Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1347348350352353672

Komentarz

  • Sorosa gadanie nic nie kosztuje, a Merkel i tak niedługo odchodzi. Ten tekst to stek bzdur, najlepiej o tym świadczy fragment o opuszczaniu UE przez Węgry.
  • On chyba też niedługo odchodzi?
  • Brzost napisal(a):
    On chyba też niedługo odchodzi?
    Fakt, choć zawsze sobie myślę, że nie wiadomo, komu bliżej.
  • Kurde, jak ja nie lubię takiego gównianego wziewnikarstwa. OK, rozumiem, że można zreferować czyjś tekst, bo to najtańszy sposób, żeby wyłoić wierszówkę bez wychodzenia zza biureczka. Ale "perorował"? "Histeryzował"?

    Od razu niech napiszą, że stary satyr pierdolił trzy po trzy ha ha ha, zaraz go rednacz zaora!

    I jeszcze problem taki, że trudno przełożyć na polski słowo "czelendżować" i wziewnikarz nie podołał temu wyzwaniu. Chyba to znaczy "podważać".
  • Pigwa napisal(a):
    Sorosa gadanie nic nie kosztuje, a Merkel i tak niedługo odchodzi. Ten tekst to stek bzdur, najlepiej o tym świadczy fragment o opuszczaniu UE przez Węgry.
    przed rokiem Węgry nakazały opuścić Sorosowi Budapeszt
  • Nowoczesność w domu i w zagrodzie oraz w Rzymie. Jak Wam się podoba świąteczna szopka na Placu Św. Piotra?
    image
  • No to jest szopka, nomen omen. O co tu chodzi, komu takie odpały po głowie chodzą, czyje to pomysły ?
  • edytowano December 2020

    O. Augustyn mówi jak jest.
  • Watykan to w ogóle fajne miejsce jest. Podobał mi się też ten cyrkowy występ.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Watykan to w ogóle fajne miejsce jest. Podobał mi się też ten cyrkowy występ.
    Celowa profanacja. Jedyne pytanie, czy Bergolio to marionetka, czy też mason?
  • edytowano December 2020
    JORGE napisal(a):
    No to jest szopka, nomen omen. O co tu chodzi, komu takie odpały po głowie chodzą, czyje to pomysły ?
    Zemsta Wałęsy :)

    Bez instrukcji ani rusz. Ja tam się nie znam.
    Figury są zbudowane z pierścieniowych modułów, nałożonych na siebie i tworzących cylindryczne popiersia.W szopce można odnaleźć nawiązania do sztuki starożytnej, greckiej i sumeryjskiej, a także do rzeźby starożytnego Egiptu.

    Po raz pierwszy była ona publicznie wystawiana w 1965 r. przed kościołem w Castelli, następnie w 1970 r. w Halach Trajana w Rzymie, a kilka lat później w Jerozolimie, Betlejem i Tel Awiwie.

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-12-11/nietypowa-szopka-w-watykanie-to-dzielo-sztuki-wspolczesnej/

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Mi ta szopka przypomina kartkę świąteczną Trzaskowskiego.
  • edytowano December 2020
    Ks. Augustyn Pelanowski zdecydowanie daje do pieca. Jestem obecnie pod wrażeniem jego znakomitych rekolekcji wygłoszonych na Jasnej Górze (dostępne w 11-tu odcinkach na YouTubie na kanale "153 ryby i korale)
  • Nie obcyndala się w tańcu.
  • MarianoX napisal(a):
    Ks. Augustyn Pelanowski zdecydowanie daje do pieca. Jestem obecnie pod wrażeniem jego znakomitych rekolekcji wygłoszonych na Jasnej Górze (dostępny na YouTubie na kanale "153 ryby)
    Dodajmy, że rybę nr 154 osobiście piekł sobie Pan Jezus na ognisku.
  • qiz napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    Watykan to w ogóle fajne miejsce jest. Podobał mi się też ten cyrkowy występ.
    Celowa profanacja. Jedyne pytanie, czy Bergolio to marionetka, czy też mason?
    Ale że co tam sprofanowano? Profanum można sprofanować?

    I rozumiem, że konsekwentnie kolega poprzednika nazywa z nazwiska Wojtyła (także odprawiano wtedy w auli "cyrki").

    -
    Mnie też się to nie podoba. Ale Aula Pawła VI to taki katowicki Spodek.
  • Na dzień dobry poinformował przecież że jest szatanem, więc skąd zdziwienie?
  • edytowano December 2020
    peterman napisal(a):
    Na dzień dobry poinformował przecież że jest szatanem, więc skąd zdziwienie?
    ?
  • W Holandii znowu zamach bombowy na polski sklep, czwarty z kolei. Informacja z ambasady, że do tej pory nie zgłosił się w tej sprawie nasz obywatel, ponieważ takie interesy nie są prowadzone przez Polaków.

    Coś bardzo dziwnego w tym.
  • romeck napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Na dzień dobry poinformował przecież że jest szatanem, więc skąd zdziwienie?
    ?
    Franciszek powiedział do dziennikarza: Jan Paweł II był święty, ja jestem Antychrystem.
  • edytowano December 2020
    CobraVerde napisal(a):
    W Holandii znowu zamach bombowy na polski sklep, czwarty z kolei. Informacja z ambasady, że do tej pory nie zgłosił się w tej sprawie nasz obywatel, ponieważ takie interesy nie są prowadzone przez Polaków.

    Coś bardzo dziwnego w tym.
    Jedyne, co może dziwić, to konsekwencja, z jaką serwisy informacyjne w Polsce nazywają te sklepy polskimi. Ale w sumie... jest co dać na główną stronę wielką czcionką.
  • Motes napisal(a):
    CobraVerde napisal(a):
    W Holandii znowu zamach bombowy na polski sklep, czwarty z kolei. Informacja z ambasady, że do tej pory nie zgłosił się w tej sprawie nasz obywatel, ponieważ takie interesy nie są prowadzone przez Polaków.

    Coś bardzo dziwnego w tym.
    Jedyne, co w tym dziwne, to konsekwencja, z jaką serwisy informacyjne w Polsce nazywają te sklepy polskimi.
    Zgadza się. Ten żart przestał być śmieszny już na drugi dzień.
  • Najlepiej nieporozumienie by rozładowała mała wojenka z Holandia. Jakieś dwie bombiczki by wystarczyły, nie?

    PS. A jak kto zechce mnie oskarżyć o podżegactwo wojenne, to przypomnę, że nie ma takiego państwa.
  • edytowano December 2020
    Wystarczyłaby dozbroić pluton polskich kibiców im. Stefana Czarnieckiego. Alleluja i do przodu.
  • AnnaE napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    No to jest szopka, nomen omen. O co tu chodzi, komu takie odpały po głowie chodzą, czyje to pomysły ?
    Zemsta Wałęsy :)

    Bez instrukcji ani rusz. Ja tam się nie znam.
    Figury są zbudowane z pierścieniowych modułów, nałożonych na siebie i tworzących cylindryczne popiersia.W szopce można odnaleźć nawiązania do sztuki starożytnej, greckiej i sumeryjskiej, a także do rzeźby starożytnego Egiptu.

    Po raz pierwszy była ona publicznie wystawiana w 1965 r. przed kościołem w Castelli, następnie w 1970 r. w Halach Trajana w Rzymie, a kilka lat później w Jerozolimie, Betlejem i Tel Awiwie.

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-12-11/nietypowa-szopka-w-watykanie-to-dzielo-sztuki-wspolczesnej/
    Super , że to podałaś Anno.
    Od razu widać było, że to nie jest wspołczesne dzieło
  • Motes napisal(a):
    CobraVerde napisal(a):
    W Holandii znowu zamach bombowy na polski sklep, czwarty z kolei. Informacja z ambasady, że do tej pory nie zgłosił się w tej sprawie nasz obywatel, ponieważ takie interesy nie są prowadzone przez Polaków.

    Coś bardzo dziwnego w tym.
    Jedyne, co może dziwić, to konsekwencja, z jaką serwisy informacyjne w Polsce nazywają te sklepy polskimi. Ale w sumie... jest co dać na główną stronę wielką czcionką.
    właśnie!
    to nie są polskie sklepy, tylko "ciapatych", którzy sprzedają Winiary i Grześki.
  • trep napisal(a):
    romeck napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Na dzień dobry poinformował przecież że jest szatanem, więc skąd zdziwienie?
    ?
    Franciszek powiedział do dziennikarza: Jan Paweł II był święty, ja jestem Antychrystem.

    o, link by się przydał

    ponieważ
    gdyby tak werbalnie padło z ust jego, znaczy, że Antychrystem (tym oczekiwanym pod koniec świataj ednak nie jest!
  • Aaa, jak dzieło sztuki, to wszystko ok, to wszystko wyjaśnia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.