Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

12324262829676

Komentarz

  • peterman napisal(a):
    Szkoda że na rysunku walnęli się z Finlandią ;)
    tez mi sie podoba:)
  • van.den.budenmayer napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    I znowu są dwie Polski – ta o której wiedzieli prorocy
    I ta która obok Szwecji leży na północy

    :D
  • christoph napisal(a):
    to cieszy Panią?
    image
    może genius loci?
    Dostali to, na co w pełni i całkowicie zasłużyli.

    Nie płakałem po Hamburgu i nie płakałem po Dreźnie.
  • Ciekawe wykresy poparcia partii politycznych:
    image
  • PSL najwięcej poparcia w małych i średnich miastach? Wieś się od nich odwróciła na rzecz Pis?
  • kulawy_greg napisal(a):
    PSL najwięcej poparcia w małych i średnich miastach? Wieś się od nich odwróciła na rzecz Pis?
    Bardzo możliwe. Wiocha ciemna jest już cała pisoska, a małomiasteczkowy kołtun chce się czymś od niej odróżnić, w końcu jest miastowy! Skoro zaś PO to obciach, to...
  • Te procenty zestawione z liczebnością poszczególnych grup dawałyby dużo smutniejszy obraz.
    Najliczniejsze (i lepiej kształcone) powojenne roczniki, które załapały się na bombardowanie propagandą ok. 2007r. nadal wierne platformie. Dramat.
  • 7dmy napisal(a):
    fejkowy ten sondaż na pierwszy rzut oka, nawet w najgorszych czasach w wielkich miastach PIS nie zszedł poniżej 20 procent, a w 2015 było to 32%.
    W tym konkretnym słupku zgoda. Inne są bardziej prawdopodobne.
  • peterman napisal(a):
    7dmy napisal(a):
    fejkowy ten sondaż na pierwszy rzut oka, nawet w najgorszych czasach w wielkich miastach PIS nie zszedł poniżej 20 procent, a w 2015 było to 32%.
    W tym konkretnym słupku zgoda. Inne są bardziej prawdopodobne.
    63 procent poparcia dla PISu wśród młodzieży? Bardzo prawdopodobne.
    Nic tylko czekac az starcy wyginą...
  • Losie, Bolek o Tobie pisze! :)>-
    image
  • Łoszty, krulowa gimbaza pokończyła studia! A nowa lepsza gimbaza w całości hołduje Wielkiemu Manitou, no kto by pomyślał.

    A ja tradycyjnie z wioski, ale przynajmniej już nie muszę być staruszką.
  • Fajnie też widać, że SLD to partia pokoleniowa, bez kontynuacji u młodszych. PO tak samo tylko w następnym pokoleniu.

    No, chciałbym to zobaczyć, jak ta PiS-owska gimbaza zacznie rozstawiać klocki, hue hue huehuehue.
  • nie lubią fajnopolaków, czysty Mrożek
  • edytowano July 2017
    aktualny numer już z zdeaktualizowaną informacją na okładce! :))
    image

    (Wałęsa wzion L-4 na "grypę dyplomatyczną" na 10. lipca 2017)

    a przy okazji inny anty-bohater anty-miesięcznic
    image
  • romeck napisal(a):
    aktualny numer już z zdeaktualizowaną informacją na okładce! :))
    image
    Phi, jak zobaczyłem na stacji benzenowej samą górę okładki, to pomyślałem, że to coś ambitnego - w sensie że jak Jarosław zwalcza w realu dziedzictwo swojego brata, prawiąc mu dusery w wirtualu albo coś takiego.

  • edytowano July 2017
    erka napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Lato. Tak na oko, to jakaś połowa Polaków jest wytatuowana, często całe ręce czy nogi. Załamka.
    Niewątpliwie jest taka moda, wzmożona przez ostatnie ok. 3 lata. I co gorsza, już nietylko delikatne ozdobne i względnie dyskretne motywy są modne, ale hardkorowe rękawy i ich odpowiedniki na nogach
    A może tatuaże katolickie?
    Serio!

    od siedmiuset lat do dziś w Etiopii

    image

    Catholic News Agency
    We are Copts, we come from Egypt, and in Egypt there is a tradition of tattooing Christians, and my great, great ancestors were some of those tattooing the Christian Copts
  • Exspectans napisal(a):
    Ciekawe wykresy poparcia partii politycznych:
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Młodzi nie oglądają TV :)
  • erka napisal(a):
    Młodzi nie oglądają TV :)
    Oraz zwracają uwagę na "obciachowość".
    A patriotyzm, niech i będzie że pop-kulturowy, jest na topie...

  • Z ćwitera :-)

    image
  • edytowano July 2017
    Zes letka niedopracowany.
    Lepiej by se jeszcze pożył nieborak. Znowu będzie na Jarkacza, a z Bolęsy zrobią męczennika za sprawę.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Do końca roku ma być w Polsce 2 mln Ukraińców. Chyba czas już to przyhamować.
  • DMC napisal(a):
    Do końca roku ma być w Polsce 2 mln Ukraińców. Chyba czas już to przyhamować.
    Teraz mogą swobodnie jeździć do UE, więc może się to samo wyreguluje.
  • Skoro rząd potraktował sprawę przyjmowania przez nas Ukraińców jako argument w sporze z KE o "relokację", to nie liczyłbym na żadne ograniczenia w tej kwestii.
  • romeck napisal(a):A patriotyzm, niech i będzie że pop-kulturowy, jest na topie...
    Z kolei w tym zjawisku, że patriotyzm jest na topie, duże zasługi ma ś.p. Lech Kaczyński.

    A jeśli chodzi o pop-kulturowość to sama w sobie nie jest zła. W dzisiejszych czasach oznacza to, że coś jest w dobrym tonie. Natomiast pewne przegięcia się zdarzają - np. znak Polski Walczącej na leginsach :| Mój kolega z pracy skwitował to: "Pfff, a w USA mają nawet gacie ze swoją flagą". Jakoś mnie to nie przekonało, bo jednak tam panuje trochę inna kultura. Reasumując: leginsy patriotyczne nie OK, ale ogólna moda na patriotyzm i koszulki w tym klimacie OK :)
  • edytowano July 2017
    Gdzie moda tam przegięcia - tego się nie uniknie.
    Ale dobrze że jest. Po latach pedagogiki wstydu czas na odreagowanie.
    I młodzież łyka historię. Za moich młodych lat mówiło się że historia to gówno bo się do niczego w życiu nie przyda. Więc teraz serce rośnie:)
  • erka napisal(a):
    DMC napisal(a):
    Do końca roku ma być w Polsce 2 mln Ukraińców. Chyba czas już to przyhamować.
    Teraz mogą swobodnie jeździć do UE, więc może się to samo wyreguluje.
    swobodnie jak swobodnie, wiza na pół roku i jakieś ograniczenia z kasą na pobyt jednak są
    a ponieważ do konca roku bezrobocie ma spaść poniżej 5% to i 2mln będzie mało, chyba że nasi zaczna wracać z Wysp, z mojego otoczenia znam co najmniej 5 osób któe wracaja w tym roku
  • Twórca ISIS prawdopodobnie zabity!

    AFP news agency

    @AFP

    #BREAKING Syria monitor says IS chief Abu Bakr al-Baghdadi dead
    14:06 - 11 Jul 2017
  • marniok napisal(a):
    erka napisal(a):
    DMC napisal(a):
    Do końca roku ma być w Polsce 2 mln Ukraińców. Chyba czas już to przyhamować.
    Teraz mogą swobodnie jeździć do UE, więc może się to samo wyreguluje.
    swobodnie jak swobodnie, wiza na pół roku i jakieś ograniczenia z kasą na pobyt jednak są
    a ponieważ do konca roku bezrobocie ma spaść poniżej 5% to i 2mln będzie mało, chyba że nasi zaczna wracać z Wysp, z mojego otoczenia znam co najmniej 5 osób któe wracaja w tym roku

    To jest poważne wyzwanie. Jest to też nowe zjawisko i dotychczas niespotykane jeśli chodzi o wschodnich Słowian. To Polska przez wieki tam szła. Teraz oni idą tutaj. Idą jednak po chleb i pracę, a nie jak Rosjanie po łupy i rabów. Można to zatrzymać tylko czy warto i należy? Ludzi potrzebujemy. Oni są nam najbliżsi kulturowo nie tylko z chętnych, ale chyba ze wszystkich. Kto jeszcze, kto następny? Chyba Białorusini, może Słowianie z Bałkanów, Mołdawianie i Rumuni. To mogą być też Rosjanie i nacje nierosyjskie zamieszkujące Rosję poza azjatyckimi. W dalszej kolejności może nieco przybyszów z biedniejących peryferyjnych krajów z południa Europy - z Grecji, Portugalii. Mamy mały realny wybór poza nimi. Należy raczej skupić się na budowie więzi z Ukrainą, a szczególnie inwestycjach tamże.

  • http://businessinsider.com.pl/finanse/praca/pensje-polakow-rosna-najslabiej-od-lat-dlaczego/lksf9x0
    Wincyj, Ukraińców, wincyj.
    Potrzebujemy bogatego społeczeństwa, a nie kapitalistów od 2000 brutto.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.