Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1235236238240241673

Komentarz

  • Kopanie złota też kosztuje jeśli wiadomo, że pozyskanie paru gramów z tony ziemi jest uważane za warte zachodu.
  • randolph napisal(a):
    Kopanie złota też kosztuje jeśli wiadomo, że pozyskanie paru gramów z tony ziemi jest uważane za warte zachodu.
    Jeszcze trzeba wiedzieć gdzie i mieć obstawe armji i policji lub czegoś w tym rodzaju.
    We Francji i w Rumunii dzieci i dorośli od arszeniku pokopalnianego problemy zdrowotne maja.
    I tyle z tego złota, pono najlatwiej złoto znaleźć w banku. Taki NBP odkupił kilka ton żeby było jeszcze łatwiej.

    Btw NBP nie obserwuje ocieplenia wrazz bank of China (Btw 2 najlepsze logo ever, proste, mocno osadzone w chinahistorji, czytelne i dzis)
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Na globalne ocieplenie - bitcoiny! Wygenerowanie bitcoina i obrót nim generuje pińcet procent mniej dwutlenu czarnopalu niż ganianie po mieście z papierem i pieniążkami.
    No nie. Kilka sporych elektrowni obsługuje li tylko wydobywanie kleptowaluty.
    Nuji? A wieleż papierni, drukarni, mennic obsługije li tylko wydobywanie walut reżymowych? Duphawdy, nie popisał się Kolega głębią analizy kosztów alternatywnych.
  • Obstawiam ze jednak mniej. Materialna wizualizacja pieniądza to pamiątka historyczna. Za jaki procent obrotów odpowiada? 1 procent, góra 2.
  • Coś takiego. Zwłaszcza złoto.
  • Rafał napisal(a):
    Walka ze zmianami klimatycznymi bardzo przypomina walkę o pokój. Zmiany klimatyczne są faktem. Podobnie pokój - może zapanować i gdzieniegdzie panuje. Natomiast walka o pokój i walka ze zmianami klimatycznymi jest mordercza i może kosztować życie milionów. Aktywistów tej walki to jednak nie przeraża i uważają że warta jest tych ofiar.
    !!!!

  • christoph napisal(a):
    .. bank of China
    (Btw 2 najlepsze logo ever, proste, mocno osadzone w chinahistorji, czytelne i dzis)
    ciekawe!

    image
    The Bank of China logo was designed by Kan Tai-keung (靳埭强) of KL&K Design in 1980s, and the calligraphy of the “Bank of China” was titled by late Chinese writer Guo Muo-ruo.

  • edytowano September 2019
    Znaczek po lewej
    Znak Chin w starej chińskiej monecie z kwadratową dziurką

    Skrót myślowy genialny
    tysiące lat są w srodku
  • Zrobiełem se na Złonecie dany kwic wyborczy,

    https://wiadomosci.onet.pl/kraj/na-kogo-glosowac-w-wyborach-parlamentarnych-2019-quiz-wyborczy-onetu/d6vptm2

    Odpedziałem chibasz prawilno a tu mie muwi isz poczebuje głosiować na pecelelel zes Kukicem.

    Pedzcie lutkowie czylisz komuś wogule wyszet Pic i jakiesz gupote czeba wewtę cfelu wybreć.
  • #jprdl
    W sferze społeczno-politycznej najbardziej nienawidzę poglądów lewicy a tu taki wynik mi wyskoczył. Postanowiłę zagłosiować na Pic i wypełniając ankietę nawet zastanawiałę się, jaka odpeć będzie do nich najbardziej pasować. A to psubraty psiesyny psiajuchy ze złonetu.
  • To nasz kolega na tutforumie wykazał
    Iż wrażliwość społeczna - socjalistyczna
    A spojrzenie na politykę - narodowe.
    Morze poszło o jakąś jedną małą odpowiedź?
  • Zrobili tak, żeby PiS nikomu nie wyszedł.
  • Gnębą napisal(a):
    Zrobiełem se na Złonecie dany kwic wyborczy,

    https://wiadomosci.onet.pl/kraj/na-kogo-glosowac-w-wyborach-parlamentarnych-2019-quiz-wyborczy-onetu/d6vptm2

    Odpedziałem chibasz prawilno a tu mie muwi isz poczebuje głosiować na pecelelel zes Kukicem.

    Pedzcie lutkowie czylisz komuś wogule wyszet Pic i jakiesz gupote czeba wewtę cfelu wybreć.
    Najbliżej Ci do obecnie rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Uważasz, że nie należy zacieśniać związków z Unią Europejską. Kościół katolicki zasługuje na szczególny status w Państwie, obyczajowo jesteś dość konserwatywny, doceniasz programy wspierające Polaków finansowo, jak 500 plus. Pamiętaj jednak, że quiz to tylko zabawa. Prawdziwe wybory 13 października
    Trzeba zakreślić same jedynki, chociaż to niezgodne z programem PiS.
    Oczywista manipulacja i mącenie w głowach.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Mania napisal(a):
    Zrobili tak, żeby PiS nikomu nie wyszedł.
    AnnaE napisal(a):

    Trzeba zakreślić same jedynki, chociaż to niezgodne z programem PiS.
    Oczywista manipulacja i mącenie w głowach.
    ojacie! tak zrobiłem - same jedynki, nawet żadnego pytania ne przeczytałem!
    I wyszło:
    Twój wynik: PiS
  • Japierdziele mnie wyszło koliancja obydwatelska..... jakim to sposobem?
    Oszukujo?
  • AnnaE napisal(a):
    Trzeba zakreślić same jedynki
    Nualesz jakosz skorosz u mie jusz wew drugię zapytaniu zaposiadywem takosz jedynkie: >program 500 plus nigdy nie powinien był nawet powstać, bo państwo nie jest od rozdawania pieniędzy obywatelom<

    A wew trujkie zaposiadywem jedynkie >każda para powinna mieć możliwość wzięcia ślubu lub wstąpić w związek partnerski, jeśli wyrazi taką wolę<

    No dejciesz pokuj lutkowie! To so picoskie obglomdy potyliczne?

  • christoph napisal(a):
    To nasz kolega na tutforumie wykazał
    Iż wrażliwość społeczna - socjalistyczna
    A spojrzenie na politykę - narodowe.
    Morze poszło o jakąś jedną małą odpowiedź?
    Nie o to biega, gdyż dostałę taki komunikant:
    Najbliżej Ci do Lewicy. Chcesz zacieśnienia związków Polski z UE, dopuszczasz możliwość utworzenia w przyszłości Stanów Zjednoczonych Europy. Chciałbyś złagodzenia ustawy aborcyjnej i stanowczo domagasz się związków partnerskich, także dla osób tej samej płci. Obyczajowo bardzo różnisz się o PiS, ale doceniasz programy gospodarcze tej partii. Pamiętaj jednak, że quiz to tylko zabawa. Prawdziwe wybory 13 października
    image (podkreślenie moje - trep)

    A związków żadnych się nie domagałę. Wręcz naprzeciwlegle. To samo z mordowaniem nienarodzonych. Nie można niestety na elenktrociempowni wrzucać obrazków z kąpa, bobym wrzucił wrzut ekranowy, ale wklejam skopiowane odpedzi explicite:
    nie powinny mieć żadnych szczególnych praw

    zmieniona - powinniśmy wprowadzić całkowity zakaz aborcji


    Szatan jak zwykle posługuje się swoją mową, czyli łgarstwem.
  • edytowano September 2019
    Dziewięć jedynek też działa.
    Twój wynik: PiS

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • noto tera przeczytam pytania z jedynkowymi odpedziami:

    (
    Okeje:
    10. w miarę OK;
    9. bardzo OK;
    7. w sumie nie bardzo OK, gdyż albowiem jest jeszcze matka (np. zagrożona życiem) i tu Kościół nie każe ratować życia kosztem innego życia;
    6. bardzo OK;
    4. raczej OK, jeśli niedaleka przyszłość to 40 lat a nie 4;
    )


    13. Jakie powinny być priorytety państwa w sprawie służby zdrowia?
    ... Każdy lek na receptę powinien kosztować nie więcej niż 5 zł..... In vitro powinno być refundowane z budżetu państwa...

    12. Jaki jest Twój stosunek do mediów publicznych?
    Telewizję publiczną należy sprywatyzować

    11. Jaka polityka zagraniczna jest Twoim zdaniem najbardziej odpowiednia?
    ... Nasze działania powinny być ukierunkowane zwłaszcza na region Europy Środkowej i Wschodniej. Popieram obecność w UE i NATO jednak ...

    10. Jak powinny wyglądać relacje państwa z Kościołem?
    ... Jednak Kościół nie może stawać po jednej stronie i wspierać określoną partię polityczną. ...
    ..
    9. Jak oceniasz zakaz handlu w niedzielę?
    Niedziela to czas dla rodziny. Zakaz handlu powinien zostać utrzymany

    8. Co myślisz o wprowadzeniu waluty euro w Polsce?
    wprowadzenie waluty euro byłoby dla Polski korzystne i powinien to być dla nas jeden z priorytetów w ciągu kilku najbliższych lat

    7. Ustawa dotycząca aborcji powinna być:
    zmieniona - powinniśmy wprowadzić całkowity zakaz aborcji

    6. Głównym zadaniem szkoły podstawowej powinno być:
    wychowywanie dzieci w duchu katolickim i patriotycznym

    5. W niedalekiej przyszłości Polska zapewne ponownie zmierzy się z kwestią uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Jaką powinniśmy przyjąć politykę w tym temacie?
    każdy człowiek jest równy, wobec uchodźców z biedniejszych krajów powinniśmy zachować otwartość i chęć pomocy

    4. Jak powinna wyglądać polska energetyka?
    należy liczyć się z tym, że w dalekiej przyszłości odejdziemy od węgla, ale na razie powinniśmy co najwyżej bardzo powoli zwiększać udział energii odnawialnej

    3. Pary, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego:
    każda para powinna mieć możliwość wzięcia ślubu lub wstąpić w związek partnerski, jeśli wyrazi taką wolę

    2. Program 500 plus za dziesięć lat powinien:
    program 500 plus nigdy nie powinien był nawet powstać, bo państwo nie jest od rozdawania pieniędzy obywatelom

    1. . Jak wyobrażasz sobie przyszłość Polski w Unii Europejskiej?
    mniej więcej tak, jak teraz, ale dopuszczam myśl, że kiedyś UE opuścimy


  • Wirtualne Parówki - nazwa zobowiązuje.
  • edytowano September 2019
    marniok napisal(a):
    Japierdziele mnie wyszło koliancja obydwatelska..... jakim to sposobem?
    Oszukujo?
    tak. przeczytaj powyżej mój post (odpowiedzi które dają wynik PiS)
  • Nualesz faktyczno. Poszłem tera ruwno zes jedynkamy i zostełem sie picowcę zes afrykańckiemy ukoćcamy, rozwionzłościo partnersko i sprywatyzowano telewizjo. Noji pińcet plus dzieckom wzionem.
  • Gnębą napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Trzeba zakreślić same jedynki
    Nualesz jakosz skorosz u mie jusz wew drugię zapytaniu zaposiadywem takosz jedynkie: >program 500 plus nigdy nie powinien był nawet powstać, bo państwo nie jest od rozdawania pieniędzy obywatelom<

    A wew trujkie zaposiadywem jedynkie >każda para powinna mieć możliwość wzięcia ślubu lub wstąpić w związek partnerski, jeśli wyrazi taką wolę<

    No dejciesz pokuj lutkowie! To so picoskie obglomdy potyliczne?

    I więcej, np. in vitro...
    Napisałam.
    Manipulacja i mącenie w głowach.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Mania napisal(a):
    Zrobili tak, żeby PiS nikomu nie wyszedł.
    Mię wyszedł. MOże dlatego, że dłuższych pytań nie czytałem.
  • Mruk napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Zrobili tak, żeby PiS nikomu nie wyszedł.
    Mię wyszedł. MOże dlatego, że dłuższych pytań nie czytałem.
    ;))

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • To jest test dla tych. co to nie wiedzą na kogo.
    Jeśli ktoś zakreśli tak, że powinno mu wskazać PiS, to z premedytacją przekierowuje go na peło lub peezel, znaczy antypis.
    Onet ma taką pracę.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Obudził się, czy walczy o głosy?
    Po tym, jak prof. Dariusz Stola wygrał konkurs na dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, dowiedziałem się bulwersujących informacji o jego działalności i to mnie powstrzymało od powołania go na to stanowisko - powiedział w środę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
    https://wpolityce.pl/polityka/465353-muzeum-polin-bez-dyrektora-glinski-wyjasnia
  • Sąd podzielił moje stanowisko. Prokuratura nie może mnie przesłuchiwać. Wyrok jest prawomocny" - napisała na swoim Facebooku Magdalena Fitas-Dukaczewska. Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczy zażalenia ws. zwolnienia z tajemnicy tłumaczki Donalda Tuska.
  • No to mię do picu bez problemata zakfalifikowafszy.
    Najbliżej Ci do obecnie rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Uważasz, że nie należy zacieśniać związków z Unią Europejską. Kościół katolicki zasługuje na szczególny status w Państwie, obyczajowo jesteś dość konserwatywny, doceniasz programy wspierające Polaków finansowo, jak 500 plus. Pamiętaj jednak, że quiz to tylko zabawa. Prawdziwe wybory 13 października
    1-A; 2-E; 3-C; 4-C; 5-E; 6-A; 7-A; 8-C; 9-A; 10-B; 11-A; 12-E; 13-E; 14-A
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.