Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1195196198200201674

Komentarz

  • A Dominik Cierpiał.
  • randolph napisal(a):
    prędzej pęknę niż będę jakichś urzędasów prosiła o łaskę
    +1
    Ja niestety kilka lat temu musiałem. Z powodu konferencji na której miałem oral.
  • Brzost napisal(a):
    randolph napisal(a):
    prędzej pęknę niż będę jakichś urzędasów prosiła o łaskę
    +1
    Ja niestety kilka lat temu musiałem. Z powodu konferencji na której miałem oral.

    Noale tego wymagała polska racja stanu
  • Dramat opozycji trwa:
    image
    nawet specjalista od oceniania twardości drewna za pomocą obróbki mechanicznej siem poddał ;)
  • edytowano June 2019
    Bo przecież „lud prosty” wie lepiej. Nie kończył uniwersytetów, nie czytał Gombrowicza, nie wie, co to genotyp, nie wie, jaką liczbę barionową mają mezony, ale wie lepiej i nie pcha się na afisz.

    Łoziński czytał Gombrowicza, wiedział wszystko ... prócz ostatniego.
  • Cieniasy. Do podziemia nie zejdą. Oni tylko na naziemiu skandalizować pod ochrona policji potrafią.
  • peterman napisal(a):
    los napisal(a):
    Maria napisal(a):
    To jest bardzo ok. Może przykryją kolejne, szykowane właśnie na wybory arcydzieło Sekielskiego.
    Palade twierdzi, że arcydzieło Sekielskiego bardzo PiSowi w wyborach pomogło. Może lepiej nie przykrywać?

    Spoko. Następny miszczu stoi w kolejce.

    https://wpolityce.pl/m/polityka/450751-tylko-u-nas-kulisy-filmu-vegi-roboczy-tytul-mowi-wiele
    Pisoscy siepacze nie biorą jeńców!

    Grożono mi też, że zostanę pomówiony
    – mówi Onetowi Vega.
  • Do kolekcji brakuje jeszcze filmów: "Artyści", "Profesura", "Dziennikarze" no i zamiast "Kleru" może "Biskupi i Prałaci TW", a na koniec wisienka czyli "Sędziowie". Nie zdziwię się jeśli nikt z niezłomnych inaczej nie weźmie się za te tematy.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Dramat opozycji trwa:
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

    nawet specjalista od oceniania twardości drewna za pomocą obróbki mechanicznej siem poddał ;)
    Rafał napisal(a):
    Cieniasy. Do podziemia nie zejdą. Oni tylko na naziemiu skandalizować pod ochrona policji potrafią.


    Staaare, ale pamiętajo. Może przestraszyli się.

    image

    👣

    🐾
    🐾

  • Alem się zadziwiła!
    Polska być Wielki Kraj @-)
    Właśnie sprawdzam rozkład jazdy i mnie wyszło, że IC Witkacy startujący z Gdyni o godz. 8.53 dociera do Zakopanego na godz. 20.53.
    Nurmalnie, nasza Lux-torpeda potrzebuje pół doby, żeby przemierzyć Ojczyznę z północy na południe, na dodatek wcale nie po maksymalnej odległości licząc.
    Wielki kraj, zaiste.
    Chyba, że torpeda, niekoniecznie Lux.
  • Lux-torpeda? Nie dziwota!
    Podobno konkurs na nazwę wymyślił jakiś haluks-ortopeda.

    👣

    🐾
    🐾

  • IC jest coś ostanio po macoszemu traktowane i jeździ w podobnym czasie co TLK (12h51 Gdynia-Zakopane), za to EIC jest podobnie czasowo do Pędraka (i cenowo również) i daje radę w 9h36min z Gdyni do Zakopca
    Najszybciej oczywiście można się dostać opcją Ryanair+Szwagropol (Krakow-Zakopane) lub tym podobne i wcale nie musi być drożej.
  • Inwestycje na kolei zaczęły się jakieś 4 - 5 lat temu. Drobne chyba już były na koniec rządu platfusa. Zdaje się że dlatego że kończyły się możliwości dotacji UE na drogi i że sama KE zwróciła uwagę na karygodne zaniedbania. W końcu Niemcy też jeżdżą koleją i wożą nią towary. Oczywiście chcieli wszystko sprywatyzować.
  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Lux-torpeda? Nie dziwota!
    Podobno konkurs na nazwę wymyślił jakiś haluks-ortopeda.
    Kolego Drogi, tą nazwą tośmy w głębokim moim dzieciństwie obdarzali pojazd szynowy mknący z zawrotną szybkością z Warszawy do ... co najmniej Działdowa, a może i samego Gdańska. Dzieciarnia wylegała przed legionowskie tory, by podziwiać potwora nadjeżdżającego i nie zatrzymującego się na naszej stacji. Miało toto dwa chyba wagony i bardzo śmiszną lokomotywę - ktoś na forum zamieszczał stosowną fotkę. W każdym razie nazwa nad wyraz stosownie oddawała charakter pojazdu. Na dodatek, głowy co prawda nie dam, ale pewnie szybciej dojeżdżała do Gdańska od IC Witkacego.
    Nikt zatem nie musiał się wysilać na wymyślanie nazwy, mam ją od lat w głowie ;)

  • edytowano June 2019
    Maria napisal(a):
    Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Lux-torpeda? Nie dziwota!
    Podobno konkurs na nazwę wymyślił jakiś haluks-ortopeda.
    Kolego Drogi, tą nazwą tośmy w głębokim moim dzieciństwie obdarzali pojazd szynowy mknący z zawrotną szybkością z Warszawy do ... co najmniej Działdowa, a może i samego Gdańska. Dzieciarnia wylegała przed legionowskie tory, by podziwiać potwora nadjeżdżającego i nie zatrzymującego się na naszej stacji. Miało toto dwa chyba wagony i bardzo śmiszną lokomotywę - ktoś na forum zamieszczał stosowną fotkę. W każdym razie nazwa nad wyraz stosownie oddawała charakter pojazdu. Na dodatek, głowy co prawda nie dam, ale pewnie szybciej dojeżdżała do Gdańska od IC Witkacego.
    Nikt zatem nie musiał się wysilać na wymyślanie nazwy, mam ją od lat w głowie ;)

    Koleżanka nie zna się na żartach?

    Ja wiem co to Lux-torpeda bo myśmy jako dzieci też tak mówili.
    Jaja sobie robię... ;;)

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano June 2019
    kulawy_greg napisal(a):
    IC jest coś ostanio po macoszemu traktowane i jeździ w podobnym czasie co TLK (12h51 Gdynia-Zakopane), za to EIC jest podobnie czasowo do Pędraka (i cenowo również) i daje radę w 9h36min z Gdyni do Zakopca
    To dlatego, że w obecnej klasyfikacji PKPIC (od paru lat w sumie), zarówno pociągi kategorii IC jak i TLK to "zwykłe" pośpieszne - cena jest także ta sama. Rozróżnienie polega jedynie na tym, że w pośpiechach kategorii IC teoretycznie powinny być same nowe (lub zmodernizowane) wagony - klima i te sprawy - natomiast TLK to loteria, i zwykle jedzie szrot wyciągnięty z krzaków.

    Wyższą kategorią są ekspresy, do których zaliczają się EIC (na wagonach) oraz EIP, czyli Pędraki.
  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Koleżanka nie zna się na żartach?

    Ja wiem co to Lux-torpeda bo myśmy jako dzieci też tak mówili.
    Eeech... zna się, zna,
    stąd odpowiedź i buźka na końcu.
    Tośmy se pogadali :D
  • Dygresja przy okazji dotycząca klasy lux:

    Kilka lat temu w Umaniu na Ukrainie wylądowałem w hotelu koło Sofiwki (ogromny park krajobrazowy założony przez Szczęsnego Potockiego). W recepcji kazali mi wybrać klasę pokoju; standard, lux lub superlux (wymawiane ljuks). Wybrałem superljux bo miał ze 30 m2, przedpokój - hall też ze 20 m2, dwa wiatraki sufitowe, jeden klimatyzator w przedpokoju i lodówkę kuchenna na podłodze przy łóżku. Było nieźle. Spałem w hallu na kanapie bo do sypialni chłód nie dochodził. Był jeszcze jeden kłopot. Na śniadanie musiałem czekać pół godziny bo kuchnia miała akurat przerwę śniadaniową i mogłem sobie obserwować ich konsumpcję. Stare sowieckie standardy są mocno zakorzenione w świadomości im dalej na wschód.

  • Clinton o Polsce: Świat was podziwia, możecie być przywódcą Europy
  • Clinton się nie liczy. On nie należy do żadnej organizacji żydowskiej, nie jest sędzią i w ogóle to ma sklerozę i kłamał w sprawie Lewinski. Cóż zresztą znaczy Clinton wobec 60-ciu kongresmanów piszących list protestacyjny. To jest 60:1 czyli jeszcze większa porażka niż 27:1. Nie mam adresu więc proszę kogoś kto zna o przesłanie tego przekazu dnia do słusznych mediów i do POKO.
  • Mania napisal(a):

    Clinton o Polsce: Świat was podziwia, możecie być przywódcą Europy
    obejrzałem lewackiego obciągacza z niesmakiem
    ale z innego powodu
    z niesmakiem obejrzeli/ą pewnie polskie lewaki o kodziaki i POKOki... :)
  • Rafał napisal(a):
    Clinton się nie liczy.
    Mąż głównej konkurentki Trumpa w wyborach???? A to nie jest głos (prawie) całej tej strony?

  • Rafał napisal(a):
    Clinton się nie liczy.
    I tak, i nie.
    W Usiech kompletnie nie.
    Dla naszych totalsów pewnie tak.
  • Zauważyliście, że po wyborach redaktor Hiena już całkiem oficjalnie sfiksował.
  • pantelej napisal(a):
    Zauważyliście, że po wyborach redaktor Hiena już całkiem oficjalnie sfiksował.
    dowody!
    (szukać po necie, pewnie zwłaszcza tweetów, brak czasu...)
  • romeck napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Clinton się nie liczy.
    Mąż głównej konkurentki Trumpa w wyborach???? A to nie jest głos (prawie) całej tej strony?

    Przecież to aronia.
  • Rafał napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Clinton się nie liczy.
    Mąż głównej konkurentki Trumpa w wyborach???? A to nie jest głos (prawie) całej tej strony?

    Przecież to aronia.

    /...upały & komary.../
  • Gorąc taki , że nawet słuchanie Braci FigoFagot nie pomaga
  • Nagroda główna w Opolu

  • ona ma słabą dykcję
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.