Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1345346348350351672

Komentarz

  • Meller też ostatnio się z wp.de ewakuował więc może coś jest na rzeczy.
  • Tak długo, jak PiS będą u władzi, będzie to repolonizacja. Jak wybory wygrają niemcy, przestanie to być repolonizacja.
  • .
    Exspectans napisal(a):
    Orlen przejmuje wydawnictwo Polska Press.
    https://twitter.com/DanielObajtek/status/1335952638647660552
    Po wyborach "nowa wladza" rozczlonkuje i upłynni za posrednictwem jakiegos pasera dóbr narodowych a la dr. Kluczyk
  • Na razie są jeszcze trzy lata do tego.
    I jest jeszcze taki plus, że tam nie ma Kurskiego
  • Bardzo dobrze. Znowu lubię Obajtka. Przynajmniej robi sprawnie co mu każą.
  • Rafał napisal(a):
    Bardzo dobrze. Znowu lubię Obajtka. Przynajmniej robi sprawnie co mu każą.
    mógłby być preziem
  • leobulero napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Bardzo dobrze. Znowu lubię Obajtka. Przynajmniej robi sprawnie co mu każą.
    mógłby być preziem
    Co to to nie! Dziwna postać. Niejasne kwalifikacje. Niejasne mechanizmy kariery. Parcie na szkło. Efekciarstwo. I kilka innych wad. Te wady, w oczach Prezesa i szczytów PiS, są równoważone dyspozycyjnością i sprawnością operacyjną. To sporo, ale nie o to chodzi w roli prezia. To nie jest przywódca tylko sprawny wykonawca. Bardzo ambitny i pewnie bezwzględny. Tacy u władzy są niebezpieczni dla otoczenia i poddanych.
  • Podsumowanie dnia w 3 wpisach :-)
    image
  • leobulero napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Bardzo dobrze. Znowu lubię Obajtka. Przynajmniej robi sprawnie co mu każą.
    mógłby być preziem
    Dajcie spokój, teraz będzie dyskusja czy Obajtek będzie dobrym premierem.

    Dziwnie się czuję kiedy muszę popierać Krzywoustego bo alternatywa jest jaka jest.
  • Pytania są jeszcze dwa: czy sfinalizują transakcję i czy rzeczywiście zrobią porządek w redakcjach, żeby nie okazało się, że będą mieli kilkadziesiąt Trójek, w których co chwila będą napięcia.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Interię kupił od Bałera Polsat w tym roku. Nie wiem czy to wchodzi w kategorię "repolonizacja".
    rezegarekzacja
  • w PSS Społem o Orlenie co kupuje prasę...
  • romeck napisal(a):
    w PSS Społem o Orlenie co kupuje prasę...
    Back to de fjuczer.
    Wpis założycielski był o czebolizacji.

    PSS to przecie powszechna spółdzielnia spożywców, moszawa, jeszcze nie kibuc.
    Znowu wątek zydowski mi wyszedł
  • no, dlatego tam: PSS Orlen ;)
  • Ponoć jednak wycofamy weto ws. budżetu UE.
  • W zamian za co?
  • A bo ja wiem? Brzdąka się o jakimś kompromisie. Myślałabym że to wojna informacyjna, ale Brudziński nazwał zwolenników weta narwańcami, więc chyba coś jest na rzeczy.
  • Brzost napisal(a):
    W zamian za co?
    Znając naszych negocjatorów, w zamian za niezobowiązującą obietnicę, że tak od razu to nas nie pokrzywdzą. A jeśli już tak, to z pełną ceremonią i obiektywizmem.
  • edytowano December 2020
    Pigwa napisal(a):
    Ponoć jednak wycofamy weto ws. budżetu UE.
    Jest obawa, że w ostatniutkiej minucie zrobi to Orban euroentuzjasta
  • tak jak z piątka dla zwierząt? Za mało stracili poparcia?
  • Pigwa napisal(a):
    A bo ja wiem? Brzdąka się o jakimś kompromisie. Myślałabym że to wojna informacyjna, ale Brudziński nazwał zwolenników weta narwańcami, więc chyba coś jest na rzeczy.
    sluchalam dzisiaj Saryusza-Wolskiego - malomowny i wydaje mi sie wsciekly
  • Cały PiS. Szkoda gadać.

    Przykro mówić ale wydaje się że walec europejski powoli ale konsekwentnie się toczy a my jako naród nie mamy dość siły duchowej żeby obronić niepodległość. Może tak musi być?
  • Jeszcze gówno wiecie, ale już pieprzycie. Najgorszy w PiS jest jego elektorat.
  • edytowano December 2020
    christoph napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    Ponoć jednak wycofamy weto ws. budżetu UE.
    Jest obawa, że w ostatniutkiej minucie zrobi to Orban euroentuzjasta
    Orban wymiękł chyba, dlatego tak do Warszawy latał. Cały pic polega na tym, że Niemcom mechanizm jest bardziej potrzebny wobec krajów Południa , nowym członkom, niż przeciw nam. Tam chodzi o kontrolę nad kasą. Ważne jest też co Niemcy nam obiecają poza sprawami unijnymi.
  • raste napisal(a):
    Cały PiS. Szkoda gadać.

    Przykro mówić ale wydaje się że walec europejski powoli ale konsekwentnie się toczy a my jako naród nie mamy dość siły duchowej żeby obronić niepodległość. Może tak musi być?
    W tradycyjnych kategoriach "niepodległości" trudno mówić, że państwo bez własnej waluty, częściowo bez możliwości samodzielnej polityki podatkowej, budżetowej, gospodarczej też w wielu aspektach jest niepodległe. Zwłaszcza jeśli w wielu obszarach nie musi się godzić na nowe ograniczenia, tylko może być przegłosowane.
    A w czym problem? Że nie wprowadził tego traktat lizboński, nie przegłosowują tego teraz na szczycie itd., to już wszystko było w 2003 r., jak 3/4 głosujących jednak się na to zgodziło. I pewnie wśród forumowiczów podobna proporcja, jak nie większa.
  • Ha, mam w tej kwestii czyste sumienie, w 2003 głosowałam przeciw
  • A z rady politycznej PiS trzech ludzi było wtedy przeciw. Marek Jurek, Marcin Libicki i Artur Zawisza. W ciągu kilku lat w PiS już nie byli. Wszyscy inni byli za i jeszcze za tym agitowali.
    Ziobro też nie był zresztą wtedy i jeszcze przez kilka lat żadnym antyunijnym jastrzębiem. W 2009 r. głosował za traktatem lizbońskim, mimo że spora część posłów z PiS była przeciw. "Twardą politykę" (tzn. głównie w gębie) zaczął od założenia Solidarnej Polski, żeby zacząć się czymś odróżniać od PiS. A teraz od Morawieckiego. Do 2011 r. Unia jakoś nie przeszkadzała.
  • JORGE napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    Ponoć jednak wycofamy weto ws. budżetu UE.
    Jest obawa, że w ostatniutkiej minucie zrobi to Orban euroentuzjasta
    Orban wymiękł chyba, dlatego tak do Warszawy latał. Cały pic polega na tym, że Niemcom mechanizm jest bardziej potrzebny wobec krajów Południa , nowym członkom, niż przeciw nam. Tam chodzi o kontrolę nad kasą. Ważne jest też co Niemcy nam obiecają poza sprawami unijnymi.

    Nie należy wierzyć Orbanowi.
    Polska ostatnio nie ma szczęścia do swoich wybranków
    Nigel Farage i cała Anglia zniknęła z radaru i z UE
    Wrócą czy zostaną Polacy w UK?
    Po podatku w Polsce ciekawe pytanie, ilu przemelduje się na stałe do Anglii? Bo dzieci bo praca, bo ciepła woda...
    Teraz miłość do Orbana, nieodwzajemniona..
  • Pigwa napisal(a):
    Ponoć jednak ...
    Pigwa napisal(a):
    A bo ja wiem? Brzdąka się o jakimś ...
    raste napisal(a):
    Cały PiS. Szkoda gadać. ...
    nosz kurde, nie po to wchodzę na fforum, by TYLKO o ćwierkających njusach czytać!

    Bo:
    JORGE napisal(a):
    Jeszcze gówno wiecie, ale już pieprzycie. Najgorszy w PiS jest jego elektorat.
    to serio:
    weto czy nieweto?

  • edytowano December 2020
    christoph napisal(a):
    Nie należy wierzyć Orbanowi.
    Polska ostatnio nie ma szczęścia do swoich wybranków
    Nigel Farage i cała Anglia zniknęła z radaru i z UE
    Wrócą czy zostaną Polacy w UK?
    Po podatku w Polsce ciekawe pytanie, ilu przemelduje się na stałe do Anglii? Bo dzieci bo praca, bo ciepła woda...
    Teraz miłość do Orbana, nieodwzajemniona..
    Od kiedy to kabotyn Nigel Farage był czyimkolwiek "wybrankiem" poza paroma korwinowskimi kucami?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.