Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1158159161163164674

Komentarz

  • janosik napisal(a):
    To Rosja nie stoi na czele konserwatywnej kontrrewolucji?
    Czarostwo to bardzo poważana religia. Zwłaszcza w USiech, gdzie czarownice już dwa razy rzuciły klątwę na Trumpa.
  • janosik napisal(a):
    To Rosja nie stoi na czele konserwatywnej kontrrewolucji?
    No właśnie stoi. Czary i gusła to bardzo stara tradycja.
  • Rzekłbym Tradycja Integralna!
  • Wnuczka Henryka Sienkiewicza – Maria Korniłowiczówna odnotowuje w książce poświęconej pisarzowi epizod z życia jego teścia – Kazimierza Szetkiewicza (prototyp Zagłoby):

    "Szetkiewicz był na zesłaniu w głąb Rosji za sprzyjanie władzom powstania styczniowego 1863 r.; słał stamtąd listy do rodziny, pełne dowcipnych uwag (nigdy nie tracił poczucia humoru) i malowniczych rodzajowych historyjek. W jednej z nich opisał swój pobyt w cerkwi:

    „Pop intonuje: «Batoryj, katoryj Moskwu rozorał, ludiej ubiwał, budiem jego proklinat`!». A chór chłopięcy odpowiada: «Proklataja jego mat`!»”. Zesłaniec w najśmielszych snach nie przewidywał, że pamięć o polskich zwycięstwach będzie tak długo gryzła rosyjską duszę.

    „Czyż dla wygnańca z Polski, kraju, którego nie ma na mapach od kilkudziesięciu lat i który – jak się na razie mogło wydawać – poniósł tym razem klęskę ostateczną, nie jest satysfakcją posłyszeć taką budującą modlitwę?” – pyta retorycznie autorka i uzupełnia swoje domysły przypisem:

    „W Kościele prawosławnym w Rosji istniał zwyczaj wyklinania po nabożeństwach wrogów cara i Moskwy. Najwidoczniej nie była tam znana instytucja przedawnienia. A może Batory mimo wszystko ciągle jeszcze był groźny?”.
  • Ach, i to po maci rugają, deheneraty!
  • Nastojaszczije krienstianstwo >:)
  • Nie wpłynęła mi emerytura na konto. Po raz pierwszy od wielu lat.
  • Maria napisal(a):
    Nie wpłynęła mi emerytura na konto. Po raz pierwszy od wielu lat.
    Warto, a nawet trzeba, sprawę podrążyć. Oby to była tylko jakaś esterka (znaczy, usterka).
  • Srebrna - coraz gorzej to wygląda. Kazimierz Kujda to TW, jego żona - prezes spółki Srebrna.
    Mario zajmuje się, no właśnie czym on się zajmuje? A nie sprawdza udostępnianego Zbioru Zastrzeżonego pod kątem najważniejszych współpracowników PiS?!
    https://www.rp.pl/Tasmy-z-Nowogrodzkiej/190209395-Teczka-Kujdy-pograza-PiS.html?utm_source=traqli&utm_medium=email&utm_campaign=traqli_daily_with_blocks&tqid=1vGtY2Q8GU4B3cpp1cadVexc4E5SlMf5sT3PF7dx
  • Kujda srujda, ale co z emeryturą?
  • Noji?
    Piotrowicz mógłby być mocniejszym argumentem. Prezes pozarządza i będzie git.
  • peterman napisal(a):
    Kujda srujda, ale co z emeryturą?
    Ni ma. Zadzwoniłam. Pani powiedziała, że nie widzi wskazań do wstrzymania. Pocieszyła mnie - dobrze mi się tydzień zaczął :D
    Teraz pono sprawdzają. Mają oddzwonić. Czekam. Nie na telefon tylko na piniądz ;)
  • edytowano February 2019
    Kujda i co? Pisałem że żenada. I co z tego? Na razie na szczęście nic bo każdy dzień przynosi megażenadę w wykonaniu totalsów i lewaków: koreańskie prototypy tramwai za 2 miliardy złotych zamiast Pesy, likwidacja kopalń przez Biedronia, kanalia Wałęsa z pozwem o karę za prawdę o swojej zdradzie i kłamstwie itd. Oczywiście Kujdę trza wywalić i zmyć po nim podłogi oraz wywietrzyć. Najbardziej wkurza że Kujda nie jest przypadkiem. Najwyraźniej Prezes lubi otaczać się śliskimi lizusami bez właściwości i mściwie znęcać się nad myślącymi i odważnymi patriotami. Straszny z niego skurwiel ale ma się ku schyłkowi więc wytrzymam. Polacy aby zbudować poważne państwo muszą się zdobyć na zabicie cesarza co nie chce służyć, ale by jemu służono. Niechby to było symboliczne morderstwo ale za życia, publiczne i ostateczne. Jak już jest imperium to może się w nim utrzymywać długo despota otoczony mentalnymi niewolnikami. Zbudować potęgę mogą tylko wolni ludzie idący za wodzem z własnego wyboru, a nie ze strachu czy pod przymusem.
  • Koledze się nie spieszy stę Tyberiuszem, bo może się doczekać Kaliguli...
  • Wahałam się czy to nie do działu Humer.... :-D

    @AJakubowska1
    "prezydent ( ...)nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wygląda rzeczywistość owych czasów" powiedziała p.Zofia Romaszewska (pomnik Mazowieckiego)
    Byłabym wdzięczna, gdyby p. Romaszewska uświadomiła nas, z czego jeszcze prezydent nie zdaje sobie sprawy...
  • edytowano February 2019
    peterman napisal(a):
    Koledze się nie spieszy stę Tyberiuszem, bo może się doczekać Kaliguli...
    Nie ja będę o tym decydował ani wykonywał. Egzekutor już jest. Sam Prezes go wybrał. Jak dla mnie najlepiej byłoby pozbyć się obu. Egzekutor chyba zdaje sobie sprawę że musi to wykonać szybko - w pierwszym roku po wyborach, oby wygranych. Wtedy będzie miał szansę dokonać czystek i zbudować wierną gwardię pretorian na kolejne kadencje.
  • edytowano February 2019
    .
  • Romaszewska pod żyrandolem to nie przypadek tylko skutek. Nawet największy roztrzepaniec dawno by się zorientował i wywalił z pompą, kwiatami i orderem. A tu constans jeśli chodzi o podaż rozmaitych bredni. Jaki pan takie kramarki.
  • Z tą moją emeryturą - wstyd się przyznać :\">
    Myślałam, że to może jakaś grubsza sprawa, dlatego pozwoliłam sobie na publiczny alarm. Jednak tylko moje gapiostwo. Pieniądze wpłynęły 7.02. Miałam wyjątkowo duży ruch na koncie (oraz, jak się okazuje, chyba zbyt dużo środków, by nad nimi panować;) i pierwsza odsłona historii tej wpłaty nie wykazała.
    Przepraszam za zamieszanie.
  • Wiadomość dnia. Serio.

    Dzięki za informację!
  • peterman napisal(a):
    Wiadomość dnia. Serio.
    Dzięki za ciepłe myśli i jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

  • Maria napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Wiadomość dnia. Serio.
    Dzięki za ciepłe myśli i jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

    E tam, jakie zamieszanie? Samo życie. :) Dobrze, że się wyjaśniło.
  • Było do przewidzenia:
    Sąd Rejonowy w Goeteborgu nie wyraził zgody na wydanie polskim władzom Stefana Michnika. Powodem odmowy jest przedawnienie zarzucanych Michnikowi czynów oraz jego szwedzkie obywatelstwo.

    Z protokołu posiedzenia sądu, które miało miejsce 4 lutego i odbyło się bez udziału stron postępowania, wynika, że zarzucane Stefanowi Michnikowi przestępstwa uległy przedawnieniu według szwedzkiego prawa.

    – Mając to na względzie oraz biorąc pod uwagę, że jest on obywatelem Szwecji, wniosek o jego wydanie zostaje odrzucony – orzekł sędzia Mats Hagelin.
    https://naszdziennik.pl/polska/205773,szwecja-sad-nie-wyrazil-zgody-na-wydanie-stefana-michnika.html
  • Na Sądzie Bożym nic nie ulega przedawnieniu.
  • Rosja te sprawy załatwia nieco wcześniej i radykalnie: Trocki, Bandera,Litwinienko i wielu innych.
  • Przerżlim gazrurę.
    https://www.tvp.info/41284160/jest-porozumienie-ws-dyrektywy-dotyczacej-nord-stream-2

    ... a media piszą, że nasz sukces. Bez wgłębiania się w sens, można wywnioskować że to jednak nie jest wygrana, bo redaktor publicznie nie zachłystuje się sukcesem i nie dostaje spazmów ze szczęścia.
  • Podobno te masonskie usanskie rakiety HIRAM przeciwlotnicze które p.min. Błaszczak kupił ostatnio u POTUSa są bez offsetu i Skarżysko i Radomsko mogą się zwijać albo przestawić na produkcję broni kolekcjonerskiej
  • Tak krawiec kraje jak materii staje.
  • Rafał napisal(a):
    Tak krawiec kraje jak materii staje.
    Lepiej być krawcem niż Krawcem (przynajmniej dziś).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.