Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1198199201203204674

Komentarz

  • Bartoś,który sławił mieszkanie w klasztorze,
    wszędzie blisko, opiorą nakarmią, człowiek robi co lubi, może nawet cwiczyć na saksofonie.

    obecnie

    Mieszka w Warszawie. Jest profesorem nadzwyczajnym w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

    Od 2007 do 2009 był jurorem Nagrody Literackiej Nike. Laureat nagrody Hiacynt przyznawanej dorocznie przez Fundację Równości.

    Wydana w 2008 książka Jan Paweł II. Analiza krytyczna stanowi polemikę wobec rozpowszechnionej w polskiej publicystyce oceny pontyfikatu Jana Pawła II. Książka wywołała wiele dyskusji zarówno w środowiskach kościelnych, jak i wśród katolickich publicystów[7][8].
  • edytowano June 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Tymczasem Erdogan powtórzył wybory w Konstantynopolu i znowu przegrał hue hue hue.
    nie ma się co śmiać
    na rebe był wątek o similarności Polski i Turcji.
    nie było jeszcze u nasz powtórki z wyborów, bo lud wybrał niewłaściwie (podobny wniosek złożył juz kiedyś L. Wałęsa)

    przecie AtaTurek to Piłsudski,
    gdyby nie wojna, to i w Polsce mielibyśmy podobnie, łącznie z inwestycjami NATO (?)
  • Radio ZET NEWS @RadioZET_NEWS 40 min.40 minut temu
    #Olecko Rodzice zamordowanej 9-miesięcznej dziewczynki usłyszeli zarzuty znęcania się i zabójstwa. Przyczyną śmierci dziecka był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Dziewczynka została też zgwałcona. Rodzice nie przyznali się do winy.
    Wymiękam...
  • Prawdopodobnie nie przeżyje dzisiejszego dnia.....
    Rano, o godzinie 6.30 (myślę że to też działa na moją korzyść) padło ze strony mojej żony fundamentalne pytanie:
    "JAKĄ DATĘ MAMY DZISIAJ?"

    Ten ułamek sekundy ZAWAHANIA może zadecydować o moim być albo nie być.....

    P. S.
    Chodziło oczywiście o rocznicę naszego ślubu.....
  • Warte wysłuchania. Prof. Nowak u Ronina

  • extraneus napisal(a):
    Radio ZET NEWS @RadioZET_NEWS 40 min.40 minut temu
    #Olecko Rodzice zamordowanej 9-miesięcznej dziewczynki usłyszeli zarzuty znęcania się i zabójstwa. Przyczyną śmierci dziecka był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Dziewczynka została też zgwałcona. Rodzice nie przyznali się do winy.
    Wymiękam...
    Narkotyki jak się zdaje.
  • Mania napisal(a):
    Warte wysłuchania. Prof. Nowak u Ronina
    Filmoze zes tupki duższo nisz kwadrens prosiemysz zaopatryweć wew apsztrakt.

  • Sienieda. Jeśli za długie, proponywam Gnębonu połączenie słuchania z innem pożytecznem zajęciem np. prasowaniem bielizny, gotowaniem obiadu albosz robieniem manikiuru.
  • Mania napisal(a):
    Warte wysłuchania.
    Bardzo warto. Nowak w końcu podaje definicję elity: dobrane towarzystwo. Dobrane - czyli można do tego towarzystwa trafić tylko, jeśli oni nas zechcą przyjąć. Nie są ani najmądrzejsi ani najlepsi ani pod żadnym względem wyjątkowi, wyróżniają się tylko tym, że się nawzajem dobrali.

    Po co coś takiego Polsce? Czy komukolwiek innemu?

  • Mania napisal(a):
    albosz robieniem manikiuru.
    Mukbym sie ogoleć. Ino mutlta sie iszbym sie z nerw nie zarżneł.
  • los napisal(a):
    wyróżniają się tylko tym, że się nawzajem dobrali.
    Czelisz so cwane. A wew politykie guwnasz to zaletasz.

  • los napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Warte wysłuchania.
    Bardzo warto. Nowak w końcu podaje definicję elity: dobrane towarzystwo. Dobrane - czyli można do tego towarzystwa trafić tylko, jeśli oni nas zechcą przyjąć. Nie są ani najmądrzejsi ani najlepsi ani pod żadnym względem wyjątkowi, wyróżniają się tylko tym, że się nawzajem dobrali.

    Po co coś takiego Polsce? Czy komukolwiek innemu?

    szumowina się zbiera
  • A te antybabišove protesty w Czechach to jakiego są koloru? Pomarańczowego czy wręcz odwrotnie?

  • Mocna reakcja Garriego Kasparowa na decyzję Rady Europy ws. Rosji
    dzisiaj 03:06

    "W imieniu rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego, zmuszonego do życia za granicą, pieprz się" - napisał na Twitterze rosyjski dysydent i mistrz szachowy Garri Kasparow. "Uspokajanie dyktatora i nagradzanie agresji tylko pogorszy sprawy, zawsze tak jest" - stwierdził, komentując przywrócenie Rosji pełnego prawa głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.

    Garri Kasparow odpowiedział w ten sposób na wpis niemieckiego MSZ, w którym minister spraw zagranicznych Niemiec Haiko Maas "cieszy się z kompromisu zawartego w celu pozostania Rosji w Radzie Europy". "Rosja należy do Rady Europy ze wszystkimi prawami i obowiązkami, które z tego wynikają. To dobra wiadomość dla rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego" - stwierdził Maas.


    "Francja, Niemcy, stare marzenie o Europie, w której panują rządy prawa, a nie siła zbrojna, właśnie się skończyły" - stwierdził w odpowiedzi Kasparow. "198 Holendrów zabitych przez Rosję w katastrofie MH17, 8/10 holenderskich delegatów staje po stronie Putina. Hańba" - skomentował.
  • A czego chcieć od kraju eutanazji i Timmermansa?
  • ethanol napisal(a):
    https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,38809,ks-michal-misiak-wyjasnia-dlaczego-przyjal-chrzest-w-jordanie-ktory-spowodowal-zaciagniecie-ekskomuniki.html
    Te jego tłumaczenia brzmią po prostu śmiesznie. Przyjmując święcenia nie wiedział jakie są wymagania? Przepraszam za szczerość, ale to co on gada to są jakieś kompletne idiotyzmy.
  • edytowano June 2019
    Za Frondą

    To już chyba plaga. Kolejny ksiądz zrzuca sutannę. Najpierw ks. Michał Macherzyński porzucił kapłaństwo dla kobiety; zaraz po tym ogłoszono ekskomunikę ks. Michała Misiaka, który jak przyznał, nie radził sobie z celibatem (ekskomunika była wynikiem przyjęcia chrztu u protestantów).

    Teraz odejście z kapłaństwa (formalnie: urlop) ogłosił ks. Łukasz Kachnowicz z Lublina. Kilka dni temu kapłan opublikował na facebooku hasło o "byciu sobą". Teraz wyjaśnił, że przeszedł na urlop i nie będzie wykonywał czynności kapłańskich. "To decyzja, do której dojrzewałem od dawna" - pisze.

    "Wszedłem do mojego nowego mieszkania. Pierwszy raz od 9 lat nie przeprowadzam się na plebanię, tylko do mieszkania w bloku. Będę zwykłym sąsiadem moich sąsiadów. Tak, oficjalnie poszedłem na urlop. Od najbliższej niedzieli nie będę wykonywał czynności kapłańskich. Będę żył i pracował jak inni świeccy ludzie. Decyzja, którą podjąłem może wydawać się dla niektórych niespodziewana. Ale to jest decyzja, do której dojrzewałem od dawna, nawet bardzo dawna" - napisał ksiądz na facebooku.

    "Głosząc Ewangelię, która tak bardzo mówi o potrzebie życia w prawdzie, nie mogę dłużej żyć w poczuciu, że nie żyję w prawdzie przed sobą samym" - stwierdził dalej.

    "Czuję się naprawdę dobrze. Nie odchodzę załamany, w jakiejś ciemnej nocy. Wręcz przeciwnie, czuje w tym wiele światła, jestem pełen nadziei, energii. Czuję, że robię to, co w sumieniu rozeznaję za słuszne" - zapewnia.

    Jak dodaje, "nie zamierza wypierać tych 9 lat" jako kapłan. W swojej ocenie "nie jest już w stanie pozostać na miejscu" i "musi dokonać zmiany".

    Czy i w tym wypadku idzie o celibat, nie wiadomo. Trzy odejścia rozpoznawalnych medialnie kapłanów w krótkim czasie - to znak jakiegoś problemu. I nie chodzi tylko o to, że upały i sutanny grzeją. Grzeje i uwiera samo kapłaństwo. Dlaczego?

    Za Frondą
  • ethanol napisal(a):
    Kilka dni temu kapłan opublikował na facebooku hasło o "byciu sobą".
    Cusz, jedne chco być sobo i pijo Pempsi, a znowusz inne chco być sobo i zapoznawajo Justyne.

    Także tak - isz powturze za kulego Szurmywcę.

  • ethanol napisal(a):
    To już chyba plaga. Kolejny ksiądz zrzuca sutannę.
    Plagą jest wyłącznie czynienie tego w świetle jupiterów. Odejścia ze stanu duchowieństwa były zawsze. Nie znam statystyk, więc nie mogę ich przywołać. W mojej małej parafii trzech wikariuszy porzuciło kapłaństwo bez żadnego medialnego rozgłosu, w tym jeden z głośnym w naszej społeczności romansem popartym, że tak powiem, ojcostwem (dwóch synów).

    To się działo, dzieje i dziać będzie.
    Problemem natomiast, rzeczywistym problemem jest brak powołań. Seminaria pustoszeją, jeszcze kilka lat i Polska zamiast wysyłać będzie prosić o misjonarzy.

  • Maria napisal(a):
    ethanol napisal(a):
    To już chyba plaga. Kolejny ksiądz zrzuca sutannę.
    Plagą jest wyłącznie czynienie tego w świetle jupiterów. Odejścia ze stanu duchowieństwa były zawsze. Nie znam statystyk, więc nie mogę ich przywołać. W mojej małej parafii trzech wikariuszy porzuciło kapłaństwo bez żadnego medialnego rozgłosu, w tym jeden z głośnym w naszej społeczności romansem popartym, że tak powiem, ojcostwem (dwóch synów).

    To się działo, dzieje i dziać będzie.
    Problemem natomiast, rzeczywistym problemem jest brak powołań. Seminaria pustoszeją, jeszcze kilka lat i Polska zamiast wysyłać będzie prosić o misjonarzy.

    Chyba nie tak szybko i chyba zacznie się od łączenia parafii.
  • Cel jest jeden
    Odciąć nas od Mszy św.
    Jak nie będzie kapłanów to sami se nie odprawimy
  • Nieno, oczywiście, że ciut przerysowałam. Ale problem lawinowo narasta.
  • Maria napisal(a):
    Nieno, oczywiście, że ciut przerysowałam. Ale problem lawinowo narasta.
    Nieno
    Masz rację
    W sąsiedniej decyzji maja na pierwszym roku 3 studentów
  • 35 w cieniu.
  • christoph napisal(a):
    Cel jest jeden
    Odciąć nas od Mszy św.
    A to jest realizowane przez jakiś 'Onych' czy przez postacie takie jak abp Paetz, abp Kowalczyk, abp Nycz, abp Ryś, że tak pierwszymi z brzegu polecę?

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Cel jest jeden
    Odciąć nas od Mszy św.
    A to jest realizowane przez jakiś 'Onych' czy przez postacie takie jak abp Paetz, abp Kowalczyk, abp Nycz, abp Ryś, że tak pierwszymi z brzegu polecę?

    Katakumby jakby co są dalej dostępne. Jeśli trzeba będzie to sie tam wróci.
  • "Wszedłem do mojego nowego mieszkania. Pierwszy raz od 9 lat nie przeprowadzam się na plebanię, tylko do mieszkania w bloku. Będę zwykłym sąsiadem moich sąsiadów
    (...)Będę żył i pracował jak inni świeccy ludzie. Decyzja, którą podjąłem może wydawać się dla niektórych niespodziewana. Ale to jest decyzja, do której dojrzewałem od dawna, nawet bardzo dawna" - napisał ksiądz na facebooku.



    a wiec witamy wśród zwyklych, czyt. normalnych! nie pytamy co jeszcze będziesz pan robil jak inni "normalsi". oprócz tego, ze będziesz pan pracowal, oczywiście...
    normalnie, ale fajny, zwykly chlop...no...
    i dojrzaly. od dawna dojrzewal. od b. dawna.

    i wyszlo mu, ze mieszkanie w bloku to normalne.
    waadza ludowa bije brawo!!!






Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.