoich wierszy.
    Za późno, już obcowałem trochę. Ale kolega akurat niegroźny dla ducha a nawet całkiem naprzeciwko.
  • Trójka wraca na pierwsze strony gazet.

    A prawda to że Niedzwiedzki skoumpowany i ustawiał listę?
    Dopiero teraz o tym usłyszalem a listy przebojów za młodu się słuchało...
  • kulawy_greg napisal(a):
    A prawda to że Niedzwiedzki skoumpowany i ustawiał listę?
    A są jakieś podstawy do podejrzewania, że nie jest?

    Czy znasz kogoś, kto głosował na przeboje? Elżbieta Adamiak kiedyś powiedziała, że wszyscy jej znajomi słuchali listy przebojów ale nie zna ani jednej osoby, która by głosowała. Ja też - nie znam nikogo, kto by na listę przebojów głosował. Pewnie jest kilku fanatyków, którzy to robili. Jaki to problem ustawić taką listę?

  • No właśnie za młodu czyli jakieś ... 25 lat temu do definitywnego końca jak brązowy orzeł na różowym tle zaniemógł.

    Niech ten cały ynteligencki cyrk wreszcie przywita się z niewidzialną ręką rynku, skoro wszyscy tam są tak nietuzinkowi, genialni, specjalni, kulturalni, obyci i bywali. Skoro O. Rydzykowi się udało, Skowrońskiemu się udało takim osobowościom radiowym nie może się nie udać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.