Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1237238240242243673

Komentarz

  • "Pani Miniaturowa" podzieliła się na Facebooku ze swoimi fanami zdjęciem bardzo oryginalnego grzyba. Okazało się, że przypominający czerwoną ośmiornicę okaz to okratek australijski. Pani Agata spotkała go podczas wchodzenia na szczyt Biskupia Kopa, który leży w okolicy wsi Jarnołtówka w Górach Opawskich (pow. nyski).

    "Jego obecność zwiastował smród czegoś, co dawno zdechło. Robi mega wrażenie, jakby ktoś zgubił rozgwiazdę pośrodku lasu" - opisuje znalezisko pani Agata w mediach społecznościowych. W rozmowie z WP przyznała, że grzyba "wywąchał" jej chłopak Andrzej.

    "Palce diabła" to gatunek niejadalny. Można go spotkać od lipca do października, pojedynczo lub w grupach - występują w lasach liściastych lub iglastych, parkach, zarośniętych ogrodach, a czasami na łąkach.

    Okratek pochodzi z Australii, jednak rozprzestrzenił się także na inne rejony świata. W Europie po raz pierwszy zaobserwowano go w 1914 roku we Francji. W Polsce jego występowanie odnotowano dopiero w 1975 roku w okolicy Biłgoraja. Jego zapach przypomina odór rozkładającego się mięsa i przypomina woń wydzielaną przez sromotnika smrodliwego.
  • Ruski szpecnaz sie zdemaskał isz hulajo po szpicbergenie.

    A sie zdemaskał bo wrzuceli focie na Insztagrama, hłe, hłe, hłe.

    Aktung za Złonetę!

    https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjski-specnaz-dzialal-w-norwegii-funkcjonariusze-publikowali-zdjecia/882eh07
  • edytowano October 2019
    wow! ojacie!

    Number of public libraries per 100,000 population:



    Number of public libraries per 100,000 population:

    Warsaw: 11.5
    Seoul: 11.0
    Paris: 8.5
    London: 3.9
    Toronto: 3.4
    Tokyo: 2.9
    Buenos Aires: 2.6
    NYC: 2.4
    Moscow: 2.3
    Madrid: 1.5
    Rome: 1.4
    Istanbul: 0.4
    Bogotá: 0.3
    Lagos: 0.1

    (WCCF)
  • Nieoficjalne plotki mówią, że Wojciechowski definitywnie odpadł i nie bedzie komisarzem d/s rolnictwa.
  • Plotki są też elementem polityki. Hitler był jednak szczerszy.

    Ten przypadek pokazuje pożytek z UE, prawdopodobnie jedyny. Bo to jednak nie było dobre, że Hitler był szczerszy.
  • Wydaje mi się, że te plotki szerowała Rzepa głównie. Brukselska korespondentka Polskiego Radia donosi:
    Kandydat na komisarza Janusz Wojciechowski otrzymał 6 dodatkowych pytań z Parlamentu Europejskiego i 2 dni na odpowiedź. Z moich ustaleń wynika też, że dodatkowe wysłuchanie wstępnie wyznaczono na 7 października
  • christoph napisal(a):
    Znaczek po lewej
    Znak Chin
    romeck napisal(a):
    wow! ojacie!

    Number of public libraries per 100,000 population:



    Number of public libraries per 100,000 population:

    Warsaw: 11.5
    Seoul: 11.0
    Paris: 8.5
    London: 3.9
    Toronto: 3.4
    Tokyo: 2.9
    Buenos Aires: 2.6
    NYC: 2.4
    Moscow: 2.3
    Madrid: 1.5
    Rome: 1.4
    Istanbul: 0.4
    Bogotá: 0.3
    Lagos: 0.1

    (WCCF)
    Pfffff. Watykan ma 1498 bibliotek na 100.000 tys mieszkańców ,aczkolwiek nie wiem ile z nich można określić jako publiczne.
  • A nie dwie:
    publczna
    i tajna
    ???

    :)
  • Patryczek Vega się tłumaczy:
    image
  • Kiedyż to Ach kiedy?
  • Niesamowita niepokorność i niezależność, która kończy się na samą myśl utraty pieniążków w procesie cywilnym.
  • Brawo Misiewicz.
    Na stojąco.
  • edytowano October 2019
    W tym 'oświadczeniu' zabrakło tylko łódki Bolsa.

    Ale brązowe gacie mogą być, od biedy.
  • Pono była też tablica na koniec filmu, że wszelkie skojarzenia są nie na miejscu
  • Peem ta - mocno podkreślany katolicyzm Krzemienieckiego mocno kontrastuje (nie od dziś) z jego zachowaniem.
    Nie znaczy to oczywisćie że katolikiem nie jest, ale.. ekhm, skoro się tak zachowuje jak się zachowuje, to może by lepiej tego tak nie podkreślać?
  • Może naprawdę uwierzył, że sędziowie to pisowcy i w to, że pisowcy to katole?
  • Manuela też mówi o sobie, że jest katoliczką.
    A Krysia J chciała nawet dokonać apostazji, ale jej przypomnieli, że ona w innym wyznaniu
  • Michał5 napisal(a):
    Manuela też mówi o sobie, że jest katoliczką.
    A Krysia J chciała nawet dokonać apostazji, ale jej przypomnieli, że ona w innym wyznaniu
    A w innym nie może?
    Sie wyapostazjować?
  • może ale chciała z tego , gdzie nie jest:)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Może naprawdę uwierzył, że sędziowie to pisowcy i w to, że pisowcy to katole?
    Nie, on o swoim katolicyźmie i nawróceniu mówi publicznie od dawna.
    christoph napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    Manuela też mówi o sobie, że jest katoliczką.
    A Krysia J chciała nawet dokonać apostazji, ale jej przypomnieli, że ona w innym wyznaniu
    A w innym nie może?
    Sie wyapostazjować?
    Może, ale chodzi o dowalenie Kościołowi Katolickiemu, więc apostazja z protestanckiego mogła by Katolickiego nieszczególnie zaboleć.
  • Słowa dziś nic nie ważą i bywają puste. Znak czasów. Każdy może gadać do mikrofonu: 'jajakokatolik' i wypełniać tę deklarację dowolną treścią. Czasem siejąc zamęt z premedytacją, a czasem w coraz powszechniejszym trybie "jestem bogiem, uświadomiłem to sobie", zwanym prozaicznie pychą. Kto takiemu/takiej zabroni?
  • Piotr Borys (PO) nieświadomie pokazał jak działają lokalne media. Powiedział, że o tym nagraniu już pisała lokalna gazeta. Wiecie jak pisała? "Dotarła do nas płyta z nagraniami, które prawdopodobnie powstały w celu skompromitowania Sławomira Neumanna"... i nie opublikowali ich.
    zaćwierkał Samuel odnośnie taśm Nojmana
  • celebryci oświadczający o sobie, że są katolikami, sieją zamęt z całym zamysłem tych, którzy kazali im ten mikrofon podetknąć.
    Co rodzi się w każdym wierzącym w Chrystusa , po takim wyznaniu?
    Sądzę że wielu prycha pogardliwie, słysząc takie słowa i widząc postawę Vegi, Jandy, Sztura, Gretkowskiej,
    I o to chodzi tym, którzy marzą by deklaracja- jestem katolikiem była nic nie znaczącym ozdobnikiem.
    Śp premier Olszewski człowiek ogromnej wiary .nie latał i się nie deklarował.
    Był.
  • mnie też w młodości pociągała idea masońska
  • Ja też robiłem za pomocnika murarza.
  • A toś mi brat!
  • Michał5 napisal(a):
    celebryci oświadczający o sobie, że są katolikami, sieją zamęt z całym zamysłem tych, którzy kazali im ten mikrofon podetknąć.
    Co rodzi się w każdym wierzącym w Chrystusa , po takim wyznaniu?
    Sądzę że wielu prycha pogardliwie, słysząc takie słowa i widząc postawę Vegi, Jandy, Sztura, Gretkowskiej,
    I o to chodzi tym, którzy marzą by deklaracja- jestem katolikiem była nic nie znaczącym ozdobnikiem.
    Śp premier Olszewski człowiek ogromnej wiary .nie latał i się nie deklarował.
    Był.
    Śp premier Olszewski to inna klasa człowieka.
    Abstrahując od poziomu świętości, bo nie mnie to oceniać, to był człowiek klasy Wyszyńskiego, Wojtyły, Anny Walentynowicz. Z żyjących - Macierewicza.
    Strasznie podziwiam takich ludzi. Dzięki nim dobro ma jakiekolwiek szanse na tym świecie.
  • Widzisz, a ja pamiętam, co św. p. Mecenas robił AD 1991, jak kto poszuka, to nawet opis znajdzie.

    Nieżywy, więc publicznie nie należy niektórych rzeczy przypominać, ale tu jesteśmy prywatnie.

    Np. wie kolego, kto wynalazł Olechowskiego?
  • Czy interpretowanie przeszłości z dzisiejszą wiedzą , nie jest obarczone zbyt wielkim ryzykiem do upraszczania?
  • Podoba się koleżance zdobycie władzy przez SLD w roku 1993? Każdy ma prawo do własnego gustu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.