Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

12021232526676

Komentarz

  • To jest ciekawa sprawa. Z jednej strony mamy, czy też mamy mieć, różne "niezależne" instytucje z pokrętnych niedemokratycznych wyborów. Mają być niezależne głownie od rządu i od demokratycznie wybranego parlamentu czyli de facto od obywateli. Z drugiej strony za błędy i zobowiązania tych "niezależnych"instytucji maja płacić obywatele poprzez budżet, a wykonawca tych płatności ma być rząd. Oczywiście te odszkodowania będą zasądzać "niezależne" sądy.
  • konsul Grzelczyk powiedział, że zjawisko ataków na Polaków tzw. hate crime, których 43 przypadki odnotowano w drugiej połowie 2016 r., zanikło.

    http://forsal.pl/artykuly/1053000,wzrost-popytu-na-polskie-obywatelstwo-w-wielkiej-brytanii.html?utm_source=contentstream.pl&utm_medium=CPC&utm_campaign=forsal&utm_term=forsal.pl
  • Zauważyliście, że Rzeczpospolita ostatnio jakby mniej antyrządowa? Dziennikarze Rz (aczkolwiek z tych mniej znanych raczej) aktywnie komentują w TVP np. prace obydwu komisji i są raczej krytyczni wobec PO.
  • Olejna podobnież napisała (albo powiedziała - nie wiem, bo jej nie czytam, ani oglądam), że
    opozycja nie ma nic do powiedzenia, że kongres PiS ją zaorał.
  • Mania napisal(a):
    Olejna podobnież napisała (albo powiedziała - nie wiem, bo jej nie czytam, ani oglądam), że
    opozycja nie ma nic do powiedzenia, że kongres PiS ją zaorał.
    Nie za późno na zmianę barw klubowych?
  • Dał nam przykład pan Mateusz, że nigdy nie jest za późno.
  • los napisal(a):
    Dał nam przykład pan Mateusz, że nigdy nie jest za późno.
    Nie! MM zrobił to w odpowiednim momencie. No i pokolenie młodszy jest.
    Tej nikt nie uwierzy, nawet sama sobie, że coś zmieniła.

    To raczej połajanka "wychowawczyni", że na następną klasówkę mają się - wogóle - przygotować!
  • romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    Dał nam przykład pan Mateusz, że nigdy nie jest za późno.
    Nie! MM zrobił to w odpowiednim momencie. No i pokolenie młodszy jest.
    Tej nikt nie uwierzy, nawet sama sobie, że coś zmieniła.

    To raczej połajanka "wychowawczyni", że na następną klasówkę mają się - wogóle - przygotować!
    No ale uwierzyłbyś trzy lata temu, że bankster umoczony we wszystko co paskudne w Polsce, kumpel Vincenta i bywalec Sowy przejmie PiS na własność z błogosławieństwem Prezesa? Ciemny lud wszystko kupi, byle propaganda była.
  • los napisal(a):
    romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    Dał nam przykład pan Mateusz, że nigdy nie jest za późno.
    Nie! MM zrobił to w odpowiednim momencie. No i pokolenie młodszy jest.
    Tej nikt nie uwierzy, nawet sama sobie, że coś zmieniła.

    To raczej połajanka "wychowawczyni", że na następną klasówkę mają się - wogóle - przygotować!
    No ale uwierzyłbyś trzy lata temu, że bankster umoczony we wszystko co paskudne w Polsce, kumpel Vincenta i bywalec Sowy przejmie PiS na własność z błogosławieństwem Prezesa? Ciemny lud wszystko kupi, byle propaganda była.

    I tu jest clou, czy tam piespogrzebany.
    Trzy lata temu nie miałem pojęcia o MM, a kiedy wszedł (w #dobrazmiana) to od razu z podrasowaną historią (ani słowa o ośmiorniczkach!)
    taki... los szaraczka :) i dlatego żem na forum...
  • romeck napisal(a):
    Trzy lata temu nie miałem pojęcia o MM, a kiedy wszedł (w #dobrazmiana) to od razu z podrasowaną historią (ani słowa o ośmiorniczkach!)
    Olejnej też można napisać nowy życiorys.

  • los napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Trzy lata temu nie miałem pojęcia o MM, a kiedy wszedł (w #dobrazmiana) to od razu z podrasowaną historią (ani słowa o ośmiorniczkach!)
    Olejnej też można napisać nowy życiorys.

    No to zacznjmy! :)
    Od reportażu o skupie butelek. Potem....
    Kolega zrobił mi dzień! Idę wkońcu wiercić te dziury na huśtawkę (na tarasie) :))))))
  • "Trzy lata temu nie miałem pojęcia o MM, a kiedy wszedł (w #dobrazmiana) to od razu z podrasowaną historią (ani słowa o ośmiorniczkach!)
    taki... los szaraczka:)dlatego żem na forum."

    Trzy lata temu Excathedra już ostrzegała przed MM. Just sayin'.
  • No i na razie nic jeszcze się nie stało.
  • Poza kompletnym chaosem aksjologicznym. Taki drobiażdżek.
  • edytowano July 2017
    Nie ma co porównywać przejścia na stronę zwycięzców w połowie kampanii wojennej gdy już szańce obrońców dawnej władzy podziurawione, nowe przyczółki zdobyte i na horyzoncie rysuje sie walne zwycięstwo z perspektywą całkowitego opanowania państwa z postawieniem wszystkiego na jedną kartę w momencie startu całego przedsięwzięcia.
    Na starcie nikt nie wiedział że wybory wygra PAD, że PIS zdobędzie większość w parlamencie. Inna sytuacja.
  • peterman napisal(a):
    "Trzy lata temu nie miałem pojęcia o MM, a kiedy wszedł (w #dobrazmiana) to od razu z podrasowaną historią (ani słowa o ośmiorniczkach!)
    taki... los szaraczka:)dlatego żem na forum."

    Trzy lata temu Excathedra już ostrzegała przed MM. Just sayin'.
    No przeca to właśnie piszę! #&^*(^@&*!

    trzy lata j jeden dzień temu - ni hoohoo
    dwa lata i 364 dni temu - się ostrzegłem
    :)
  • marniok napisal(a):
    ...Na starcie nikt nie wiedział że wybory wygra PAD...
    Jak nie jak tak?
    słynny jasnowidz z Człuchowa:
    Bronek nie wygra tych wyborów!
    6. marca 2015, Gazeta Warszawska
  • Umówmy się ze ExC to platforma (tfu! na psa urok ;) ) wymiany poglądów, realna władza i decyzje są gdzie indziej.
  • 7dmy napisal(a):
    Trzy lata i wcześnie temu Morawicki już pracował na dzisiejszą pozycję, pilnie sponsorował (oczywiście za pieniądze banku) imprezy patriotyczne, rocznicowe, pamiętam była inicjatywa z kartami bankowymi wspierającymi kresowiaków etc.
    A oczywistym wszystko stało się podczas słynnego forum gospodarczego w Krynicy.

  • romeck napisal(a):
    marniok napisal(a):
    ...Na starcie nikt nie wiedział że wybory wygra PAD...
    Jak nie jak tak?
    słynny jasnowidz z Człuchowa:
    Bronek nie wygra tych wyborów!
    6. marca 2015, Gazeta Warszawska
    A co on (ten jasnowidz) na to postawił?
  • 7dmy napisal(a):
    Trzy lata i wcześnie temu Morawicki już pracował na dzisiejszą pozycję, pilnie sponsorował (oczywiście za pieniądze banku) imprezy patriotyczne, rocznicowe, pamiętam była inicjatywa z kartami bankowymi wspierającymi kresowiaków etc.
    Tacy ludzie niczego nie robią spontanicznie. Najciekawsze jest to, że taka tandeta została łyknięta przez Wiadomo-Kogo.
  • W zasadzie mój krzyżyk na karcie do głosowania też nie był spontaniczny. Był dokładnie przemyślany.
  • marniok napisal(a):
    Nie ma co porównywać przejścia na stronę zwycięzców w połowie kampanii wojennej gdy już szańce obrońców dawnej władzy podziurawione, nowe przyczółki zdobyte i na horyzoncie rysuje sie walne zwycięstwo z perspektywą całkowitego opanowania państwa z postawieniem wszystkiego na jedną kartę w momencie startu całego przedsięwzięcia.
    Na starcie nikt nie wiedział że wybory wygra PAD, że PIS zdobędzie większość w parlamencie. Inna sytuacja.
    Jest taki instrument finansowy, co się opcja nazywa.
    Z grubsza idea jest taka: jak sprawy poszły w pożądanym kierunku, to realizujesz opcję i jesteś zarobiony. Jak sprawy poszły w złym kierunku, to nie realizujesz opcji, a tracisz tylko stosunkowo drobną kwotę, którą wydałeś na jej zakup. Więcej nie tracisz ani grosza.
    Co do zasady, jest to więc bezpieczna inwestycja w przyszłość. Wbrew pozorom.

  • Też miałem finansowe skojarzenie, proszę sobie wyguglać słowo "hedging."

    W rodzinie Hochbergów von Pless był taki trwający kilkaset lat obyczaj: jednemu z synów nadawano polskie imię, chrzczono go jako katolika i uczono polskiego. Wszystko jasne?
  • edytowano July 2017
    los napisal(a):W rodzinie Hochbergów von Pless był taki trwający kilkaset lat obyczaj: jednemu z synów nadawano polskie imię, chrzczono go jako katolika i uczono polskiego. Wszystko jasne?
    Ciekawe1, tydzien temu Pszczyne zwiedzalismy i zdziwilo mnie imie Bolko na tablicy przy pomniku Princess Daisy.
  • .
    los napisal(a):
    W rodzinie Hochbergów von Pless był taki trwający kilkaset lat obyczaj: jednemu z synów nadawano polskie imię, chrzczono go jako katolika i uczono polskiego. Wszystko jasne?
    Ów obyczaj, posiada szerszy kontekst i jest kontynuowany współcześnie. Jego wyrazem - chociażby - okresowo (a właściwie rytualnie) padające z ust Anieli Kaźmierczakówny i Sigmara Gabriela miłe słowa pod adresem Polaków. Możnaby dobrodusznie wziąć owe dusery za dobrą monetę, gdyby nie strzykające śliną Axle i FAZy, gdyby nie polityka gospodarcza bundesrzeszy rzeźbiona pospołu z Kremlem, gdyby ...


  • witold gadowski‏ @GadowskiWitold · 2 godz.2 godziny temu

    Bijatyka w meczecie na Wiertniczej w Wawie. Biją się dwie frakcje. Sześć radiowozów policji i "Solid". Szef MZR chciał przejąć meczet

  • los napisal(a):
    No ale uwierzyłbyś trzy lata temu, że bankster umoczony we wszystko co paskudne w Polsce, kumpel Vincenta i bywalec Sowy przejmie PiS na własność z błogosławieństwem Prezesa? Ciemny lud wszystko kupi, byle propaganda była.
    Skoro pytanie nie do mnie, to odpowiem ;-) - uwierzyłbym.
    Była już taka pani, nazywała się Zyta Gilowska. I co najśmieszniejsze - sprawdziła sie.
    Co do Morawieckiego oczywiście nie ma gwarancji na nic.
    los napisal(a):
    Olejnej też można napisać nowy życiorys.

    Olejnej już nie można - za dużo internetów, filmików itp z jej dotychczasowego życiorysu. Nie do zrobienia w dzisiejszych czasach.


  • edytowano July 2017
    marniok napisal(a):
    romeck napisal(a):
    marniok napisal(a):
    ...Na starcie nikt nie wiedział że wybory wygra PAD...
    Jak nie jak tak?
    słynny jasnowidz z Człuchowa:
    Bronek nie wygra tych wyborów!
    6. marca 2015, Gazeta Warszawska
    A co on (ten jasnowidz) na to postawił?

    Jak co jak to co zawsze! Swoją

    fioletową aurę!

  • TecumSeh napisal(a):Była już taka pani, nazywała się Zyta Gilowska.
    W co była umoczona Gilowska? Sprawa długiego języka moim zdaniem została kompletnie wyjaśniona.
    TecumSeh napisal(a):Olejnej już nie można - za dużo internetów, filmików itp z jej dotychczasowego życiorysu. Nie do zrobienia w dzisiejszych czasach.
    Jak nie kiedy tak. Toksyczne opcje, frankowe kredyty, tego przecież nie było. Ludożerka pamięta do przedwczoraj. W najlepszym razie.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.